Autoshow Otomotiv Fuarı

Autoshow Otomotiv Fuarı

Mesajgönderen Umut » Pzr 17 Nis 2011, 01:42

Otomotiv sektörü fuarına kavuşuyor

Geçen yıl yeterli talep olmadığı için iptal edilen Auto Show İzmir Fuarı, bu yıl 25-30 Ekim tarihlerinde Kültürpark Uluslararası Fuar Alanı'nda düzenlenecek .
Fuarlar ve kongreler şehri hedefi olan İzmir'de otomotivciler de sektör fuarına kavuşuyor. Uzun süredir çalışmaları süren fuar 25-30 Ekim tarihlerinde Kültürpark Uluslararası Fuar Alanı'nda düzenlenecek Auto Show İzmir Fuarı İZFAŞ, Ege Otomotiv Derneği (EGOD) ve Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) işbirliği ile gerçekleştirecek. İzmir'de faaliyet gösteren bütün otomotiv markalarının yer almasının beklendiği Fuar, geçen yıl yeterli talep olmadığı için iptal edilmişti.

UZUN SOLUKLU
İstanbul ile 2 yılda bir dönüşümlü olarak gerçekleştirilen fuara şimdiden ünlü otomobil markası Jaguar da katılma kararı aldı. Fuara EGOD sahip çıkarak, 3 yıl fuar organizasyonunda aktif olarak yer almayı taahhüt ederken, otomotiv Distribütörleri Derneği de fuar katılımcı sayısının artırılması için çalışma yapacak. Otomotiv sektöründe üretici, yetkili satıcı, servis ve yan sanayi firmalarının katılacağı fuar 4 holde gerçekleştirilecek. Fuarın Mermer ve Gelinlik Fuarı'ndan sonra kent ekonomisine en çok katkı sağlayan organizasyonlardan biri olması hedefleniyor.
Türkiye'de otomotiv sektörünün önde gelen merkezlerinden birisi olan İzmir'de sektörün ihtiyaç duyduğu fuarı düzenlemek için çaba harcadıklarını ifade eden EGOD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ, Ekim ayında sektörün geniş katılımıyla İzmir'e otomotiv fuarını kazandıracaklarını kaydetti. İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen de, İstanbul ile dönüşümlü olarak Auto Show İzmir Fuarı'nı 2 yılda bir gerçekleştireceklerini vurguladı. Otomotiv sektöründe önemli tecrübesi bulunan İzmir'de yapılamayan fuar üzerine harekete geçen otomotivciler, İZFAŞ ile yaptıkları görüşmelerin ardından, Ekim ayında Auto Show Fuarı'nın yeniden İzmir'de gerçekleştirilmesini sağladılar. EGOD önderliğinde hareket eden otomotivciler ODD'yi de işin içine katarak uzun soluklu bir fuar için yola çıktılar.

Eski otomobiller sergisi de olacak
Türkiye'de ses getirecek bir fuar düzenlemek istediklerini açıklayan EGOD Başkanı Mustafa İduğ, sektörün tüm kurumlarının fuara destek verdiklerini kaydetti. EGOD olarak ilk 3 fuarın sorumluluğunu üzerlerine aldıklarını anlatan İduğ, "İlk yıl için 100'ün üzerinde üretici, yetkili satış ve servis ile yan sanayi firmasını fuarda buluşturmayı istiyoruz. Fuarın kent ekonomisine de önemli katkı sağlamasını amaçlıyoruz. Fuarda ayrıca eski otomobillerin yer alacağı bir sergi de olacak. Otomotiv sektörünün kalbi 5 gün boyunca İzmir'de atacak" diye konuştu.

Jaguar'da katılacak
İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, fuarı 25-30 Ekim tarihleri arasında düzenleyeceklerini belirterek, İstanbul ile dönüşümlü olması nedeniyle fuarın şimdiden ilgi gördüğünü kaydetti. İzmir'i fuarlar kenti olması için İZFAŞ olarak yoğun bir şekilde çalıştıklarını anlatan İşleyen, "Bu Fuar İzmir'de büyük potansiyele sahip olan otomotiv sektörünü bir araya getirecek. İzmir'de yer alan bütün markaların fuara katılmasını bekliyoruz. Bunun yanında lüks otomobil markası Jaguar da fuara katılacak. Sektör temsilcileri bize büyük destek oluyor. İşbirliği ile ortaya güzel bir fuarın çıkacağını ve kent ekonomisine de önemli katkı sağlayacağımızı düşünüyorum" dedi.

