Çiğli 680 Yataklı Eğitim ve Arastırma Hastanesi

Çiğli 680 Yataklı Eğitim ve Arastırma Hastanesi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 28 Kas 2012, 23:44

İzmir’de dev sağlık yatırımı muhalefete ‘Yıldırım’ gönderme

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çiğli’de yapımına başlanan hastanenin temel atma töreninde konuştu. Yıldırım, “İzmir ihmal ediliyor, yatırım yapılmıyor, engelleniyor diyerek kendi yapamadıklarının üzerini kapatanlara selam olsun” dedi. Yıldırım, Muhteşem Yüzyıl dizini tartışmasına da değindi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan 400 yataklı Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Temel Atma Töreni gerçekleştirildi. Bölgenin en önemli sağlık yatırımlarından biri olacak projenin temel atma törenine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, İzmir Valisi Cahit Kıraç, sağlık müdürlüğü çalışanları, bürokratlar ve çok sayıda kişi katıldı.

İzmir’e verilen sözler arasında yer alan 35 projeden 14’ünün bir yıl gibi kısa sürede başlamasının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Bakan Yıldırım, “2002 yılı sonunda İzmir’in genelinde 15 bin sağlık çalışanı varken bu gün sayı yüzde 57’lik artış ile 25 bini aşmıştır. İşte, sağlığa verilen önemin göstermiştir. İzmir uzman hekim sayısı açısından Türkiye’nin 12. ili iken şimdi 3. sıraya geldi. İzmir’de sadece bir yılda 12 milyon hemşerimiz hastanelerden hizmet alıyorken bugün bir yılda 33 milyon tedavi yapılıyor. İzmir’e yapılacak daha çok projeler var. Bu hastane için 120 milyon TL harcanacak. Helali hoş olsun. İzmir her şeyin en iyisine layık” dedi.

“SELAM OLSUN”
Yapılan çalışmalardan örnek veren Bakan Yıldırım, muhalefete de yüklendi. Yıldırım, “İzmir ihmal ediliyor, yatırım yapılmıyor, engelleniyor diyerek kendi yapamadıklarının üzerini kapatanlara selam olsun. Daha yolun başındayız. Konak Tüneli, Sabuncubeli Tüneli ilerlemeye devam ediyor. Başladığımız İZBAN Hattı’nın uzatma çalışmaları sürüyor. Kemalpaşa-Turgutlu Demiryolu bitiyor. Çandarlı Limanı süratle ilerliyor. Ankara-İzmir hızlı tren projesinin inşaatı sürüyor. Bu aradaki mesafe 3,5 saate inecek. Proje 2017 yılında hayata geçecek. Bütün saydığım projelerin maliyeti 40 milyar TL’yi buluyor. İzmir, kurtuluşun, denizciliğin, gelişimin şehridir. Yapılan hastanelerin hepsi adeta şehir gibi. İzmir için sağlık şehri, bilişim şehri dedik yapıyoruz. İzmir, e-ticaret merkezinin de olduğu yerdir. İzmir’in Körfezi’nin temizliğini yapmaya devam ediyoruz. Kentin kuzey ve güney sahillerine 14 yat limanı yapıyoruz. Güzelbahçe Balıkçı Barınağı’nın temellerini atacağız. Artık işlere yetişemiyoruz. Projelerin toplu halde yapıyoruz. Kolay değil. Hayaldi gerçek oldu. Türkiye’yi 2002’de ekonomisi çökmüş, moraller gitmiş, bankaları batmış bir şekilde devraldık. Milletimizin duası ile 10 yılda destan yazıyoruz. Dünya, krizlerde tuş oldu. Türkiye yoluna devam ediyor. Biz yolları böldük hayatları birleştirdik. Havayolunu halkın yolu yaptık. İnsanlarımızı bilişime ulaştırıyoruz. Yeter ki insanımız mutlu olsun. İzmir, EXPO 2020’ye Türkiye ise 2023’e emin adımlarla ilerliyor. Biz de durmadan, yılmadan çalışmaya, üretmeye başbakanımız liderliğinde devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bakan Yıldırım törende hastanenin kontrolünü yapan TOKİ’den de talepte bulundu. Yıldırım, “Hastane 2015 yılı Kasım ayında bitecek. İzmir’e bu revamıdır? Bu tarihi öne çekelim” dedi. Bakan Yıldırım, TOKİ’den kim var diye sordu. TOKİ ve müteahhit yetkilileri törende “Siz emredersiniz yapacağız” dedi. Bakan Yıldırım da “O zaman emrediyorum” cevabını verdi. Konuşmaların ardından açılışın 2014 Haziran Ayı’na çekilmesi kararı alındı.

