Ulusal ve Uluslararası Ofisler, Konsolosluklar

Ulusal ve Uluslararası Ofisler, Konsolosluklar

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzr 15 Şub 2015, 20:10

İzmir'de AB Bakanlığı Ofisi açılacak!

AK Parti İzmir Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu üyesi Rifat Sait, 19 Şubat'ta İzmir'de Avrupa Birliği Bakanlığı Ofisi açılacağını açıkladı. Sait, ofisin Kordon'daki yerinde AB Bakanı Volkan Bozkır tarafından hizmete açılacağını kaydetti.

Rifat Sait, yaptığı yazılı açıklamada, ofisin Kordon'daki yerinde AB Bakanı Volkan Bozkır tarafından hizmete açılacağını kaydetti.

İzmir'in 1509 AB projesi ve toplam 60 milyon avro kaynak aktarımı ile ilk sıralarda yer aldığını ve AB eğitiminde Türkiye genelinde ikinci sırada yer aldığını vurgulayan Rifat Sait, ofisin devreye girmesiyle projelerin hız kazanacağını duyurdu.

Açılış kapsamında önemli AB projelerinin tanıtımının yapılacağına işaret eden Sait, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Projelerden birincisi meslek, okul, yetişkin, yüksek öğretim ve gençliğe yönelik eğitim çalışmaları. Bunun adı Erasmus Plus projesi. AB Bakanlığı'na bağlı Ulusal Ajans tarafından takip edilen projenin toplam bütçesi 2014-2020 yılları arasında 900 milyon Avro. İkinci proje belediyelere, üniversitelere ve özel sektöre yönelik Ar-Ge ve inovasyon konularında desteği amaçlayan ve 33 ülkeyi kapsayan toplam 70 milyar avroluk dev bir proje. Bu proje kapsamında enerji, kimya ve metro raylı sistem ulaşımları için düşünülmüş. Bu projenin ismi Ufuk 2020. Sait, İzmir Büyükşehir Belediyesi umarım ulaşım konusunda birkaç uzmanını perşembe günü bu eğitime gönderir de metro hususunda destek almaya çalışır, zira bu konuda ciddi bir yardıma ihtiyacı var."

İzmir'e daha önce Dışişleri Bakanlığı Ofisi açıldığını hatırlatan Sait, "Yurtdışı Türkler Başkanlığı'nın bir ofisi faaliyette. AB Bakanlığı Ofisi'ni perşembe günü inşallah hizmete açacağız. Önümüzdeki günlerde Başbakanlık Ofisi de açılacak. Tüm bunlar hükumetin İzmir'e verdiği önemin göstergeleridir" ifadelerini kullandı.

http://emlakkulisi.com/izmirde-ab-bakan ... cak/345563

Son dönemde bir ofis fulyasıdır gidiyor. Şimdi de ab bakanlıgı ofis acacakmıs. Herhalde izmiri baskent yapmaya karar verdiler :D Yıllardır dogru - dürüst birsey yapılmayan İzmir bir anda kıymete bindi. Hadi hayırlısı ;)
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Re: Ulusal ve Uluslararası Ofisler, Konsolosluklar

Mesajgönderen Umut » Sal 29 Eyl 2015, 16:54

Çin, İzmir'de Başkonsolosluk açıyormuş, hatta açmış bile!

İzmir ile iki “kardeş kente” sahip olan Çin Halk Cumhuriyeti, Türkiye’deki ikinci başkonsolosluğunu da İzmir’de açtı. Ankara Büyükelçisi Yu Hongyan, konuşmasında İzmir’e övgüler yağdırırken, Başkan Kocaoğlu da Çinli yatırımcıları “fırsatlar kenti” İzmir’e davet etti.

Resim

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Türkiye’deki ikinci başkonsolosluğunu İzmir’de açmasının bir tesadüf olmadığının altını çizen Başkan Aziz Kocaoğlu, İzmir’in 2006 yılında Çinli girişimciler tarafından "Yatırımda Bulunulacak En İyi Yabancı Kent"lerden biri olarak seçilmesine vurgu yaptı. Bu seçimin ardından hız kazanan ikili ilişkilerin, Tianjin’den sonra Wuhan’ın da İzmir’in “kardeş kenti” olmasıyla ciddi bir derinliğe ulaştığını anlatan Başkan Kocaoğlu, “Şimdi sırada, iki kent arasında iyi niyet protokolü imzaladığımız Xiamen var. Xiamen’in de İzmir’in kardeş kenti olmasıyla, Çin Halk Cumhuriyeti, İzmir ile en fazla kardeş kente sahip ülke konumuna gelecek” diye konuştu.

İBB Facebook
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir


Dön Kent Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron
Free Web Hosting