İzmir'in Şehir Dışına Hizmetleri

İzmir'in Şehir Dışına Hizmetleri

Mesajgönderen Umut » Sal 29 May 2012, 13:23

İzmir bildiğiniz gibi; sosyal, kültürel, ekonomik, siyasi ve idari bakımdan çok güçlü bir şehir. Çok geniş bir hinterlanda sahip. Hatta Ege Bölgesi'nin başkenti olarak anıldığı da oluyor. Dolayısıyla, İzmir Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere İzmir'deki pek çok kurum İzmir İli dışına da hizmet veriyor, yatırım yapıyor. Bu başlıkta bunları aktaralım.

Benim aklıma ilk gelenler; İBB'nin teknoloji ve internet kuruluşu olan ÜNİBEL AŞ'den Aydın Belediyesi'ne sembolik bir hisse payı verilerek Aydın Belediyesi'ne teknik destek verilmesi ve geçtiğimiz günlerde Süper Lig'e yükselen Akhisar Bld. Spor'un kutlamaları için İBB'nin üstü açık tur otobüslerinden birinin tahsis edilmesi oldu.

Resim

Ayrıca Manisa'daki Gördes Barajı'ndan İzmir'e su getirecek olan kanalları da yine İBB yaptı. Burada hizmet yine İzmir'i hedeflese de yatırım Manisa İli içinde olduğu için ekledim.

İleride İzban'ın Manisa'ya uzatılması gerçekleşirse bu hizmet de yine İBB'nin ortağı olduğu İzban AŞ tarafından sağlanacak.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: İzmir'in Şehir Dışına Hizmetleri

Mesajgönderen Umut » Cmt 16 Şub 2013, 16:55

Sürpriz olmaz :)

İZBAN Türkiye’nin ‘ray’ doktoru!

İZBAN'ın Çiğli'deki 77 bin metrekarelik bakım atölyesinin, bir süre sonra diğer kentlerdeki raylı sistemlere de hizmet vereceği bildirildi.

İZMİR - İZBAN'dan yapılan yazılı açıklamada, Çiğli'deki tesisten İZBAN'a ait 43 tren setinin olası tüm arızaları ve bakımları son teknoloji ürünü cihazlarla yapıldığı, sorunu en kısa sürede giderilen her setin işletmedeki yerini yeniden alabildiği belirtildi.

Türkiye'de ilk kez kullanılan sistem sayesinde trenlerdeki arızaların, daha depo girişinde tespit ve rapor edildiği, trenin hiç vakit kaybetmeden bakıma alındığı kaydedilen açıklamada, merkezde tanı sisteminden gelen bilgiler doğrultusunda arıza giderilirken, teker tornası ve ölçümü, buji testi ve değişimi, amortisör, hava yastığı ve yay kontrolleri, aks tamirleri gibi işlemlerin yapıldığı ifade edildi.

Açıklamada, metrekare ve kullanılan teknoloji açısından Türkiye'nin en büyük bakım atölyesinde, Yüksek Hızlı Tren setlerinin teker değişimlerinin yapıldığını ve İzmir Metrosu ile işbirliği ile teker tornası geliştirildiği de belirtilerek, bakım atölyesinin, gelecek dönemde diğer kentlerdeki raylı sistem trenlerinin onarım ve bakımlarını gerçekleştireceği bildirildi.

egedesonsoz.com
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: İzmir'in Şehir Dışına Hizmetleri

Mesajgönderen Umut » Sal 21 May 2013, 01:31

Eski otobüslerimiz bakımları yapılıp ihtiyacı olan il ve ilçelere hibe ediliyormuş.

64 SANOS HİBE EDİLDİ

Resim

Torbalı, Bayındır, Kınık, Kemalpaşa, Çiğli, Çanakkale (Küçükkuyu, Ezine, Bozcaada), Aydın (İncirliova, Çine, Kuyucak) Aksaray (Saratlı ve Demirci), Amasya (Doğantepe), Balıkesir (Ayvalık), Erzincan (Yoğurtlu, Çağlayan, Mollaköy ve Geçit), Karaman (Güneyyurt), Burdur (Karamanlı ve Yeşilova) ilçelerine toplam 29 adet Sanos marka otobüs gönderme kararı alan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hibe ettiği Sanos sayısı böylece 64'e çıkacak.

egedesonsoz.com
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: İzmir'in Şehir Dışına Hizmetleri

Mesajgönderen Umut » Cmt 29 Haz 2013, 19:02

Üniversiteli oldular

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı, üretim fazlası olan 10 türden 26 hayvanı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi’ne bağışladı.

