Folkart Highlife Tower 370 m

Re: Folkart Highlife Tower 370 m

Mesajgönderen Umut » Pzr 22 Haz 2014, 14:39

Evet TR'nin en yükseği olacak. Hatta şu an Avrupa'da dahi daha yükseği yok. Gerçekten Çin işi bir tasarımı var. Şangay'a koysan sırıtmaz dediğin gibi. Ben Taipei 101'e de çok benzetiyorum.

Resim
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen EnderYıldırım » Cum 27 Haz 2014, 17:25

Bu projenin tasarım çalışmaları, hala devam ediyormuş...
EnderYıldırım

Beğendikleri: 2 mesaj
Beğenilenleri: 46 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cum 27 Haz 2014, 19:03

Folkart, İzmir'e Avrupa'nın en yüksek binasını inşa edecek!

Avrupa'nın en büyük binasını yapmaya hazırlanıyor. Tasarımı süren bina 370 metre yüksekliğinde olacak. Şu an Türkiye'nin en yüksek binası 261. Avrupa'nın en yüksek binası 308 metre...

Avrupa'nın en büyük binasını yapmaya hazırlanıyor. Tasarımı süren bina 370 metre yüksekliğinde olacak. Şu an Türkiye'nin en yüksek binası 261. Avrupa'nın en yüksek binası 308 metre. Şaraphane'de yapılacak olan bina için 550 milyon TL'lik bir yatırım öngörüyor Folkart'ın kurucusu Mesut Sancakta 2006 yılına kadar inşaatla ilgisi çocukluğunda yüksek yapılara duyduğu merakla sınırlıydı. Folkart'ın Narlıdere'deki sıradışı konut projesi ile başlayan inşaat macerası, önümüzdeki yıl temeli atılacak olan Avrupa'nın en yüksek binası ile devam edecek. Uç yıl öncesine kadar sahip olduğu ecza deposunun Ege Bölgesi'ndeki yüzde 20'lik payını bir yılda yüzde 40'a çıkarmak hedefiyle İzmir'e gelen Mesut Sancak, Folkart firmasıyla inşaat sektörüne girerek kentte kaldı. Kentteki A sınıfı konut açığını iş için fırsat olarak gören Sancak, ilk adımı da İzmir konut piyasasma yeni bir soluk getiren Folkart Narlıdere Projesi ile adım attı. Türkiye'nin sıradışı mimarlarından Emre Arolat tarafından çizilen proje, Folkart markası için iyi bir çıkış oldu.

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Folkart Narlıdere'yi 50-100 yıllık bir planın ilk ürünü olarak gördüklerinden kesinlikle kâr amacı gütmediklerini söylüyor. Bu projenin Folkart'ın inşaat sektöründe bir marka olmasmı sağlaması hedeflenmişti. Folkart Narlıdere'yi Folkart Mavişehir takip etti. Bu iki konut projesini halihazırda yapımı süren, İzmir'in en yüksek binaları olan ikiz kuleler, 200 metre yüksekliğindeki Folkart Towers izledi. Önceki projeler nitelikli konut açığım kapatmaya yönelik olurken, Folkart Towers İzmir'deki nitelikli ofis açığını kapatmak amacıyla yapıldı, Bu projede de satış oranlarının yüzde 70'i aştığı gözleniyor.

Folkart şimdi de Avrupa'nın en büyük binasını yapmaya hazırlanıyor. Tasarımı süren bine 370 metre yüksekliğinde olacak. Şu an Türkiye'nin en yüksek binası 250, Avrupa'nın en yüksek binası 308 metre. Şaraphane mevkiinde yapüacak ve 550 müyon TL'ye mâl olacak bu binanın arazisi alındı, önümüzdeki yıl temeli atılacak.

Folkart bunun dışında, Bayraklı'da Folkart Towers'ın tek kulesi boyutunda yeni bir karma proje ile Bornova'da 900 dairelik bir konut projesi de hayata geçirecek.
Tüm bunlar tamamlandığmda, Folkart, 2006'dan bu yana İzmir'e yaptığı inşaat projeleri için 1.5 milyar TL harcamış olacak.

İzmir, inşaatta potansiyelini sürdürecek Folkart Narlıdere'ye başlamadan önce, aralarında meslek örgütlerinin yöneticilerinin de bulunduğu pek çok İzmirliden görüş aldık.
Çoğu böyle bir projenin İzmir için lüks olduğunu, pazar bulmakta zorlanacağımızı söyledi. Biz kararlı davrandık. Elbette fınans gücü olmadan bu tür projeleri hayata geçirmek çok zor. Fakat finansman her şey değil. Biz öngörümüze güvendik ve projelerimizi cesaretle hayata geçirdik. Ben, sadece inşaat konusunda değil, yaptığım tüm işlerde malzeme, emek ya da hizmet fark etmez hep birinci sınıf kaliteyi tercih ettim. Sonuçta da ortaya A Sınıfı ürünler çıktı. İzmir, inşaatta potansiyelini sürdürecek. Özellikle İzmir-İstanbul otobanının tamamlanmasının ardından İstanbul buraya akacak.

http://emlakkulisi.com/folkart-izmire-a ... cek/265149

Bu yazıda dikkatimi çeken cümle şu oldu: Bayraklı'da Folkart Towers'ın tek kulesi boyutunda yeni bir karma proje Demek ki 200 metre civarında yeni bir gökdelen daha dikecek BAYRAKLI da.. :D
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Asım Demir » Pzt 14 Eyl 2015, 18:32

Folkart, yeni kent merkezini anlatan bir video yayınladı.
Folkart Highlife dahil birçok projenin konumu ve görüntüsü belli oldu. Highlife'ı da bu şekilde teyit etmiş olduk.

Video: https://www.facebook.com/folkartyapi/vi ... 645603349/
Görseller;

Resim

Resim

Resim

Umut bu mesajı beğendi.
Asım Demir

Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 1 mesaj

Mesajgönderen Umut » Pzt 14 Eyl 2015, 21:00

Video'ya şimdi facebook'ta denk geldim. Tam foruma koymaya gelmiştim ki mesajınızı gördüm, eksik olmayın, ve de hoşgeldiniz :)

Videonun tam linki: https://video-ams2-1.xx.fbcdn.net/hvide ... e=55F72DA3

Arkadaşlar izlemeyen kalmasın, muhteşem ;)
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen Mesut » Pzt 09 Kas 2015, 20:37

Umut bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Mesut

Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj

Mesajgönderen Umut » Çrş 11 Kas 2015, 02:03

Derginin aslının linki burada: http://www.adnankazmaoglu.com/pdf/arred ... 96-103.pdf

Tam okunmuyor ama sanırım 400 metre yazıyor ciddi ciddi.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Önceki

Dön Gökdelenler, İş Merkezleri ve AVM'ler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Free Web Hosting