IF Wedding Fashion Gelinlik Damatlık ve Abiye Fuarı

Re: IF Wedding Fashion Gelinlik Damatlık ve Abiye Fuarı

Mesajgönderen Umut » Çrş 13 Şub 2013, 23:49

Alanında Dünya'nın sayılı fuarlarından IF Wedding Fashion açıldı. Bu yıl 25 yabancı firma katılmış. Sayılar yeni fuar alanının tamamlanmasıyla önemli ölçüde artacaktır.

7. Gelinlik Fuarı açıldı

If Wedding Fashion İzmir - 7. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı açıldı. İzmir Uluslararası Fuar Alanı'ndaki açılışta konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, gelinlik, damatlık ve abiye sektörünün geçmişi olması nedeniyle avantaja sahip olduğunu, ancak sektörün üzerinin tozlandığını belirterek, fuarın bu tozu kaldırdığını kaydetti. Fuarın sektörle emeğin birleşmesinin kentin ve ülkenin gelişmesine nasıl katkıda bulunabileceğinin göstergesi olduğunu kaydeden Kocaoğlu, tasarımın ve yeniliğin büyük önem taşıdığını söyledi.

İzmir'in ''dünyanın gelinlik başkenti'' unvanını kazanma yolunda başarılı adımlar attığını ifade eden Kocaoğlu, ''İzmir'in sadece gelinlikte değil, tüm alanlarda tasarım kenti olması için çalışmalar yapıyoruz'' dedi. Gaziemir'deki yeni fuar alanının ihalesinin bittiğini, 23 Şubat yapılacak temel atmanın 2 Mart'a kaldığını kaydeden Kocaoğlu, yeni alanın fuarcılıkta çığır açacağını bildirdi. Türiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk de bu yıl 7.'si yapılan fuarın geldiği noktadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ''Fuarı bugüne getirmek zor bir iş. Bundan sonra bunun sorumluluğu ile gayret gösterilmeli'' dedi. Açılış töreninde, ''Zamana Dokunmak'' temasıyla düzenlenen gelinlik tasarım yarışmasında finale kalan 15 tasarım, sektör temsilcilerinin beğenisine sunuldu. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi. IF Wedding Fashion İzmir'e, bu yıl 162'si yerli, 25'i yabancı olmak üzere toplam 187 firma katıldı. Gelinlik, damatlık, abiye giyim ve aksesuarların sergilendiği fuar 16 Şubat'a kadar ziyaret edilebilecek.

Yeni Asır
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: IF Wedding Fashion Gelinlik Damatlık ve Abiye Fuarı

Mesajgönderen Umut » Cum 15 Şub 2013, 06:37

Arap ziyaretçilerin defilelere gösterdiği ilgi komik sahnelere sebep olmuş :D

Resim
Resim

Haber milliyet.com.tr'de yer aldı.

Gökhan bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: IF Wedding Fashion Gelinlik Damatlık ve Abiye Fuarı

Mesajgönderen Umut » Sal 03 Şub 2015, 23:54

Avrupa'nın en büyük gelinlik, damatlık ve abiye fuarı IF Wedding Fashion yarın açılıyor.

Resim

Bu yıl 9. defa gerçekleştirilecek fuar 4-7 Şubat tarihleri arasında açık kalacak.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: IF Wedding Fashion Gelinlik Damatlık ve Abiye Fuarı

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 04 Şub 2015, 00:35

Bu fuar avrupanın sayılı gelinlik fuarlarından birisi diye biliyorum. Gaziemirdeki fuara gecilince mermer fuarı gibi dünyanın en büyüklerinden birisi olabilir
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Re: IF Wedding Fashion Gelinlik Damatlık ve Abiye Fuarı

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzr 12 Şub 2017, 23:03

Modanın kalbi İzmir’de atıyor


Avrupa’nın en büyük gelinlik fuarı, Türkiye’nin en büyük fuar alanı "Fuar İzmir"de açıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde bu yıl 11. kez düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, Türk ve dünya modasının önemli isimlerini bir araya getirdi. Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 4 gün boyunca modanın kalbinin Fuar İzmir'de atacağını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği'nin de (EGSD) partner olarak yer aldığı IF Wedding Fashion İzmir, kapılarını 11. kez açtı. Metraj bakımından "Avrupa'nın en büyüğü" olarak gelinlik sektörünün önemli ulusal ve uluslararası üretici markalarına ev sahipliği yapan fuarın, Türkiye'nin en büyük fuarcılık tesisi Fuar İzmir'le birlikte yakaladığı ivmeyi bu yıl da sürdürmesi ve profesyonel ziyaretçi sayısının 30 bine ulaşması bekleniyor.

Otellerde doluluk oranları yükseldi
Avrupa’nın en büyük gelinlik fuarı IF Wedding Fashion'ın açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 4 gün boyunca modanın kalbinin Fuar İzmir'de atacağını belirterek, "Türkiye'nin gelinlik üretiminin yüzde 70'ini İzmir bu fuar sayesinde karşılıyor" dedi. Bu yılki fuara katılım oranlarının her alanda artış gösterdiğine dikkat çeken Başkan Kocaoğlu, fuar süresince otellerin doluluk oranlardaki yükselişin önemli bir gösterge olduğunu söyledi.
Ülkenin içinde bulunduğu süreçte If Wedding Fashion İzmir'in yüzde 25-30 büyüme göstermesinin büyük bir başarı olduğunu ifade eden Başkan Aziz Kocaoğlu, "Tüm emeği geçenlere, bize verdikleri güç ve destek için sonsuz teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl daha iyi koşullarda, barış içinde bu fuarı daha da büyüterek yapma isteğimizi buradan ifade ediyorum " diye konuştu.

