İzmir Seçim ve Siyaset Haberleri

Re: İzmir Seçim Çalışmaları

Mesajgönderen Umut » Pzt 02 Şub 2015, 20:28

Kiraz'ın MHP'li belediye başkanı Saliha Şengül AKP'ye geçti.

http://www.posta.com.tr/siyaset/HaberDe ... eID=266139

Bunun adı resmen ilkesizliktir, dönekliktir, halkı kandırmaktır.Kiraz'da oturuyor olsam kendimi aldatılmış hisseder ve çok öfkelenirdim. MHP de bu olaydan kendine pay çıkarmalı ve kadrolarını gözden geçirmeli. Aksi halde halkın güvenini tekrar kazanmak zor olur.

mertoviçizmir bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen Mesut » Pzt 02 Şub 2015, 20:46

Yazık vallahi kadına söyleyecek söz bulamıyorum. MHP ve AKP çok zıt partiler, Umut'un dediği gibi ilkesizlik ve döneklik yapmış hanımefendi.
Kullanıcı avatarı
Mesut

Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzt 02 Şub 2015, 22:38

Bir söz vardır. illa etini satana .. denmez diye bu da aynı şey bence. Mhp benim sevdigim bir partidir. Hatta izmirden 2 ilceyi almasına sevindimstim. Keske büyüksehir dahil bircok ilcede alsa da mersin gibi tembel kişiliklerden kurtulsak diye düsünürüm hep. Bana göre mhp ve chp nin hicbir farkı yoktur günümüzde hatta birlesip tek bir parti olsunlar bile isterim. Kısacası o kadın yamukluk yapmıstır. Oyunu aldıgı ilceye ihanet etmiştir. Kısacası 4 yıl sonraki secimlerde halktan tokatı yiyip gidecektir diyerek noktalıyorum.
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Sal 03 Şub 2015, 13:22

Konak Meclisi’nde yüksek tansiyon ve flaş kararlar

Şubat ayı oturumuna Başkan Pekdaş ile AK Parti Grup Başkanvekili Şanlı’nın tartışmaları damga vururken, cemevlerine ibadethane statüsü tanınması ve BDP’li Yüksekova Belediyesi’nin kardeş belediye ilan edilmesi kararları alındı.

YENİ KARDEŞ YÜKSEKOVA
Meclis oturumunda ayrıca Hakkari’nin Yüksekova Belediyesi’nin kardeş belediye ilan edilmesine karar verildi. BDP’li belediyeyle kardeşlik kararı AK Parti’nin de desteğiyle oybirliğiyle alındı.

http://www.egedesonsoz.com/haber/Konak- ... ar-/890110

Burada paylasmayı uygun gördüm. K.C.K. AVUKATI TERÖRİSTLERİN KALESİ SAYILAN YÜKSEKOVAYI KARDES İLAN ETMİŞ. Yakısır , nasılsa konak ilcemizide artık teröristler yönetiyor. :D Yakında hdp ye gececegine adım gibi eminim. Herhalde oy verenler gururludur. Ne de olsa buna oy verenler hdp li sayılır :twisted:
mertoviçizmir

Kılıcdaroglu İzmirden milletvekili olacak

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 18 Mar 2015, 22:15

Flaş! Flaş! Kılıçdaroğlu İzmir'den önseçime giriyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin milletvekili aday adaylığı için yaptığı ön seçime İzmir'den girecek. Kılıçdaroğlu İzmir İkinci bölge 57'nci sıra adayı olacak.

Hürriyet’in edindiği bilgiye göre CHP Genel Başkanı önseçim sandığında CHP’li diğer aday adaylarıyla 57 sıra numarasıyla yarışacak.

KOCAOĞLU DAVET ETMİŞTİ
CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’e bir öneki gelişinde Bayraklı’da katılıdğı açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun kürsüden yaptığı davet damga vurmuştu. Başkan Kocaoğlu Kılıçdaroğlu’nu İzmir’den önseçime girerek aday olmaya davet etmişti.

SERTER’DEN RAPOR ALDI
CHP Genel Başkanı'nın bomba İzmir kararı açıklanmadan önce İl Bşakanı Bedri Serter’le genel merkezde bir araya gelmiş, Serter Kılıçdaroğlu’na İzmir örgütünün önseçim hazırlıkları ve çalışmaları hakkında geniş bir rapor sunmuştu.

SERTER’DEN İLK ANKARA ÇIKARMASI

Kılıçdaroğlu'nun İzmir'den önseçime gireceği duyuran isim de Serter oldu. Serter, "Şu an Ankara'dayım, Genel başkanım beni çağırdı. Kendisiyle bizzat yüz yüze görüştük. Birebir görüşmemizde İzmir'den ikinci bölge 57'nci sıradan ön seçime gireceğini söyledi.