Yeni Asır


Yokluğu önemli bir eksiklikti. Yeterli ilgi ve katılımın olacağını düşünüyorum. Hatta belki, kısa vadede değilse de en azından gelecekte Frankfurt'taki ünlü Autoshow gibi büyük ve prestijli bir fuarımız olabilir. :)
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Autoshow Otomotiv Fuarı

Mesajgönderen Umut » Çrş 12 Eki 2011, 23:19

Porsche, İzmir otomobil fuarına hazırlanıyor

İzmir'de 25 Ekim'de başlayacak otomobil fuarında, Porsche'nin yeni modelleri de sergilenecek. İZFAŞ tarafından, Otomotiv Distribütörleri Derneği ve Ege Otomotiv Derneği'nin (EGOD) desteğiyle düzenlenen Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Fuarı (İzmir Autoshow), 25-30 Ekim'de yapılacak. Porsche'nin Türkiye Temsilcisi Doğuş Otomotiv'in İzmir Yetkili Satıcısı Vosmer'den yapılan yazılı açıklamaya göre, fuardaki 2 nolu holde sergilenecek otomobiller Porsche'nin geniş ürün yelpazesini yansıtacak. Fuar kapsamında Porsche'nin 4 kapılı modeli ile Panamera'nın dizel modelinin ilgi görmesinin beklendiği belirtilen açıklamada, ''SUV modeli Cayenne, efsanevi 911 ailesi, Boxster ve Cayman modelleri, otomobilseverlerin beğenisine sunulacak. Otomobil tutkunları, Porsche en yeni modellerini yakından inceleme ve satın alma fırsatı bulabilecek'' denildi. Hafta içi 11.00-20.00 hafta sonu ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek fuarın giriş ücreti 5 lira olacak

Yeni Asır


Önemli bir haber. Fuar yeterince ses getirdiği takdirde kalıcı olacaktır.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Autoshow Otomotiv Fuarı

Mesajgönderen Umut » Cmt 22 Eki 2011, 03:15

Otomotiv Fuarı'nın muhteşem dönüşü

25 Ekim'den itibaren 6 gün sürecek İzmir Autoshow Fuarı'na 65 firma katılacak. Stantları 50 bin ziyaretçinin gezmesi bekleniyor.

Önceki yıl büyük ilgi görmesine rağmen geçtiğimiz yıl düzenlenemeyen İzmir Autoshow Fuarı, Ege Otomotiv Derneği'nin öncülüğünde bu yıl yeniden gerçekleştirilecek. 25 Ekim'de açılacak fuar, başlmanan hazırlıkların ardından İzmir'e görkemli bir dönüş yapacak.
İki yıl önce 55 firmanın katıldığı fuara bu yıl 65 firma katılma kararı alırken, önceki yıl 35 bin olan ziyaretçi sayısının da bu yıl 50 bini bulması bekleniyor.
Volkswagen, Porsche, Peugeot, Chery, Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Mercedes, Nissan, Renault, Skoda, Ssangyong, Toyota gibi dünyanın önde gelen markaları ile önemli yan sanayi firmalarının katıldığı fuar, 6 gün boyunca kent ekonomisine de büyük katkı sağlayacak.
Geleceğin taşıtları olarak gösterilen elektrikli araçların da sergileneceği fuar, birçok farklı etkinliğe de ev sahipliği yapacak. 1500 metrekare alanda düzenlenecek olan fuarda 2. el araç satış hizmeti de verilecek.
İzmir'in otomotiv sektöründe bir fuara ihtiyacının olduğunu belirten Ege Otomotiv Derneği (EGOD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ, "Geçen yıl ne yazık ki, bu fuar düzenlenemedi. Bu yıl Otomotiv Distribütörleri Derneği ve İZFAŞ işbirliği ile kısa süre önce hazırlıklara başladık. Önceki yıl 55 firmanın katıldığı fuara bu yıl 65 firma iştirak edecek. 6 günlük fuar İzmir ekonomisine de ayakkabı boyacısından, oteline kadar birçok esnafa önemli katkı sağlayacak" dedi.