Fuar, marka değerini artırdı
Ege Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Atınç Abay, İzmir'de gelinlik üretiminin kümelenmesinde ve marka değerinin artmasında IF Wedding Fashion'un büyük payı olduğunu belirterek, fuar sayesinde genç tasarımcılar ile sektör temsilcilerinin de buluşturulduğunu söyledi. If Wedding Fashion İzmir'in 2007 yılından itibaren büyüyerek bugünlere gelmesine katkı koyan başta Başkan Aziz Kocaoğlu olmak üzere, tüm emeği geçenlere teşekkür eden Abay, fuarın İzmir ve Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

Stant açan firma sayısı yüzde 25 arttı
İZFAŞ'ın 4 kıta ve 75 ülkede yürüttüğü yoğun tanıtım çalışmalarının meyvelerini verdiği bir etkinlik olarak da dikkat çeken IF Wedding Fashion İzmir – 11. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, birçok alanda rekorlara sahne oluyor. 2017 yılının gelinlik ve abiye modellerinin ilk kez podyuma çıkacağı fuara, 30 bin profesyonel ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yıl bu sayı 23 bindi. Düzenlendiği ilk yıl ise fuara gelen profesyonel ziyaretçi sayısı 4 bin 800 olarak gerçekleşmişti. 2007’de 4 bin metrekare ile başlayan IF Wedding Fashion İzmir, bu yıl Türkiye'nin en büyük fuarcılık tesisinde 20 bin metrekare stant alanı, toplamda ise 66 bin metrekare alanda düzenleniyor. Stant açan firma sayılarında da dikkat çekici bir artışa sahne olan IF Wedding Fashion İzmir'de bu yıl bu alanda yüzde 25 artış sağlandı ve fuarda 227 firma stant açtı.

Dünyanın gözü İzmir'de
Dünya modasına yön veren IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’na ziyaretçi gelmesi beklenen ülkeler ise şöyle; “ABD, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, BAE, Bahreyn, Bangladeş, Belçika, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Danimarka, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Fas, Filistin, Fransa, Gana, Güney Afrika, Hollanda, Irak, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Kamerun, Kanada, Katar, Kıbrıs, Kosova, Kuveyt, Libya, Lübnan, Malta, Makedonya, Mısır, Mozambik, Özbekistan, Romanya, Rusya, Senegal, Sırbistan, Slovenya, Suudi Arabistan, Suriye, Ürdün, Yemen, Yunanistan.”

380 tasarım yarıştı
2017 yılının gelinlik ve abiye modellerinin ilk kez podyuma çıktığı fuar kapsamında düzenlenen Gelinlik Tasarım Yarışması’na da ilgi büyük oldu. “Zamansız” temalı 8. Gelinlik Tasarım Yarışması’na 120 genç tasarımcı 380 tasarımla katıldı. Finale kalan 15 tasarımdan, ilk üçü, açılış töreninin ardından gerçekleştirilen final defilesi ile belirlendi.
Dünyaca ünlü modacı Micaela Oliveira, Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tasarım Bölüm Başkanı Müşerref Zeytinoğlu, tasarımcı Serdar Uzuntaş, Mimar Sinan Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü Araştırma Görevlisi Sejda İnal, Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Ender Yazgan Bulgun, Dokuz Eylül Üniversitesi Moda Giyim Tasarımı Anasanat Dalı Başkanı Öğretim Görevlisi Sevda Demirparlak, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Güvenç, Ju İstanbul Marka Kurucusu Ahsen Uğurlu, EGSD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Onur Işık, Modacı Jeyan Gedik, tasarımcı Övge Yıldızhan ve modacı Engin Örün'den oluşman jürinin yaptığı değerlendirme sonucu, bu yılın birinciliğini Mimar Sinan Üniversitesi'nden Amor Gariboviç kazandı. Gariboviç'e ödülünü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu verdi.
Yarışmada ikinciliği İzmir Ekonomi Üniversitesi'nden Ece Metiner, üçüncülüğü ise yine İzmir Ekonomi Üniversitesi'nden Fulya Civaroğlu elde etti.

Dolu dolu 4 gün
Bu yılın performans defilesi ise yarışmanın geçen yılki birincisi Tuğçe Görgülü tarafından 9 Şubat Perşembe günü saat 19.00’da gerçekleştirilecek. 8 abiye ve 20 gelinlikten oluşan 28 parçalık “Düş Bahçesi” isimli koleksiyon ünlü mankenlerin katılımıyla gerçekleşecek. Defilede yer alacak ünlü mankenler ise; Irmak Atuk, Şebnem Schaefer, Merve Büyüksaraç Ciner, Elif Ece Uzun ve Ebru Öztürk.
Her yıl dünyanın dört bir yanından ağırladığı yabancı alım heyetleri ile gelinlik sektörü ihracatına katkı sağlayan IF Wedding Fashion İzmir; Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin (EGSD) partnerliğinde, T.C. Ekonomi Bakanlığı, İzmir Ticaret Odası, T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) ve Mimar Kemalettin Moda Merkezi’nin destekleriyle gerçekleştiriliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir Fuarı, sektöre ve yalnızca profesyonel alıcıya yönelik olarak düzenleniyor. 4 gün sürecek fuarda; gelinlik, damatlık, abiye giyim ürünleri sergileniyor.Resim

Resim

https://www.izmir.bel.tr/HaberDetay/22241/tr

Artık avrupanın en büyük gelinlik fuarı olmuş ve 227 firma katılmıs. Mermer fuarından sonra dünya capında 2.fuar gelinlik. Artık yeni fuarlarda olusturulmalı ve Dünya capında ses getirmeliyiz.

Umut bu mesajı beğendi.
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Önceki

Dön Fuarlar, Etkinlikler ve Turizm

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 133 misafir

cron
Free Web Hosting