BÖLGEYE HİTAP EDİYORUZ
Törende yaptığı konuşmada İzmir’in artık kabuğuna sığmadığını ifade eden İzmir Valisi Cahit Kıraç, komşu ülkelerden gelen bakanların da katıldığı konferansın EXPO adayı İzmir’de yapılmasının önemli olduğunu söyledi. Kıraç, “Biz ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesi ile hareket eden bir devletiz. EXPO’ya ev sahipliği yapmak için çalışıyoruz. Teması sağlık olan bir çalışmayı yürütüyorken Türkiye’nin sağlık alanlarında yaptığı çalışmaları kendimize referans alıyoruz. Türkiye, sağlıkta dönüşüm sistemini en iyi uygulayan ülkedir. Bunu EXPO’da oy kullanacak BİE ülkelerine anlatıyoruz. Yine BİE Genel Sekreteri Türkiye’ye gelecek ve Sağlık Bakanı ile Cumhurbaşkanımız ile görüşecek. Biz, İzmir olarak 10 milyon nüfusa hizmet ediyoruz. Çevre iller bize geliyorlar. Sağlıkla ilgili bir talebi aldığında acil servis hizmetlerimiz kişiye en fazla 9 dakikada ulaşmaktadır. Bundan sonra da sevgi dolu çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Sağlıkta altyapının çok önemli olduğunu anlatan Vali Kıraç, “Şu anda planlanmakta olan hastanelerimiz devreye girecek. Son 10 yılda yeni ünite yapılmamış bir birim, hastane kalmayacak. İzmir bir üniversiteler şehridir. Burada 9 üniversite var. Bunların beş tanesinde tıp fakültesi var. Özellikle EXPO’nun kuruluş aşamasında, çalışmalarında ve geleceğe bakışında sayın bakanımızın bize çok büyük desteği var. İzmir gerçekten sağlık alanında Dünya’daki ilk çalışmayı yapan bir yer olarak görünüyor. Hipokrat bu bölgenin çocuğu. Bergama’da ilk eczacılık faaliyetleri yapıldı” diye konuştu.

10 YILDA 784 MİLYON YATIRIM
Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, yatırımlar hakkında bilgi verdi. Kafkas, “Şu ana kadar 10 yılda 784 milyon TL’yi buldu.

Yakın zamanda Ödemiş Devlet Hastanesi’nin temelini atacağız.
Urla’da çalışmalar sürüyor.
Yine Gaziemir Devlet Hastanesi’ni Ocak Ayı’nda açacağız.
Ayrıca Bergama Devlet Hastanesi’nin yüzde 70’i bitmiş durumda.
Bornova Acil Yardım ve Travmotoloji Hastanesi,
Torbalı Devlet Hastanesi,
Karşıyaka 150 yataklı hastane
Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi ek binaları ile diş hastanesi planladığımız projelerden bazılarıdır.”Dedi.

Bakan Yardımcısı Kafkas, Bayraklı’da yapılması planlanan 2 bin yataklı tam teşekküllü devlet hastanesinin tekliflerinin tamamlandığını söyledi. İhalenin tamamlanma aşamasında olduğunu anlatan Kafkas, en kısa sürede sonuca ulaşacaklarını dile getirdi. Kafkas, İzmir’e yapılacak sağlık yatırımlarından örnekler verirken yapılanlarla birlikte 10 yılda 2 milyar 53 milyon TL’lik miktara ulaşacaklarını anlattı.