Bu gün çok mutluyuz, partililerimize ve İzmirlilere sizin aracılığınızla bu müjdeyi vermek istiyorum. Sayın genel başkanımızın motivasyonu ile 7 Haziran seçimlerinde İzmir'i uçuracağımıza inanıyorum. Dokuzda dokuz ya da onda on yaparız diye düşünüyorum. Çiçeği burnunda bir il başkanı olarak genel başkanımızı omuzumuzda taşımaktan gurur ve onur duyuyorum" diye konuştu.

http://www.egedesonsoz.com/haber/Flas-F ... yor/894201

CHP nin genel baskanının aday olması %65 i sollatabilir İzmirde bu secimlerde. :D
mertoviçizmir

Re: İzmir Seçim ve Siyaset Haberleri

Mesajgönderen Umut » Çrş 18 Mar 2015, 22:22

Üstelik önseçime giriyormuş, hem İzmir için hem de demokrasi adına güzel gelişme. Kılıçdaroğlu'nun genel başkan olarak pek başarılı olamadığı ortada fakat yine de aklı başında ve dürüst bir insan olarak Türkiye siyasetinde ihtiyaç duyulan tarzda biri. Umarım İzmir'e faydası olur, kenti ve projelerini gündeme getirir vs. %65'e pek ihtimal vermiyorum ama 50+ olur diye tahmin ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Prş 19 Mar 2015, 01:14

Şahsen bende kılıcdaroglu ve bahceliyi sevmiyorum. Bana göre chp ve mhp bir bütünün 2 yarısı. Secmenler ve vekiller bana aynı görüntüyü sergiliyor. Bu nedenle hep mhp ve chp nin birlesip tek parti olmasını da isteyenlerdenim. ( Belki ileride olur ) Aslında 2 partide oylarını cok daha fazla arttırabilirler. Mesela chp ve mhp il yönetimleri cok basıboslar. Bu da oy oranlarını 1-2 puan düsürtüyor en azından. Proje konusunda da ikisi de birbirinden kötü. Oysaki iddialı projelerle ve videolarla oy oranlarını arttırabilirler. Umarım bu secimde hersey daha farklı olur. teröristleri hic sevmesemde %10 barajını kıl payı gecip akp nin tek basına iktidar olmasını engellemelerini istiyorum..

Kılıcdaroglunun chp baskanı olarak izmirden aday olması beni mutlu etti. Bu nedenle chp nin oy oranını arttıracagını düsünüyorum. Tabi birde bu secimde kürtlerin nasıl bir yol sececegini merak ediyorum. Acaba oyları hdp ye mi verecekler yoksa chp ve akp ye mi gidecek. Çünkü izmirdeki kürtlerin cogunlugu türklesmiş gibi. Bu da oy oranlarında az da olsa oynama yaratır.
mertoviçizmir

Mesajgönderen mertoviçizmir » Prş 23 Nis 2015, 21:48

Veysel Eroğlu’ndan İzmir'e 466 proje!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun, İzmir’e sözünü verdiği 466 projenin detayları belli oldu
Projelerin 2019'a kadar tamamlanacağını belirten Eroğlu, "İzmir için bunları yapacak gücümüz ve heyecanımız var" dedi

AK Parti İzmir 1. bölge 1. sıra milletvekili adayı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun, İzmir'e sözünü verdiği 466 projenin detayları belli oldu. Eroğlu, "Ege Bölgesi için GAP'tan, Konya Ovası Projesi'nden, Trakya Gelişim Projesi'nden daha büyük bir proje hazırladık" sözleriyle anlattığı "Ege Gelişim Projesi" için bir kitapçık hazırlattı. İzmir merkezde olmak üzere tüm Ege'yi kalkındıracak projeler, 2019 yılına kadar tamamlanmış olacak. Eroğlu, "Hükümet bugüne kadar İzmir'e 28 milyar TL'lik yatırım yaptı. İzmir için bunları yapacak gücümüz, irademiz, heyecanımız var. Hükümetimiz tarafından İzmir için ortaya konan 35 projemiz zaten ilerliyordu. Şimdi de 466 proje ile geldik ve proje sayımız 501 oldu. Bunun dışında İzmir ve Ege için yine çok sayıda proje geliştirip uygulayacağız" dedi.

