Başka şehirlerde neler oluyor?

Başka şehirlerde neler oluyor?

Mesajgönderen Umut » Pzt 02 Haz 2014, 19:31

Baştan söyleyeyim, başlığı açma sebebim iyisiyle kötüsüyle ülkemizin diğer şehirlerinde, özellikle de İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyükşehirlerde yapılan, yapılması planlanan ve de yapılamayan projeleri paylaşmak idi. Zamanlaması manidar değil yani, zaten açacaktım :)

Ama gelin görün ki, kaderin bir cilvesi olarak son 1 haftadır Ankara'yı, Gaziantep'i ve şimdi de İstanbul'u sel aldı. Biliyorsunuz İzmir yağışlı olarak bilinen Batı ve Kuzey Avrupa şehirlerinden bile dönemsel olarak daha çok yağmur alan ve hatta bir bölümü de deniz seviyesinin altında olan bir şehir. Elbette bu durum İzmir'deki sel facialarını haklı çıkarmaz ama ABB başkanı Melih Gökçek dahil İzmir içinden ve dışından pek çok kişinin haksız sataşmalarına maruz kalmaktayız. Söylemekte bir beis görmüyorum, bunu daha ziyade akp'li troller yapıyor. Sanki bu durum diğer şehirlerde olmuyor da yalnızca İzmir'de oluyormuşcasına yapılan bu saldırıları kınıyoruz. Seçim broşürlerine Çin'de yaşanan sel fotoğraflarını koyup halktan oy toplamaya çalışanlara da selam olsun!

İstanbul, bugün:
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
http://www.sabah.com.tr/Yasam/2014/06/0 ... -son-durum

Ankara, 3 gün önce, 31 Mayıs:
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
http://www.hurriyet.com.tr/ankara/26525220.asp
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Re: Başka şehirlerde neler oluyor?

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzt 02 Haz 2014, 19:41

Türkiye gelişmişlikte avrupa standartlarının en az 50 yıl gerisinde oldugu icin her yagmurda böyle görüntüler oluyor. Sadece izmirde değil bütün 81 sehirde de olan birsey. Bunun nedeni de aslında altyapının ne kadar kötü oldugu ve ne kadar geri kalmıs bir ülke oldugumuzu gösteriyor.

akp li g.t kıllarının izmire sataşmalarındaki baslıca sebeb bulayı bir türlü secimlerde kazanamamalarıdır. O nedenle izmirdeki seller ile dalga gecen kıllar , kendi kentlerini sel götürünce bizdeki afet , Allah vergisi , yagmur cok yagdı gibi saçma sapan konusurlar. O nedenle onları pek önemsememek gerek. Gülüp gecmek en mantıklısıdır. :D
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen hoppala » Pzt 02 Haz 2014, 20:50

Ankara ve Antep'te bu görüntüler çok sık ortaya çıkıyor.
İzmir'de bir kere çıktı. Ne köylüğümüz ne kasabalığımız kaldı. Az önce SSC'de de yazdım burayı görmeden. Bir kez daha, çok doğru olmasa bile, türkiye standartlarında hem en doğru hem de en şerefli yönetilen şehir olduğumuzu anladım.

Umarım bu başlıktaki son olumsuz haber olur.
İstanbullu yoktur herhalde aramızda ama yine de; geçmiş olsun.
hoppala

Beğendikleri: 262 mesaj
Beğenilenleri: 97 mesaj

Mesajgönderen hoppala » Cmt 07 Haz 2014, 00:39

Ankara'ya deniz geldi. Türkiye'nin 4 kentinde afet sayılabilecek şiddette sel oldu 1 haftada. bunlardan 2si türkiyenin en büyük 2 kenti.

Demekki neymiş? Yağmurmuş. cehape zihniyeti değilmiş.
hoppala

Mesajgönderen Umut » Cmt 07 Haz 2014, 01:08

Burası Ankara Metrosu, fotoğraf dün çekilmiş:
Resim
Resim

Biz hiçbir zaman bunlar İzmir'de olmuyor demedik. Ama başka yerde olunca bizim başkanımız da çıkıp "Balık adam gönderelim mi askjdha" tarzı ukala mesajlar atmıyor.

Burası da Bursa Osmangazi Soğanlı'da yeni yapılan Çelebi Mehmet Bulvarı. Bulvarın kendisi çok güzel olmuş Allah için, fakat Yeşil (!) Bursa'nın hali gerçekten üzücü:
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen hoppala » Cmt 07 Haz 2014, 06:35

Bursa anahattı üzerinde güzel bir şehir ancak genişledikçe işler sarpa sarıyor.
İzmir'de mavi şehir, bursa da toki;

Resim
hoppala

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cmt 07 Haz 2014, 16:49

mavişehir mi ? Mavişehir bence gayet düzenli , yesilalanları olan bir yer. Bu toki konutlarında ise yesil diye birsey yok , binalarda mavişehirdeki yapılardan cok daha berbat. O nedenle buraya izmirden örnek vermek gerekirse ancak uundere toki örnek olur , mavisehir değil.
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Umut » Cmt 07 Haz 2014, 21:19

TOKİ Bursa'ya çok büyük bir kazık attı gerçekten. Mavişehir'i ben de beğeniyorum, zira orada ne tarih katledildi ne de doğa, orası ot bile yetişmeyen bir bataklıktı. Evler komiblokları andırsa da araları geniş ve de sosyal donatı alanları bol. Ama resimdeki bölge tarihi Bursa'nın göbeği. Ben o mahallenin içinden geçtim, gün boyu hiç güneş almayan hiç yeşil alanı olmayan daracık sokakları ile tam bir dikine gecekondu.

Hep kötü örnekler verecek değiliz ya, İstanbul'da son zamanlarda popülerleşen dikey bahçe uygulaması:
Resim

Şahsen İzmir'de de görmek isterim.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen Mesut » Cmt 07 Haz 2014, 21:47

Geçenlerde İstanbul'a gittiğimde bunları ben de gördüm ve çok hoşuma gitti. Müthiş bir estetik görüntü yaratıyor. İstanbul Bşb'nin peyzaj ve yeşil alan ekibi gerçekten iyi çalışıyor, İzmir'in bu konuda eksikleri var.
Kullanıcı avatarı
Mesut

Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj

Mesajgönderen Umut » Sal 05 Ağu 2014, 01:10

İstanbul'da geçtiğimiz 1 hafta içinde 4 Özel Halk Otobüsü kazası meydana geldi, bu kazalarda 4 kişi öldü, 39 kişi yaralandı. Özel halk otobüsü sisteminin İzmir'de olmamasından çok memnunum doğrusu. Düzen yok, nizam yok, izan yok... Konunun vehametinin anlaşılması için Google'a "ÖHO kaza" yazılması yeterli.

Resim

hoppala bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Sonraki

Dön Kent Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Yandex [Bot] ve 1 misafir

Free Web Hosting