Başbakanlık Ofisi

Başbakanlık Ofisi

Mesajgönderen Mesut » Prş 12 Şub 2015, 11:53

Başbakanlık İzmir'de ofis açıyor. Önemli bir gelişme. Başbakan Ahmet Davutoğlu'na Varyant Şato, Hükümet Konağı gibi yerler önerilmiş ancak İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü binasında karar kılınmış. Prosedürler bittikten sonra kapsamlı bir yenileme ile başbakanlığa tahsis edilecekmiş. Davutoğlu'na Hatay'daki Dış İşleri Bakanlığı'na ait binalar da önerilmiş ancak Davutoğlu "Kordon'da olsun" demiş ve bu binayı çok beğenmiş. Hayırlı olsun

Resim

İzmir'e Başbakanlık ofisi açılıyor

Başbakan Davutoğlu AK Parti İzmir İl Kongresi’nde yaptığı açıklamada İzmir'de Başbakanlık Ofisi açılacağının müjdesini verdi.

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları...

Nasıl Selçuklu’nun ufuk şehri, nasıl Osmanlı’nın merkez limanı İzmir ise Cumhuriyet’in meşalesi İzmir ise Ankara dışında başbakanlığımızın bir tek İstanbul’da ofisi var. Seçimden sonra İzmir’de başbakanlık ofisi açıp toplantıları bir kısmını İzmir’de yapacağız.

O güzel İzmir’imiz yerel yönetimlerinin etkisi altında çok zor günler yaşadı. İstiyoruz ki İzmir’in Akdeniz’in merkez şehri yapalım. Başbakanlık ofisi açalım ayda birkaç günümü İzmir’de geçireceğim. İzmir bizim için siyasetin merkez şehridir. İzmir-İstanbul otoyolu tamamlandığında Başbakanlık ofisimizin bulunduğu şehir olan Osmanlı payitahtı ile buluşacak. İzmir- Ankara demiryolu bittiğinde İzmir Cumhuriyetimizin başkenti ile buluşacak.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28091731.asp
Kullanıcı avatarı
Mesut

Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj

Re: Başbakanlık Ofisi

Mesajgönderen hoppala » Prş 12 Şub 2015, 12:22

Gece elimizde birayla önünden geçersek, vali konağındaki polis abiler gibi bunlarda bize pis pis bakarlar mı?
Olası eylemde orası talan olur mu?
Oranın bir önceki kullanımı meyhneydi, dinen caiz mi?
Başbakanlık ofisi değil Konsolosluk açsa daha işlevsel olmaz mıydı?
Şehzade sancağa yollanmış, biz padişahın kendisini istemez miyiz?

Umut bu mesajı beğendi.
hoppala

Beğendikleri: 262 mesaj
Beğenilenleri: 97 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Prş 12 Şub 2015, 13:15

İzmirin en güzel binasına göz koymus kücük enişte. :D Gitsin kendine dagda bayırda bir yer bulsun , ne işi var kordonda. :x

GökhanTasgin bu mesajı beğendi.
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen GökhanTasgin » Cmt 14 Şub 2015, 21:40

aklinca eniste izmiri ele alicak ya ,ondan en güzel yere sahiplendi.. Ama avcunu yalar. Izmiri alamiyacaklar tabi benim bildigim Izmiri vatandasim aklini yedirmedigise........... aramizda çünkü 38%'likden olusan hain bir kitle varda odan dedim....
GökhanTasgin

Beğendikleri: 8 mesaj
Beğenilenleri: 2 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzr 15 Şub 2015, 20:13

O %38 in tamamı da bence akp li değildir. Kocaoglunu sevmeyen bir kısım ve özellikle akp nin gelirse calısacagını düsünen cok sayıda izmirli var. Bence chp kocaoglu yerine baska birini koysaydı secimlerde akp en fazla %20 oy alırdı. İzmirde akp nin oy oranını beldiyelerin basarısı ölcüyor son yıllarda bence.
mertoviçizmir

Mesajgönderen Umut » Pzt 16 Şub 2015, 00:04

Ben bu başbakanlık ofisi konusunu olumlu buluyorum. Osmanlı zamanından beri süregelen bir eksiklikti aslında bu. Misal, Sultan Abdülaziz 1863 yılında İzmir'e geldiğinde Bornova'da Whittal Ailesi'nin köşkünde konaklamış. Düşünün yani imparatorluğun 2. büyük şehrinde padişahın konaklayabileceği bir binası yokmuş devletin. Bu büyük bir devlet için ayıp sayılır.

Fakat ben yeni özel bir bina yapılmasını beklerdim, mevcut durum hazıra konmak oluyor biraz.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen hoppala » Pzt 16 Şub 2015, 14:11

Padişah mümkünse istanbul dışına çıkmasın.
Ayıpsa ben o ayıpla yaşarım ömrü billah.
hoppala

Beğendikleri: 262 mesaj
Beğenilenleri: 97 mesaj

Mesajgönderen Umut » Pzt 23 Şub 2015, 15:36

Pek çok ülkede kraliyetin başkent dışında da konakları bulunur. Yahut krallık yoksa da devlet ofisleri bulunur.

Mesela İngiltere'de Londra dışında Windsor'da ve Edinburgh'da; Danimarka'da Kopenhag dışında Aarhus'ta; Rusya'da Moskova dışında St. Petersburg'da ve daha pek çok ülkede yöneticilere tahsisli binalar mevcut. Bu tarz binalar şehirlere de önemli kültürel katkılı sağlıyor.

Burası mesela Windsor'daki Kraliyet Sarayı:
Resim

Akp geçici. ama İzmir binlerce yıl daha var olmaya devam edecek. Keşke böyle bir şaheser olsaydı bizde de. Aslında eskiden varmış da yıklmış. Sarıkışla ve Ok Kalesi çok güzelmiş.

2 kişi bunu beğendi.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzt 23 Şub 2015, 18:15

akp nin yaptıgı yapılar pek te saheser olmuyor bana göre ya da ben begenmiyorum. Yeni bir bina yapsalar ankaradaki gibi düz bir yapı olurdu. Yukarıdaki resim ise ankaradaki saraydan daha gösterişli bana göre.

Ama şu da bir gercek ki İzmir ve Ankaraya gösterişli saraylar yapılmalı. Bu yapılar istanbuldaki topkapı sarayı gibi , dolmabahce sarayı gibi olmalı. Ankaradaki yapılan bina gibi olmamalı diye düsünüyorum.
mertoviçizmir

Mesajgönderen Umut » Prş 02 Nis 2015, 02:09

Başbakanlık Ofisi için Merkez Bankası binasında karar kılmışlar deniyor.

Resim
http://www.netgazete.com/emlak/izmir-me ... cak-694722
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Sonraki

Dön Kent Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Free Web Hosting