Sakin Şehir: Seferihisar

Sakin Şehir: Seferihisar

Mesajgönderen cuscs » Cmt 12 Mar 2011, 20:20

cuscs
 
Mesajlar: 76
Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj
Kayıt: Prş 09 Ara 2010, 22:35

Re: Seferihisar

Mesajgönderen cuscs » Pzr 27 Mar 2011, 19:34

Seferehisar’ın nüfusu “sakin şehir”le arttı

Türkiye’nin ilk sakin şehri (cittaslow) olarak adından söz ettiren Seferihisar, 2010 yılındaki yüksek göç oranıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Balıkçılık ve tarıma dayalı ekonomisi ile mütevazı bir Ege ilçesi olan Seferihisar, 1980′li yıllarda başlayan ikinci konut hamlesinden sonra şimdi de göçün etkisi altına girdi. 2008′de 23 bin 699 olan Seferihisar’ın nüfusu, 2009 yılında 25 bin 308′e, 2010 yılında da 29 bin 232′ye ulaştı. İlçenin nüfusu 2009′da 1639 kişi, 2010′da da 3 bin 3924 kişi arttı. Artışın üçte birlik kısmının doğumlar, kalanının da göçten kaynaklandığı belirtildi.
İş Alanları Artacak
Uzmanlar, Tunç Soyer’in belediye başkanlığına seçilmesinden sonra ilçe nüfusunda meydana gelen 5 bin 563 kişilik artışta ‘sakin şehir’ statüsünün, Sığacık’taki hareketlenmenin ve turizmde geleceğe yönelik beklentilerin önemli rolü olduğunu belirterek, “İlçedeki yüksek nüfus artışının ana nedeni sakin şehir statüsüne girilmesidir. Bunun ilçenin ufkunu açacağını bilen, jeotermal sahaları ile de iş alanları açılacağını fark edenler Seferihisar’a akın ediyor” dedi.
Dünyanın pek çok yerinde ve ülke içinde Seferihisar’ın konuşulduğunu dile getiren Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İnsanlar haklı olarak sakin yaşamak istiyor. Biz de ‘sakin şehir’in gereklerini yerine getirebilmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz” dedi. Bir yılda 800 ailenin Seferihisar’a yerleştiğini kaydeden Soyer, “Bu durumda günde en az 1600 ekmek fazla tüketiliyor. Bu ailelerin pazar alışverişlerini ve diğer tüketim harcamalarını göz önüne aldığımızda ilçe ekonomisine büyük katkı sağlandığı görülecektir” dedi.
Kaynak: Yeni Asır Yazan: Mustafa Karabulut
cuscs
 
Mesajlar: 76
Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj
Kayıt: Prş 09 Ara 2010, 22:35

Re: Seferihisar

Mesajgönderen cuscs » Cum 15 Nis 2011, 20:16

İzmir, dünyanın karşısına çıkacak

Türkiye’nin ilk ‘sakin’ kenti Seferihisar, Haziran 2013′te, Cittaslow üyelerine ev sahipliği yapacak. 23 ülkeden toplam 140 belediye başkanı konuk olacak.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cittaslow (Sakin Kentler Birliği) İcra Komitesi Genel Kurul Toplantısı’na, Haziran 2013′te ev sahipliği yapacaklarını söyledi. Birliğin, bu yöndeki kararını, 10 Nisan’da İtalya’da açıkladığını belirten Soyer, “23 ülkeden 140 belediye temsilcisi ilçemizde buluşacak” dedi.

Büyük organizasyon
Cittaslow’a Türkiye’den üye olan ilk belediyenin kendileri olduğunu hatırlatan Soyer, şöyle devam etti: “2009′da üye olduğumuz Cittaslow’un genel kurul toplantısı için Seferihisar’a gelecek olan temsilcilere, sadece ilçemiz değil, İzmir tanıtılacak. Çin’den çeşitli kentler de Cittaslow’a üyelik aşamasında. Bu gerçekleşirse misafir edeceğimiz belediye sayısı da artacak. İzmir, dünyanın karşısına çıkacak. ‘Dünyada neredeyiz’ sorusuna yanıt alacağız.”

