“Öteki Kadın” Öyküler Derlemesine Katılım Koşulları

“Öteki Kadın” Öyküler Derlemesine Katılım Koşulları

Mesajgönderen cuscs » Cmt 18 Ara 2010, 22:30

İÇERİK
Sosyolojinin temel kavramı “ÖTEKİ”dir. Bu kavram insan için kendisinin dışında kalan tüm canlılardır.
“BEN ve ÖTEKİ” kavramları arasındaki ilişkinin belirlenmesi, ahlak felsefesinin ve belli bir ölçüde de siyaset felsefesinin önemli sorunları olarak ortaya çıkar. “BEN”, kendi bilincine varmış olan bir öznedir. Diğer bir anlatımla, o bir öz-bilinç varlığıdır ve öz-bilinç varlığı olmadan önce de “BEN” yoktur. Kendi bilincine varmak demek, kendini bir “Ben” olarak duyumsamak ve kendisiyle kendisi olmayan arasındaki sınırı çizerek, bu suretle kendisi olmayanın da farkında olmak demektir. Ben bir kadın olarak kimim? “Öteki kadın kim? Bu “BEN”im kim olduğuma göre mi değişir? Öteki kavramı ve mülkiyet ilişkisi nasıldır? Farklı kadın kimliklerinin, birbirleriyle ilişkileri ve bu ilişkilerin, ahlaki, siyasi, geleneksel, etnik, ekonomik boyutları nelerdir?

Projenin içeriği, kadınların kendi hemcinslerini, “Ben” ve “Öteki” kavramları arasındaki ilişkiler bağlamında, öykü formatında edebi bir dille anlatabilmelerini sağlamaktır.

“ÖTEKİ KADIN” ÖYKÜLERİ DERLEMESİNE KATILIM KOŞULLARI.
• Derleme, yalnızca kadın katılımcıların öykülerinden oluşacaktır.
• Gönderilecek öyküler, derlemenin içeriğine uygun olmalıdır.
• Gönderilecek metinler öykü sanatının inceliklerini taşıyan özelliklere sahip olmalıdır.
• Gerekli görüldüğü takdirde yazarıyla uzlaşmak koşuluyla öykülerde değişiklik
yapılabilir veya yazardan değişiklik yapması istenilebilir.Bu tür durumlarda değiştirilmesi istenilen metin, yazarı tarafından en geç 5 iş günü içerisinde düzeltilip seçici kurula iletilmelidir.
• Katılımcılarda yaş sınırlaması yoktur.
• Derlemeye yollanan öyküler hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır.
• Yazarlar derlemeye 1 öyküyle katılabilirler.
• Yollanan öyküler, değiştirilmek amacıyla geri çekilemez.
• Öyküler e-posta ile aşağıdaki başvuru adresine gönderilecektir.
• Gönderilen öyküler bedelsiz olarak ve derleme yayımlanıncaya kadar Kadın Yazarlar Derneği’ne ait olacaktır.
• Telif karşılığı olarak öyküsü derlemeye seçilen yazarlara birer kitap gönderilecektir.
• Derlemenin sayfa sayısı sınırlı değildir.
• Öyküler 7 A4 sayfasından uzun olmayacak şekilde word dosyası olarak yollanmalıdır.
• Öyküler;
o 12 punto ve Times New Roman yazı karakteri ile yazılmalıdır.
o Paragraf başları 1,5 cm içeriden başlamalıdır.
o Satırlar aralıkları 1.5 satır olmalıdır.
o Yazım kuralları ve noktalama işaretlerine uyulmalıdır.
• Derlemeye alınmayan öyküler yazarına iade edilir.
• Seçici kurul Nevzat Süer SEZGİN, Meltem U. RUSCUKLU, Gönül ÇATALCALI, Nalan YILMAZ’dan oluşmaktadır. Derleme, Kadın Yazarlar Derneği yönetim kurulunun onayıyla kitaplaşır.

YAZARLARDAN İSTEKLER
• Öykü metninin word dosyası olarak e-posta ile yollanması.
• 3.tekil şahıs diliyle yazılmış, yarım A4 sayfasını geçmeyecek özgeçmiş.
• Katılım koşullarını kabul ettiğini bildiren kısa yazı.
• İletişim bilgileri (Posta adresi, telefon numaraları, e-posta adresi)
TAKVİM
Öykülerin son gönderilme tarihi: 05 Ocak 2011
Sonuçların açıklanması : 01 Mart 2011
Yayınlanma tarihi : Nisan 2011

Başvuru Adresi:
kydotekikadin@yahoo.com.tr

Bu bilgileri internet sitemizden de http://www.kadinyazarlardernegi.org.tr/web edinebilirsiniz.
cuscs

Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj

Dön Fuarlar, Etkinlikler ve Turizm

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Free Web Hosting