2019'a kadar tamamlanacak 466 proje
* 50 baraj ve gölet
* 53 sulama tesisi
* 10 içme suyu tesisi
* 83 dere ıslah tesisi
* 9 dere ıslah projeleri
* 1 şehir ormanı
* 7 bal ormanı
* 78 mesire yeri
* 87 milyon adet fidan
* 30 adet tabiat turizmi alanında çalışma
* 58 meterolojik gözlem istasyonu

http://emlakkulisi.com/veysel-eroglunda ... oje/366501

Bu boş projelerle izmirde %30 oy almaları bile basarı olur bence. :D :lol:
mertoviçizmir

Hükümet neden hizmet ayrimciligi yapiyor?

Mesajgönderen GökhanTasgin » Pzr 26 Nis 2015, 01:22

Arkadaslar gerçekten merak etigim bazi sorular var ve bu sorulari size sormak istiyorum.

1- Hükümet neden hizmet ayrimciligi yapiyor?

Sirf farkli düsündügümüz için neden elin Konya'sina Antalya'sina hizmet yapiliyorda Izmire yapilmiyor? Izmir Türkiye'nin 3cü büyüksehiri. Izmir 4 Milyonluk bir nüfusa sahip bir sehir. Dogal olarak bu sehir Konya'dan Antalya'dan daha yogun. Trafigi daha fazla vs vs.. Biraz akli olan insan bunu görür ve ilk önce büyüksehire hizmet yapar daha sonra küçük sehire hizmet yapar. Parti ayrcimligi yapmadan mantikli olan ilk önce Büyüksehirler hizmet alir sonra Sehirler sonra kasaba/köyler hizmet alir. Su tabloyu anlarim; Istanbulun nufüsü 15 Milyon Ankara 10 Milyon Izmir 4 Milyon. Ilk önce Istanbul hizmet görür daha sonra Ankara sonra Izmir. Konya'nin nufüsü zorlasan da patlasanda en fazla 1 Milyondur!! Yane mantikli düsünen bir adam gidipde Izmir gibi 4 Milyonluk bir sehiri bekletipde Konya gibi 1 Milyonluk bir sehire hizmet yapmaz! Bu Erdogan'nin akilinda ya bir sorun var yada bunu bile bile yapiyor.

2- Hane bunlar heb atip tutuyor ya Izmiri alsak söyle böyle hizmet yapariz diye peki bunlar diyelim ki gerçekten Izmiri kazansalar, gerçekten verdikleri sözleri yerine getirirler mi ? Yoksa bu büyük bir pembe yalanmidir. Ben açikcasi bunlarin dediklerine inanmiyorum. Hizmet yapicak adam hizmetini bir sekilde yapar ister kazansin yada kazanmasin. Hizmet yapicak adam zaten ayrcimlik yapmaz. Benim görüsüm böyle..

3- Bunlar verdikleri sözleri tutmayip nasil Izmiri vatandasin gönlünü kazanmaya düsünüyorlar merak ediyorum?? Yahu bizi ya aptal yerine koyuyorlar yada bunlar ne yaptiklarini bilmiyorlar.. Patronlari özelikle!

4- Sunada hem sinir oluyorum vere sanki çok matah birsey yapmis gibi yaptiklarini böbürlene bölürlene anlatiyorlar. Hayir özel birsey yapsalar diyecem özel birsey yapiyorlarda havalara giriyorlar ama yaptiklari sey aslinda yapilmasi gereken projeleri yapiyorlar. Eski Hükümetler hizmet yapmamis ör. Metro / Hizli Tren Otoyol Kentsel Dönüsüm Yatirim vs vs. , ve simdiki hükümete bunlari hizli birsekilde yaparak arada ki açigi kapatiyor baska birsey yapmiyorlar.. Mesajim özelikle Erdogan'a oy verene, soruyorum bu tiplere bana verdikleri cevap ''eh otoyol yapti köprü metro hizli tren vs yapti oyüzden ona oy veriyorum'' Iyide bunlar zaten yapilmasi gereken projeler kim olursa olsun.. Ve bunlari yapan adam özel birsey yapmiyor. Bunlari söyleyince susuyorlar. Son soruma dayanamiyorlar; Peki özel birsey yapti mi Erdogan su 13 yilda?? AKP'cilerden tik yok... Ozaman kardes adam farkli özel birsey yapmamis bunca zaman, sen neden bukadar böbürleniyorsun? AKP'ci alta kalmamak için bunu der; sizin o eski hükümetler hiçbirsey yapmadi ya.... Dogru dersin AKP'cinin agizi tamamen kapanir. Benim sorum sizlere degerli arkadaslar, bu parti neden her seyi pireyi deve yapmak zorunda oldugunu zannetiyor?

5- AKP'ciler neden kendileri her Müslümandan üstün Müslüman zannetiyor anlamadim gitti.. Herifler 5 vakit namaz kilsinlar ama arka perde de her halti yesinler ona birsey demezler fakat günde 5 vakit namazini kilmayan Müslüman , dürüst bir sekilde kötüye bulasmamis bir insan olarak yasasin ama o hatali olur??

