İzmir Seçim ve Siyaset Haberleri

Re: İzmir Seçim ve Siyaset Haberleri

Mesajgönderen GökhanTasgin » Pzr 10 May 2015, 13:48

Dediğim gibi ben kocaoğlu tarafından bir art niyet görümorum. Ve sen bunu kocaoğluna nasıl yakıştırıyorsun anlamiyorum. Kocaoğlu bize ihanet etme. Sanki bilmiyormşun gibi... Adam nekadar tayyipden gıcık kaptığını bir izmirli olarak bilmen gerek
GökhanTasgin

Beğendikleri: 8 mesaj
Beğenilenleri: 2 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzr 10 May 2015, 16:34

Gıcık kapan birisi hos geldiniz sefalar getirdiniz 4 milyon izmirli gurur duyduk gibi yagcı kelimeler konusmaz. Madem karsılıyorsun yagcılık yapmazsın. Bak hdp li belediyelere hicbirisi karsılamadı. Ne oldu iceri mi attılar belediye baskanlarını. Birde iki büklüm olmus tayyipin karsısında. Ne diyeyim izmirli kadınlar orta parmak sallar belediye baskanı da karsısında iki büklüm olur.
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Umut » Pzt 11 May 2015, 01:52

Yüzlerce yıllık devlet geleneklerinin dahi hiç edildiği bir dönemdeyiz o bakımdan karşılamasa daha iyi olur demiştim, fakat Kocaoğlu tam aksini yaptı. Ancak burada önemli bir stratejik derinlik sezdim ben :) Şöyle ki, karşılamakla kalmayıp Erdoğan'ın mitingine de katılarak Aziz Başkan, burada ev sahibi olan biziz, biz ve bizim zihniyetimiz burada kalıcıdır, siz ise sadece misafirsiniz bugün gelir yarın gidersiniz mesajı verdi.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen hoppala » Pzt 11 May 2015, 21:06

Dün bende rte hakkında hakaret olarak sayılıp dava açılan bir kaç bir şey gerçeği yazıp sildim bu başlığa. Ama şunuda belirttim ki eğer konu İzmir'in çıkarına olacaksa Aziz Kocaoğlu doğru olanı yapmıştır. Devlet kademesinde mahalle kavgasına gerek yok, hele ki İzmir'in faydasına olacaksa hiç yok. Ben bir acizlik görmüyorum.
Türkiye Cumhuriyet'inin Cumhurbaşkanı makamına olan saygıdır o, tayyibe değil. Bu devlete olan inancımız son yıllarda zedelensede kökenimizde devlete saygı vardır. Onlar gibi arap kavimi kültürü yaşamıyoruz.
http://www.izmirlininsesi.com/yerel-you ... ic-yaksmad
Bilmem anlatabildim mi?

Bu arada Aziz konuşmaya çıktığında ıslıklanmamış sanırım.

Katılım da komik seviyede. Biz 2. lig şampiyonluğuna 2 katı seyirci getiriyoruz.
hoppala

Beğendikleri: 262 mesaj
Beğenilenleri: 97 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzt 11 May 2015, 22:59

Adamlar saygılı davranmıyor neden bizler saygılı davranalım. Kocaoglu izmir halkının oyunu almıstır. Ha bu kendi basarısıdır değildir tartısılır. Ama izmirin deger verdigi destekledigi bir partinin adamı olarak 2 büklüm ayakta beklemesi , 4 milyon izmirlinin seref duyması gibi komiklikler hos değildir.

Ayrıca kocaoglu ıslıklanmıstır ama tayyip susturtmus ıslıklayanları. Bunu haberlerde okumustum. Katılımında düsüklügü ortada zaten. İzmir ve egeden fazla oy cıkmaz onlara.
mertoviçizmir

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 13 May 2015, 13:08

Aziz Kocaoğlu'nun Erdoğan'la Çektirdiği Fotoğraf CHP'lileri Kızdırdı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'la çektirdiği fotoğraf ve Kocaoğlu'nun Atatürk Stadı'ndaki konuşması CHP'lilerin tepkisini çekti.

Başbakan olduğu dönemde İzmir ziyaretleri sırasında Büyükşehir Belediyesi'ni hiç ziyaret etmeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk kez Başkan Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti. Ancak ziyarette çekilen fotoğraf ve Kocaoğlu'nun açıklamaları çok tartışıldı.

CHP'LİLER KOCAOĞLU'NA TEPKİ GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta sonu gittiği İzmir'deki temaslarında bir ilke imza attı. Başbakanlığı döneminde defalarca gittiği İzmir'de Büyükşehir Belediyesi'ni hiç ziyaret etmeyen Erdoğan, Cumhurbaşkanı sıfatıyla ilk kez Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na gitti ve Başkan Aziz Kocaoğlu'nu makamında ziyaret etti. Erdoğan, yaklaşık 20 dakika süren ziyaret sonunda Kocaoğlu'na plaket sunarken, Başkan da kendisine Saat Kulesi'nin gümüş bir biblosunu armağan etti. Stattaki sunum ve makamdaki buluşma nedeniyle Kocaoğlu'na CHP'liler, sosyal medyada yoğun tepki gösterdi.

