Buca Sağlık Kampüsü

Buca Sağlık Kampüsü

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cum 29 Ağu 2014, 14:54

Vali Toprak'tan İzmir'e yeni hastane müjdesi

İzmir Valisi Mustafa Toprak İzmir’e Şehir hastanesi müjdesi verdi. Toprak İzmir-Aydın otoyolu üzerine şehir hastanesi yapılacağını açıkladı.

Sağlık Muhabirleri Derneği yönetimini kabul eden ve sağlık sistemiyle ilgili eleştirileri dinleyen Vali Toprak yeni hastane müjdesi verdi. 3 hafta önce Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas ile İzmir'deki sağlık yatırımlarını incelediklerini belirten Toprak, "İzmir'e iki şehir hastanesi yapılacak. Birisinin ihalesi yapıldı. Bayraklı'da iki bin 50 yataklı bir hastane yapılacak. Temeli atıldı ama projesi, revizyonu, ruhsatlarının alınması belli bir zaman alıyor. Müteahhit şantiye kurup yakın zamanda inşaata başlayacak. Bu yatırım önemli bir eksikliğimizi giderecek. İkinci şehir hastanesinin yapımıyla ilgili çalışma var. Bu hastanede bin yatağın üzerinde olacak. Sağlık Bakanlığı projeyle ilgili çalışmaları yürütüyor. Yer bulundu. Tüm yolların kesiştiği bir noktada 350 dönümlük bir alanda yapılacak. Yeni kampüs Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe kampüsü yakınlarında Aydın yolu üzerindeki alana yapılacak" dedi.

http://www.egedesonsoz.com/haber/Vali-T ... esi/877048

tınaztepe kampüsü cevresine hastane yapılacakmıs. Bayraklıdaki hastanenin yapımı daha baslamadı bu da 10 sene sürer artık ! Ama dikkatimi çeken olay ise şu oldu ; 9 eylül üniversitesi kampüsü de yavasta olsa ege kampüsü gibi olmaya baslıyor. Bu hastanede büyük ihtimal 9 eylül üniversite hastanesi olabilir. Balcovadaki hastane de normal hastaneye dönüstürülebilir..

Bu arada tepecikteki hastanelerde yıkılıp yeniden kampüs seklinde yapılacaktı vaz mı gectiler ?
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Re: Buca Sağlık Kampüsü

Mesajgönderen mertoviçizmir » Prş 01 Eyl 2016, 13:35

İzmir Tınaztepe Hastanesi'nin inşaatı 2017'de başlayacak!

Buca Tınaztepe'ye yapılacak şehir hastanesi için çalışmalar başladı. Bakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre hastane inşaatına 2017'de başlanması hedefleniyor.

Türkerler Holding'in Bayraklı'da inşaatına başladığı şehir hastanesiyle ilgili çalışmaların hızlandığının açıklanmasının ardından Buca Tınaztepe'ye yapılacak şehir hastanesi için de çalışmalar ilerliyor. İzmir Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tınaztepe'deki Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğü'ne ait arazide şehir hastanesi inşaatına başlamak için görüşmelere başladı. Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre iki kurum arasındaki görüşmede son pürüzlerin giderildiği ve hastane inşaatına 2017'de başlanmasının hedeflendiği ifade edildi.

1500 yatak kapasiteli

Projede ilk kazma vurulduktan sonra hastanenin 36 ayda tamamlanması hedefleniyor. İzmir'in en yoğun sağlık kuruluşları arasında yer alan Tepecik ile Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastaneleri'nin yükünü hafifletecek olan Tınaztepe'deki şehir hastanesi konum olarak da merkezi bir yerde olacak. Hastanenin yapılmasının planlandığı 400 bin metrekarelik alan, İzmir-Aydın otobanının Buca çıkışında bulunuyor.
Bu durumun da hastaneye şehir içi ve dışından ulaşımda büyük kolaylık sağlayacağı öngörülüyor. Öte yandan, 1500 yatak kapasitesine sahip olacak hastanenin 1.5-2 milyar lira arasında bir yatırımla hayata geçirilmesi planlanıyor.


Resim

http://emlakkulisi.com/izmir-tinaztepe- ... cak/487211

Daha bayraklıda ki hastane balamadı bu nasıl baslıcak bilmiyorum. 2017 de baslıcak denilmiş. Geriye tepecik kalıyor..
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12


Dön Sağlık, Eğitim ve Sosyal Hizmetler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron
Free Web Hosting