İzmir Seçim ve Siyaset Haberleri

Re: İzmir Seçim ve Siyaset Haberleri

Mesajgönderen Umut » Cmt 09 May 2015, 01:29

Bence de Kocaoğlu'nun karşılamaya gitmemesi lazım mevcut durum göz önüne alınırsa. O değil de, 626 tane ne yapmışlar da açıyorlar, ıvır zıvır şeyler. Aylarca TCDD'nin keyfini bekledik İZBAN için, Konak Tüneli de bitmedi, Manisa Tüneli desen Allah'a havale.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cmt 09 May 2015, 21:23

KOCAOĞLU: ŞEREF VERDİNİZ
Erdoğan'ın Atatürk Stadı mitinginin sürprizi Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu oldu. Kürsüye Cumhurbaşkanı konuşma yapmadan önce Başkan Kocaoğlu davet edildi. ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganları eşliğinde kürsüye çıkan Başkan Aziz Kocaoğlu, “İyi günler sağlıklar ve esenlikler diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız seçildikten sonra ilk defa bugün kentimizi ziyaret ediyor. Sayın Cumhurbaşkanım hoş geldiniz, şeref verdiniz. Kentimize yaptığınız bu ilk ziyarette şahsım ve dört milyon İzmirli adına, ‘onur verdiniz’ diyorum. Şahsınızı ve hanımefendiyi saygıyla selamlıyor, teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun değerli hemşerilerim” dedi.

http://www.egedesonsoz.com/haber/Erdoga ... ji-/898580

Diyecek tek sözüm var. Kocaoglunun bu kadar midesiz oldugunu düsünmüyordum. Yazıklar olsun :x
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen GökhanTasgin » Cmt 09 May 2015, 22:49

Mert sen nasil mitigini izledin? Aziz Kocaoglu'nun yüz ifadesini görmedin mi?? Sence gerçekten Erdogani gördü diye memnunuydu ? Ayrica Kocagolu Erdogana mecbureten öyle davrandi. Eger öyle davranmasaydi oradaki PRO AKP kimbilir neler yapardi Aziz Kocaoglu'na. Hem bence Erdogan açilis yapmadan önce Aziz beye bir '' firça '' çekmistir.....

Sen Aziz beye laf söyliyorsun ama oradaki Pro AKP'li olan hain Izmirlilere nedemeli ???
GökhanTasgin

Beğendikleri: 8 mesaj
Beğenilenleri: 2 mesaj

Mesajgönderen GökhanTasgin » Cmt 09 May 2015, 22:56

ben merak ediyorum aciba bugün neler hizmete sokuldu???
Bence IZBAN Torbali , Konak Tüneli , Çevreyolu bide belki Çigli Hastanesi baska neler hizmete girdi.. Geride 622 kaliyor .. Aciba bunlar nedir?
Elerinde bilgi olan arkadaslar paylasa bilir mi ??

Saygilar.
GökhanTasgin

Mesajgönderen Mesut » Cmt 09 May 2015, 23:36

Arkadaş devlet terbiyesi diye bir şey var. Seversin sevmezsin orası ayrı ancak cumhurbaşkanı kente geldi mi sen de kentin yerel yöneticisi olarak teşrif etmek, ağırlamak zorundasın.

GökhanTasgin bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Mesut

Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cmt 09 May 2015, 23:39

Mitingini izlemedim.Acıkcası simdiye kadar hicte gerek duymadım. O nedenle kocaoglunun ne yaptıgını filan bilmiyorum. Ama okudugum haber canımı sıktı. Bana göre gitmeyecekti. Gitmezse de kimse birsey diyemezdi. Alıp cezaevine götürecek halleri yok. Bak HDP li belediyelere hicbirisi gitmiyor. Cünkü o cumhurbaskanı değil basbakan olarak miting yapıyor. Digeri figüran gibi birsey. O nedenle erdogana gitmesi ve abuk sabuk övgüler yagdırması hosuma gitmedi.

Resim

Bu kadar kisi gitmiş sanırım :D

Umut bu mesajı beğendi.
mertoviçizmir

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cmt 09 May 2015, 23:45

ben merak ediyorum aciba bugün neler hizmete sokuldu???
Bence IZBAN Torbali , Konak Tüneli , Çevreyolu bide belki Çigli Hastanesi baska neler hizmete girdi.. Geride 622 kaliyor .. Aciba bunlar nedir?
Elerinde bilgi olan arkadaslar paylasa bilir mi ??

Saygilar.