BAYRAM KUTLAMASI
Firmaların ürünlerini sergileyeceği fuarda eğitim ve sosyal faaliyetlerin de gerçekleştirileceğini anlatan İduğ, fuarın 25 Ekim tarihinde açılacağını, açılış öncesinde de 24 Ekim Pazartesi akşama Tarihi Havagazı Fabrikası'nda sektörün duayenlerinin katılacağı bir panel düzenleyeceklerini, ayrıca sektöre katkı sağlayan isimleri ödüllendireceklerini kaydetti. iDUĞ, Fuarın açık olduğu 29 Ekim tarihinde de Cumhuriyet kutlaması yapacaklarını ifade etti. İduğ, şu bilgileri verdi:
"BP Şehir Tiyatrosu fuar süresi boyunca fuar ziyaretçisi çocuklara emniyet kemerinin önemi ve sürüş tekniklerini tiyatro oyunu ile anlatacak. Meslek lisesi ve meslek yüksekokulu mezunları da fuar süresinci EGOD ve İş-Kur'un organize ettiği 6 aylık eğitim ve yüzde 50 iş garantili kurslar için başvuru yapabilecek. Ar-ge merkezimiz de fuarda yer alacak. Klasik otomobillerde Fuarda sergilenecek. Fuar öncesinde de Kordon'da bir gösteri yapacaklar. Bir sürücü kursu alkollü ve cep telefonu ile konuşurken otomobil kullanmanın sakıncalarını anlatacak. Bir labaratuvarda ziyaretçilerin yağ ölçümünü yapacak. Kızılay, LÖSEV ve Türgök gibi sivil toplum kuruluşları da kendilerini Fuar süresince tanıtabilecekler."

Gelecek vaat ediyor
İZFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Genel Müdür V. Ali Rıza Gülerman ise fuarın İzmir'in yanısıra bölgenin otomobil sektörü açısından dinamizminin sergilendiği, başarılı ve gelecek vaat eden bir organizasyon olacağını söyledi. Fuara büyük ilgi olduğuna dikkat çeken Gülerman, "Bu fuar Türkiye'nin sektörünün önde gelen merkezlerinden biri olan İzmir'de otomotiv tutkunlarını biraraya getirecek. Organizasyonumuz ile öncelikli hedefimiz; fuarımızın başarısını artırmak, sektörün gelişmesine destek olarak katılımcı firmalar ve ziyaretçiler arasında önemli ticari bağlantılar kurulmasına aracılık etmektir. Ziyaretçilerin, önde gelen otomobil firmalarının en son tasarım modellerini yakından tanıma, inceleme ve satın alma fırsatı bulacağı fuarın amacına ulaşacağına inanıyoruz" dedi.

Yeni Asır
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Autoshow Otomotiv Fuarı

Mesajgönderen Umut » Çrş 26 Eki 2011, 19:29

Autoshow büyüledi

Resim

Sektörün yıldız markalarının yeni modellerle katıldığı İZMİR Autoshow 2011 fuarı görkemiyle dikkat çekerken, sektör temsilcilerinde ÖTV tepkisi vardı

İzmir Autoshow 2011-Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Fuarı’nın açılışında konuşan Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Genel Koordinatörü Hayri Erce, ÖTV zammından kaynaklı sektörün uzun vadeli karar almakta zorlanacağını belirterek “Geçiş süreci olmalıydı” dedi.

