Tayyip’e özenen başkan, kendine saray yaptırıyor

Tayyip’e özenen başkan, kendine saray yaptırıyor

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cum 16 Eki 2015, 16:50

Camiden canlı yayın yapan başkan, kendine yavru saray yaptırıyor

CHP’NİN MEYDAN PROJESİNİ İPTAL ETTİ, ‘SARAY’A ONAY VERDİ

AKP’li Belediye Başkanı Bülent Soylu, ilçenin Belediye eski Başkanı CHP’li Ergün Özgün’ün meydan projesini iptal etti. Söz konusu araziye, Selçuklu mimarisini örnek alarak Ak Saray’ın benzerini inşa etmek için çalışma başlattı.

Kendi yaptırdığı camiden canlı yayınla icraatlarını anlatan AKP’li Belediye Başkanı Soylu, şimdi de İzmir Menderes’e Ak Saray’ın kopyasını inşa ettiriyor. Yavru sarayın maliyeti 4.5 milyon lira…

İzmir’in Menderes İlçesi’nin AKP’li Belediye Başkanı Bülent Soylu ‘icraat’larıyla yine gündemde. Soylu, ilk olarak Kurban Bayramı öncesinde Mestanlı Camii’ne televizyon ekipmanı kurdurup canlı yayın yapmasıyla konuşuldu. AKP’li Başkanı Soylu, şimdi de ilçeye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sarayının bire bir kopyasını yaptırmak için çalışma başlattı.

DÜKKANLAR VE OTOPARK OLACAK

Soylu, CHP’li eski belediye başkanı Ergun Özgün’ün, Özdere’de Roma mimarisinden esinlenerek hazırlattığı meydan projesini rafa kaldırdı. Ardından da söz konusu arazide yeni bir proje yaptırmak için talimat verdi. 5374 metrekare inşaat alanı olan proje kapsamında yapılacak yapı, Ak Saray’ın kopyası olacak. Çok sayıda dükkanın yer alacağı yapının altına sığınak ve otopark da yapılacak. Yavru saray 4.5 milyon TL’ye mal olacak. İnşaat çalışmaları başlayan projeyle ilgili açıklama yapan Soylu, “Yapının Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne benzemesinden onur ve mutluluk duyuyorum. Burada, bizim kültürümüze uygun olan Selçuklu mimarisini kullanıyoruz” dedi.

AKP’li Soylu, camiden canlı yayınla yarım saat süren programda icraatlarını anlatmıştı.

ERDOĞAN AÇABİLİR

Kendisini eleştiren CHP’li belediye meclisi üyelerine gönderme yapan Soylu, “Belediyenin arazilerini satıyorum diye eleştiriyorlar ya, işte bunun için satıyorum. CHP’li meclis üyelerinin onayına ihtiyaç duysak mutlaka bir çapanoğlu çıkardı” diye konuştu. Soylu, yavru sarayın açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaptırmak istediğini söyledi.

Resim

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/tay ... ign=gundem

Büyük ihtimal bir daha secilemeyecek oldugu icin kendisine saray yapıyor. Ne de olsa devletin malı deniz yemeyen domuz. :lol:
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Re: Tayyip’e özenen başkan, kendine saray yaptırıyor

Mesajgönderen hoppala » Pzt 26 Eki 2015, 00:01

Ya ben kaçak sarayın mimarisini beğeniyorum da bu basit bir kopyası olur.
Haberi daha önce görmüştüm.
Menderes'e yeni yapılan adalet sarayının yanına yapsınlar. O bina yeteri kadar çirkin. İkisi beraber güzel durur. Deriz ki burayı yeni mimarların çalışma alanı olarak düşündük.
hoppala

Beğendikleri: 262 mesaj
Beğenilenleri: 97 mesaj

Dön Kent Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir

Free Web Hosting