Büyüksehir Belediye Baskani seçilseydiniz neler yapardiniz??

Büyüksehir Belediye Baskani seçilseydiniz neler yapardiniz??

Mesajgönderen GökhanTasgin » Sal 03 Mar 2015, 23:26

Merhaba güzel Izmir halki.
Diyelim ki siz Izmir Büyüksehir Belediye Baskani seçildiniz ,Izmir için neler yapardniz?
Izmiri kalkindirmak için hangi projelerinizi hayata geçirmek isterdiniz ve geçirdiniz?
Biraz hayál dünyasi ama ben yinede merak ediyorum size firsat verilseydi siz Izmiri nasil yönetirdiniz?
Bide bu hayálde canayakin adaletli dürüst Hükümetimiz var, ve size elinden geldigi kadar yardim edicek. Istediginiz kadar kredi filan size sunucak. Ve sizlen ortak çalismak istecek.
Ben bu konuda zaman zaman düsündüm. Hayál kurdum aciba gerçekten Izmir Büyüksehir Belediyesi olsaydim sunu bunu söyle yapardim veya farkli yaparimdim diye düsündügüm olmustur.

Mesala ben Büyüksehir Belediyesi olsaydim neler yapardim??

Benim ilk projem ulasim olurdu;

KARAYOL:

Izmir'e gereken otoyolar;
Istanbul - Izmir Otoyolu
Ankara - Izmir Otoyolu
Mersin - Izmir Otoyolu. < Izmir - Aydin otoyolu tamamlandi. Simdi Aydin - Denizli Otoyolu yapiliyor daha sonra Antalya Otoyolu yapilicak. Ama ben bu otoyolu Mersin'e kadar uzatilmasina gerektigine düsünüyorum ve Mersin otoyoluna baglanmasi gerek bence. Hatta otoyolun bir ayagi Mugla'ya kadar gitmesi lazim.
Edirne - Izmir Otoyolu yapilmasi lazim.
Bu otoyolun güzergahi böyle olmasini isterdim . Edirne - Ipsala - Kesan - Gelibolu - Lapseki - < Çanakkale Bogaz Köprüsü > Çardak - Çan - Yeniçe - Edremit - Ayvalik - Dikili - Çandarli Limani - Aliaga - Menemen - Çigli (Izmir). Tabi bu otoyolda ayni zamanda Istanbul - Izmir Otoyoluna baglanmasi lazim. Yeniçe'den Balikesir üzerinden devam edip Soma - Akhisar - Manisa'dan sonra Izmir Otogar kavsagina baglanirsa güzel olur. Ben Yeniçe'ye kadra çizdim. Haritamda nedemek istedigimi anlarsiniz.
Bide Kuzey EGE Otoyolu projemde var. Oda Soma'ya kadar uzatilmasi gerektigini düsünüyorum;

Bana görede Izmir Çevreyolu; Çigli - Balçova kismi 2x4 seritli otoyol olmasi lazim. Ve tabikide Körfez Geçiti de var.
Harita: >> https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... Fy9WZ35HVk

IZMIR ÇEVREYOLU (BAGLANTI YOLLARI DAHIL): 76 km.
KUZEY EGE OTOYOLU (BAGLANTI YOLLARI DAHIL) < Manisa Devletyolu - Soma, Istanbul - Izmir Otoyol baglanma noktasi > 134 km.

IZMIR DEMIRYOL AGI:

Harita: >>> https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... 0pZRnV6cZM

METRO : 5 Hat , 63 istasyon , 99.45 Km. * Alternatif Hat 1 , 4 istasyon 6.52 km. *

M1: HALKAPINAR - OTOGAR HATTI 5 Istasyon 4.5 km.
M2: BAYRAKLI - URLA HATTI 39 Istasyon 57 Km
M3: ÜÇYOL - TINAZTEPE HATTI 9 Istasyon 8.12 km
M4: < KÖRFEZ TÜP GEÇITI > FAHRETTIN ALTAY - ÇIGLI HATTI 3 Istasyon 11.53 Km
M5: OTOGAR - HAVALIMANI HATTI 7 istasyon 18.3 Km
* M1 Alternatif Hat: BORNOVA - OTOGAR HATTI 4 istasyon 6.52 Km. *

HAFIF METRO (BANLIYÖ) + BÖLGESEL BANLIYÖ HATLAR : BANLIYÖ HAT: 6 UZUNLUGU: 391 KM < IZMIR IL > 32 KM < MANISA IL > 61 KM < AYDIN IL > Yük Tren Hatti < IZMIR IL > 147 KM.

B1: CUMAOVASI (MENDERES) - ALIAGA 32 istasyon 80 km.
B2: ALIAGA - SOMA 23 Istasyon 96 Km < MANISA IL 16 km >
B3: ZEYTINDAG - DIKILI 5 Istasyon 35 Km
B4: CUMAOVASI - SÖKE 18 istasyon 103 Km < AYDIN IL 26 Km >
B4 B: ORTAKLAR - AYDIN 8 Istasyon 35 Km < AYDIN IL 35 + 4 Km >
B5: TORBALI - TIRE - KIRAZ 21 Istasyon 101 Km
B6: MENEMEN - MANISA 8 istasyon 34 Km < MANISA IL 16 Km >

TCCD ÖZEL GIDISLI GELISLI YÜK TREN HATTI : 147 Km.

