İzmir’e Viyana modeli projeler

İzmir’e Viyana modeli projeler

Mesajgönderen cuscs » Çrş 04 Oca 2012, 23:56

İzmir’e Viyana modeli projeler

Ege Koop Genel Başkanı Aslan, Avusturya temasları sırasında kentsel dönüşüme 63 yıl önce başlayan ve çevreci konutlar üreten Viyana Belediyesi ile işbirliğinin temellerini attı

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, kentsel dönüşüm projelerine 63 yıl önce başlayan ve bu yıl ‘dünyanın en yaşanılır şehri’ seçilen Viyana’da, İzmir için temaslarda bulundu. Ege-Koop’un kentsel yenileme projeleri ve son olarak hayata geçirdiği 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşan Keyifli Yaşam Evleri projesinin beğeni kazandığını belirten Aslan, ortak proje konusunda görüş birliğine varıldığını da açıkladı.

Özel davetli
Viyana Belediyesi‘nin özel davetlisi olarak giden Aslan, kentsel yenilemenin modeli haline gelen Avusturya’nın başkentinde yerince incelemeler yaptı. Viyana Belediyesi Dış İlişkiler Sorumlusu Eva Gassner tarafından karşılanan Genel Başkan Hüseyin Aslan, 4 günlük gezide önce Viyana Eyaleti Konut Bakan Yardımcısı Wolfgang Förster ile bir araya geldi. Förster, 700 evin tamamlandığı toplam 1700 konutluk kent yenileme inşaat alanına götürdüğü Aslan’a çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Kira gelirleri
Belediyeye ait konutlardan elde edilen kira gelirlerinin yeni sosyal konutlar finans kaynağı olarak kullanıldığını belirten Bakan Yardımcısı Förster, “İşbirliğimiz hem İzmir, hem de Viyana’nın yararına olacaktır. Konut yapımı, yeşil enerji ile ilgili yardıma hazırız” dedi.

Enerjide tasarruf
Konut Bakan Yardımcısı Wolfgang Förster’i, Meclis Başkanı Marianne Klicka’yı İzmir’e davet ettiklerini söyleyen Aslan, “Belediyenin davetlisi olarak gittiğimiz Viyana’da İzmir için neler yapabiliriz, ne yarar sağlayabiliriz, biz ne tür bilgi, proje aktarabiliriz ona baktık. Sıfır enerjili konut projeleri bizim için çok önemli. İzmir’de hem güneş, hem rüzgar Viyana’dan fazlasıyla var” dedi.

http://www.izmirdesanat.org
cuscs
 
Mesajlar: 76
Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj
Kayıt: Prş 09 Ara 2010, 22:35

Dön Konut-Site ve Kentsel Dönüşüm

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron
Free Web Hosting