1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Türkerler Mahall Bomonti 245 m

MesajGönderilme zamanı: Sal 22 Nis 2014, 00:10
gönderen Umut
Türkerler İnşaat geçen yaz yapılan ihalede Halkapınar'daki eski Şaraphane arsasını satın almıştı. Bu arsa için büyük bir karma proje düşünülüyor. Arsadaki tarihi binaların da korunarak projeye dahil edileceğini söylemişlerdi yanlış hatırlamıyorsam.

Halkapınar Projesi

İzmir’in Konak ilçesinde olan Proje Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği ihalede 156 milyon TL bedelle satın alınan 41.520 m² büyüklüğündeki arsa üzerine inşa edilecektir. Projenin planlanan inşaat alanı, konut, ofis, ticari alanlar, otel ve gösteri merkezi olmak üzere toplam yaklaşık 220.000 m²’den oluşmaktadır.

İşveren: Türkerler
Lokasyon: İzmir, Türkiye
Başlangıç Tarihi: 2013
Tamamlanma Tarihi: 2016

http://www.turkerler.com/ust-yapi/halkapinar-projesi/


Projeye dair bulabildiğim (şimdilik) tek görsel bu:

Resim
http://www.brfinsaat.com.tr/projeler.htm

Yeri burası: https://www.google.com/maps/@38.4339063 ... a=!3m1!1e3

Foursquare sayfası oluşturulmuş bile:
https://tr.foursquare.com/v/mahall-izmi ... c648cad4b3
https://tr.foursquare.com/v/turkerler-h ... aea4727e72

Arsadan fotoğraflar:
Resim
Resim
Resim

Fotoğraflar Ahmet Samet'e ait / http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 266&page=2

Re: Türkerler Halkapınar Projesi

MesajGönderilme zamanı: Cmt 31 May 2014, 22:04
gönderen mertoviçizmir
Türkerler İnşaat mahalle konseptine İstanbul ve İzmir’de devam edecek!

Türkerler İnşaat, Ankara’da başlattığı mahalle konseptine İstanbul ve İzmir’de devam edecek. Dört duvarla kapalı bir site yerine mahalle kültürü tercih edilen gayrimenkul projeleri ‘Mahall’ markasıyla hayata geçecek.

Ankara'da hayata geçirdiği Mahall Ankara projesi ilgiyle karşılanan Türkerler İnşaat 3 büyük ilde mahalle kurmaya karar verdi. Geçtiğimiz yılın sonuna doğru Başkent’teki Mahall Ankara projesine başladıklarını ifade eden Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, TOKİ’den hasılat paylaşımıyla aldıkları projeden 1 milyar lira gelir beklediklerini söyledi. Kazım Türker, konut, otel, ofis, mağaza ve city suitlerden oluşan projenin yüzde 30’unu sattıklarını ve projeyi 2015 sonunda tamamlamayı planladıkları söyledi.

İZMİR’DEN 1 MİLYAR BEKLİYOR

Kazım Türkeri İzmir’de Halkapınar’da yeni bir projeye başladıklarını açıkladı. Alsancak’a yakın bölgede 45 bin metrekarelik araziyi Özelleştirme İdaresi’nden geçen yılın sonlarına doğru 80 milyon dolara satın aldıklarını ifade eden Türker, mimar Nevzat Sayın’ın konsept proje çalışmalarını yaptığını belirtti. 170 bin metrekare satılabilir alan sahip projede konut, rezidans, ofis, otel ve ticari birimlere yer vereceklerini söyleyen Türker, projeden 1 milyar lira gelir beklediklerini ve satışlara eylülde başlayacaklarını kaydetti.

KAZDIKÇA ŞARAP ŞİŞESİ ÇIKTI

İzmir Mahall projesini eski tekel, bira ve şarap fabrikalarının arsasında hayata geçtiğini belirten Türker, “Zaten toprağı kazdıkça şişeler çıkmaya başladı. Bunları koruyacak bir müze yapacağız. Arsada 5 bin metrekareye oturan ve 15 bin metrekarelik kapalı olan eski fabrika binasını gerekli onayları alarak aslına uygun olarak yapacağız” dedi. Türker, 190 metre yükseklikte olmasını bekledikleri proje bünyesinde kongre merkezi ile kültür-sanat merkezi yapacaklarını ifade etti.

http://emlakkulisi.com/turkerler-insaat ... cek/257250


190 metrelik kule dikeceklermiş , ayrıca sarap fabrikasını restore edip sanırım şarap müzesi yapacaklar.. Bu bölge bildigim kadarıyla folkartın 370 metrelik kulesine de yakın bir yerde.. Böylece o bölgenin sekillenmesine de katkısı cok büyük olacaktır.. Tabi birde megapolün ikiz kule projesi de var halkapınar da :)

Re: Türkerler Halkapınar Projesi

MesajGönderilme zamanı: Cmt 31 May 2014, 22:44
gönderen Umut
Çok güzel haber. Tarihi fabrika binasının korunacağı zaten açıklanmıştı ama hele ki müze olursa tadından yenmez valla :) Zaten İzmir (Aslında Klazomenai, yani Urla) Dünya'da ilk şarabın yapıldığı yerlerden biri. Dolayısıyla bir şarapçılık müzesi ya da benzeri bir konsept çok yerinde olurdu. Bunun benzer örnekleri Avrupa'da mevcut; Örneğin, Kopenhag'da Carslberg Müzesi ve Amsterdam'da Heineken Müzesi var, ve de oldukça popülerler turistik mekanlar.

Ayrıca yükseklik bilgisi de ilk defa yayınlanıyor. Eğer 190 metre çatı yüksekliği ise Folkart Towers'tan dahi yüksek olacak demektir. Asıl skyline da Halkapınar tarafında olacak gibi.

Re: Türkerler Halkapınar Projesi

MesajGönderilme zamanı: Cmt 31 May 2014, 23:04
gönderen EnderYıldırım
Folkart'ın projesi de, hemen yanında yer alıyor sanıyorum.

Re: Türkerler Halkapınar Projesi

MesajGönderilme zamanı: Cmt 31 May 2014, 23:12
gönderen Umut
Evet, neredeyse bitişiğinde bile diyebiliriz. Arada 200 metre ya var ya yok.

Re: Türkerler Halkapınar Projesi

MesajGönderilme zamanı: Pzr 01 Haz 2014, 00:19
gönderen hoppala
İzmir'de bu tür yapılaşmalar çok doğru bölgelere yapılıyor. Hem ulaşım hem görüntü anlamında olumsuzluklar'dan uzak diyebiliriz. İzban-İzmir metro ve karayolu ana arterlerinin arasında bir bölgde yükseliyor binalar. O bölge şehrin ortasında boş toprak arazilere ve konut anlamında yerleşime uzak. Yani gökdelen dizimi için mükemmel yerler. Arkas binasının olduğu bölgeden başlayarak-Bayraklı'ya kadar iş ve yaşam merkezi oluşturulmasına çok müsait. Konteynerlerin toplandığı arsalar da değerlenip o bölge tamamen şehre kazandırılması çok iyi olur.

Re: Türkerler Halkapınar Projesi

MesajGönderilme zamanı: Pzr 01 Haz 2014, 13:52
gönderen mertoviçizmir
Kulenin 190 metre olacagını resmen acıkladılar diyebiliriz. Bunun dısında tarihi binayı restore edecek olmaları da cok güzel bir durum. Bunu düsünmelerindeki asıl nedenin topragın altından cıkan şarap şişeleri oldugu ortada.. Ayrıca Folkartın 370 metrelik kulesiyle halkapınar bayraklının devamı olacak gibi :D

Mahall Bomonti 240m

MesajGönderilme zamanı: Prş 26 May 2016, 23:13
gönderen mertoviçizmir
Mahall Bomonti İzmir yarın ön satışta!

Halkapınar'daki Şaraphane arazisi üzerinde yükselecek olan projede rezidans, ofis, mağaza, otel ve gösteri merkezi bulunuyor.

41 bin 520 metrekare arsa alanına sahip olan Mahall Bomonti projesinde mağazalar, şık restoranlar ve kafeler de yer alacak. Tamamlandığında 240 metrelik yüksekliği ulaşacak olan proje 220 bin metrekare metrekare inşaat alanına sahip.

156 milyon TL'lik ihale
İzmir, Halkapınar’daki eski şarap fabrikası, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nca 156 milyon liralık bedelle Türkerler İnşaat’a satılmıştı. Halkapınar’daki arazi için daha önce gerçekleşen ihaleye Limak Holding, Nata İnşaat ile Kameroğlu İnşaat teklif vermişti. Ancak ihale, teklifler açık artırmadaki başlangıç fiyatının altında kaldığı için iptal edilmişti.

Şarap fabrikası restore edilecek
Proje arsası içerisinde yer alan eski şarap fabrikası restore edilecek ve proje içerisinde değerlendirilecek.

Resim

http://emlakkulisi.com/mahall-bomonti-i ... sta/470246


240 metre olacagı söyleniyor. Bittiginde İzmirin en yüksek gökdeleni olacak. Hayırlı olsun.

Re: Türkerler Mahall Bomonti

MesajGönderilme zamanı: Cum 27 May 2016, 00:09
gönderen Umut
Ben de tam bunu paylaşmaya gelmiştim :) Yalnız başlığımız zaten vardı, birleştirdim.

Projenin adı önce Mahall İzmir olarak duyurulmuştu şimdi Mahall Bomonti İzmir olarak değiştrilmiş. Peki Bomonti adının bizimle ne alakası var onu da anlatayım. Bomonti kardeşler İstanbul'daki bira fabrikası iyi para kazanınca işi büyütmeye karar verip İzmir'de de rakı ve şarap fabrikası kurdular. Cumhuriyet döneminde fabrikalar Tekel bünyesine katılıp uzun süre üretime devam etti.

Bu proje de şaraphane adıyla bilinen Bomonti (Sonradan Tekel) Rakı ve Şarap Fabrikası arsasına yapılıyor

Proje kapsamında fabrikanın tarihi binaları restore edilecek.

Re: Türkerler Mahall Bomonti

MesajGönderilme zamanı: Cum 27 May 2016, 18:14
gönderen Mesut
Restore edilecek tarihi binalar fotoğrafta gökdelenin solunda yer alan sarı renkli yapılar mı?

Free Web Hosting