IF Wedding Fashion Gelinlik Damatlık ve Abiye Fuarı

IF Wedding Fashion Gelinlik Damatlık ve Abiye Fuarı

Mesajgönderen Umut » Pzr 13 Şub 2011, 00:21

Dünyadaki en büyük gelinlik, damatlık, abiye ve düğün/evlilik aksesuarları fuarlarından biri(belki de en büyüğü) İzmir'de yapılıyor. Mevcut fuar alanı ayla öncesinden doluyor ve yetersiz kalıyor. Pek çok firma yer bulamıyor. Yeni fuar alanı belki bu sounu çözebilir. Ya da ikinci bir fuar düzenlenmesi de gündemde. Fuarın tarihi yaklaşınca haberler de çoğalıyor medyada.

Kendilerine moda tasarım konusunda bir hedef koyduklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Gelinlik Tasarım Yarışması ile yakaladığımız ivmeyi artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz. Hedefimiz İzmir’i tasarım üssü haline getirmek” dedi. Başkan Kocaoğlu, Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı bünyesinde açılan tasarım yarışmasında birinci olan genç modacılara gelecek yıldan itibaren defile olanağı sağlayacaklarını da açıkladı.

Resim

Gelinlik, damatlık ve abiye giyim sektöründe Türkiye’nin tek ihtisas fuarı olan IF WEDDING FASHION İZMİR - Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 16 – 19 Şubat 2011 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda 5. kez düzenlenecek.
Fuar öncesi, tarihi Havagazı Fabrikası’da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Nedim Örün, Ege Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Özcan Torun ve İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen ile Fuar kapsamında düzenlenen “gelinlik tasarım yarışması”nın geçen seneki birincisi Fatma Paloğlu’nun katıldığı bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, İzmir Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nın 5 yıl gibi kısa bir süre içinde sektöründe “Avrupa’nın en büyük fuarı” haline geldiği, bundan sonraki en büyük hedefin ise “tasarım ve marka” yaratmak olduğu ifade edildi.
IF WEDDING FASHION İZMİR’in getirdiği ivme ile kentin “gelinliğin başkenti” haline geldiğini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilk olarak 2007 yılında 75 firma ile başlayan fuarda bu sene 186 firmayı ağırlayacaklarını, talebin çok fazla olması nedeniyle çok sayıda firmanın da fuara katılım yapamadığını belirtti.

Genç tasarımcılara büyük destek
İzmir’in tasarım kenti olması için ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini ifade eden Başkan Kocaoğlu, “Bu fuara başlarken, gelinlik ve abiye sektöründe lokomotif olmayı hedefliyorduk. Bunu başardık. Bugün Türkiye’deki abiye ve gelinlik üretiminin yaklaşık yüzde 75’i İzmir tarafından karşılanıyor. Şimdi kendimize, moda tasarım konusunda bir hedef koyuyoruz. Gelinlik Tasarım Yarışması ile İzmir’in yakaladığı ivmeyi artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz. Hedefimiz İzmir’i tasarım üssü haline getirmek” diye konuştu.
Başkan Aziz Kocaoğlu, fuar bünyesinde düzenlenen tasarım yarışmasında birinci olan genç modacıları desteklemenin de, İzmir’in tasarımdaki sıçramasında önemli bir etken olacağını hatırlatarak, Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı bünyesinde gelecek yıldan itibaren yarışma birincisi gençlere defile olanağı sağlayacaklarını açıkladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, gelecek yılki defilenin, geçtiğimiz yıl düzenlenen tasarım yarışmasının birincisi Fatma Paloğlu tarafından hazırlanacağını bildirdi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, kentin sadece gelinlik-damatlık ve abiye sektöründe değil, sanayi ve mobilya gibi diğer sektörlerde de tasarım konusunda gelişmesi ve bunun fuarcılıkla artırılması konusunda çalışmalar yaptıklarını ve önümüzdeki aylarda bu çalışmanın kamuoyuna duyurulacağını ifade etti.
İzmir’in Gelinlik Fuarı ile Avrupa’da birinci sıraya yükseldiğini söyleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, “Eskiden vitrininde gelinlik olan 5 tane bile mağaza yokken, fuarın 5. yılında kentin merkezinde hemen hemen her yerde vitrinlere baktığınızda gelinlik ve abiye ürün görüyorsunuz. Bu fuar, kentin görünümünü değiştirdi” dedi.

“Barcelona’yı da geçtik”
Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Nedim Örün konuşmasında, Türkiye’nin tekstil ihracatında gelinlik ve abiye gibi katma değeri yüksek ürünlere yönelmesi gerektiğini söyleyerek, “If Wedding bu amaç için çok uygun bir fuar. Ayrıca fuar sayesinde küçük ve orta ölçekli firmalar ihracat yapmaya, kendilerini geliştirmeye ve büyümeye başladılar. Tasarım yarışmasında birinci olan gençlerimize fuarda defile olanağının sağlanması, tasarımın gelişmesi açısından çok önemli bir uygulama” diye konuştu.
Ege Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Özcan Torun da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun çok büyük desteklerini aldıklarını belirterek, “İzmir, birlikte hareket etmesini çok iyi biliyor. Burada düzenlenen Gelinlik Fuarı; Milano, Barcelona, Paris, Essen’i geride bırakıp sektöründe en önemli fuar haline geldi. İzmir için hep Barcelona örnek verilirdi, ama şimdi bu fuarla Barcelona’yı da geçtik. Diğer sektörlerde de bu başarıyı yakalayacağımızı umuyorum” dedi.
Geçtiğimiz yıl düzenlenen tasarım yarışmasının birincisi Fatma Paloğlu ise gelecek yıl düzenlenecek olan fuarın kapanış defilesini hazırlayacak olmasının kendisi için büyük mutluluk olduğunu vurgulayarak, “Bana destek olmaya devam ettiğiniz, beni cesaretlendirdiğiniz ve yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yabancı alıcılar gelecek
Bugüne kadar Ortadoğu ülkelerine yönelik alım heyeti çalışmalarında büyük başarı kazanan IF WEDDING FASHION İZMİR, bu yıl yüzünü Avrupa’ya çevirdi. İlk 4 yılında Ortadoğu ülkelerindeki alıcılardan büyük ilgi gören IF WEDDING FASHION İZMİR’de bu yıl Avrupa pazarına yönelik çalışmalara da ağırlık verildi. Fuara Suriye, Suudi Arabistan, Lübnan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Filistin, Umman, Katar, Mısır, Libya, Irak, İran, Moldova, Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan, Rusya, Kazakistan, Almanya, İtalya, Fransa, İspanya, Hollanda, Avusturya, Belçika, İsviçre, Finlandiya, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Japonya’dan alıcıların gelmesi bekleniyor. Fuar’da ayrıca 9 yabancı firma da stand açarak ürünlerini sergileme fırsatı bulacak.

Moda gösterileri
Firma tanıtımları ve modacı defileleriyle Türk tekstil sektörünün gövde gösterisine dönüşen fuarda Simay Bülbül ve Gamze Saraçoğlu özel defileler sunacaklar. Fuar süresine firmalar yeni koleksiyonlarını tanıtarak adeta bir moda şöleni yaşatacaklar. Ayrıca 2 yıldır fuar kapsamında düzenlenen Gelinlik Tasarım Yarışması ile sektöre yeni tasarımcıların kazandırılması hedefleniyor. 75 tasarımcının 225 modeliyle katıldığı 2. Gelinlik Tasarım Yarışması’nda bu yıl 25 tasarımcı yarı finale kaldı. Tasarımlar fuara katılan firmaların destekleriyle gelinliğe dönüştürülecek. Gelinlikler, 14 Şubat’ta ünlü modacılardan oluşan bir jüri tarafından son kez elenecek ve “Sonsuzluk için bugün” temasıyla ödüllü tasarımlar 16 Şubat’ta fuarın açılış töreni kapsamında düzenlenen defilede podyumda sergilenecek. Aynı zamanda 25 yarı finalistin çalışmalarından oluşan bir katalog hazırlanacak ve bu tasarımlar fuar süresince sergilenecek.

Mankenler: Uğurhan Akdeniz Ajans mankenleri Duygu Akdeniz, Bürde Aslan, Burak Gacemer ve Gülsüm Uslu

izmir.bel.tr
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: IF Wedding Fashion Gelinlik Damatlık ve Abiye Fuarı

Mesajgönderen Umut » Çrş 16 Şub 2011, 02:41

Ve fuar başlıyor...