YATIRIM BEDELİ 120 MİLYON TL
Kamu Hastane Birlikleri’nin kurulduğunu anlatan Bakan Yardımcısı Kafkas, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın 10 yılı geride bıraktığını söyledi. Kafkas, “Dünya Sağlık Örgütü tarafından rol model bir sistemi geliştirdik. Türkiye, 2025 yılında yakalaması beklenen rakamları 2012’ de yakaladı. Anne çocuk ölümlerinde ciddi oranda düşüşler var” dedi. Kafkas, Çiğli’de yapılacak hastanenin aslında ihtiyaç halinde 800 nitelikli yatak kapasitesine dönüşeceğini söyledi. Kafkas, “İzmir’de yanık tedavi merkezi konusunda sorun vardı. Bu tesis, hastanede olacak. Bir yıllık bir gecikmeyi zemin etüdü nedeniyle yaşadık. Hastanemizin temelinde 84 bin metrekare kazık var. En şiddetli bir depremde hastanemizde doktorlarımız ameliyatlarına devam etmelidir. İnşaatın bedeli ve yatırım maliyeti 120 milyon TL’yi buluyor. Bu dünyadaki emsallerinden daha farklı olacak. Güzel İzmir’e yatırımlarımız sürecektir” dedi.

DİLERİZ KULLANMAZSINIZ
Azerbaycan Ulaştırma Bakanı Ziya Mehmedov törende yaptığı konuşmada, hastanelerin önemine dikkat çekti. Mehmedov, “Mustafa Kemal Atatürk ‘Azerbaycan’ın sevinci bizim sevincimiz, kaderi bizim kaderimizdir’ diyor. Yine Azerbaycan’in lideri Haydar Aliyev ‘Tek millet iki devlet’ demiştir. Dilerim hastaneye ihtiyacınız olmaz. Hayatınızda sanat, müzik, eğlence olur. Bu hastaneleri kullanmazsınız” dedi.

1 MİLYON KİŞİYE HİTAP EDECEK
İzmir İl Halk Sağlığı Müdürü Bediha Türkyılmaz, “Güzel İzmir’e yakışan tesislerimizden birisinin temelini atıyoruz. Sağlık alanında yapılanların en iyisini yapmak için buradayız. Devam edenlerin yanı sıra planlanan çalışmaları da bir an önce hayata geçireceğiz. Hastanemiz Dikili, Menemen, Aliağa, Çiğli İlçeleri’ne hitap edecek ve 1 milyon kişiye hizmet verecektir. Yapılan hizmet binasında otel konforu olacaktır. Hizmet binalarımızda ‘sevgi en iyi ilaçtır’ diyerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mesai arkadaşlarımız bu anlayış ile hareket ediyor. Projenin bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

KAYNAK: EGEDE SON SÖZ

Bu da proje resmi , resim pek güzel olmasa da projenin nasıl birsey olacagı hakkında bilgi veriyor..

Resim
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Re: Çiğli 680 Yataklı Eğitim ve Arastırma Hastanesi

Mesajgönderen Umut » Pzt 19 May 2014, 05:35

Fotoğrafların tarihi belirtilmemiş ama çekildiği an itibariyle %70 seviyesindeymiş. Bu yılın Ağustos veya Eylül ayında açılması planlandığına göre nispeten yeni olmalılar.

Resim
Resim
Resim

http://eskisistem.saglikyatirimlari.gov ... px?Oid=531

Bu arada kapasitesi 680'e yükseltilmiş. Bu güzel haber.

http://emlakkulisi.com/cigli-egitim-ve- ... cak/229701

mertoviçizmir bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzt 19 May 2014, 20:56

Kapasitenin 400 den 680 e yükseltilmesi iyi olmuş. Keske 750 ye yükseltseler. Resimlerde güzel görünüyor. Bir de sehiricindeki hastanelerin ic ve dıslarını düzenleyip odalardaki yatak sayılarını en fazla 2 ye düsürtseler İzmir cag atlamıs olacak saglık konusunda.

Bu arada tepecikteki kampüs hastanesinden ses seda cıkmıyor kac senedir..
mertoviçizmir

Mesajgönderen mertoviçizmir » Prş 15 Eki 2015, 21:51

İzmir Tabip Odası'ndan şok iddia: Bitmeyen hastaneye açılış töreni!

İzmir Tabip Odası Başkanı Dr. Suat Kaptaner, 19 Ekim Pazartesi günü Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun da katılımı ile hizmete açılacak Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin henüz inşaatının tamamlanmadığını, yöneticisi, başhekimi, personeli, laboratuvar ruhsatlarının olmadığını iddia etti. Boş hastaneye açılış töreni gerçekleştirileceğini belirten Kaptaner, "Seçim öncesinde, çarşamba günü seçim yasakları başlayacağı için küçük siyasi oy hesaplarıyla açılış yapacaklar" dedi.