Bizden 4 aday var
Cittaslow’a kabul edilmelerinde en önemli etkenin yerel üretimin desteklenmesi olduğunu vurgulayan Soyer, “Bu doğrultuda; kadın kooperatifleri, köy pazarları, kadın emeği evleri açtık. Toplantıya kadar Cittaslow’un tüm kriterleriyle ilgili projelerimiz devam edecek” diye konuştu.
Resim
Soyer, Türkiye içinden takipçileri olduğunu da kaydetti, sözlerini şöyle tamamladı: “Akyaka (Muğla), Gökçeada (Muğla), Taraklı (Sakarya) ve Yenipazar’ın (Aydın) üyelikleri de Haziran 2013′te yapılacak genel kurulda ilan edilecek. Ayrıca Perşembe (Ordu), Gevaş (Van), Vize (Kırklareli), Yalvaç (Isparta) ve Kaş (Antalya) ilçelerinin de adaylık başvuruları değerlendiriliyor. Bu amaçla 59 ayrı kriterin değerlendirmesi yapılıyor. Temizlik, çevre, yerel üretimin desteklenmesi ve kent estetiği, bunların en önemlilerinden… Yüzde 50′nin üzerinde başarı sağlayan belediyeler, birliğe alınıyor, oy hakkı kazanıyor” dedi.

Kaynak: Milliyet Ege
cuscs
 
Mesajlar: 76
Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj
Kayıt: Prş 09 Ara 2010, 22:35

Re: Sakin Şehir: Seferihisar

Mesajgönderen cuscs » Cmt 23 Nis 2011, 19:33

Seferihisar Jeotermalimi İstiyorum Platformundan Çağrı

SEFERİHİSAR JEOTERMALİMİ İSTİYORUM PLATFORMUNA SESSİZ KALMA!

1- Jeotermal kaynaklarının enerji, ısınma, seracılık ve sağlık turizmi gibi alanlarda, çevreyle uyumlu ve sürdürülebilir kalkınma ilkelerine göre bir mastır (ana plan) planı hazırlanmasını,

2- Bu mastır planının bir an önce yaşama geçirilmesini,

3- Jeotermal kaynağın kullanımında Seferihisar Belediyesi ile işbirliği yapılmasını

4- Bu kaynağı kullanacak yerel yönetimler ve ilgili kurum, kuruluş ve işletmeler (ziraat odası, ticaret ve sanayi odası, sivil toplum kuruluşları, dernek, birlik ve kooperatifler vb.) arasında işbirliği sağlanmasını

İVEDİLİKLE HEMEN ŞİMDİ İSTİYORUZ!

YUKARIDAKİ İSTEKLERİMİZİN GERÇEKLEŞMESİ AMACIYLA SESİMİZİ DUYURMAK İÇİN 7 MAYIS 2011 TARİHİNDE SAAT 14.00′DA DOĞANBEY HAMAMLAR MEVKİİNDE YAPILACAK BASIN AÇIKLAMASINA HERKESİ DAVET EDİYORUZ.

Ulaşım Araçları: Seferihisar’dan saat 12.30 da Köypazarı önünden
Ürkmez’den saat 13.00 da Eczaneler önünden
Doğanbey’den 13.15 de Kadın Emeği Evi önünden
cuscs
 
Mesajlar: 76
Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj
Kayıt: Prş 09 Ara 2010, 22:35

Re: Sakin Şehir: Seferihisar

Mesajgönderen cuscs » Cmt 07 May 2011, 12:48

Resim

SEFERİHİSAR JEOTERMAL PLATFORMUN’DAN DUYURU

07.05.2011 tarihinde Seferihisar Doğanbey Hamamönün’de bölgemizde ki Jeotermal kaynakların kullanılması ile ilgili yapmayı planladığımız basın açıklamısı, konunun birinci derece muhatapları ile yapılan görüşmelerde bölgemiz adına olumlu bir sürece girildiğinin görülmesinden dolayı iptal edilmiştir. Süreç Platformumuz tarafından aynı hassasiyetle takip edilmeye devam edecektir.