Avrupa’nın önde gelen hayvanat bahçeleri arasında gösterilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı, ziyaretçilerine, belgesellerde izledikleri hayvan türlerini yakından görme fırsatı veriyor. Parkın doğal koşullarında hızla üreyen hayvanlardan üretim fazlası olanlar ise diğer illerdeki hayvanat bahçeleri ve üniversitelerde kurulan doğal yaşam alanlarına hibe ediliyor. Son olarak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne 4 ceylan, 2 cüce keçisi, 2 bıldırcın, 2 kırmızı altın sülün, 2 yeşilbaş ördek bağışlandı. Bağışlanan 5 türden 12 hayvan, üniversiteden gelen ekibe teslim edildi.

Öğrencilerin ders streslerini atmaları için üniversite kampusu içinde doğal yaşam alanı oluşturduklarını belirten Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Teknik Şube Müdürü Yusuf Akkaya, “İsteğimizi geri çevirmeyen İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne rektörüm ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum. Hibe edilen hayvanlar, oluşturduğunuz doğal yaşam alanın da özgüce dolaşacaklar. Öğrencilerimiz de ders saatleri dışında kalan zamanlarda bu hayvanlarla birlikte olacaklar” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde kurulan yaşam alanına da, 5 türden 14 hayvan hibe etti. 6 kırmızı alın sülün, 2 gümüş sülün, 2 mavi omuzlu tavus kuşu, 2 siyah omuzlu tavus kuşu ile 2 Silifke tavuğu, bundan sonra “üniversiteli” olarak yaşamlarına devam edecekler.

izmir.bel.tr
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: İzmir'in Şehir Dışına Hizmetleri

Mesajgönderen Umut » Pzt 03 Şub 2014, 23:31

Örnek bir çalışma.

Ekmek kardeşliği

Resim

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Ekmek Fabrikası’nda ürettiği guletnsiz ekmekler, sadece İzmir’de değil Türkiye’nin 62 şehrindeki çölyak ve fenilketonüri hastaların umudu oldu. 75 kuruştan satılan glutensiz ekmeklere her geçen gün artan talep doğrultusunda, aylık 8 bin adet üretime ulaşıldı. Üretilen ekmekler, kargoyla 62 şehirde 500 noktaya ulaştırılıyor.

Dar gelirli vatandaşlara destek olmak için kurduğu Kent Ekmek Fabrikası’nın üretim yelpazesine 2011 yılında glutensiz ekmeği dahil eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, başlattığı sosyal sorumluluk projesiyle 62 şehirdeki çölyak ve fenilketonüri hastalarına umut oldu. İthali 12 lira olan glutensiz ekmekleri 75 kuruştan satan Büyükşehir Belediyesi, ayda ortalama 8 bin adet üretim yapıyor. Haftada iki gün üretilen ekmekler, İzmir içinde Kent Ekmek satış büfeleri ve EDAK Ecza Kooperatifi üyesi eczanelerde satılıyor. Üretim maliyeti yüksek olduğu için fırınları üretmek istemediği glutensiz ekmeklere İzmir dışından da oldukça fazla ilgi var.

Bu yıl da zam yok
2011 yılında aylık ortalama 4800 adet ekmekle başlayan proje, 2012 yılında 6500, 2013 yılında ise aylık ortalama 8 bin adete ulaştı. Büyükşehir Belediyesi, tost ve hamburger olmak üzere iki ayrı tipte üretilen ekmeklerin 75 kuruluşluk fiyatına bu yıl da zam yapmadı.

62 şehre aynı gün kargo
İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Ekmek Fabrikası’nın glutensiz ekmek gönderdiği 62 şehir ise şöyle: Adana, Afyon, Aksaray, Antalya, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bursa, Burdur, Batman, Çanakkale, Çorum, Çankırı, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Edirne, Gaziantep, Giresun, Hakkari, Hatay, Isparta, İstanbul, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Kütahya, Karaman, Kilis, Kırşehir, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Ordu, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak

izmir.bel.tr
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir


Dön Sağlık, Eğitim ve Sosyal Hizmetler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron
Free Web Hosting