JEWEX Takı ve Mücevher Fuarı

JEWEX Takı ve Mücevher Fuarı

Mesajgönderen Umut » Cum 04 Şub 2011, 21:30

Jewex 2011 Alyans, Altın, Mücevher, Gümüş Takı ve Saat Fuarı, yarın Kültürpark’ta açılıyor.

İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Yılmaz Uça ve Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, bilgi verdi. Gençer, sadece ticari alıcılara yönelik olduğunu söyledi, “Başta Doğu Avrupa, Rusya, Kuzey Afrika, Orta Asya, Orta Doğu ve Balkan ülkelerinden olmak üzere sektörümüzün profesyonellerini bekliyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından katılımcılar olacak. Jewex, pek çok firmanın yeni iş bağlantıları kurarak, ürünlerini tanıtabildiği, yeni pazarlara açılmasında bir köprü vazifesi görecek” dedi.
Yılmaz Uça da, “Mesleki birlik ve dayanışma duygularıyla bir araya geleceğiz. Türkiye’nin farklı illerinden kuyumcu oda ve derneklerinin başkanlarını, yöneticilerini ağırlayacağız” diye konuştu.

Milliyet Ege


GENEL BİLGİ
Fuarın amacı, başta İzmirli üreticiler olmak üzere Türkiye’de üretim yapan (ölçeği ne olursa olsun) tüm üreticilerin, toptancıların, gerek yurt içi gerekse yurt dışı pazarlarda adlarının duyurulması, tanıtımlarının yapılması, mevcut pazarlarında konumlarını güçlendirecek, rekabet etme güçlerini artıracak ve yeni pazarlarda kendilerini gösterme ve adlarını duyurma imkanı sağlayacak bir adım ötesinde de yeni müşteriler bulmalarına imkan tanıyacak bir ortamın oluşturulmasıdır.

FUAR KATILIMCI PROFİLİ
▪ Altın takı imalatçıları ve toptancıları,
▪ Gümüş takı imalatçıları ve toptancıları,
▪ Alyans imalatçılar ve toptancıları,
▪ Pırlanta, değerli taşlar ve yarı değerli taş toptancıları,
▪ Sentetik taş toptancıları,
▪ Saat Firmaları
▪ Kuyum imalat makineleri imalat ve toptancıları,
▪ Güvenlik ve lojistik hizmetleri,
▪ Sektörel yayınlar.

HEDEFLENEN ZİYARETÇİLER
Fuarımız tüm yurt sathında profesyonel ziyaretçilere açıktır. Fuarımızı; sadece sektör ile ilgili veya doğrudan bu sektörde faaliyet gösteren iş adamları ziyaret edebilecektir. Bu amaçla gerek yurt çapında gerekse yurt dışında temaslarda bulunacak tanıtım ve reklam çalışmaları yapılacak ve profesyonel ziyaretçi organizasyonları gerçekleştirilecektir.

Tüm yurt sathında sektör ilgililerine ve tüm perakendeci kuyumculara yönelik olarak yurt genelinde tanıtım ve duyurular yapılacak, hedeflenen en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşılacaktır.

Yurt dışından ise başta Ortadoğu ve Körfez ülkeleri olmak üzere,(Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn, Kuveyt, Suudi Arabistan) Balkan ülkeleri,(Yunanistan ve Yunan adaları, Makedonya, Kosova, Bosna Hersek, Bulgaristan, Romanya) Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkistan, İran, Suriye, Lübnan, İsrail, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Mısır, Cezayir, Tunus, Libya öncelikli olmak üzere bu ülkeler ilave olarak, Almanya, Hırvatistan, Slovenya, Hollanda, Danimarka, Belçika, İngiltere, İspanya, Fransa, İtalya, Rusya, Ukrayna, Moldova’dan profesyonel ziyaretçi organizasyonları ile hedeflenen kitlelere ulaşılacaktır.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: JEWEX Takı ve Mücevher Fuarı

Mesajgönderen Umut » Çrş 09 Şub 2011, 00:00

JEWEX, hedefleri aştı
JEWEX 2011 Alyans, Altın, Mücevher, Gümüş Takı ve Saat Fuarı, beklenenin üzerinde bir ilgi ile karşılaştı.
Sadece ticari alıcılara açık olmasına rağmen, güvenlik önlemleri ve yoğun ilgi nedeniyel fuar girişinde uzun kuyruklar oluştu. 4 Şubat 2011 günü açılan fuara ilk gün, geçen yıla oranla iki kat fazla sayıda ziyaretçi giriş yaptı. Ziyaretçi açısından belirlenen hedef, fuarın ikinci gününde aşıldı. Türk mücevher sektörünün farklı alanlarında faaliyet gösteren firmaların yüksek üretim güçlerini, tasarım becerilerini yansıtan koleksiyonlarını sergiledi.

Milliyet Ege
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir


Dön Fuarlar, Etkinlikler ve Turizm

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron
Free Web Hosting