Sağlık Alanında: 1 adet ek ameliyathane bloğu ve yoğun bakım ünitesi, 1 adet 150 yataklı devlet hastanesi, 1 adet çocuk izleme merkezi, 1 adet çocuk madde bağımlılığı merkezi 1 adet 1. basamak sağlık kompleksinden oluşan 6 proje. (Toplam Maliyeti 83.782.256TL)

Eğitim alanında:
Anaokulunda; 6 adet 6 derslikli anaokulu, 1 adet 5 derslikli anaokulu, 6 adet 4 derslikli anaokulundan oluşan toplam 13 anaokulunda 65 derslik. (Toplam Maliyeti: 6.535.438 TL )
İlk Ve Ortaokulda: 5 adet 18 derslikli ilkokul, 1 adet 12 derslikli ilkokul, 2 adet 9 derslikli ilkokul, 1 adet 32 derslikli ortaokul, 2 adet 24 derslikli ortaokul, 2 adet 21 derslikli ortaokul, 8 adet 18 derslikli ortaokul, 4 adet 16 derslikli ortaokul, 6 adet 12 derslikli ortaokul, 1 adet 10 derslikli ortaokul, 2 adet 9 derslikli ortaokul, 1 adet 18 derslikli ilk ve ortaokulu, 1 adet 9 derslikli ilk ve ortaokulu, 1 adet 8 derslikli ilk ve ortaokulu, ile 4 adet spor salonu.
Toplam; 9 İlkokulda 123 derslik, 26 ortaokulda 430 derslik, 3 ilk ve ortaokulda 35 derslik olmak üzere toplam 38 okulda 588 derslik ve 4 spor salonu. (Toplam Maliyeti: 59.077.912 TL)

Liselerde: 1 Adet 48 Derslikli Lise, 1 Adet 24 Derslikli Anadolu İmam Hatip Lisesi, 3 Adet 16 Derslikli Lise, 1 Adet 14 Derslikli Halk Eğitim Merkezi, 1 Adet 12 Derslikli Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, 200 + 300 kişilik 2 adet lise pansiyon binası, 5 lisede spor salonu, 1 lisede yemekhane binası.Toplam; 7 lisede 156 derslik, 200 + 300 kişilik 2 adet lise pansiyon binası ve 5 lisede spor salonu, 1 lisede yemekhane binası. (Toplam Maliyeti: 31.138.758TL

Eğitim İcmali (Özet, özetleme, kısaltma): 59 okulda 804 derslik, 2 adet pansiyon binası ve 9 spor salonu, 1 lise yemekhane binası. (Toplam Maliyeti: 96.752.108TL) Kamu üniversitelerindeki çeşitli binalardan oluşan 15 proje (Toplam Maliyeti: 83.224.761 TL) 1 Adet 1340 kişi kapasiteli, 1 Adet 1000 kişi kapasiteli olmak üzere 2 yüksek öğrenim yurt binası . (Toplam Maliyeti: 32.650.000TL) 3 adet 175 Kişilik çok amaçlı spor salonu, 1 adet 250 kişilik spor
salonu, 2 adet jimnastik antrenman salonu, 3 adet sentetik çim futbol sahası. (Toplam Maliyeti: 12.411.449TL)

Ulaştırma: 9 kilometresi otoyol olmak üzere 71,3 kilometre karayolu, 1 kavşak ve 9 ilçenin şehir geçişleri. (Toplam Maliyeti: 250.581.727 TL)

Orman yangınları müdahale yatırımları 13 proje (Toplam Maliyeti: 14.713.896 TL), 7 adet gölet ve sulaması (Toplam Maliyeti: 61.700.000 TL) Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'ne ait Yıldırım Tespit ve Takip Sistemi ile Gözlem İstasyonu (Toplam Maliyeti: 103.600TL)

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Hibe Desteği Alan 26 Proje (Hibe Tutarları: 8.572.913TL),
TEİAŞ'a ait 1 adet GIS 380 Trafo Merkezi (Toplam Maliyeti: 17.500.000 TL)

Vakıflara ait 6 adet camiinin restorasyonu, (Toplam Maliyeti: 1.513.566TL)
3 adet Adalet Sarayı (Toplam Maliyeti: 12.720.000TL)
2 adet Hükümet Konağı (Toplam Maliyeti: 9.530.610 TL)
Köylere Yönelik Altyapı Yatırımları kapsamındaki 406 Proje, Tarımsal
Sulama amaçlı 20 Proje ve Restore Edilen 28 Taşınmaz Kültür Varlıkları
Projesi olmak üzere İl Özel İdaresi / Yatırım İzleme Ve Koordinasyon
Başkanlığı'nın 454 Projesi. (Toplam Maliyeti: 79.456.145TL

TOKİ tarafından Çiğli ilçesinde yaptırılan 80 Adet Konut İle Altyapı İle Çevre Düzenlemesi (Maliyeti 4.100.710 TL)

Arkadaş devlet terbiyesi diye bir şey var. Seversin sevmezsin orası ayrı ancak cumhurbaşkanı kente geldi mi sen de kentin yerel yöneticisi olarak teşrif etmek, ağırlamak zorundasın.