SAYGILARIMIZLA
SEFERİHİSAR JEOTERMALİMİ İSTİYORUM PLATFORMU
cuscs
 
Mesajlar: 76
Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj
Kayıt: Prş 09 Ara 2010, 22:35

Re: Sakin Şehir: Seferihisar

Mesajgönderen EnderYıldırım » Pzr 03 Tem 2011, 18:22

Çeşme ve Urla'nın dışında Seferihisar'da da bir gün geçirmenizi tavsiye ederim...
Geçen sene yeni açılan Teos Marina ve yeni tamamlanan "Sığacık Meydanı" çok güzel olmuş.

Teos Marina:
Resim

Sığacık Meydanı:
Resim

Resim

Resim

Seferihisar Belediyesi
EnderYıldırım
 
Mesajlar: 532
Beğendikleri: 2 mesaj
Beğenilenleri: 46 mesaj
Kayıt: Prş 10 Mar 2011, 14:59

Re: Sakin Şehir: Seferihisar

Mesajgönderen cuscs » Pzr 10 Tem 2011, 01:17

Gerçekten çok güzelmiş, teşekkürler.
cuscs
 
Mesajlar: 76
Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj
Kayıt: Prş 09 Ara 2010, 22:35

Re: Sakin Şehir: Seferihisar

Mesajgönderen EnderYıldırım » Sal 05 Haz 2012, 23:39

Seferihisar'ı uçuracak!
Dünyanın sakin şehir olarak tanıdığı İzmir'in Seferihisar ilçesi, dev bir turizm yatırımına kavuşuyor. Uluslararası bir turizm iştiraki olan Prens Grubu, Seferihisar Sığacık'ta denize sıfır ultra lüks resort otel kuruyor. Özel adası ve son teknoloji ile donatılmış 455 özel odası bulunan dev turizm tesisi, 110 milyon euroya mal olacak...

Resim
Dünyanın sakin şehir olarak tanıdığı İzmir'in Seferihisar ilçesi, dev bir turizm yatırımına kavuşuyor. Uluslararası bir turizm iştiraki olan Prens Grubu, Seferihisar Sığacık'ta denize sıfır ultra lüks resort otel kuruyor. Özel adası ve son teknoloji ile donatılmış 455 özel odası bulunan dev turizm tesisi, 110 milyon euroya mal olacak...

Seferihisar'ın başına talih koşu kondu. Yıllardır masmavi koyları ve bakir adaları bulunmasına rağmen turizmden hak ettiği payı alamayan Seferihisar, uluslararası oteller zinciri bulunan PRS Otelcilik Turizm ve Taşımacılık Grubu sayesinde dünyaca tanınacağı gibi, Çeşme turizmine de rakip olacak. PRS Grubu'nu Ege'deki ilk turizm yatırımı için Seferihisar'ı seçti. Türkiye'de benzeri olmayan resort termal oteli Sığacık'ın en güzel yerinde hayata geçiriyor.

İnşaat sürüyor

Prens Grubu'nun “Euphoria Aegean Resort Thermal&Thalasso Spa” adıyla Seferihisar'da kuracağı dev otelin inşaatı devam ediyor. Sığacık'ta denize sıfır 98 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen ultra lüks otelde adeta yok yok... Bu yılın Ekim ayının sonunda tamamlanması planlanan otel, son teknoloji ile donatılmış 455 odadan oluşuyor. Odalarda her şey tek kumanda üzerinden kontrol edilecek. Televizyon, klima ve ışıklandırmanın yanı sıra oda temizliği ve oda servisi de yine aynı kumanda kullanılarak yapılacak. Otel müşterileri, kumandayı kullanarak odalarının temizlenmesini isteyecekler veya oda servisinden siparişlerini verebilecekler.