Avrupa birincisi fuarımız açılıyor

Barcelona ve Milano fuarlarını da geride bırakarak Avrupa’nın bu alandaki en büyüğü olan İF Wedding Fuarı, bu akşamki gala gecesi ve yarınki resmi açılışla başlayacak

Bakan da katılacak
GELİNLİK, damatlık, abiye giyim sektöründe Türkiye’nin tek ihtisas fuarı olan, Barcelona ve Milano’yu geçerek Avrupa’nın bu alandaki en büyüğü haline gelen IF Wedding Fashion İzmir Fuarı, bu akşami gala defilesi ile başlıyor. Fuarın yarın sabahki açılış törenine Devlet Bakanı Zafer Çağlayan katılacak. İZFAŞ tarafından organize edilen 16-19 Şubat tarihleri arasında açık kalacak. Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin desteğiyle hazırlanan fuara 188 firma katılıyor.

Gövde gösterisi
FİRMA tanıtımları ve modacı defileleriyle Türk tekstil sektörünün gövde gösterisine dönüşen fuarın “Attari” konulu gala defilesini İzmirli modacı Simay Bülbül hazırladı. Fuarın kapanış defilesi ise ünlü modacı Gamze Saraçoğlu’nun 40 parçalık “Papila” koleksiyonu ile yapılcak. Ayrıca Baggi, Hocazade, Üstün Spoza, Ymz Fashion, Fidan Abiye, Safa Moda, Şeçenek Bayan Giyim, Favore, White Angel en yeni kreasyonlarını karma firma defileleriyle İzmir’de görücüye çıkaracak.

Milliyet Ege
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: IF Wedding Fashion Gelinlik Damatlık ve Abiye Fuarı

Mesajgönderen Umut » Pzt 21 Şub 2011, 02:45

Seneye yeni fuar alanında yapılabilirse dünyanın en büyüğü bile olabilir. ;)

Gelinlik Fuarı rekorlarla son buldu

2007 yılında 75 firmanın katılımıyla başlayan If Wedding Fashion İzmir'e bu yıl 186 firma katıldı

Bu yıl 5. kez düzenlenen If Wedding Fashion İzmir - Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı'na 58 yabancı ülkeden ziyaretçi gelirken, Türkiye'nin 81 ilinden de iş bağlantısı yapmak isteyen alıcılar kente akın etti.
Gelinlik, damatlık ve abiye giyim sektöründe Türkiye'nin tek ihtisas fuarı olan If Wedding Fashion İzmir, 5. senesinde rekorlarla kapandı. 2007 yılında 75 firmanın katılımıyla başlayan fuara bu sene 186 firma katılırken, yabancı ülke ziyaretçi sayısı 58'e, ziyaretçi şehir sayısı da 81'e ulaştı.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, fuarın son gününde sektörün nabzını tutmak ve katılımcı firmalarla görüşmek için Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Nedim Örün ile birlikte fuar alanını ziyaret etti.

58 ÜLKEDEN GELDİLER
Fuarda ciddi iş bağlantıları yaptıklarını söyleyen firma sahipleri Başkan Kocaoğlu'na teşekkür ederken, önümüzdeki yıllarda daha geniş stantlarda yer almak istediklerini söyledi. Fuar gezisi sırasında 2. Gelinlik Tasarım Yarışması'nda dereceye giren gelinlikleri de inceleyen ve genç tasarımcılarla bir araya gelen Kocaoğlu, İzmir'in tasarım ve markalaşmada lider olması için hem firmalara hem de genç tasarımcılara büyük görevler düştüğünü söyledi. Kocaoğlu, "Gelinlik Tasarım Yarışması ile İzmir'in yakaladığı ivmeyi artırarak sürdürmeyi ve önümüzdeki yıllarda İzmir'den çıkan tasarımcı ve marka sayısının artırılmasını hedefliyoruz" dedi.
If Wedding Fashion İzmir, 4 bin metrekare alan üzerinde, 75 firma ile başladığı yolculuğunda, 24 bin 500 metrekare stant alanı ve 186 katılımcı firma sayısı ile sektöründe Avrupa'nın en büyük fuarı olma başarısını yakaladı. Fuar ilk senesinde 21 ülkeden ziyaretçi ağırlarken, bu sene 58 ülkeden ziyaretçiler iş bağlantısı yapmak için İzmir'de buluştu. Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı geçtiğimiz sene 603 olan yabancı ziyaretçi sayısını da bu sene sadece ilk 3 günde bin 20'ye çıkararak ayrı bir başarıya imza attı.