YÜKSEK HIZLI TREN :
Bana göre yapilmasi gereken yüksek hizli hatlar sunlar;

ISTANBUL - IZMIR HATTI > Ek olarak EDIRNE - GELIBOLU - ÇANAKKALE - BALIKESIR HATTI yapilirsa iyi olur.
ANKARA - IZMIR HATTI
IZMIR AYDIN - MERSIN HATTI > Izmir - Aydin - Denizli - Burdur - Antalya - Mersin.
IZMIR ÇESME HATTI

Bu hatlar yapilirsa baya sik olur.
Daha sonra ben Izmiri Güneyden büyümesini saglardim.
Mümkün oldugu kadar binalari yikar yerine bahçeli evler yapardim. Ve Izmir Nüfüsü Güneye dogru dagilmasina saglardim. Su ana kadar aklima gelen bunlar.
Arkadaslar haritalari çizmek için epey ugrastim. Haritalarimi inceleyipte düsüncelerinizi benimlen paylasirsaniz beni çok mutlu edersiniz. Bu arada Avrupa'da kaldigim için suan , Türkçe karakterlerini kullanamiyorum kusura bakmayin.

Bu benim hayalimdeki Izmir fotografi. Umarim begenirsiniz.

Büyüksehir belediye baskani seçilseydiniz güzel Izmirimize neler yapardiniz?
Saygilarimlan hayirli geceler dilemekle.
Gökhan Tasgin.

mertoviçizmir bu mesajı beğendi.
GökhanTasgin

Beğendikleri: 8 mesaj
Beğenilenleri: 2 mesaj

Re: Büyüksehir Belediye Baskani seçilseydiniz neler yapardin

Mesajgönderen hoppala » Sal 03 Mar 2015, 23:34

Üçkuyulara yapılması planlanan avm-otel karması yüksek yapıyı durdururdum.

Güzel başlık. İlk aklıma gelen bu. Milyon tane şey var ama şu an aklıma gelen yok. Biriktirip yazarım bir ara.
hoppala

Beğendikleri: 262 mesaj
Beğenilenleri: 97 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 04 Mar 2015, 13:26

Güzel baslık olmus. Ben 5 yılda izmiri bambaska bir hale döndürüldüm. Evet 5 yılda..

İlk olarak 1 sene icinde bütün gecekondulara beyaza boyatırdım. Amac kısa dönemlikte olsa kötü görüntüyü ortadan kaldırmak. Sonrasında düzgün bir sekilde kent dönüsümüyle tamamen ortadan kalkmasını saglardım.

Aynı sekilde ilk yılımda çeşitli yarısmalar yapardım. DÜNYACA ÜNLÜ MİMARLARA KÜLTÜR MERKEZLERİ , SANAT GALERİLERİ , KONGRE MERKEZİ V.S.

Bayraklı gökdelen merkezinde dünya capında 400 metre yükseklikte eyfel tarzı bir yapı insaa ettirirdim. Cevresi ise agaclık olarak düzenlerim. Kısacası yeni bir kültür park büyüklügünde.

Körfez ortasına yapay ada yaparak burada dev bir homeros heykeli diktirirdim. En az 200 metre yükseklikte. İcine insanların girip kusbakısı izmiri seyrettigi ( rio daki İSA heykeli gibi )

Konaktaki büyüksehir binasını restore ettirip KURTULUS SAVASI müzesine döndürüldüm. YKM dahil bütün binaları kamulastırıp yıkar , arkadaki opera binasını konak meydanıyla bulusturuldum.

kıbrıs sehitlikleri caddesi , kordon , k.s.k. carsıya nostaljik tramvay hattı yapardım. K.s.k. vapur iskelesi önünü yeraltına alır. nostljik tramvayı vapur iskelesi yanına kadar getirildim. Böylece suan yapılması planlanan tramvay hattıyla da aktarma olusturuldum.

Güzelbahce , Urla gibi merkezlerin otoyol arkasına 8-10 kat imar verdilir o bölgelerin hızla sehirlesmesini saglar sehri büyütürdüm.

Mavişehir ve Bayraklı dısında gökdelen yasagı getirip bayraklıyı finans , mavişehiri de residans merkezi haline getirip İzmirin havasını değiştirmiş olurdum.

Şirinyer - Eşrefpasa- Çankaya arasına monoray yapardım.

Tramvay hatlarını geliştirir , metro hatlarının hepsinin temelini atardım. Önemli olan temel atmaktır.

Her yokus olan yere yürüyen merdivenler yapar insanların yokus cıkmasını önlerdim.
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Umut » Prş 09 Nis 2015, 01:15

Otoyollar, özellikle de şehirlerarası olanlar belediyelerin sorumluluğunda değil. Karayolu konusunda çok büyük eksiğimiz yok zaten gündemdeki çalışmalar dışında.

Yalnız bazı noktalarda trafik resmen kilitleniyor, mesela Manisa Kavşağı, mesela Alsancak Gar Kavşağı vs. Bu yerlere özel çözümler üretilmeli. Alsancak Tüneli projesi neden ertelendi anlamadık. Bir de daha çok yayalaştırılmış sokağa ihtiyacımız var, özellikle de Alsancak ve Bornova Küçükpark civarlarında.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Dön Kent Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Free Web Hosting