Kişiye özel villalar

“Euphoria Aegean Resort Thermal&Thalasso Spa”da otel konforunun yanı sıra özel villalar da yer alıyor. 4 oda, 1 salon, mutfaktan oluşan villaların otelden hariç kendi özel havuzları ve jakuzileri de bulunacak. Villalarda konaklayanlar için özel hizmetliler görev yapacak. Ultra lüks olması hedeflenen otelde 1 aktivite havuzu, 1 dinlenme havuzu, 1 aqua park, 1 kapalı havuzun yanı sıra thermal ve thalasso havuzları yer alacak. Aktivite havuzunda sınırsız eğlence, dinlenme havuzunda ise sessiz bir ortam planlanıyor ve buraya çocuk alınmıyor. Her havuzda özel bar sistemiyle müşterilerin keyifli vakit geçirmesi planlanıyor.

Dünya mutfağından tatlar

“Euphoria Aegean Resort Thermal&Thalasso Spa”da, bir ana restoran, 3 alacarte restoran yer alacak. Ana restoranda her gün farklı bir konsept uygulanacak. Uzakdoğu, Latin Amerika, Akdenız ve Türk mutfağından eşsiz tatların sunulacağı restoranlarda, en önemli özellik olan Osmanlı mutfağı ise ayrı bir önem taşıyor.

Daha önce Princess Otel'in Genel Müdürlüğü'nü yapan, dünyanın çeşitli 5 yıldızlı otellerinde de üst düzey görev alan Uygar Çengel, Euphoria Aegean Resort Thermal&Thalasso Spa'nın Genel Müdürlüğü'ne getirildi. İnşaatı hızla devam eden otelle ilgili açıklamalarda bulunan Uygar Çengel, Prens Grubu şöyle tanıttı:

“PRS Otelcilik Turizm ve Taşımacılık Şirketi'nin Mısır'da ve Antalya'da otelleri bulunmaktadır. Ayrıca özel uçaklarla da taşımacılık yapılmaktadır. Grubumuz, Ege'deki ilk yatırımı için Seferihisar'ı seçti. Burası dünyada eşi benzeri olmayan bir yer ve bugüne kadar keşfedilmemiş. Prens Grubu olarak Ege'deki ilk yatırımla kalmayacağız. Yıl sonuna kadar henüz yerleri belirlenmeyen 15 otel daha açmayı planlıyoruz. 15 otelin hizmete girmesiyle Prens Grup, holdingleşecek. Seferihisar'dan sonra Özdere'deki bazı tesislerle de ilgileniyoruz. Ayrıca İzmir merkezinde otel yapabilecek büyük bir alan da bakıyoruz. Tercihimiz Bayraklı bölgesi... Prens Grup olarak Antalya'da sıkışıp kalmak yerine Ege'de büyümek istiyoruz ve tüm yatırımlarımızı İzmir ve çevresine kaydırdık. Çok yakında büyük projelerle İzmir turizmine önemli katkılar sağlamayı hedefliyoruz. Grubumuz yöneticileri, Türkiye'yi ve Türkleri çok seviyor, burada kendi vatanında gibi hissediyor.”

Uygar Çengel, Euphoria Aegean Resort Thermal&Thalasso Spa'nın 110 milyon euroya mal olacağını ve 400 kişiyi istihdam edeceğini de ifade ederken, otelle ilgili her şeyi Seferihisar'dan karşılayacaklarını, böylece hem bölge ekonomisine, hemde bölge turizmine büyük canlılık getireceklerinin altını çizdi.

Otele özel ada

Euphoria Aegean Resort Thermal&Thalasso Spa'nın en büyük özelliği ise kendisine özel adası bulunması... Otelin tam karşısında yer alan 28 bin metrekare büyüklüğündeki ada, Uzakdoğu adalarını andıran tarzda dizayn ediliyor. İskele ve platformun kurulacağı adaya yerli ve yabancı yatlar da yanaşabilecek. Thalasso terapilerinin ve spa'nın bir bölümünün de yer alacağı ada, özel gece kulübü ile eğlencenin merkezi olmayı hedefliyor. Otelde yapılacak bin kişilik amfi tiyatroda animasyon gösterileri yerine Çin sirki ve Solley tarzında showlar olacak. Otelde iki tenis kortu, bir sahil voleybolu ve su sporları da yapılacak.

