İzmir Seçim ve Siyaset Haberleri

Re: İzmir Seçim ve Siyaset Haberleri

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzr 31 May 2015, 20:44

Dün CHP nin mitingi vardı. 100.000 CİVARI kisinin mitinge geldigi söyleniyor. Cok kalabalık değildi tabi bunda aksam 5 de denilip 7 de mitingin yapılmasının önemli katkısı da var.

Resim

Resim
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cmt 06 Haz 2015, 19:53

Dün Diyarbakırda secim mitingine bomba koymuslar ve 3 kişi ölmüş.

http://www.haberler.com/diyarbakir-hdp- ... 31-haberi/

Bunu yapanın kim oldugu bilinmiyor. Aslında tahminler var ve bana da öyle geliyor. Büyük ihtimal %10 barajını gecmesin diye yapıldı , umarım yarın ters tepki verecek ve hdp de barajı gecerek meclise girecektir. Böylece tek basına hükümet ihtimali ortadan kalkacak. O nedenle ya yarın tekrar eski günlerdeki gibi ayrısmayan bir Türkiye olacak yada diktatörlüüge gidecegiz. UNUTMAYALIM BASKA TÜRKİYE YOK..
mertoviçizmir

Mesajgönderen Umut » Pzt 08 Haz 2015, 01:41

Bir seçimi daha geride bıraktık. Bu sefer Türkiye akp iktidarına ve kötü politikalarına bir dur dedi.

Resim
Resim
http://www.cnnturk.com/secim2015/#sonuclar/35

İzmir için konuşacak olursak; Büyük bir şehri tek parça olarak yorumlamak çok isabetli olmayabilir ancak yine de İzmirliler olarak üstümüze düşeni yaptığımıza, yolsuzluğa, hırsızlığa, yoksulluğa, savaşa ve memlekete dair yolunda gitmeyen her şeye dair tepkimizi net bir şekilde ortaya koyduğumuza inanıyorum.

Tüm yurtta (sahtekarlar hariç) sandığa gidip oy veren ve de oyuna sahip çıkan herkesi de tebrik ediyorum. Bu daha başlangıç :)

Resmi olmayan verilere göre İzmir'de;
İlçe ilçe sonuçlar: http://www.egedesonsoz.com/haber/Flas-I ... di-/900993
Milletvekili dağılımları: http://www.egedesonsoz.com/haber/Iste-I ... di-/900997

2011 seçimleri ile kıyaslandığında, Chp oylarında küçük bir artış görüyoruz. Hdp'deki orantısal olarak büyük büyük artış ise sürpriz değil, kendilerinin de dediği gibi stratejik olarak emanet oylar verildi özellikle Chp seçmeni tarafından. Akp'nin oyları da tahmin ettiğimiz gibi epey düşerek %30'un belirgin bir şekilde altına indi. Mhp'deki artış ufak gözükmesine rağmen MV sayısı 2'den 4'e çıkarak ikiye katlanmış oldu.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen hoppala » Pzt 08 Haz 2015, 15:10

Hırsızların oyları %10,4 oranında düştü İzmir'de

Umut bu mesajı beğendi.
hoppala

Beğendikleri: 262 mesaj
Beğenilenleri: 97 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzt 08 Haz 2015, 20:38

Daha önce de söylemiştim İzmirde akp %30 oy alırsa basarı olur diye. Dedigimde haklı cıkmanın sevincini yasadım. Çünkü İzmirde hic birsey yapmıyorlar. Her secimde izkaraya projesi ortada. Bir bok yaptıkları yok. Konak tüneliyle iş bitmiyor. Torbalı hattı bittigi halde acılmıyor. Demek ki secim zamanı konak tünelini acmakla cevre otoyolunu acmakla izmirliyi kandıramazlarmıs..

Hdp %10 oy almıs izmirde. Bu kürtlerin oyu değil. Hdp izmirde oy alan bir parti değil. Oylar chp den kaymıs. Ben bile sandıkta bir ara hdp yi düsünmüstüm ama chp ye attım..

Mhp akp den cok fazla oy almıs izmirde. O da kendi rekorunu kırmıs. Akp ile farkı kapatmıs. Demek ki mhp de artık izmirde bende varım demek istiyor. Bu güzel bir durum. Hem belediye secimlerinde chp yi korkutabilir ve daha iyi calısmalarını saglar.

Chp bence hdp oy vermese %60 lara cıkabilirmis. chp ye yeni oylar geldigi görülüyor ve chp den oy gittigide görülüyor.

