Mistral Towers 216m + 154m

Re: Mistral İş Merkezi ve AVM

Mesajgönderen Ossan » Sal 14 Şub 2012, 03:04

Manhattan için düğmeye bastılar
Giriş tarihi : 13.02.2012, Pazartesi 19:10 Güncelleme : 19:56

Sabah Gazetesi'nin arkasında TIR parkı olarak kullanılan arsada, yaklaşık 500 milyon dolarlık yatırımla gerçekleştirilecek olan proje iş merkezi ve rezidanstan oluşuyor

SİNAN DOĞAN (HABER MERKEZİ)

İzmir'in önde gelen işadamlarının Bayraklı yeni kent merkezinde gerçekleştireceği, tahmini değeri yaklaşık 500 milyon dolar olacak dev inşaat projesi için çalışmalar devam ederken, yatırım yapacak şirketin ismi ve yönetimi belli oldu.
Fransa'nın Provence bölgesinde esen ve soğuk rüzgar anlamına gelen Mistral adıyla bir şirket kuran işadamları, Sabah Gazetesi'nin hemen arkasında yer alan TIR parkı olarak kullanılan arsada iş merkezi ve rezidansı içeren dev bir projeyi hayata geçirecek.
Mistral Yapı Gayrimenkul Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Arkas Holding Başkanı Önder Türkkanı getirilirken, Kavuklar Grubu ile birlikte Bayraklı Tower projesine imza atan Miray İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Haydar İnaç da Başkan Vekili oldu. Mistral Yönetim Kurulu'nda sürpriz isimler de yer aldı.

SÜRPRİZ İSİMLER
Batıçim Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tufan Ünal, Atay Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Atay, Barçın Spor Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Barçın, Avram Sevinti, Mistral'in yönetiminde yer aldı.
Projede zemin etüdü ve mimari çalışmalar devam ederken, önümüzdeki günlerde projenin detayları bir basın toplantısı ile kamuoyuna açıklanacak.

2015'TE BİTECEK
Edinilen bilgilere göre yatırımın yüzde 70'i iş merkezi, yüzde 30'u ise rezidans olarak projelendirilecek. Önümüzdeki günlerde başlayacak yatırım sonucunda, projenin 2015 yılında hayata geçirilmesi öngörülüyor. Projenin toplam yatırım tutarının yaklaşık 300 milyon dolar civarında olacağı, yatırım tamamlandığında ise projenin yaklaşık yarım milyar dolarlık büyüklüğe ulaşacağı tahmin ediliyor.

Projede kimler var?
Lucien Arkas, Önder Türkkanı, Haydar İnaç, Erdoğan Atay, Ahmet Atay, Mehmet Atay, Süleyman Atay, Hüseyin Birazer, Akın Kayacan, Mahmut Meriç, Sıtkı Şükürer, Avni Yurtseven, Hakan Acıtaş, Yalçın Sabırlı, Erkan İnaç, Banu İnaç, Güner Menendi, Hasan Bumin Anal, Serhan Ünsal, Muammer Ünlü, Avram Sevinti, Deniz Barçın, Yakup Kanyas, Seçkin Olcay

10 milyar dolar bekleniyor
Manhattan Projesi olarak nitelenen İzmir Yeni Kent Merkezi Projesi için Kavuklar, Folkart, Küçükbay, Megapol, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Tariş Pamuk Birliği, Groupama Sigorta, Tekfen OZ gibi dev kuruluşlar bölgede yatırım yapacak. Bölgede ilk etapta yapılacak 7-8 proje ile 2 milyar dolar civarında yatırım bekleniyor. Ardından yatırım tutarı 10 milyar dolara kadar çıkacak. Yatırımların toplamında 20 bin kişiye iş sağlanacağı hesaplanıyor.

Yeni Asır
Ossan

Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj

Mesajgönderen erdalsam » Prş 16 Şub 2012, 17:03

zemin etütleri başlamış
erdalsam

Mesajgönderen ayhan3542 » Cum 17 Şub 2012, 03:59

süper bi haber çok sevindim fakat zemin etütleri ne zaman biter ve ilk kazma tahmini ne zaman vurulur bilgisi olan var mı ?
ayhan3542

Mesajgönderen erdalsam » Cmt 18 Şub 2012, 11:18

dün akşamda tırlar boşaltılıyordu
erdalsam

Mesajgönderen Umut » Cmt 18 Şub 2012, 15:25

Hoşgeldiniz, bilgilendirme için teşekkür ederiz.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen Umut » Prş 05 Tem 2012, 16:21

Maalesef arsa hala tır parkı olarak kullanılıyor. Fakat iyi bir haberim var, projeyi gerçekleştirecek olan Miray İnşaat'ın uzun süredir güncellenmeyen web sitesi "yenileniyor" ibaresi eklenerek kapatılmış. Site yenilendiğinde bu projenin son haline ve durumuna dair detaylı bilgi alabileceğimizi umuyorum.

www.mirayinsaat.com.tr
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen EnderYıldırım » Prş 05 Tem 2012, 18:12

Kavuklar'ın yeni sitesi de açıldı. Projeler açıklanmış...

http://www.kavuklar.com.tr/Insaat/GYOYa ... eleri.aspx
EnderYıldırım

Beğendikleri: 2 mesaj
Beğenilenleri: 46 mesaj

Mesajgönderen meds » Prş 05 Tem 2012, 19:01

Gerçektende yenilenme zamanı gelmişti, umarım güzel haberler alırız.
meds

Mesajgönderen Umut » Sal 24 Tem 2012, 02:24

Alanın bir yarısına çok miktarda demir ve tahta inşaat malzemesi getirilmiş. Ayrıca birkaç tane iş makinesi de vardı. Alanın diğer yarısında hala tırlar duruyor fakat bir hareketlilik olduğu açık. Çalışmalar yakın zamanda başlayabilir.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Sal 24 Tem 2012, 12:29

o bölgede baska calısma olan yer varmı ? sunset plaza , atek tower , işgyo , tariş tower v.s. güya hepsi yatırıma baslıyacaklardı. Hepsi yalan oldu hiç birinde calısma görünmüyor :(
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

ÖncekiSonraki

Dön Gökdelenler, İş Merkezleri ve AVM'ler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

Free Web Hosting