Dünyanın en iyi rüzgarına sahip olan bölgede yelken, sörf ve çeşitli su sporları müsabakaları da yapılacak. Bu amaçla, Seferihisar'ın hem kongre turizminde, hem de su sporlarında Çeşme ile Alaçatı'yı geçmesi bekleniyor. Bu arada otelde çocuklar da unutulmamış. “9 D” sinema sistemi, küçüklere çizgi film ve dünya sinemalarından kesitler sunacak.

Özel deniz suyu

Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek bir uygulama deniz suyu; termal ve spa'da kullanılacak. Denizin 500 metre açığından temiz deniz suyu, borularla otele çekilecek ve özel işlemden geçirildikten sonra termal sağlık turizminde kullanılacak. Deniz suyunun termale dönüştürülmesi yatırımının 5 milyon euroyu bulduğu bildirildi.

2 bin kişilik disko

Resort otelde, eğlenceye de ağırlık veriliyor. Son teknoloji ses ve ışık sistemiyle donatılan iki bin kişilik açık hava diskosu, bir pool bar, 500 aqua bar, loby bar, relax bar, beach barın kurulacağı otelde kendi müşterilerinin yanı sıra dışarıdan da misafirlerin gelip eğlenebileceği bin kişilik eğlence kulübü tasarlanıyor. Denize sıfır iki plajı bulunan otelin bu çim plajlarında akşamları düğün organizasyonları da yapılabilecek.

Kongre turizmi

Euphoria Aegean Resort Thermal&Thalasso Spa, kongre turizmiyle de iddialı.


1500 kişi kapasiteli iki toplantı salonu ve 100'er kişilik 3 adet orta büyüklükte salondan oluşan Convention Center'de her türlü kongre ve toplantılar gerçekleştirilebilecek. İzmir'de benzeri olmayan otelde spa merkezi de farklı bir konsepte kurulacak. Spa merkezinde hem thermal, hemde thalasso birlikte yeralıyor. Hamam, VIP hamamlar ve saunalar, masaj odaları, Fin hamamı, Rus banyosu, kar odaları, macera duşlarının yer aldığı merkezde bir fitness salonu bulunuyor.

Başkan Soyer heyecanlı

Yaklaşık 7 yıl önce başlayan ama dört yıl önce yapımından vazgeçilen otel inşaatının PRS Grup'la yaptıkları görüşmelerin ardından yeniden canlandığını ve ilçe adına çok önemli bir yatırımın tekrar yapımından duyduğu mutluluğu dile getiren Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, "İlçemiz özellikle Sakin Şehir projesiyle dünyada tanınan bir marka haline geldi. İlçemizin mevcut haliyle yaklaşık 3 bin yatak kapasitesi var. Bu kapasitenin artması için çalışmalar yapıyoruz. Halkımızı ev pansiyonculuğuna yönlendirmek, butik otellerin önünü açmak gibi birçok projemiz var. Tam bu noktada Akkum'da yapımı yarım kalan otel inşaatı büyük bir yara olarak karşımızda duruyordu. Göreve başladığımızda elimizde yarım kalan bir inşaattan başka bir şey yoktu. PRS Grup'la görüşmelerimiz olumlu sonuçlandı. 2013 yazında Seferihisar'ın en büyük yatak kapasiteli tatil köyü tamamlanmış olacak. Birçok gencimize de iş kapısı açılmış olacak. 1400 yatak kapasiteli otel yaklaşık 400 kişiye de istihdam sağlayacak. Yeni otelleri tamamlanmış, Oxford Üniversitesi Yaratıcı Yazarlık Merkezi açılmış dünyanın en güzel Cittaslow (Sakin Şehir'i) olma yolunda ilerleyen, dünyanın tanıdığı bir yer haline gelecek olan ve bir çok yatırımcının takibi altındaki RS Grup da ilçemizde yatırım yapmakla çok doğru bir iş yapmış olacak. PRS Grup'a çok teşekkür ediyorum. İlçemiz 2013 yazında Ege Bölgesi'nin en büyük tesislerinden birine sahip olacak" dedi.

