Konut-Site ve Kentsel Dönüşüm Projeleri

Re: Konut-Site ve Kentsel Dönüşüm Projeleri

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzt 10 Ara 2012, 16:05

her nekadar söyleyen ve kaleme alanları tasvip etmesem de maalesef İzmir geride kalıyor. Hele ana arter üzerlerinde bir çalışma görmedikçe ne olacak bu işin sonu diyorum.ver oyunu kurtul belki her şey daha hızlı olur:(

sende benim gbi düsünüyorsun , 2009 yılında kocaogluna oy verdim vermez olsaydım. Önceki dönem ne kadar iyi calısan adam 2009 da hakederek belediyeyi kazanmıs gibi rehavete kapıldı yan gelip yatıyor. Son dönemde ise devletin izmirde yapmaya basladıgı yatırımlar kente hava katmaya basladı. Emin ol ki senin gibi düsünenler az değil izmirde..

İzmiri senin gibi ve benim gibi düsünenler kurtaracaklar artık hizmet zamanı , 2 yıl daha sabredelim :)
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Umut » Pzt 10 Ara 2012, 16:08

Evet yilda 2 bina yiksalar 3000 yilinda bambaşka bîr Izmir olur :)
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen Ayhan » Pzt 10 Ara 2012, 21:10

Arkadaşlar kime oy verdiğiniz burdaki üyeleri ilgilendirmiyor. Siyasi propaganda yeri değil burası. Kentsel dönüşüm başlığı.
Ayhan

Beğendikleri: 5 mesaj
Beğenilenleri: 4 mesaj

Mesajgönderen sensonic » Cum 14 Ara 2012, 00:05

Bayraklı Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü, Manas Bulvarı üzerinde bulunan kaçak yapı ve ruhsatsız 4 işyeri için yıkım kararı aldı. Yıkım sabah saatlerinde gerçekleştirildi. Yıkım çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla işyerlerindeki çalışanlar da katıldı. Ayrıca bu işyerlerine toplam 72 bin 816 TL ceza kesildi. Vatandaş şikayetlerine en hızlı şekilde cevap verdiklerini kaydeden Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Kaçak yapı, ruhsatsız işyerleri için kanunun bize verdiği yetkiyle işlem yapıyoruz. Daha güzel bir Bayraklı için çalışıyoruz” dedi.Yenigün

Resim

Resim
sensonic

Beğendikleri: 2 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj

Mesajgönderen Gökhan » Cum 14 Ara 2012, 19:01

Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu ihale duyurusuna göre, ''EGE MAHALLESİ KENTSEL YENİLEME VE MİMARİ PROJE YAPIM HİZMETİ ALINACAKTIR''..İşin süresi ise 120 gün olarak belirlenmiş..
Gökhan

Beğendikleri: 96 mesaj
Beğenilenleri: 197 mesaj

Mesajgönderen Umut » Çrş 19 Ara 2012, 11:13

Oranın projesi yok muydu yahu? Eskidi diye yenisini yaptırıyorlar heralde.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen Ayhan » Cum 28 Ara 2012, 19:04

Mavişehir Beyaz Nokta

Resim

Harita
En son Ayhan tarafından Prş 10 Oca 2013, 00:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Ayhan

Mesajgönderen Umut » Pzr 30 Ara 2012, 02:53

Sade ve modern, kent genelinde her yerde görmek istediğimiz, hiçbir yerde sırıtmayacak tarzda bir proje olmuş.

Bostanlı'daki eğik apartmanların (altında Coffeemania bulunan apartman ve komşuları) eğimleri iyice artmış. Eğik değil de yamuk demek daha doğru olur. Bir facia yaşanmadan bu binalar boşaltılıp yıkılmalı.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen Ayhan » Pzr 30 Ara 2012, 13:09

Bu fotoğrafı çekerken ben de aynısını düşündüm. O yamuk binalar zaten yıkılacak(tı). Bir ara epey bahsi geçti, Cevat Durak yıkacağım diyordu ama onay çıkmadı sanırım. Bu yamuk binalar yıkılıp yerine bu tarz şık binalar yapılırsa çok hoş olur. Tabii kat sayısı biraz daha artabilir. Şu an işyeri olan yerler de (İş Bankası, Doyuran, Mania Cafe vs.) yine aynı şekilde hizmet vermeye devam eder.)
Ayhan

Mesajgönderen Umut » Pzt 31 Ara 2012, 15:57

Cevat Durak'ın bu apartmanlarla ilgili açıklamaları gazetelerde yer almıştı, ancak sonra basına yansıyan yeni bir gelişme olmadı. Elbette mülk sahiplerinin her birini ikna etmek ya da hukuki süreci sürdürmek zaman alıyordur, ama acil olarak işlem yapılmalı.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

ÖncekiSonraki

Dön Konut-Site ve Kentsel Dönüşüm

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

Free Web Hosting