Kapanış defilesi Saraçoğlu'ndan
IF Wedding Fashion İzmir Gelinlik Fuarı, Gamze Saraçoğlu'nun muhteşem kapanış defilesi ile son buldu. İZFAŞ, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Fedarasyonu ile Ege Giyim Sanayicileri Derneği'nin destekleriyle düzenlenen fuar, ünlü mankenlerin katılımıyla gerçekleşen Gamze Saraçoğlu defilesi ile son buldu. Romantik tasarımların yaratıcısı Gamze Saraçoğlu, 40 parçadan oluşan 2011 İlkbahar-Yaz sezonu koleksiyonu 'Papila' ile İzmir'deki modseverlerle ilk kez bir araya geldi. Tülin Şahin, Özge Ulusoy, Ahu Yağtu, Didem Soydan gibi ünlü mankenlerin katılımıyla gerçekleşen defilenin koreografisini Rönesans Ajans sahibi Akif Örük hazırladı. Eşsizliğin simgesi olarak tanımlanan parmak izinden ilham alarak koleksiyonlarını hazırlayan Gamze Saraçoğlu, ana tema olarak insanları birbirinden farklılaştıran parmak izindeki katmanları oluşturan 'Papila'dan esinlenen Saraçoğlu ruhuyla, tasarımlara hayat veriyor. Saraçoğlu 2011 yılı renkleri olarak sadeliği tercih ederken, ten renkleri, bronzlar, ekrular ve citron renkleri kıyafetlerde ağırlık kazanıyor.

KAHRAMAN DURAK
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: IF Wedding Fashion Gelinlik Damatlık ve Abiye Fuarı

Mesajgönderen Umut » Çrş 06 Nis 2011, 12:54

Gelinlik başkenti İzmir için

İzmir’in ilk ihtisas alışveriş merkezi EGE-KOOP DÜNYAEVİ AVM ile Türkiye’deki ihtisas fuarlarının öncüsü İZFAŞ, İzmir için güçlerini birleştiriyor.
Türkiye’deki ihtisas fuarlarının öncüsü İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen’i, Ege-Koop Dünyaevi AVM işletme sahiplerinden Mehmet Gülaylar, Levent Çakaloz ve Fırat Dinçer ile birlikte ziyaret eden Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan; İZFAŞ ve Ege-Koop Dünyaevi AVM’nin tek amacının İzmir’i marka haline getirmek olduğunu söyledi, İşleyen’i kurumlar arası işbirliğine davet etti.

İzmir’de, moda günleri düzenlenecek
Ege-Koop Dünyaevi AVM’nin, ilk ihtisas alışveriş merkezi olması bakımından İzmir’in değerine değer katacağını belirten Hüseyin Aslan, yılın belli bir döneminde açılan IF Wedding Gelinlik Damatlık Abiye Fuarı’nın bu alışveriş merkezinde, yılın 365 gününe yayılacağını söyledi. Türkiye’deki gelinlik üretiminin yüzde 75’inin İzmir’de yapıldığına vurgu yapan Doğan İşleyen ise fuar süresince tüm Türkiye’de tanıtımlarını “Gelinliğin Başkenti İzmir” sloganıyla yaptıklarını hatırlattı, Dünyaevi AVM’nin bu konuda herkese örnek olacağını belirtti.

Önümüzdeki günlerde ekibiyle birlikte AVM’yi ziyaret etmeye hazırlanan İşleyen, Ege-Koop Dünyaevi AVM ile İZFAŞ’ın ev sahipliğinde geliştirilecek ortak bir projeyle İzmir’de gelinlik ve abiye üzerine moda günleri düzenlenebileceğini belirtti, kentin bu tür organizasyonlara ihtiyacı olduğunun altını çizdi.

Aslan: İzmir’i, sadece üretimin değil modanın da merkezi yapacağız
Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Türkiye’de tahminen 750 milyon lira düzeyinde olan gelinlik damatlık pazarını, İzmirli firmaların yönlendirdiğini söyledi. Gelinlik üretiminin yüzde 75’i, damatlığın yüzde 40’ı, abiyenin yüzde 50′sinin İzmir’de yapıldığını ifade eden Aslan, kentin son yıllarda Avrupa’da da sesini duyurmaya başladığına dikkat çekti.