Gazete Yenigün
EnderYıldırım
 
Mesajlar: 532
Beğendikleri: 2 mesaj
Beğenilenleri: 46 mesaj
Kayıt: Prş 10 Mar 2011, 14:59

Re: Sakin Şehir: Seferihisar

Mesajgönderen EnderYıldırım » Cmt 16 Mar 2013, 22:21

http://seferihisar.bel.tr/

Seferihisar Belediyesi'nin sitesi tekrar yenilenmiş, daha da güzel olmuş.
Hem içerik, hem de görsel açıdan büyükşehire örnek olmuş.
EnderYıldırım
 
Mesajlar: 532
Beğendikleri: 2 mesaj
Beğenilenleri: 46 mesaj
Kayıt: Prş 10 Mar 2011, 14:59

Re: Sakin Şehir: Seferihisar

Mesajgönderen EnderYıldırım » Pzr 21 Nis 2013, 21:38

Dev yatırım yeni sezona hazır
Prince Grup bünyesinde Seferihisar Sığacık’ta inşa edilen Euphoria Aegan Resort Otel ‘in turizm sezonuna yetiştirilmesi için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Resim
Haziran ayında müşteri kabul etmeye başlayacaklarını ifade eden Prince Group Projeler Koordinatörü Osman Hizmetli Seferihisar’ı tercih etmemizin en önemli nedenlerinden birisi bakir bir bölge olmasıdır.Şirketimiz Seferihisar’da ciddi bir potansiyel olduğunun farkında. İzmir’e yaklaşık 20 dakika mesafede, bu kadar lüks bir dinlenme merkezi yok. Bölgeye ekonomik anlamda ciddi bir hareketlilik kazandıracak..

Seferihisar’a otel yatırımı için 40 milyon EURO harcayan firma, bürokrasiden şikayetçi. Şirketin Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı İbragim Lepiev ve Yönetim Kurulu Üyesi ve Hukuk Danışmanı Niyazi Güney Türkiye’de bürkrasinin yavaş işleyişinden yakındılar.

İnşaat süresince ortalama her gün 700-800 kişi çalıştı ve şu anda 900′ün üstünde çalışan var. Hizmete açıldıktan sonrada 400 civarında kişiye iş imkanı sağlanacak. Bu 400 kişinin yüzde 90’ı Seferihisar’da yaşayan vatandaşlardan olacak. Otelimiz için Seferihisar Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e verdiği desteklerden ötürü çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

5+ YILDIZLI TEK OTEL

Sığacık’ta denize sıfır, yaklaşık 100 bin metrekarelik alanda inşa edilen ultra lüks otelde son teknoloji ile donatılmış 390 oda bulunuyor. Ayrıca 11 villadaki odalarla birlikte oda sayısı 426′ya kadar yükseliyor. Otelde klima, ışıklandırma, televizyon ve oda servisleri gibi hizmetler de tek kumanda ile alınabilecek. Dünya turizm sektörünün devlerinden TUI’nin dünya genelinde satışını yaptığı 60 otel arasında yer alıyor.

11 havuzun bulunduğu otelde, aktivite havuzu, dinlenme havuzu, aquapark, kapalıhavuz, termal ve thalasso havuzları yer alıyor. Ayrıca 2 bin metrekarelik SPA merkezi bulunuyor. Farklı restorantların yer aldığı otelde, Osmanlı mutfağının yanı sıra Uzak Doğu, Akdeniz, Latin Amerika mutfakları da bulunacak. Dünya turizm devi TUI’nin listesine girmeyi başaran Otel 5+ yıldızlı olarak hizmet verecek.

Ziyaret esnasında bürokrasiden de dert yanan otel yönetimi “deniz kenarına seyyar bir iskele koyabilmek için 17 kurumdan onay almamız gerekiyoruz ve bu izin için bir yıldır bürokrasiyle uğraşıyoruz” dedi.

