İzmir Park AVM

İzmir Park AVM

Mesajgönderen Umut » Cmt 09 Şub 2013, 23:02

Yeni bir alışveriş merkezi daha yolda: İzmir Park. Konak'ın güney kesimi ve Karabağlar tarafına hitap edecek mevki itibariyle. Açıkçası o taraflarda büyük arsa bulmak da epey zor.

İzmir Park, 13.470 m² mağaza alanında, 65 mağazası ve 80’den fazla markasıyla, 2013’te İzmirli’lerin hizmetinde olacaktır.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Web sitesi yayında ve aktif: http://www.izmirpark.com
Facebook adresi de var: http://www.facebook.com/izmirpark

Yerleşim planı:

Resim

Planda gözüme çarpan en önemli detay 6 salonlu bir sinema bulunması oldu.

Ayrıca buraya eklemiyorum ama web sitesindeki "hedef kitle" linkinde de bölge halkıyla görüşülerek hazırlanmış ciddi bir fizibilite çalışması var.

Konumu:

İzmir Park, İzmir’in kalbinde, Konak/Şirinyer/Hatay yerleşmelerinin birleşme noktası olan Yağhaneler Kavşağı’nda, Konak Meydanı’na 1,5 km mesafededir.

350 araç kapasiteli kapalı otoparka binanın her iki yanından giriş olanağı vardır; ayrıca vale servisi, müşteriler ve personel için açık otopark mevcuttur.

Yoğun zamanlarda yeterli olur mu bilmiyorum ama genel olarak bölge için önemli bir özellik bu da.

Tasarımı, her ne kadar modern çizgiler ve dinamik ışıklandırma sayesinde şık görünse de, kapalı kutu formunda bir AVM olmuş. Açık bir tasarım her zaman daha iyidir. Bir eleştirim daha var; başka isim bulamadınız mı yahu? Yaratıcılıktan uzak basit bir isim seçilmiş.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Re: İzmir Park

Mesajgönderen Umut » Çrş 15 May 2013, 04:58

Açılış tarihi Şubat 2014 olarak güncellenmiş websitesinde.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen iyiabi » Cum 17 May 2013, 21:54

Resim

arkadaşlar ayın 11ınde (mayıs 11 de) gıttım sırf durum ne dıye temel kazılmış ancak öğle buyuk bır arazıye konduramamışlar(arkasında yer var ancak araba yıkama yerı bırde bır bına var orasınıda boyuyorlar(bos bır bına ancak avm ye bırlesmez) özetle resımdekı cukur kadar bır yer(yandakı apartmanları saydım 6 tane apartman sırası var.

resımde alttakı sıyah cızgının oraya kadar fore kazıklar cakılmıs toprağı kaldırıyorlar.

Umut bu mesajı beğendi.
iyiabi

Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 12 mesaj

Mesajgönderen iyiabi » Cum 17 May 2013, 21:58

çukurun ılerıdekı bınanın sağında yol var fotoda anlaşılmazsa dıye eklıyeyım dedım yaklaşık 6 apartman uzunlamasına 4 apartman genıslıgı var yaklaşık olarak Resim
iyiabi

Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 12 mesaj

Re: İzmir Park AVM

Mesajgönderen Umut » Çrş 05 Şub 2014, 08:50

Şöyle güzel bir havadan çekim videosu var, 24 Eylül 2013 tarihli:

Konumu itibariyle keşke gerçek park yapılsa dedirtti bana :) Açılış tarihi de 30 Ağustos 2014 olarak tekrar ertelenmiş.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Prş 03 Nis 2014, 20:02

Resim

Resim

Bizim evden cektim. Karsımızda avm yapılması bizim icin sevindirici. Özellikle de ev fiyatlarını ucurdugu icin :D En az 50.000 tl prim yaptı evimiz sayesinde :) Konak ilcesindeki 2. avm olma özelligine sahip. Digeri konak pier.

Eşrefpasa - Yaghaneler - Bozyaka - Şirinyer - Üçyol - Hatay - çimentepe - kadifekale gibi semtlerde yasıyanlar icin bir çekim merkezi olacagını düsünüyorum.

2 kişi bunu beğendi.
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cum 30 May 2014, 16:51

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

İzmir Park AVM nin icerisi bittiginde böyle olacakmış. Şehrin merkezinde Eşrefpaşa Caddesinde , evimizin karsısında yapılıyor.

Bölgede şimdiden cadde de daire fiyatları 300 - 350 arasında değişiyor. AVM acıldıgında 500 e yaklasacagını düsünüyorum acıkcası.. Ayrıca daire kirası da cadde de 1.000 tl civarında. Eskiden Alsancak ve Hatay caddesi izmirin en poüler yerleriyken suan Esrefpasa Caddesi de aynı sekilde Hatay a yaklastı. Özellikle son dönemde yapılan lüks konutlar ile gelecekte daha da popüler bir merkez olacagı ortada. Bölgenin tek sorunu trafik. Belediye artık metro yada tramvay projesi düsünmesi gerekiyor bu bölge icin..

Umut bu mesajı beğendi.
mertoviçizmir

Mesajgönderen Umut » Cum 30 May 2014, 18:54

Food court'u (yiyecek katı) beğendim ama onun dışında içi çok sıradan olmuş. Pek emek harcanmamış. Hiç değilse sinema olacak ama, bu güzel.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cmt 31 May 2014, 00:38

Çok sade olmus ic mimarisi , lükse kaçmamıslar ama sıradan da olmamıs. Her tarafı cam kaplama yapıp , beyaz rengi kullanarak göze şirin gelen bir yer yapmaya calısmıslar bence. Fena değil ama en azından girişte ufak süs havuzu olabilirdi. Ayrıca oturma yerleri daha fazla olabilirdi. Yine ayrıca ufak tarzda süsler kullanabilirlermiş. Bakalım bittiginde nasıl birsey cıkacak ortaya..

Cafe tarzı yerleri güzel sayılır bunun dısında ben sinema tarzını da begendim. Bu arada icerisinde markette olacak..
mertoviçizmir

Mesajgönderen Umut » Çrş 04 Haz 2014, 01:28

Kabası bitmek üzere, 2 hafta önce:
Resim
https://tr.foursquare.com/v/izmirpark-a ... 4e4/photos

mertoviçizmir bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi