İASOB Avm (Agora Çiğli)

İASOB Avm (Agora Çiğli)

Mesajgönderen emrahg » Çrş 10 Ağu 2016, 13:31

Öncelikle umarım başlığı doğru açmışımdır. Değilse Umut Bey zaten gerekli düzeltmeyi ve düzenlemeyi yapacaktır. :D
Odak Grup (Odak İnşaat Mühendislik Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş) tarafından yapılması planlanan İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Hizmet ve Destek Alanı
Alışveriş Merkezi Projesi tanıtım dosyasındaki bilgilere göre özetle aşağıdaki gibi olacakmış;

iAOSB Alışveriş Merkezinin toplam kapalı inşaat alanı 141.000 m2 olup, proje alanı ise 45.547 m2‟dir.

Bu alan dahilinde AVM binası 3 adet bodrum kat, zemin kat ve 2 kattan oluşacaktır.

Kapalı otopark kapasitesinin 1611 araç olması düşünülen AVM kapsamında 124 araçlık açık otopark da planlanmaktadır.

Bununla birlikte 3. bodrum katta araç yıkama hizmeti verilecektir.

AVM (76.000 m2) 1 Bodrum kat + Zemin kat + 2 kat Mağazalar
(180 adet mağaza), yeme içme mekanları (28 adet restoran), 8 adet sinema (1208 seyirci kapasiteli), çocuk oyun ve eğlence alanı, elektronik market ve gıda market

Otopark 65.000 m2 2 kat (en alt iki bodrum katı)
1611 araç kapasiteli kapalı otopark ve teknik alanlar (depolar, su depoları, mekanik pompa odaları, jeneratör ve elektrik odaları vb., WC‟ler, mescit, çöp ve temizlik odaları, personel odaları)
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Umut bu mesajı beğendi.
emrahg

Beğendikleri: 2 mesaj
Beğenilenleri: 12 mesaj

Re: İASOB Avm (Agora Çiğli)

Mesajgönderen Umut » Çrş 10 Ağu 2016, 13:59

Vay canına bura Agora mı olacakmış!

Sanayi içinde bir AVM yapılmasına ilişkin plan geçen sene onaylanmıştı, burada da paylaşmıştık diye hatırlıyorum. Fakat ben buranın OSB çalışanlarına hitap eden küçük bir yer olacağını düşünmüştüm, meğer tam tekmil bir AVM imiş, üstelik Agora, kaliteli yerli marka.

Şehir dışında olması itibariyle konumu iyi, otobandan dolayı ulaşımı kolay, e tasarımı da güzel. Markalar da özenli seçilirse daha ne olsun.

Teşekkürler Emrah paylaştığın için.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen emrahg » Çrş 10 Ağu 2016, 15:22

Rica Ederim Umut Bey. Açıkçası bu tür yatırımlar bölgeye ciddi anlamda çekim gücü sağlarlar. Sadece düşündürücü olan eğer burasıda Balçova'daki Agora gibi regüle alışveriş merkezi olursa (ki öyle gözükmekte) yakın çevresinde olan ve hayata geçmiş Mavi Bahçe AVM ile, Rönesans ın devam etmiş olduğu AVM projesi (ki o da çok büyük olasılıkla optimum gibi outlet olmayacak regüle olacak) tamamlandığında birbirleri arasında çok ciddi rekabet oluşturacaklardır. Bu da orta vadede hem içindeki kiracılara hem de nihai tüketiciye fayda sağlamayacaktır. Mağaza kapanmaları gündeme gelecek ve zor olan perakende ve hizmet sektörünü olumsuz yönde iyice etkileyecektir. Benim şahsi fikrim burasının stratejik ulaşım kolaylığı avantajını kullanarak outlet konseptinde bir alışveriş merkezi olması yönünde olacaktır. Zamanla izleyip gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız.
emrahg

Beğendikleri: 2 mesaj

Mesajgönderen Umut » Çrş 10 Ağu 2016, 15:29

Agora olacaksa outlet formatında olacağını ben de zannetmiyorum. Rönesans da tamamlandığında rekabet hayli zorlu olacak. Yalnız bölge nüfusu hızla artmakta ve Bayraklı- Bornova aksından da ulaşım kolay, bunlar da avantaj hanesinde.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 10 Ağu 2016, 23:11

Agora AVM yapılacagını biliyordum ismi Agora Çiğli olacak bu arada. Şahsen benim hoşuma gitmedi. Sanayinin içinde AVM yapmak ne kadar mantıklı bilemiyorum. Oraya karsıyakadan , çiğliden , mavişehirden pek giden olmaz. Zaten Mavişehirde ege park ve mavibahçe mevcut. Çiğli de de kipa var. Carrefoursanın yerine de avm yapılacak. Burası sadece sanayideki işcilere hitap edebilir o da yeme , içme mekanları olarak. Pek basarılı olacagını sanmıyorum. Bu avm nin yeri anadolu caddesinde ulukent ile menemen arasında olmalıydı bence. Yanlış bir secim.
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen iyiabi » Sal 29 Kas 2016, 11:08

Agora balcova da kapanıp hastane olacakmış .Dükkanlarda istinye parka geçecekmiş .Agora ciğli yerinde karar olur.
2 sene sonra tabiki kapanması
iyiabi

Beğendikleri: 0 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Sal 29 Kas 2016, 15:25

Orası kapanmaz. Ama palmiye kapanır bu gidişle.. İyice bosalmıs artık , dükkanlar bombos. :(
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen iyiabi » Sal 29 Kas 2016, 16:30

Hastanede Acıbadem gelecekmiş
iyiabi

Beğendikleri: 0 mesaj

Mesajgönderen Umut » Sal 29 Kas 2016, 23:18

Aa Agora Balçova kapanacak mı? Acıbadem'in "nihayet" geliyor olması güzel ancak Agora'nın kapanacak olmasına üzüldüm.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Dön Gökdelenler, İş Merkezleri ve AVM'ler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Free Web Hosting