Fuar 5 gün sürecek
İZFAŞ tarafından ODD ve Ege Otomotiv Derneği (EGOD) desteğiyle düzenlenen İzmir Autoshow 2011- Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Fuarı, yapılan törenle kapılarını açtı. Kültürpark’ta iki holde düzenlenen fuarda Chery, Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Isuzu, Iveco, Mercedes, Nisan, Peugeot, Porsche, Renault, Skoda, Ssangyong, Tata, Toyota, Otokar, Volkswagen gibi düyanın önde gelen otomobil markaları ve pazarlayıcı firmalar yer aldı. Nostaljik araçların sergilendiği bölümün büyük ilgi gördüğü fuar, 5 gün boyunca otomobil tutkunlarının adresi olacak.

Nisan’da dev yatırım
Sektör temsilcileri, açılış için yapılan törende taleplerini iletti. ODD Genel Koordinatörü Hayri Erce, Ege Bölgesi’nin Türkiye otomotiv pazarının yaklaşık yüzde 10’unu teşkil ettiğini belirtti. Erce, ÖTV zammını ise “sürpriz bir gelişme” olarak değerlendirdi. EGOD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ, fuarın yabancı sermayeyi İzmir’e çekmek için büyük avantajlar getirdiğine işaret etti. İduğ, “Nisan ayında İzmir’de yapılması beklenen otomotiv yatırımı ile 850 kişiye istihdam sağlanacak. Biz de sektörün ihtiyaç duyduğu eleman ihtiyacını karşılamak için eğitim çalışması yürütüyoruz” dedi.

BU FUARDA YOK YOK
Autoshow’da yalnızca katılımcılara değil ziyaretçilere de cazip etkinlikler düzenleniyor. İkinci el araç satışnın da yapıldığı fuarda satış için Noter temsilcileri bile var. Ayrıca iş arayan gençler, üç ay süreyle İşkur’un düzenleyeceği kurslara katılma hakkı elde ediyorlar. Klasik otomobillerin de yeraldığı fuarda tiyatro gösterileri, çocuk etkinlikleri de dikkat çekiyor.

Otomotiv yatırımı İzmir’de olmalı
Otomotiv dünyasının önde gelen isimleri panelde buluştu. Ege Otomotiv Derneği (EGOD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ’un yönettiği panelde, CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, İzmir’in otomobil üretmek için hazır hale geldiğine değindi. Sektörün önde gelen isimlerinden Abdullah Kavuklar elektrikli otomobil üretilebileceğini belirterek, kentin yeterli insan gücüne ve lojistik avantaja sahip olduğunu söyledi. EBSO Meclis Başkanı Mehmet Tiryaki de İzmir’de yeterli alan olduğuna işaret ederek, “Böyle bir yatırım İzmir’e yakışır çağrısında bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da İzmir’de otomobil üretilmesi için tüm imkanları seferber etmeye hazır olduklarını söyledi.

Milliyet Ege
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Autoshow Otomotiv Fuarı

Mesajgönderen Umut » Pzt 31 Eki 2011, 20:56

İzmirlinin lüks merakı patladı

Dünyanın en pahalı otomobilleri arasında yer alan Porshe, yılın ilk 10 ayında İzmir’de 27 araç sattı. Bu sayı geçen yılı ikiye katladı

Resim

ÖTV zammının ardından kulağı bol bol çınlayan Porsche, 2011 yılında Türkiye’de 360 adet satılırken bunun 27’sinin sahibi İzmir’den çıktı. İzmir Autoshow- Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Fuarı’nda yerini alan ve lüks otomobil denince akla gelen ilk markalardan olan Porsche, 2011’in ilk 9-10 ayında toplam satışının yüzde 7.5’ini İzmir’e gerçekleştirdi. Porsche Satış Danışmanı Barbaros Ceylan, 2011 yılında bugüne kadar 360 tane otomobil satışı yaptıklarını, İzmir’de ise bu rakamın 27 olduğunu dile getirdi. Ege Bölgesi’nin kendileri için potansiyeli yüksek bir pazar olduğunu vurgulayan Ceylan, “Ege’de Denizli, Manisa, Aydın ve Uşak gibi şehirlerde sanayi ve hizmet sektörlerindeki gelişmeler refah düzeyini de artıyor ve ekonomik olanakların daha iyi hale gelmesini sağlıyor. İzmir ise hem kendi potansiyeli, hem de büyük müşteri potansiyeli olan bu şehirlere yakın olması nedeniyle bize avantaj sağlıyor” dedi.

