Sosyal Proje ve Destekler

Sosyal Proje ve Destekler

Mesajgönderen Umut » Pzt 23 Tem 2012, 22:56

Belediyeler başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından yürütülen sosyal projeleri, destekleri ve yardımları burada paylaşalım.

Bornova’da ev tutan öğrenciye eşya desteği

Bornova Belediyesi, şehir dışından gelen üniversite öğrencilerinin eşya eksiklerini de tamamlıyor. Bornova Belediyesi’ne başvuran öğrencilerin eksik eşyaların evlerine kadar getirilip görevliler tarafından yerleştiriliyor

İZMİR - Bornova Belediyesi sosyal hizmet alanında başlattığı seferberlikle dar gelirli vatandaşına yardımcı oluyor. Fiziki yatırımlar, kültürel ve spor aktivitelerinin yanı sıra sosyal belediyecilik alanında da adından söz ettiren Bornova Belediyesi öğrencilere de büyük destek veriyor. Vatandaşların bağışladıkları eşyalarını ihtiyaç sahiplerine teslim ederek eksiklerini tamamlayan Bornova Belediyesi, başka şehirlerden gelen öğrencilerin evlerini donatıyor. Öğrenciler Bornova Belediyesi’ne başvurarak eksik eşyalarını bildiriyor, daha sonra vatandaşların bağışlarıyla oluşan Eşya Bankası’ndan uygun olanlar evlere gönderiliyor.
Bornova Belediyesi bu kapsamda bir ay içinde toplam 40 öğrenciye eşya yardımı yapacak. Öğrencilerin evlerine ihtiyaçlarına göre onlarca yatak, baza, yemek odası, koltuk takımı, buzdolabı, televizyon gibi eşyalar götürülecek.

Bornova Belediyesi geçtiğimiz günlerde iki üniversite öğrencisinin evini eşya ile donattı. Bornova Belediyesi ekipleri İnönü Mahallesi’ndeki eve 2 baza, 1 kitaplık, 2 yatak, 1 orta sehpa, 2 halı, koltuk takımı, çalışma ve yemek masası götürdü. Bornova Belediyesi aracıyla taşınan eşyalar yine belediye ekipleri tarafından yerleştirildi.
En büyük yatırımın gençlere ve çocuklara yapılarak sağlanabildiğini belirten Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, “Eğitim benim için çok önemli. Bornova Belediyesi olarak çeşitli eğitim faaliyetleriyle yurttaşlarımızın ilgi duydukları alanlara yönelmesini sağlıyoruz. Ayrıca üniversite kenti olan Bornova’mızda öğrencilerimizin de her zaman yanlarında oluyoruz. İlçemizde şehir dışından gelen birçok öğrenci kendi evlerini tutuyor. Ailelerinden uzak yaşıyor. Biz de Bornova Belediyesi olarak öğrencilerimizin ailesi olmaya çalışıyoruz. İlçede yaşayan öğrencilerimiz başları sıkıştıklarında belediyemize başvurup her türlü sosyal yardımdan faydalanabiliyorlar. Ayrıca bu sayede yurttaşlarımız arasında dayanışmayı da geliştirmiş oluyoruz” diye konuştu.

egedesonsoz.com

Çok güzel düşünülmüş, iyi niyetli bir proje.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Re: Sosyal Proje ve Destekler

Mesajgönderen Umut » Sal 01 Oca 2013, 18:22

Aziz Kocaoğlu'nun yıl sonu açıklamalarından:

Sosyal projelerin en önemlilerinden biri olan süt dağıtım çalışmalarının devam edeceğini anlatan Başkan Kocaoğlu, “Okullardaki çalışmayı geri çektik ama evdeki 0-5 yaş arasındaki çocuklarımıza süt dağıtıyoruz. Sütün dağıtılması, ulaşılması çok önemlidir. B işin en büyük zorluğu evlerin kapısını çalıp, evrak imzalatmak çok önemlidir. Bu dağıtım ağı işi ve çalışması başlı başına bir olaydır. 200 küsür okula kamyonla sütü götürmek ve bırakmak değil, önemli olan 50 bin kapıyı çalmaktır. Şu anda çok daha güçlüyüz” dedi.

egedesonsoz.com

Hükumet İzmir'i örnek alarak tüm Türkiye'de okullara süt dağıtma işini üstlendi. Fakat bu destek yalnızca arz fazlasının olduğu dönemlerde gerçekleşiyor ve düzenli bir dağıtım yapılmıyor. İBB ise hükumetin bu girişiminden sonra evlere süt dağıtma kararı almıştı. Proje tam gaz devam ediyor.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Dön Sağlık, Eğitim ve Sosyal Hizmetler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Free Web Hosting