6- En çok sinir oldugum, güzelim Dinimizi siyaset olarak kullaniyor ya .. Buna dayanamiyorum.. Bide birtürlü anlamadigim sey oda bu Erdogan'a oy verenler Erdogan'in yaptiklarini görmüyor mu yoksa görmek mi istemiyor?? Adam yaptiklarini çiplak bir sekilde medyada bulunduruyor ve bizim milletimizden tik yok... Anlamiyorum.. Adam Seriyaza kanunu yürülüge sürmek istiyor milletimizden tik yok.. Seriyaza kanunu herhalde biliyorsunuzdur.. Kadinin özgürlügü 0'laniyor. Erkegin özgürlügü de katlaniyor. Örnek vermek gerekirse gidin Suudi Arabistana orada kadinlar ne çalismak var nede ehliyet alip ariba kullanmak var. Kadinlar orada zoraki kapaniyorlar.. ve daha neler neler. Bunu Erdogan'da bizim ülkemizde uygulanmasini istiyor. Ülkemizi Kurdistana çevirmek istiyor bunu da medyada konusmalarindan gayit anliyoruz! Terörist liderini gebertmeyip Teröristlere daha fazla hakki olmasini sagliyor.. Bide milletimizi birbirne düsürüyor. Medya'da bu çok net birsekilde ortada.. Bugün gerçekten yalan degil, 5 TL için adam öldürenler var. Uyusturuculuk hirsizlik vs vs. aldi basini gidiyor.. Bütün bunlari gören millet neden sesini çikartmiyor? Neden görmemizlikten geliyor , özelikle AKP'ciler. Ya bunu AKP'ciler görmüyor yada görmek istemiyor.. Erdogan bunlarin gözünde hatasiz bir melek ve karsi taraf heb suçlu.. Ben bunu bir türlü anlamiyorum... Arkadaslar belki sizler anliyosundur.. Belki siz bu sorularimizin cevabini verebilirsiniz...

Biraz uzun oldu ama bunlari anlatmam gerekiyordu..
Hayirli Geceler, Gökhan Tasgin.
Saygilar. :)
GökhanTasgin

Beğendikleri: 8 mesaj
Beğenilenleri: 2 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cmt 09 May 2015, 00:47

İzmir Valiliği'nden kamu kurumlarına: Erdoğan'ın ziyareti coşkulu geçsin

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bazı açılış törenleri için cumartesi günü (yarın) gerçekleştireceği İzmir ziyareti öncesi, kentteki devlet kurumlarına bir yazı gönderen İzmir Valiliği, açılış töreninin "coşkulu bir biçimde geçmesi" için yüksek katılım istedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yarın İzmir'de olacak ve Atatürk Stadyumu'nda gerçekleşecek açılış törenine katılacak. Evrensel gazetesinden Metehan Ud’un haberine göre, bu ziyaret öncesi harekete geçen İzmir Valiliği, aralarında üniversitelerin, il milli eğitim , il sağlık ve il gençlik ve spor müdürlüğünün de bulunduğu 16 farklı kuruma faks yoluyla bir yazı göndererek Cumhurbaşkanı'nın ziyareti için hazırlık yapılmasını istedi.

VALİLİK: COŞKULU GEÇMESİNİ İSTİYOR
İzmir Valisi Mustafa Toprak imzasıyla gönderilen yazıda, “toplu açılış töreninin coşkulu bir şekilde yapılabilmesi için en yüksek seviyede katılımın sağlanması” ve “açılış yapılacak tesislerin Türk Bayrağı ve Atatürk Posterleri ile donatılması” istendi.
Erdoğan'ın mitinge dönüşen açılış törenleri, kamuoyunda tartışma yaratmış ve muhalefet partileri Yüksek Seçim Kurulu'na başvurarak “Cumhurbaşkanı'nın seçim yasaklarını ihlal ettiğini” ileri sürmüştü.

Resim

http://www.radikal.com.tr/politika/izmi ... in-1352506

Anlasılan o ki işcileri filan zorla tayyipin secim mitingine götürecekler :D Bu arada umarım Kocaoglu bir aptallık yapıp da bunu karsılamaya gitmez. Mhp li belediyeleri bilmiyorum ama Hdp li belediyelerin hiçbirisi bunu gittigi sehirlerde karsılamadı. Bakalım Kocaoglu ne yapacak. Sonucta cumhurbaskanı değil akp genel baskanı olarak dolasıyor ülkeyi :D
mertoviçizmir

ÖncekiSonraki

Dön Kent Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

Free Web Hosting