İzmir Seçim ve Siyaset Haberleri

İzmir Seçim ve Siyaset Haberleri

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzt 14 Tem 2014, 19:38

Başbakanlıktan İzmir’de 40 derece sıcakta kömür yardımı!

Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, kaymakamlık vasıtasıyla Karabağlar’da yaşayan 8 bin haneye kömür dağıtmaya başladı. Kaymakamlığın 40 derece sıcakta kömürleri kapı kapı dağıtması dikkat çekti.

İzmir’de özellikle gecekondunun yoğun olduğu kırsal bölgeleri de içine alan yardım kampanyasının startı verildi. Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, 400 bin nüfusu olan İzmir’in en büyük ilçesinde kömür dağıtımına başladı. Karabağlar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın tespit ettiği 8 bin hanenin kapısı tek tek çalındı.

Manisa’nın Soma ilçesinde yüklenen tırlar Cennetçeşme’deki yükleme yerine geldi. Burada, küçük araçlara konulan kömürler belirlenen adreslere görevliler tarafından bırakıldı. Kaymakamlık kilosu 25-30 arasında değişen kömür torbalarından her evin önüne 30’un üzerinde torba verdi. Her haneye yaklaşık 700 kilo kömür verildiği belirtildi.

Kömür yardımı alabilmek için çalışan vatandaşlar ilk olarak kaymakamlığa başvuruyor. Burada toplanan heyet ihtiyaç sahibinin aylık gelirine, evde sigortalı çalışan olup olmadığına, çocuk sayısına ve maddi gelire bakıyor. İnceleme heyeti eve gelerek yerinde değerlendirme yapıyor. Ardından yardım almaya hak kazananlar kaymakamlıkta ilan ediliyor. Vatandaşlar doğrudan, yardım dağıtılan bölgeye gelerek kömürleri alıyor. Görevliler, kömür torbalarını evlerin içine kadar taşıyor.

SICAKTA OLUR MU?

Başbakanlığın “parayla satılmaz” damgası bulunan kömür torbalarını yaz sıcağında kapı kapı dağıtması dikkat çekti. Birçok kişi, kış soğuklarında kömür beklediklerini fakat gelmediğini söyledi. Bazı vatandaşlar da Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde kömürlerin gelmesine dikkat çekti. Kaymakamlık yetkilileri ise, dağıtımın ancak yapıldığını, uygun zamanın şimdi olduğunu ve vatandaşın kışın kullanması gereken kömürü şimdiden hazırlayabileceğini söyledi.

MUHTAR: SURİYELİLER DE VAR

Cennetçeşme Mahalle Muhtarı İbrahim Emen, kömürlerin kapı kapı dağıtıldığını söyledi. Çalışmanın kaymakamlık tarafından yürütüldüğünü anlatan Emen, “Vatandaşlar sürekli bize gelip ‘ne zaman kömür gelecek’ diyor. Biz bu konuda çalışma yapmıyoruz. Ayrıca son zamanlarda Suriye’den gelenlerin sayısı arttı. Onlar da talepte bulunuyor. Bize sürekli kömür soruyorlar. Bu konuda yardım isteyen çok insan var. Ne yapacağımızı bilmiyoruz” dedi. Öte yandan kaymakamlığın geçici kimlik ve oturma belgesi gösteren Suriye uyruklulara da yardım dağıttığı belirtildi.

Resim

Resim

http://www.egedesonsoz.com/haber/Basbak ... mi-/873847

Cumhurbaskanlıgı secimi var HÜLOOGGG.. GÖTÜNEN KILIYAK HÜLOOGGG :D :lol:
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Re: İzmir Seçim Çalışmaları

Mesajgönderen Umut » Pzt 11 Ağu 2014, 04:17

RTE'nin İzmir'deki kampanya afişleri çok rezaletti. Hep İstanbul'daki Ankara'daki projelerini yazmışlar. Düşünsenize, Alsancak Garı'na astıkları afişte Ankara İstanbul arası 3,5 saat yazıyordu, bize neyse sanki :D Yine bir başkasında İstanbul'a 3. havalimanını yapıyoruz yazmışlar. Eh işte İzmir'e hiçbir şey yapmadıkları için mecburen başka illerdeki projelerden bahsetmişler.

Her neyse, İzmir bu seçimde de her zamanki asil duruşunu korudu ve çok net bir mesaj verdi. Gidişat cümlemize hayırlı uğurlu olsun.

Mesut bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzt 11 Ağu 2014, 16:41

İzmirde kazanamazlar hic bir zaman. İzmire ne yaptılarda oy isteyecekler. Görülen o ki İzmir Türkiye icin fazla bir yer. Keske bagımsız bir yer olsak. Akdeniz ve Ege bölgelerinde bagımsız bir türk devleti olmasını baskentininde İzmir olmasını isterim.

Bu arada acık ve net söylüyorum ki kılıcdaroglu ve bahceli artık gitmelidir. Bu takozlarla da birsey olacagı yok. Halen daha biz basarılıyız deyip tv de boy göstermelerinden ben utanıyorum. :evil:
mertoviçizmir

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cum 31 Eki 2014, 17:36

Secimlerde chp den konak adayı olan k.c.k. avukatına oy verenler memnunlar mı acaba ? 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI bile kutlamayan bir kadından memnunlar sanırım. ATATÜRK'ü sevmedigini kendisi bizzat söylemişti zaten ancak cumhuriyet bayramını kutlamamak utanc verici. Ah HAKAN TARTAN Ah.