İzmir’de gelinliğin geleneksel bir üretim dalı olmasıyla birlikte kentin, ülkenin en iyi ustalarına da sahip olduğunu ifade eden Aslan, “Kaliteli üretim ve pazarlamada iyi bir konumdayız. Tasarım konusunda da gençlerin önemli bir atılımı olduğunu görüyoruz. Artık İzmir’i bu sektörde sadece üretimin değil, modanın da merkezi yapacağız. Bunu da Ege-Koop Dünyaevi AVM ile İZFAŞ’ın işbirliğiyle başaracağımıza inanıyorum. İzmir’de düzenlenen IF Wedding Gelinlik Damatlık Abiye Fuarı, sektörün en büyüğü. İzmir’de büyük ilgi gören gelinlik fuarını, ‘Dünya Evi’ konseptiyle birlikte Ege-Koop Dünyaevi AVM‘de yılın 12 ayına yaymış olacağız” dedi.

İzmir, gelinlik ve abiyede marka haline gelecekİZFAŞ’la yapılacak ortak çalışmalarla İzmir’i, gelinlik ve abiyede bir marka haline getireceklerini de sözlerine ekleyen Aslan, kalite, tasarım, dizayn ve modaya fazlasıyla önem vererek, İzmir’i diğerlerinden farklılaştırmak gerektiğini vurguladı. Aslan, ''Ar-Ge, inovasyon ve kaliteyi katarak değer bazında ihracatın artırılmasını sağlamak gerekmektedir. Sektöre olan ilginin çok daha fazla artacağını kesinlikle biliyorum. Geliştirilecek yeni projeler ve organizasyonlarla İzmir, birçok konuda yaptığı ilk olma özelliğini ciddi şekilde muhafaza edecek, bunu da Ege Koop Dünyaevi AVM ve İZFAŞ’la birlikte zirveye taşıyacak'' dedi.

İşleyen: İddialıyız! İzmir, gelinliğin başkenti olacak
İZFAŞ’ın her yıl düzenlediği 35’in üzerinde ihtisas fuarıyla; İzmir, Ege Bölgesi ve Türkiye ekonomisini canlandırdığı gibi ülke tanıtımı ve kültürlerarası iletişim için de önemli bir platform yaratma özelliğine sahip olduğunu kaydeden Doğan İşleyen, belli zaman dilimlerinde kurulan bu ihtisas fuarlarının yılın her gününe yayılmasının, İzmir ve Türkiye ekonomisine yapacağı katkının yok sayılamayacağını söyledi, İzmir’in Ege-Koop AVM Dünyaevi gibi ihtisas alışveriş merkezlerine fazlasıyla ihtiyacı olduğunu belirtti.
Önümüzdeki günlerde ekibiyle birlikte AVM’yi ziyaret edeceklerini dile getiren İşleyen, Ege-Koop Dünyaevi AVM ile İZFAŞ’ın işbirliğiyle geliştirilecek ortak bir projeyle İzmir’de gelinlik ve abiye üzerine moda günleri gibi değişik aktivitelerin düzenlenebileceğini söyledi. Kentin bu tür organizasyonlarla adını duyurarak marka haline geleceğini de işaret eden Doğan İşleyen, bu konuda oldukça iddialı olduklarını söyledi, iki kurumun işbirliğiyle İzmir’in gelinliğin başkenti olacağının altını çizdi.

egedesonsoz.com
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: IF Wedding Fashion Gelinlik Damatlık ve Abiye Fuarı

Mesajgönderen Umut » Prş 03 Kas 2011, 01:07

IF Wedding'te şimdiden yer kalmadı

İZMİR - Gördüğü büyük ilgiyle 2012 IF Wedding’de yer kalmadı. İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nın tüm hollerinde gerçekleşecek fuar için bu yıl sırada bekleyen yaklaşık 100 firmaya ise yer verilemedi. IF Wedding Fashion İzmir Fuarı’nda, katılımı kesinleşen firmalar arasında İzmir ilk sırada yer alırken, İzmir’i, Ankara, Aydın, Batman, Bursa, Çanakkale ve Gaziantep izledi. Yurt dışından ise Bulgaristan, Fransa, İspanya, İtalya, Lübnan ve Polonya katılımı kesinleşen ülkeler oldu. IF Wedding Fashion İzmir 15 – 18 Şubat 2012 tarihleri arasında Türk Fuarcılığının doğduğu şehir İzmir’de İZFAŞ, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği işbirliği ile organize ediliyor.
Profesyonel ziyaretçiye hitap eden fuarda katılımcılar gelinlik, damatlık ve abiye giyim ürünlerini sergileyecek. Fuarla eş zamanlı olarak Moda Tedarikçileri Fuarı da 3/A nolu holde gerçekleştirilecek. Moda Tedarikçileri Fuarı’nda IF Wedding’de yer alan ürünlere yönelik kumaş ve aksesuarlar sergilenecek.

