1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Faydalı Siteler

MesajGönderilme zamanı: Cum 26 Eyl 2014, 14:36
gönderen Umut
Burada İzmir hakkında her yerde bulamayacağımız bilgileri veren ya da özgün fotoğraf ve vidyoların bulunduğu yahut özgün yorum ve görüşler içeren web sitelerini paylaşalım. Belediye, Valilik ya da haber siteleri tarzında olmasın lütfen. Bir de, link atıp geçmeyelim, kısa bir açıklama yapalım.

www.numbeo.com Dünya'nın pek çok şehrinin yaşam giderleri, kira masrafları, trafik, kirlilik, suç oranları gibi verilerini kıyaslayabileceğiniz bir web sitesi. İzmir de mevcut. Ayrıca veriler kullanıcılar tarafından giriliyor. Siz de İzmir sayfasındaki istatistikleri düzenleyerek bilgilerin doğruluğunu arttırabilirsiniz. İzmir sayfası: http://www.numbeo.com/cost-of-living/ci ... city=Izmir

www.izmircity.info Güzel fotoğraflara ve okul, hastane, site, park gibi pek çok adresin haritasına ulaşabileceğiniz bir site. Ayhan Abi sitenin sahibi. Benim henüz katkım olmadı ama vaktim olduğunda yardımcı olmayı planlıyorum :)

www.skyscrapercity.com Herhalde burayı takip edip de SSC'yi bilmeyen yoktur :) Zaten bir çoğumuz orada da üyeyiz. Dünya genelindeki projeleri takip etmek için özellikle harika bir kaynak. İzmir sayfası: http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=2755

www.kemeraltı.com Dikkat Türkçe karakter 'ı' ile yazılıyor. İzmir tarihi ile ilgili güzel bir kaynak.

https://www.facebook.com/izmireshotizulas Facebook'ta gayri resmi İzmir ulaşım sayfası. Özellikle otobüs gelişmelerini çok yakından takip ediyorlar.

http://instagram.com/izmirbuyuksehirbelediyesi Yoksa hala takip etmiyor musunuz? :)

Şimdilik bu kadar olsun, aklıma geldikçe eklerim.

Re: Faydalı Siteler

MesajGönderilme zamanı: Cum 26 Eyl 2014, 15:44
gönderen mertoviçizmir
http://www.skyscraperlife.com/212-izmir/ bu da skycraperlife isimli site. Bu site Türkiyeden pek takip edilmiyor. Şuan güncel olarak Ankara ve İzmir sayfaları var. İzmir sayfasını ben güncelliyorum sadece.

https://www.facebook.com/pages/Izmir-pr ... =bookmarks bu da benim kendi facebook adresimde bazı kaynaklardan topladıgım resimleri aktardıgım sayfa. Burada paylasılan resimlerin kaybolmaması amacıyla acmıstım. İsteyen takip edebilir. Tanıtımını yapma geregi duymadım hiç.

Re: Faydalı Siteler

MesajGönderilme zamanı: Cum 26 Eyl 2014, 18:52
gönderen hoppala
http://skyscraperpage.com/ Dünya üzerindeki yapıları silüetleri oluşturularak yükseklik sıralamasına koyup paylaşıldığı yer. İzmir de mevcut. http://skyscraperpage.com/diagrams/? Güzel bir bilgi kaynağı. Forumu da var. Takip etmiyorum. Öğrenebilirsek nasıl çizildiğini biz de eksik olan şehrimizin yapılarını ekleyebiliriz.

http://izmirim.co/ İzmir haber sitesi. İzmir'le ilgili güncel haberler. En geniş çaplı yerel basın sanırım bu. Sanal alemde var sadece ama beni İzmir konusunda çokça tatmin ediyor. Şiddetle tavsiye olur. Zaten takip ediyyorsunuzdur. Burada da çok haber paylaştım bu siteden.

https://www.facebook.com/birzamanlarizm ... le_browser Bir zamanlar izmir diye bir facebook sayfası. Çok güzel ve eşi bulunmayan başka yerde göremeyeceğiniz resimler koyuyorlar. Neler var neler...

Re: Faydalı Siteler

MesajGönderilme zamanı: Sal 30 Eyl 2014, 14:07
gönderen Umut
https://twitter.com/izmirdecevirme Anlık trafik durumu ve polis kontrolü bilgileri paylaşılıyor, takip edin derim, özellikle de uzun yol yapacaksanız çıkmadan önce kontrol etmekte fayda var :)

Re: Faydalı Siteler

MesajGönderilme zamanı: Çrş 22 Eki 2014, 16:35
gönderen hoppala
https://twitter.com/izmireshot Mizah içerikli. Ben de yeni keşfettim. Umarım bozmaz.

Re: Faydalı Siteler

MesajGönderilme zamanı: Prş 11 Haz 2015, 17:58
gönderen hoppala
Tramvayın sayfası
İsim yaratıcılığı ülke genelinde sıfırın altında
https://www.facebook.com/iztram?ref=ts&fref=ts

Re: Faydalı Siteler

MesajGönderilme zamanı: Sal 20 Eki 2015, 17:09
gönderen Umut
^^ O resmi sayfa değil. Ama takip etmekte fayda var güncel tutuyorlar.

Emlak piyasasını yakından takip edenler için çok faydalı bir site veriyorum, belki zaten biliyordunuz ama ben yeni gördüm: Hürriyet Emlak Analiz Sayfası.

Buradan son 2 yılın satılık ve kiralık emlak değerlerini il il, ilçe ilçe ve hatta mahalle mahalle karşılaştırabilirsiniz.

İzmir bölümüne şu linkten ukaşabilirsiniz: http://www.hurriyetemlak.com/Emlak-Ende ... S6XczcRQ==
Eğer link deaktif olursa Google yardımcı olacaktır.

Re: Faydalı Siteler

MesajGönderilme zamanı: Pzt 26 Eki 2015, 00:07
gönderen hoppala
Eski İzmir fotoğrafları paylaşan bir sayfa daha buldum.
https://www.facebook.com/Eski-ve-Yeni-F ... 849742251/

Free Web Hosting