HÜSEYİN ERCAN’DAN TEŞEKKÜR

İncelemelerin ardından heyet yönetim kurulu başkan yardımcısı İbragim Lepiev ve yönetim kurulu üyesi ve hukuk danışmanı Niyazi Güney’i ziyaret etti. Otel yatırımının bölgede ki ekonomiyi canlandıracağına vurgu yapan Chp İlçe Başkanı Hüseyin Ercan’ Böyle büyük bir yatırımı Seferihisar’a kazandırdığınız için bölge halkı ve şahsım adına teşekkür ederim. Seferihisar’ın turizmde büyüme hedefi ile attığı adımların meyvelerini topluyoruz.

Yalnızca istihdam olarak değil bölge esnafına da ciddi katkı sağlayacak bir yatırım. Bizler üzerimize düşen ne varsa sizlere yardımcı olmak adına yapmaya hazırız’ şeklinde konuştu. Yeni Asır muhabiri Mustafa Karabulut’un’Turizm formatı olarak gelen turistler sadece tesiste mi zaman geçirecek yoksa dışarıya çıkıp alışveriş yapmalarına da imkan sağlanacak mı ‘ sorusunu yanıtlayan Niyazi Güney ‘ Bu noktada bizlerin onları engellemesi söz konusu olamaz.

Zaten buraya gelen turistler Cittaslow yani Sakin Şehir olan bir yere gelecekleri için onlarda ilçeyi merak edeceklerdir. Tabi ki dışarı çıkacaklar gezecekler tarihi yerleri görmek isteyeceklerdir. Esnaftan alışveriş de yapacaklar. Biz bu noktada onları teşvik edici oluruz’ dedi

Otel konforunun yanı sıra özel villalar da yer alıyor. 4 oda, 1 salon, mutfaktan oluşan villaların otelden hariç kendi özel havuzları ve jakuzileri de bulunacak. Villalarda konaklayanlar için özel hizmetliler görev yapacak. Ultra lüks olması hedeflenen otelde bir aktivite havuzu, bir dinlenme havuzu, bir aqua park, bir kapalı havuzun yanı sıra termal ve thalasso havuzları yer alacak. Otelde, bir ana restoran, 3 alacarte restoran bulunacak. Ana restoranda her gün farklı bir konsept uygulanacak. Uzakdoğu, Latin Amerika, Akdeniz ve Türk mutfağından tatların sunulacağı restoranlarda, Osmanlı mutfağına ise ayrı bir önem verilecek.

OTELE ÖZEL ADA

Otelin, karşısındaki ada da kullanılacak. 28 bin metrekare büyüklüğündeki ada, Uzakdoğu adalarını andıran tarzda dizayn ediliyor. İskele ve platformun kurulacağı adaya yerli ve yabancı yatlar da yanaşabilecek. Thalasso terapilerinin ve spa’nın bir bölümünün de yer alacağı ada, özel gece kulübü ile eğlencenin merkezi olmayı hedefliyor. Otelde yapılacak bin kişilik amfi tiyatroda animasyon gösterileri yerine Çin sirki ve Solley tarzında showlar olacak.

Otelde iki tenis kortu, bir sahil voleybolu, su sporları, yelken ve sörf yarışları da yapılacak. Otelde kurulucak ’9 D’ sinema sistemi ile küçüklere çizgi film ve dünya sinemalarından kesitler sunulacak.

ÖZEL DENİZ SUYU

Deniz suyu, termal ve spa’da kullanılacak. Denizin 500 metre açığından temiz deniz suyu, borularla otele çekilecek ve özel işlemden geçirildikten sonra termal sağlık turizminde kullanılacak. Deniz suyunun termale dönüştürülmesi yatırımı 5 milyon euroya malolacak.

Princess Otel’in Genel Müdürlüğü’nü yapan, dünyanın çeşitli 5 yıldızlı otellerinde de üst düzey görev alan Uygar Çengel, Euphoria Aegean Resort Thermal & Thalasso Spa’nın Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

seferihisar.com
EnderYıldırım
 
Mesajlar: 532
Beğendikleri: 2 mesaj
Beğenilenleri: 46 mesaj
Kayıt: Prş 10 Mar 2011, 14:59

Sonraki

Dön Fuarlar, Etkinlikler ve Turizm

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron
Free Web Hosting