Vali'den 3 hastane müjdesi

Vali'den 3 hastane müjdesi

Mesajgönderen mehmet can » Cmt 26 Şub 2011, 17:11

Yeni Asır'ın haberinin bazı bölümleri:

İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir'e üç hastane müjdesi verdi
İzmir Valisi Cahit Kıraç, TOKİ tarafından Çiğli, Bornova ve Urla'ya inşa edilecek sağlık tesislerinin bölgeye önemli katkı koyacağını ifade etti

İşte üç proje:
1- Çiğli: Ata Sanayi'nin yan kısmındaki İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Donatım Müdürlüğü arsasına kurulacak olan 400 yataklı hastane, bölge hastanesi niteliğinde olacak. 4 Nisan'da ihale edilecek.
2- Bornova: İlçede uzun zamandır hizmet veren Türkan Özilhan Devlet Hastanesi'nin arka kısmındaki araziye inşa edilecek olan 200 yataklı hastanenin lüks projesi dikkat çekiyor. İhalesi 23 Mayıs'ta.
3- Urla: Hastanesi Karantina Adası'nda yer alan ve yetersiz kalan Urla'da bu yıl yeni hastanenin temeli atılacak. Özbek yolu üzerinde yapılacak hastane 150 yataklı olacak. İhalesi 31 Mayıs'ta.

http://www.yeniasir.com.tr/KentHaberler ... ne_mujdesi
mehmet can

Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj

Re: Vali'den 3 hastane müjdesi

Mesajgönderen Gökhan » Cmt 26 Şub 2011, 21:50

İzmir açısından son derece önemli projeler..Son dönemlerde İzmir ile ilgili projelerde herkesi, bir gökdelen sevdası almış gidiyor..Tamam bunlar da gerekli; ancak sosyal hayata yönelik projeler bence daha elzem..Özellikle Çiğli, Gaziemir gibi bölgelerde inşa edilecek hastaneler, merkezin yükünü ve trafiğini azaltacaktır..Bu anlamda bu projeleri oldukça gerekli görüyorum.Umarım en kısa zamanda ihalesi yapılır ve bitirilir...
Gökhan

Beğendikleri: 96 mesaj
Beğenilenleri: 197 mesaj

Mesajgönderen cuscs » Pzr 27 Şub 2011, 18:43

Evet, çok doğru bir tesbit... Yakında İzmir bir gökdelenler şehri olacak gibi görünüyor... :?
cuscs

Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzt 01 Ara 2014, 23:12

Tepecik Tanı Merkezi 30 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek!

İzmir Güney Kamu Hastaneleri'nin kente yönelik sağlık yatırımlarının ardından bir diğer yatırım haberi de Kuzey Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği'nden geldi. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin karşısına Tepecik Tanı Merkezi kurulacak.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin hasta yükünü taşıyamadığını söyleyen Dilek, "Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi şu andaki yatak kapasitesi ile artık kendisini taşıyamıyor. Bu sorunu hastanenin karşısına yapacağımız 400 polikliniği ve acil servisi bulunan Tepecik Tanı Merkezi ve çevresine yapacağımız sağlık kampüsüyle son vereceğiz" diye konuştu.

Arsa problemi

Tepecik Sağlık Kampüsü için Sağlık Bakanlığı'na gönderdikleri projenin kabul edilip onaylandığını ifade eden Prof. Dr. Dilek, "Şu anda tek sorunumuz arsa problemi. Onu da çözdüğümüz zaman Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesi ile Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin arasındaki 30 bin metrekarelik alanda aynı anda 400 poliklinik hizmetinin verilebileceği, acil servisi ve helikopter pisti olan ve 30 milyon liraya mal olacak tam teşekküllü tanı merkezi kuracağız" dedi. Çalışmalar kapsamında Tepecik ve Suat Seren'in yıkılacağını söyleyen Prof. Dr. Dilek, "Projelerimiz bittiğinde Tepecik Eğitim ve Araştırma Merkezi, 600 yataklı bir poliklinik olacak" diye konuştu.

============================================================================================================================================

BORNOVA

Bornova'da yeni devlet hastanesi inşaatı için Türkan Özilhan Devlet Hastanesi'ni boşalttıklarını açıklayan Dilek, yıkılacak hastanenin bulunduğu yere ise 200 yataklı bir devlet hastanesi yapacaklarını söyledi.

==============================================================================================================================================

ÇİĞLİ

Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Şubat 2014'te tamamlanacağını belirten Dilek, "Karşıyaka Devlet Hastanesi de Çiğli'ye taşınacak. Burayı yıkıp yerine 150 yataklı poliklinik yapacağız. Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 115 poliklinik olacak" dedi.

==============================================================================================================================================

BUCA

Çocuk bağımlılara merkez

Buca Kadın Doğum Hastanesi'nin yanına da Çocuk Ergen Madde Bağımlılığı Merkezi (ÇEMATEM) açılacağını söyleyen Dilek, "Bu merkezde uyuşturucu madde kullanan 17 yaş altındaki çocuklar tedavi görebilecek" dedi.

ÇİĞLİ

Meslek hastalıkları hastanesi

Şu anki Çiğli Devlet Hastanesi'nin 30 yataklı meslek hastalıkları hastanesine çevrileceğini söyleyen Prof. Dr. Dilek, "Ağır işlerde çalışan insanların sağlıklarıyla yakından ilgileneceğiz. Bu hastanede İzmir'de ilk olacak. Öte kuracağımız mobil araçlarla işyerlerine gidip insanları sağlık taramasından geçireceğiz. Bu nedenle mobil araçların alımı için bize her zaman destek olan EBSO'dan destek bekliyoruz" diye konuştu.

Dilek, öte yandan Bergama'ya 2 bin metrekarelik acil servis binası ve Kınık'a da 50 yataklı devlet hastanesi yapılacağını söyledi.

http://emlakkulisi.com/tepecik-tani-mer ... cek/316570

Güzel haberler ama yapılacak olan buca saglık kampüsünden bahsedilmemis. tepecik saglık kampüsü de sanırım 600 yataklı olarak planlanıyor.
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Dön Sağlık, Eğitim ve Sosyal Hizmetler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Free Web Hosting