Bir zamanlar ATATÜRK portlesi yaptıran , gece at üstünde Atatürk yansıması yapan Konak belediyesinden Cumhuriyeti bile kutlamayan KONAK BELEDİYESİNE. Nereden nereye.

https://www.konak.bel.tr/index.php
mertoviçizmir

Mesajgönderen Umut » Cum 31 Eki 2014, 18:26

Bu doğru değil, kasıtlı değilse bile dezenformasyon yapmayalım lütfen. Konak Belediyesi Alsancak Garı'nda oldukça hoş bir bayram resepsiyonu verdi.

Konak’ta Cumhuriyet Balosu

Resim

Konak Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı görkemli bir baloyla kutladı. Cumhuriyet’in ilanının 91. yılında düzenlenen geceye Türk Bayrakları ve kırmızı-beyaz balonlarla donatılan Tarihi Alsancak Garı ev sahipliği yaptı. Bağımsızlık coşkusunun yüreklerde hissedildiği balo, Cumhuriyet sevdalısı İzmirlileri buluşturdu.

Davetlilerin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarıyla karşılandığı Cumhuriyet Balosu’na ilgi yoğundu. CHP İzmir Milletvekilleri Alaattin Yüksel, Mustafa Moroğlu, Oğuz Oyan ve Hülya Güven’in yanı sıra İzmir Bölge Adliyeleri Başsavcısı Celal Kocabaş, CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak, Konak Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi de davetliler arasında yer aldı.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cum 31 Eki 2014, 22:37

Bu doğru değil, kasıtlı değilse bile dezenformasyon yapmayalım lütfen. Konak Belediyesi Alsancak Garı'nda oldukça hoş bir bayram resepsiyonu verdi.

Kaynak belirtelim lütfen. Ayrıca diger belediyelerin sitelerinde çarşaf çarşaf cumhuriyet bayramı kutlanırken konak belediyesinin sitesinde cumhuriyetin c si bile yok. Ayrıca bu kadın TÜrk bayragının yanında bile ne kadar itici duruyor. :evil:
mertoviçizmir

Mesajgönderen Umut » Cum 31 Eki 2014, 22:50

Haber linkini unutmuşum şimdi aynısını bulamadım ama tüm yerel haber sitelerine düşmüştü bu haber, aşağıdakiler Hürriyet'ten:

Birkaç fotoğraf daha:
Resim
Resim
Resim

Başkan Pekdaş, "Bizim görevimiz Cumhuriyet’i yaşatmak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarından aldığımız bu görevi sürdüreceğiz. Cumhuriyet’i eksiksiz bir demokrasi haline getirmek ve hukuk devletini korumak için çok çalışmak zorundayız. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Bizler O’nun bayrağını daha ileri götürmek zorundayız. Eksiksiz bir demokrasi için, insan hakları ve hukuk devleti için; yaşasın Cumhuriyet diyoruz. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/ege/27478404.asp

Belediye sitesinde kutlama mesajı olmasına gerek var mı tartışılır, ama sağ üst köşede Atatürk'ün resmi ve imzası var, ki ben kendisinin Atatürk aleyhinde bir söylemini duymadım. Rozet polemiğinde kendisine katılmasam da bu onun Atatürk karşıtı olduğu anlamına gelmez.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cmt 01 Kas 2014, 00:55

Bu sayfada şu kadını korumayın. Sırf chp den belediye baskanı diye korumanın anlamı yok. Bilen biliyor ne oldugunu. K.C.K. avukatı olan birinin izmirin merkezinden belediye baskanı olması da tartısılacak birsey , körü körüne gidip partiye oy verenlerde tartısılacak bir durum , secimlerden kac ay gecmesine ragmen ilceye civi bile cakmaması da tartısılacak durumlar. Fazla uzatmak istemiyorum ancak bu kadının gösterişten 3-5 kişiyi toplayıp cumhuriyeti kutluyoruz demesi de komik oluyor. Bu kadının ATATÜRK'ü sevmedigi ve tunceli milletvekili hüseyin aygünden farkının olmadıgını hepimiz biliyoruz. Karsıyaka halkının tepki gösterip istemedigi baska yer bulamadıkları icin konaka kakalanmıs birisidir.
mertoviçizmir

Mesajgönderen Umut » Cmt 01 Kas 2014, 01:23

Mesele savunmak ya da korumak değil, bugün yapılanları görelim, objektif olalım ki yarın konuştuğumuzda eleştirdiğimizde insanlar ciddiye alsın.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cmt 01 Kas 2014, 13:36

Bende öyl yapıyorum zaten. Dün teröristlerin avukatlıgını yapan , Atatürk hakkında laf söyleyen , rozet polemigine giren birinin bugün 3-5 kişiyle laf söz olmasın diye toplanıp güya cumhuriyet kutlamasına kim inanır veya ne kadar gercekci olur. Zaten belediye sitesinden bile kutlama yapmamıs. Oysaki bütün ilce belediyeleri cumhuriyet bayramını çoskuyla kutladılar. Oysaki bundan sadece 1 yıl önce Konak belediyeside coskuyla cumhuriyeti kutluyordu ama bugün o günlerden eser kalmadı. Sanki konak belediye baskanı değilde hakkarinin belediye baskanlıgını yapıyor gibi. Ben fark göremiyorum zaten.
mertoviçizmir

Sonraki

Dön Kent Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Free Web Hosting