İzmir Tabip Odası Başkanı Suat Kaptaner düzenlediği basın toplantısında 19 Ekim pazartesi günü Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi için açılış töreni düzenleneceğini öğrendiklerini belirterek "Kepçeler, greyderler hala bahçesinde çalışıyor. Halen inşaa edilmekte olan hastanenin başhekimi, yöneticisi, doktoru, hemşiresi yani personeli yoktur. Tıbbı aletleri yerleştirilmemiştir. Laboratuvar ruhsatları yoktur. Servisleri kapalıdır. Böylesine güzel bir yatırım ne yazık ki küçük siyasi hesaplara alet edilmekte, seçim yasakları başlamadan, bir an önce açılış töreni yapılarak yurttaşlar yanıltılmaktadır. Kadrosu belirlenmemiş, hekimi olmayan hastane sırf siyasi propaganda için günübirlik olarak açılacaktır" dedi.

Hastaneye açılmış izlenimi verebilmek için İzmir'deki birçok hastaneden görev yapmakta olan hekimlere, sözlü emirler verilerek, açılış günü adeta konu mankeni olmaya, günü birlik hastanenin polikliniklerinde hastane hizmete girmiş rolü oylanama zorlandıklarını belirten Kaptaner "Biz hekimler konu mankeni olmak istemiyoruz. Sağlık hizmetleri günlük siyası hesaplar ve çekişmeler kurban edilmemelidir. Sağlık hizmetlerinin planlamasında, ülkemizin ihtiyaçları, bilim, ortak akıl hakim olmalıdır. Çiğli'deki bu hastanenin ne şekilde çalışacağı, hangi basamak hastane olacağı sürekli değiştirildi. Son olarak eğitim ve araştırma hastanesi olmasında karar kılındığını öğrendik. Ancak, bunda kentin sağlık ihtiyaçlarının ne derece dikkate alındığını bilmiyoruz. Bu hayali hastane açılışı yurttaşları da zor duruma düşürebilir. Basından hastanenin açıldığını zannedecek yurttaşlar hasta olarak hastaneye başvuracak ancak bitmemiş inşaat ile karşılaşacaklardır" dedi.

Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ise 517 yatak kapasiteli Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 19 Ekim Pazartesi günü Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından açılacağını doğruladı. Karşıyaka Devlet Hastanesi ve Çiğli Devlet Hastanesi'nin bu yeni hastaneye taşınacağı belirtildi. Karşıyaka Devlet Hastanesi'nin eskiyen binasının yerine yeni bina yapılacağını ve 200 yataklı hastane yapılacağı da açıklandı. Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yönetim olarak bir süre Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı olacağını belirtti. Hastanenin açılışla birilikte poliklinik hizmeti vermeye başlayacağı da dile getirildi.

Resim

Resim

http://www.egedesonsoz.com/haber/Izmir- ... eni/910420

Gösterişten acılacakmıs. Kapasitesi de önce 400 sonra 680 simdi de 517 olmus. Devamlı uydurup duruyorlar. Bunların dısında Karsıyakaya 200 yataklı yeni hastane yapılması iyi olacaktır.
mertoviçizmir

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzt 19 Eki 2015, 16:26

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İzmir'de 2012 yılında temeli atılan 517 yataklı, 12 poliklinikli Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin açılış törenine katıldı. 17 yanık yoğun bakım servisi olan hastanenin sadece poliklinik kısmının hizmete girdiği, diğer birimlerde çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Törene İzmir Valisi Mustafa Toprak, AK Parti İzmir milletvekilleri Hamza Dağ, Kerem Ali Sürekli, sağlık yöneticileri ve çalışanları katıldı. İzmir Kuzey Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ahmet Emin Erbaycu, Kınık, Bergama, Foça, Aliağa, Menemen'den gelen hastaların kaliteli hizmet alacağını ifade etti.

Resim

http://www.egepostasi.com/haber/Muezzin ... az-/117008

1 ay sonra tamamen acılacakmıs. Anlasılan suan secimler nedeniyle gösterişten acılmıs. Bu arada resimde de görüldügü gibi İzmiri temsil eden sözde vali hep akp li milletvekilerinin peşinden koşuyor.. :!:
mertoviçizmir

Dön Sağlık, Eğitim ve Sosyal Hizmetler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

Free Web Hosting