Müşterileri özel
ÖTV’ye yapılan zamlarla ilgili de değerlendirme yapan Ceylan, “Bizim satış yaptığımız müşteriler zaten özel müşteriler. ÖTV artışına rağmen hedeflerimizde bir sapma yok. Ama bu artış önümüzdeki dönemde bir miktar etkileyebilir. Ancak biz planlamalara devam ediyoruz” dedi. Ceylan, “Porshe’yi hedefleyen müşteri başka modeli düşünmez. Fiyattaki oynama, değişikliklere neden olmaz” dedi.


CHERY’den son fırsatlar
İzmir Autoshow Fuarı’nda büyük ilgi gören Chery, ÖTV indirimli araç fırsatıyla dikkat çekti. Mermerler Otomotiv’in katılımıyla hazırlanan Chery standında Chance Lusso 2.0 A/T, Niche Lusso 2.0 A/T, Kimo Forza 1.3 AMT, Konsept Tiggo 5 1.9 Dizel, Tiggo3 Supercharger 1.6 ve Tiggo3 Lusso A/T 2.modelleri ve Tiggo XL Limuzin sergilendi. Büyük beğeni toplayan Chery Tiggo XL Limuzin ise organizasyonun en dikkat çeken araçlarından biri oldu. Chery, Türkiye’de 7 yıl/ 150.000 km. garanti desteği veriyor.

Yaris İzmir’de fark sergiledi
Toyota’nın değişen yüzünü ve yeni tasarım anlayışını yansıtan, Kasım ayında satışa sunulacak yeni modeli Yaris ilk kez İzmir Autoshow’da sergilendi. Teknolojik yeniliklerinin yanında, çekici ve dinamik bir görünüme kavuşan Yeni Yaris, Toyota’nın yeni tasarım anlayışını gözler önüne serdi. Keskin bakışlı görünümünün yanında ferah iç mekanı ve
kalite anlayışını değiştiren donanımıyla da segmentine liderlik eden Yeni Yaris, alışkanlıkları değiştirmeye hazırlanıyor. Rekabeti bir üst boyuta taşıyan Yaris, boyutlarındaki artışa rağmen manevra kabiliyeti ile keyifli bir sürüş

ISUZU ticari çağ atladı
Isuzu, Autoshow’da öne çıkan modellerini sergiledi. Fuar süresince Isuzu standında arazi araç modeli D-max 4x4, Novo X, NPR 3D, NPR 10 LONG ve NLR LONG modelleri ticari araç kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Isuzu’nun yeni Okul Taşıtı NOVO X Otobusü de Autoshow’da yerini aldı. Isuzu sağlam, geniş ve ferah iç mekanlı, kullanımı kolay bir okul taşıtının güvenli olduğunu kanıtladı.

Üç yıl rötarlı fuar rüştünü kanıtladı
İzmir, üç yıl aradan sonra otomobil sektöründe, dünyanın güçlü markalarının buluştuğu, birbirinden renkli etkinliklerin gerçekleştiği bir fuara evsahipliği yaptı. İZFAŞ tarafından, Otomotiv Distribütörleri Derneği ve Ege Otomotiv Derneği (EGOD) desteğiyle düzenlenen İzmir Autoshow 2011- Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Fuarı, sektörün güçlü isimlerinin katılımıyla büyük ilgi gördü. Ege Bölgesi’nin Türkiye otomotiv pazarının yaklaşık yüzde 10’unu oluşturduğunu belirten Ege Otomobil Sanayicileri Derneği (EGOD) Yönetim Kurulu Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ, fuarın gördükleri ilgiden memnun kaldıklarını dile getirdi. Başkan İduğ, İzmir’in avantaj ve gücünü otomotiv ve yan sanayicilere sundukları için mutlu olduklarını dile getirdi.

Milliyet Ege


Hiç tatmin olmadımcılara, panayırcılara selam ederim.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir


Dön Fuarlar, Etkinlikler ve Turizm

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 66 misafir

cron
Free Web Hosting