HERSEYE RAGMEN ÜLKEDE 4 PARTİLİ YÖNETİM OLMASI COK İYİ OLDU. BENCE İZMİR ARTIK HAK ETTİGİ DEGERİ ALMAYA BASLAYACAK. UMARIM CHP - MHP - HDP KOALİSYONU OLUR. BASARILI DA OLACAK GİBİ. :D

Umut bu mesajı beğendi.
mertoviçizmir

Mesajgönderen GökhanTasgin » Sal 09 Haz 2015, 20:45

Bu millet'de nekadar merakliymis terörist partiyi meclize sokmaya?? Elem etiler külem etiler bu terörist partiyi seçimbarajindan geçirdiler... Ama millete kizmamak lazim.. Esas bunun sorumlusu olan bizim Agustos Böcegi! Bunlari siyasete sokan kisiyi sorumlu tutmak lazim! Hayatimda duydugum en büyük saçmalik.. Teröristlen konusmaya çalismak.. Teröristin anliyacagi dil onun kafasini kopartmaktir onunlan konusmak degil. Sen diyecen ki ''..ey Terörist sen silahini birak ülkeyi bir zahmet terk et'' ve Teröriste bu cevabi mi vericek?? ''Tamam abi sen merak etme halederiz!'' Ben hükümet olucam ben liderin kafasini koparmistim bunlarin teker teker kolarini bacaklarini iskence çektirerek kopartmistim sonrada var gücümlen bunlari yerle bir ederim. Aah Aah Türkiye'yem ne hale getiridin böyle... Önceden dünyayi titretirdin simdi neredeyse Terörislerin ve düsmanlarin ayaklarina kapanir hale geldin... Yazik olmus sana...... frown ifade simgesi frown ifade simgesi Ama beni sevinderen seni bu hale getirenler bu seçimleri kaybetti! Ve sonunda bunlarin sonu geliyor. yavas yavas bunlari tarih kitaplarina gömücegiz sen merak etme ey Türkiye'yem!!! Seni bu hale getirenler cezasini yavas yavas çekmeye basladi. Bunlarin sonu geliyor. Bundan sonra daha çok kaybedicekler. Agustos Böcegi istedigi kadar konusun. Ey Agustos Böcegi bu milleti artik istedigin gibi parnaginda oynatamiyacaksin!! Millet yavas yavas uyaniyor! Yine size merhametli davrandi bu milleti. Size verilen mesajda gayit net: '' Biz millet olarak sizi uyariyoruz ayanizi denk alin yoksa sizi sileriz'' NOT Millet.
GökhanTasgin

Beğendikleri: 8 mesaj
Beğenilenleri: 2 mesaj

Mesajgönderen GökhanTasgin » Sal 09 Haz 2015, 20:53

ÜLKEDE normal bir siyaset olsaydi ve aktörler de normal olsaydi AKP MHP Koalisyonu süper olurdu ülkenin kalkinmasi için süper bir firsat. Ama maalisef normal siyasetçilerlen yasamadigimiz için bu imkansiz.

Ve bence bu gidisde koalasyon olmaz ve bizileri tekrar sandik basina gitmemizi mecbur tutuyorlar gibi... Degisen birsey olmiyacak ve bosu bousuna zaman kaybi.
GökhanTasgin

Mesajgönderen mertoviçizmir » Sal 09 Haz 2015, 22:54

Bu millet'de nekadar merakliymis terörist partiyi meclize sokmaya?? Elem etiler külem etiler bu terörist partiyi seçimbarajindan geçirdiler... Ama millete kizmamak lazim.. Esas bunun sorumlusu olan bizim Agustos Böcegi!

bence millet hdp ye bir sans verdi. ya türkiye partisi ol yada yok ol diyerek. İlk olarak tayyipin iktidarı sallansın diye oy verdiler. Bu da gerceklesti. İş artık hdp de bitiyor. Ya terörist partisi olacaklar yada türkiye partisi. Secimden sonra türkiye partisi olacagız dediler. Bunu zaman gösterecektir.. Bu arada hdp ye doguda ve güneydoguda hdp den , izmir , istanbul , antalya , bursa , ankara gibi yerlerde kısacası batıda chp den , cukurova bölgesinde adana-mersin mhp den oy kaydıgı acıkca görülüyor.