YURT DIŞI TANITIMA HIZ VERİLDİ
Fuarın pazarlama ve tanıtım çalışmalarına yönelik gerçekleştirilen danışma kurulu toplantısında, alıcı çalışması yapılacak hedef ülkeler belirlendi. Türk ihracatının ve gelinlik sektörünün gelişimine katkıda bulunması planlanan fuarın bu yılki hedef ülkeleri şöyle: Amerika, Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna ve Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Katar, Letonya, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Malta, Mısır, Moldova, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya, Suudi Arabistan, Ukrayna ve Yunanistan. Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Belarus, Gürcistan, Hollanda, İran, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Nijerya, Moldova, Özbekistan, Rusya ve Ukrayna’da yapılan alım heyeti çalışmalarına ise hız verildi. Yıl içinde dünyanın önde gelen moda merkezleri Dubai The Bride Show, Paris Bridal Fair ve Milona Si Sposa İtalia fuarları ziyaret edildi, tanıtım çalışmaları yapıldı. Ayrıca hedef ülkelerdeki sektörün önemli yayınları ile tanıtım çalışmalarına devam ediliyor.

İZFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Genel Müdür V. Ali Rıza Gülerman “Sektöre, fuara gösterdiği ilgi nedeniyle teşekkür ediyoruz, organizasyonun ihracata yönelik bir fuar olması için uğraş veriyoruz, bu amaçla gerçekleştirdiğimiz danışma kurulu toplantılarında sektörün de fikirlerini alarak yurt içi ve yurt dışı tanıtım çalışmalarını sürdürüyoruz. Türkiye Moda ve Hazırgiyim Federasyonu ile Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin destekleriyle 6.’sını düzenleyeceğimiz IF WEDDING FASHION İZMİR’in bu yıl da sektörün beklentilerini en üst seviyede karşılaması en büyük hedefimizdir. Düzenlendiği ilk yıldan itibaren her yıl büyümesini sürdüren ve uluslararası alanda sektörün dikkatlerini üzerine toplayan fuarımızın bu sene de yerli yabancı ziyaretçileri ve katılımcıları ile işbirliği olanakları sunmaya devam edeceğine inanıyoruz.” dedi.

Yeni Asır
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: IF Wedding Fashion Gelinlik Damatlık ve Abiye Fuarı

Mesajgönderen mertoviçizmir » Prş 03 Kas 2011, 23:14

izmirde mermer fuarı ve gelinlik fuarı dünyanın önde gelen fuarlarındandır. insallah zamanla bu fuarlar artar ve izmir fuarcılıgı dünyaya hitap eder
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Re: IF Wedding Fashion Gelinlik Damatlık ve Abiye Fuarı

Mesajgönderen meds » Cum 04 Kas 2011, 01:32

Bu yukarıdaki haber başta iyi gibi görünsede bence skandal bir haber, nasıl yer kalmaz? Artık gerçekten şu yeni fuar alanı projesinin başlaması gerekiyor!
meds
 
Mesajlar: 53
Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj
Kayıt: Pzr 27 Şub 2011, 00:57

Re: IF Wedding Fashion Gelinlik Damatlık ve Abiye Fuarı

Mesajgönderen Umut » Pzr 06 Kas 2011, 20:56

Tam miktarını bilmiyorum ama, ayrılan alanın epey geniş olduğunu ve çok sayıda firmanın katılacağını biliyorum. Buradan yola çıkarak, bir başka bakış açısıyla, aslında bu durumun fuarın seçkinleştiğinin ve özelleştiğinin bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Yani öyle her önüne gelen firma katılamayacak, katılan firmalar gövde gösterisi yapacak, fuarda yer almak bir prestij meselesi olacak. Sektörü yakından takip etmiyorum, ancak farklı bir açıdan yaklaştım sadece. Bu arada yeni fuar alanına kesinlikle ihtiyacımız var tabii. Artık başlamalı.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: IF Wedding Fashion Gelinlik Damatlık ve Abiye Fuarı