Ne cumhurbaskanı adam basbakan olarak geziyor. Miting yapıyor akp ye oy istiyor. CHP , MHP , HDP ye saydırıp duruyor. Ne tesrifinden bahsediyorsunuz.

GökhanTasgin bu mesajı beğendi.
mertoviçizmir

Mesajgönderen GökhanTasgin » Pzr 10 May 2015, 00:00

Kardes sen bu bilgelere nereden ulasiyorsun? vallah bravo ben okadar interneti dolasip durdum bilgi alamadim sen ayni arama motoru gibi aradigimin cevabini verdin :D:D . Ulasirma konusunda soru sorucam sana;
71 kilometrelik karayol nereye yapildi? ve kavsak nereye yapildi? Yoksa kavsak denilen Koyundere Kavsagi midir? Baska Ulasimda hangi projeler hizmete girdi?

Kizma ama, Mesut hakli Cumhurbaskan konusunda hakli. Erdogan belediye baskani olarak davraniyor dogru, ama adam Cumburbaskan kilifinda geziyor. Sen Büyüksehir belediyesi edebli davranman lazim. Onu agirlalan lazim. Yaptigi açilisa da katilman lazim. Tabi Sizli mizli konusman lazim. Eger onu Kocaoglu yapmasaydi bence basi belaya girerdi. O yüzden o mitiginde mecbur olmasi lazimdi bence......
GökhanTasgin

Mesajgönderen GökhanTasgin » Pzr 10 May 2015, 00:20

Ben herkeze birsey sormak istiyorum .

Bütün bu eski kafali sisayetçilerden kurtulmanin bir yolu varmi ? Bunlari tarihe gömücek yeni bir parti varmi? Yada olabilir mi buna müsayet ederler mi ?

Benim görüsüm eski kafali siyasetçilerden kurtulmak ve sil bastan baslamak. Eski kafalilari tarihe gönmek ve gençlerlen yep yeni bir parti kurmak. Benim YENI TÜRKIYE görüsüm budur. Bana göre eger biz bir demokratik güclü ve ileri dönelikli bir ülke ve bir millet olmak istiyorsak bu eski kafalilardan kurtulmak lazim. Çünkü eski kafalilar bizi geriye götürmekten birbirimize karsi düsman yapmaktan bizi yoksulastirmaktan ülkemizi maaf etmekten düsmanlarin bizi yikmak firsati tanimaktan baska birsey yapmiyor.

HAYALIMDEKI TÜRKIYE!

- Yeni ve genç siyasetçilerlen parti kurulmasi ve ülke yönetilmesi
- Türk kardeslerimizlen < Türk Devletlerinlen > Güçlerimizi birlestirip baglarimizi güçlendirip Türk Birligi'ni kurmak.
- Ayni Para birimi kullanan
- Kendi üreten ve üretigini dis dünya'ya satan
- Resmi olarak Türkçe konusan
- Ayakta duran bir süper güç olan ve gerekirsede diger güclere kafa tutan gelismis demokratik huzurlu bir Türkiye kurulmasini ve Kendi Birligi'ni Kurmasini istiyorum.

Zaman zaman bunun hayalini kurarim hayal kurarken bile heycanlanirim. Gerçekten Türk Birligi'nin kurulmasini isterim.
GökhanTasgin

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzr 10 May 2015, 00:45

Egede son söz sitesinde en altta yazıyor hepsi. Ayrı bir kaynaktan bulmadım :D evet koyundere kavsagı , cevreyoluda acılmıs sanırım habere göre. Hastaneyi cözemedim büyük ihtimal urla olabilir.

KOCAOGLUNUN ACİZ DURUMU HİC HOSUMA GİTMEDİ. BUNU İZMİRİ YÖNETEN ADAM :x :D
Resim
mertoviçizmir

ÖncekiSonraki

Dön Kent Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

Free Web Hosting