Ben chp ye oy attım ama hdp nin barajı gecmesi iyi oldu. Gecmeseydi güneydoguyu savas alanına cevireceklerdi ve türkiye bizleri istemiyor , meclise sokmuyor diyecekler dünyada türkiyeyi kötüleyeceklerdi. Şimdi ise türkiyede her yerden oy alarak türkiye partisi olma sansı yakalayacaklardır. Buda kürdistan hayalinin sonu demek , türkiyelilesme demek gibi. Tabi daha konusmak icin erken ama cok ilginc bir secim oldu ve tayyipin sonu fiilen geldi. Artık evde tuttugu %50 yok. %40 a düstü. Kısacası tayyip kıllarının sayısı azaldı :D
mertoviçizmir

Mesajgönderen GökhanTasgin » Sal 09 Haz 2015, 23:56

iyide böyle tam tersine olmaz mi?? Bu teröristleri meclise soktun siyasete soktun bunlar ozaman dahada güçlenmez mi? Herifler Türkiye'yi Kurdistan'a çevirme hayaline bir adim daha yaklasiyorlar. HDP meclisde olmak demek APO iti de meclisde demek. Ben bu CHP zihniyetini bir türlü anlamiyorum... Haberlerde gördügüm görüntü beni kizdirdi.. Kalkip iki göbek atmalikdilari kaldi bukadar sevindi bu CHP'li siyasetçiler......... :evil: :evil:
Ben olsaydim gerçekten bu teröristlerin kafalarini çoktan kopartmistim! Ben bunlari asla siyaseté sokmazdim!!! Bana göre TÜRK devleti bu pisliklerin ayaklarina kapanicak kadar zayifladi. Bu teröristlerin yaptiklarin hesabi sorulmiyacak mi?? Ben seni bilemem ama bana göre bir katil herzaman katildir. Bir terörist de herzaman teröristdir! Herseyi biraktimda CHP + MHP isteseydi Erdogani simdiye kadar çoktan indirmisti!!! Bizim sorunumuz Muhalifet zayip ve Erdoganin ekmegine güzel yag sürüyoruz. Eger Muhalifet güçlü korkusuz ve cesaretli olsaydi Erdogan'dan çoktan kurtulmus olurduk! Bu konuda Muhalifete ayri kizginim...

Ben hiç bir zaman Kurdistan'a karsi çikmadim vede çikmamda. Kürtlerin en büyük hakki. Onlarinda Bagimsiz bir Devlet olmasini isterim. Amaa zoraki Türkiye'den toprak alinamaz. Türk devleti ve Türk halki buna izin vermiyorsa is bitmisdir. Ya ülkeyi terk etsinler gitsinler Irak Iran'da Kurdistan kursunlar yada sanslarina küsünler. Buda benim milliyetçi görüsüm.

Bana mesala sorsan nasil bir Türkiye hayal ediyorsun diye cevabimda böyle olur;

Bütün Türk kardeslerimizlen bir araya gelip TÜRK BIRLIGI'NI KURULMASI
TÜRKIYE'DE BU TÜRK BIRLIGI'NINDE LIDER ÜLKESI
TÜRK BIRLIGI MERKEZ BANKASI
TEK PARA BIRIMI
BIR SÜPER GÜÇ
DÜNYA'YA KAFA TUTACAK KADAR GÜÇLÜ
KENDISI ÜRETEN DIS ÜLKELERE TICARET YAPAN
PETROL DIS ÜLKELERE SATAN
VEDE KONTROLÜ KURDISTAN DEVLETI.

Kontrolü Kurdistan devleti demeklen de sunu kast ediyorum. Kontrol Türkiye'de, ne girip ve ne çiktigini Türkiye biliyor takip ediyor, Kürtçe bilen Türk memuru ülkenin sinir kapisinda görevde, Kürtler arzu etigi kisiyi devlet baskani yapicak tabi yapmadan önce Türkiye Sinavindan geçicek.

Ayrica, Erdogan devre disi kaldiginda AKP'yi yeniden design edelibilnir. Davutoglu Erdogan'in bire bir kuklasidir. Kukla diyorum çünkü adam Erdogan nasil istiyorsa öyle harkiket ediyorum. Erdogan devre disi kalinca bence bunlar de kendi özüne dönerler ve bunlarlan isbirligi yapabiliriz belki.... Burada kilit sorun Erdogan'dir! Hangi noktadan bakarsan bak ama Erdogan oldugu sürece AKP bildigimiz AKP olarak kalir.
GökhanTasgin

Mesajgönderen Umut » Çrş 10 Haz 2015, 02:46

Ülke siyasetine kaymayalım arkadaşlar, o konu bitmez, İzmir perspektifinde kalalım :)
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

ÖncekiSonraki

Dön Kent Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Free Web Hosting