Mesajgönderen Umut » Prş 16 Şub 2012, 02:37

If Wedding Fashion’a “göz kamaştıran” gala

Bu yıl altıncısı düzenlenen If Wedding Fashion İzmir’in galası, ünlü modacı Özlem Süer’in defilesi ile gerçekleştirildi. İZFAŞ tarafından düzenlenen If Wedding Fashion İzmir- 6. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nın galası; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ünlü modacılar, moda yazarları, sektör temsilcileri ve kalabalık bir davetli topluluğunun katılımı ile gerçekleştirildi.

Açılış galasında ünlü modacı Özlem Süer’in 25 parçadan oluşan 2012 İlkbahar-Yaz “A New Marvel” koleksiyonu da İzmir’deki modaseverlerle ilk kez buluştu. Dünya moda otoritelerince Avant-Garde, Neo-Romantik, Deneysel, Kavramsal ve disiplinler arası olarak tanımlanan Özlem Süer’in göz kamaştıran koleksiyonunun sunulduğu defilede, Rönesans Ajans koreografisinde ünlü mankenler Tuğçe Kazaz, Hande Subaşı, Didem Soydan, Beril Kayar, Alona Kral ve Merve Büyüksaraç yer aldı. Muhteşem defilenin sonunda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ünlü modacı Özlem Süer’e çiçek ve plaket ile teşekkür etti.

15 – 18 Şubat 2012 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlenen IF WEDDING FASHION İZMİR, T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla, İzmir Büyükşehir Belediyesi, TMHGF-Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu ve EGSD-Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin destekleriyle düzenleniyor.

izmir.bel.tr


Fuar profesyonel katılımcılara açık, halk katılamıyor.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: IF Wedding Fashion Gelinlik Damatlık ve Abiye Fuarı

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzt 19 Mar 2012, 01:47

Katılımcı İstatistikleri
Katılımcı Sayısı: 188
Katılımcıların İllere Göre Dağılımı: Aydın, Ankara, Batman, Gaziantep, İstanbul, İzmir
Katılımcıların Ülkelere Göre Dağılımı: Bulgaristan, İtalya, Lübnan, Yunanistan, Hindistan

Yıllara Göre Katılımcı Sayısı: 2007:75..... 2008: 160...... 2009: 138 .... 2010: 156..... 2011:188

KATILIMCI PROFİLİ

Üreticiler
Toptancılar (Acentalar & Distribütörler)
Dizaynırlar
İhracatçı ve İthalatçılar
Ziyaretçi İstatistikleri

2011 yılında beşinci kez düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir 2011, 81 ilden ve 60 yabancı ülkeden 14.210 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Fuar süresince düzenlenen defileler ve tasarım yarışması ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görmüştür.

Ziyaretçilerin İllere Göre Dağılımı: Adana, Adapazarı, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, İskenderun, İstanbul, İzmir,İzmit, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Lüleburgaz, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak

Ziyaretçilerin Ülkelere Göre Dağılımı: ABD, Almanya, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Fas, Filistin, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Irak, İran, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kosova, Kuveyt, Libya, Liberya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Malta, Mozambik, Norveç, Papua Yeni Gine, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Senegal, Slovakya, Slovenya, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Tunus, Ukrayna, Ürdün, Venezuela, Yemen, Yunanistan


Yıllara Göre Ziyaretçi Sayısı: 2007:4.864 2008: 14.965 ..2009: 16.904 .. 2010: 14.097 .......2011:14.210

ZİYARETÇİ PROFİLİ

Perakendeciler (Zincir Mağazalar, Butik Sahipleri)
Üreticiler
Toptancılar (Acentalar & Distribütörler)
Dizaynırlar
İhracatçı ve İthalatçılar
Tekstil ve Hazır Giyim Dernekleri ve Kamu Tekstil Enstitüsü
Moda Basin Temsilcileri

hızla büyüyor ama sadece 14 tane yabancı firma katılmıs 188 taneden.. bu en azında 50 taneyi bulmalıdır ki avrupada da imajı artsın ;)
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Sonraki

Dön Fuarlar, Etkinlikler ve Turizm

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron
Free Web Hosting