Konut-Site ve Kentsel Dönüşüm Projeleri

Re: Konut-Site ve Kentsel Dönüşüm Projeleri

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 07 Eki 2015, 21:21

KARSIYAKA 360

Resim

3 tanesi 20 katlı 1 tanesi 18 katlı yapılıyormuş..

http://emlakkulisi.com/karsiyaka-360-ko ... cak/415784

=============================================================================================================

ÇİĞLİ GOLDEN SUİTE

Resim

Resim

http://www.golden-suite.com/index.php/squared-gallery/

Umut bu mesajı beğendi.
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Umut » Çrş 07 Eki 2015, 23:27

Bu Golden Suite'in reklamlarını görüyorum hep billboard'larda, tasarımı falan güzele benziyor. Tramvayı da koymuşlar hemen görsele :)

mertoviçizmir bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen Gökhan » Cum 23 Eki 2015, 23:57

Son dönemlerde Konak ve çevresindeki birçok yapı yıkılıp yeniden inşa ediliyor. Bu da son kurbanlardan :)
Resim

2 kişi bunu beğendi.
Gökhan

Beğendikleri: 96 mesaj
Beğenilenleri: 197 mesaj

Mesajgönderen Umut » Cum 30 Eki 2015, 19:20

Hatay Nokta Durağı'nda yeni ve modern bir apartman. Altına McD ve KFC açılmış.
Resim
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen Gökhan » Prş 05 Kas 2015, 14:55

Modern Karabağlar’a adım adım

Karabağlar’da kentsel dönüşüme ilişkin çalışmalar sürerken Vatan Mahallesi 9195/10 Sokak’ta 23 parselden oluşan ve 56 gecekonduyu kapsayan alanda yıkım çalışmaları başladı. Bir inşaat firması tarafından yürütülen ve 75 yeni dairenin yapılacağı belirtilen alanda Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da incelemelerde bulundu ve “Karabağlar’da gelişimi, dönüşümü sağlayacağız ve modern bir Karabağlar yaratacağız” dedi.

Resim
Firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Selvitopu, Karabağlar’ın gelişimi ve dönüşümü için kentsel dönüşümün desteklenmesi gerektiğini vurguladı. İlçenin daha modern, daha çağdaş bir hale dönüşmesi için çalıştıklarının da altını çizen Başkan Selvitopu, belediye olarak bu tür projeleri destekleyeceklerini ifade etti.

Selvitopu şöyle konuştu:

BU TÜR PROJELERİ TEŞVİK EDECEĞİZ

Resim

“Karabağlar’ın gelişimi ve dönüşümü için, kentsel dönüşümün desteklenmesi gerekiyor. Burada da bir özel sektöre ait bir firmamız, buradaki vatandaşlar ile uzlaşarak projeyi gerçekleştiriyor. 23 tane mevzuata aykırı yapılmış bina kalkacak ve daha sonra da mevcut imar planına göre düzgün, planlı, ruhsatlı, projeli binalar gerçekleşmiş olacak. Belediye olarak bu tür projeleri teşvik etmeye çalışıyoruz, desteklemeye çalışıyoruz. Bugün de ben Belediye Başkanı olarak bu amaçla buradayım. Bu tür çalışmaların her zaman yanında olacağız ve bu tür çalışmaları destekleyeceğiz. Bu şekilde de Karabağlar’da gelişim, dönüşüm, modern bir kent yaratılması mümkün olacak. Amacımız bu. Ben bu çalışmaları yürüten arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten önemli bir çalışma yapıyorlar. Bir yandan özel sektör, bir yandan kamu bu işi birlikte yaparak Karabağlar’da gelişimi, dönüşümü sağlayacağız ve modern bir Karabağlar yaratacağız. “

15 AYDA TAMAMLANACAK

Resim

Vatan Mahallesi’ndeki çalışmaları yürüten şirket yetkilileri de çalışmaların 15 ay içinde tamamlanacağını, vatandaşları mağdur etmeden onlara standartlara uygun, lüks konutların verileceğini ifade ettiler. Şirket yetkilileri ayrıca, Karabağlar Belediyesi’nin de bu konuda kendilerine destek verdiğini belirterek Başkan Selvitopu’na teşekkür ettiler.

http://www.egedesonsoz.com/haber/Modern ... dim/912073

Karabağlar'da böyle çalışmaların artması ve özellikle de dere yataklarının temizlenmesi gerekiyor.

Not: Fotoğraflar Egepostası'ndan alınmıştır.

2 kişi bunu beğendi.
Gökhan

Mesajgönderen tapuportal » Prş 31 Mar 2016, 17:20

Daha güzel bir izmiri bütün izmirliler hak ediyor. kentsel dönüşümünde kolay bi süreç olmadığını herkes bilmeli... şu işlemlerle
http://www.tapuportal.com/kentsel-donusumde-tapu-ve-kadastro-islemleri.html ne kadar uğraşılıyor. işin içinde olan biliyor sadece..
tapuportal

Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj

Mesajgönderen Gökhan » Cmt 23 Nis 2016, 01:05

Utanç Çukuru'nun yanı başındaki devasa yapı yıkılıyor.

Resim
Gökhan

Mesajgönderen mertoviçizmir » Sal 26 Nis 2016, 21:34

Yerine ne yapılacak ? 20 - 25 katlı bir kule gelecekmiş gibi bir hava var bence..
mertoviçizmir

Mesajgönderen Gökhan » Cmt 04 Haz 2016, 00:18

Hiç bilmiyorum Mert, işler cok yogun oldugu icin de ilgilenemiyorum uzun zamandir.

Bugün şöyle bir bilgiye ulastim.

Resim

Gürcesme Caddesi'nde yer alan ve 4 bagimsiz bölümden olusan bu binaya 150 bin TL ödeme yapilmis; mahkemeye giden bazi ailelerin 70 bin daha fazla aldigi soyleniyor. Anlayacagimiz Gurcesme Caddesi ciddi anlamda genisletilecege benziyor. Ucanyol icin de iyi paralarin verildigini, bizzat parayi alanlardan duydum (2kat tapulu eve 300bin TL verilmesi gibi). Tabi bu is en cok da, suan imar planlari tamamlanmak uzere olan Gultepe ve cevresine yarayacak :D

Umut bu mesajı beğendi.
Gökhan

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cmt 04 Haz 2016, 00:39

O bölgede istanbulda yapılan fikirtepe gibi bir proje olsa belli bir yükseklik standardında hem kent dönüsümü saglanır hem de yesil alan ve yollarıyla modern bir bölge olusabilir. Suan o tarafta kent dönüsümü nerdeyse hiç yok gibi..

Şuan icin ögrendigim 3 önemli gelişme var.

1.Bayraklı bölgesindeki tepekule ve çay mahallelerinde ki 2-3 katlı evlere ada bazında 10 kata kadar imar onayı vermiş ve Büyüksehir belediyesinin onayına yollamıs. Kabul edildigi anda da mütahitler tarafından yeni konutlar yapılarak kent dönüsümü yapılacak.

2. Kamil Tunca caddesinin 25 metreden 35 metreye cıkarılacak olması.

3. Digeri ise yesildere de kamulastırmaların baslıyacak olması. :D

Umut bu mesajı beğendi.
mertoviçizmir

ÖncekiSonraki

Dön Konut-Site ve Kentsel Dönüşüm

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 12 misafir

Free Web Hosting