"O DÖRT MİLYONUN İÇİNDE BEN YOKUM"

Kocaoğlu'nun, Atatürk Stadı'ndaki, "Sayın Cumhurbaşkanım hoş geldiniz, şeref verdiniz. Kentimize yaptığınız bu ilk ziyarette şahsım ve dört milyon İzmirli adına, onur verdiniz diyorum. Şahsınızı ve hanımefendiyi saygıyla selamlıyor, teşekkür ediyorum" ifadelerine tepki gösteren CHP'liler, sosyal medyadan kendileri adına teşekkür edilmemesi gerektiğini vurguladı. CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir Facebook sayfasında, "Kendisine 4 milyon İzmirli adına hoş geldiniz denmiş olabilir bürokratik nezaketten... O dört milyonun içinde ben yokum" diye yazdı. Özdemir'in yazısını CHP eski PM üyesi Levent Eyipişiren ve il yöneticisi Kemal Kaygül gibi isimler de beğendi.

'YOKUZ' DEDİLER

Seferihisar Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Mehmet Şenel sosyal medyadan, "Kocaoğlu RTE'ye 4 milyon İzmirli adına hoş geldiniz demiş, o 4 milyonun arasında Şenel Ailesi yok bilin istedim..." yazdı.

Şenel'in Facebook hesabından kullandığı ifadelerin altına Konak Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Zeynep Cücen Tulgar da "Ben ve ailem de yok" yorumunda bulundu.

Resim

http://www.haberler.com/aziz-kocaoglu-n ... 63-haberi/

Demekki sadece ben öyle düsünmüyormusum. Kocaoglunun yalakalık yapması izmirde tepki çekmiş :twisted:
mertoviçizmir

Mesajgönderen Umut » Çrş 13 May 2015, 18:45

Evet hoş bir fotoğraf değil. Bu arada RTE ile aynı gün Bahçeli'nin de mitingi vardı Gündoğdu'da. Ona da katılım 15 bin civarındaymış Ege'de Son Söz'ün haberine göre. Az bence, daha fazla olur diye bekliyordum.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 13 May 2015, 20:52

Daha önce MHP nin mitingine gitmiştim bu dönemde gitmeyi düsünüyordum ama o gün vaktim olmadı. Bende daha fazla kişi bekliyordum mhp den. Ama yine de eski mitinglere göre biraz daha yogun denilebilir resimlerden gördügüm kadarıyla..

Resim

Resim
mertoviçizmir

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cum 22 May 2015, 22:29

AKP’li vekilden İzmirlilere ağır hakaretler

AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in İzmir hakkında yaptığı açıklamalar tartışmalara neden oldu.

“CHP’li İzmirli gençlerin özgürlükten anladıkları, son derece açık giyinmek, kafayı çekmek, sabaha kadar eğlenmek”, “Haşhaşilerin başkenti İzmir, neden acaba?” ifadeleri, sosyal medya üzerinde sert tepki çekti.

Genel seçim öncesinde partisinin çalışmalarına destek vermek amacıyla İzmir’e gelen İçten, izlenimlerini Twitter adresinden paylaştı. CHP’li yerel yönetimlerin başarısız olduğunu savunan İçten, İzmirlilerin yaşam tarzına yönelik de tepki çeken şu açıklamalara yer verdi.

“İzmir’de CHP’ye oy veren kitle, radikal militanvari davranmakta ve kendisi gibi düşünmeyenlere saygı göstermemektedir. Belediye hizmetten ziyade kültürümüze ve değerlerimize aykırı teşkil eden sözde kültürel faaliyetler yapmaktadır. Alttan gelen gençlik, değerlerimize aykırı bir yaşam şekli ile yetişmekte ve kendi aileleri bile bu durumdan şikayetçi. CHP’li İzmirli Gençler özgürlükten anladıkları, son derece açık giyinmek, kafaya çekmek, sabaha kadar eğlenmek. Genelde İzmir’i ayakta tutan İzmir dışında buraya yerleşmiş Anadolu insanları. İzmir’e yerleşmiş Anadolu insanı hala değerlerimizi ve kültürümüzü korumaya çalışıyorlar kendilerini kutluyorum.”

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/akp ... ign=gundem

KÜFÜRLER YAZACAKTIM AMA VAZGECTİM. TAHTTAN DÜSECEGİNİZ GÜNÜ BEKLİYORUZ. SABIRLA.. MENDERES DÖNEMİ NEYMİŞ Kİ DİYECEKSİNİZ. SABIR..
mertoviçizmir

Mesajgönderen Umut » Cmt 23 May 2015, 00:49

İzmirlilerin de çok şeyindeydi zaten :D Mümkünse bir daha uğramasın buralara.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

ÖncekiSonraki

Dön Kent Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

Free Web Hosting