Mabeyn Mavişehir AVM

Mabeyn Mavişehir AVM

Mesajgönderen Umut » Pzt 27 Ara 2010, 14:27

Doğa Yatırım A.Ş. Mavişehir'e Bornova'daki Forum'u andıran bir yaşam merkezi kurmayı planlıyor. Detaylar yakında belli olur.


Mabeyn; gerçek bir aile ortamı, her yaştan insanı birleştiren tek adres.

Mabeyn; mağazalarıyla, lunaparkıyla, sağlık merkeziyle, restoran, kafeterya ve pastaneleriyle gönül rahatlığı içinde dolaşacağınız bir yaşam merkezi olacak.

Resim

Lokasyon: İZMİR, Mavişehir

Yatırımcı: DY Doğa Gayrimenkul Yatırım

Ve Proje Geliştirme A.Ş

Toplam Arazi Alan: 22.400 m2

İnşaat Alanı: 25.571 m2

Kiralanabilir Alan: 20.000m2

Mağaza Sayısı:100

Otopark Alanı: 10.000m2

Açılış Tarihi: Ağustos 2012
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Mabeyn Mavişehir AVM

Mesajgönderen Umut » Pzr 06 Mar 2011, 21:36

Doğa Yatırım'ın web sitesi yenilenmiş. Proje ile ilgili hala fazla bilgi yok ancak bazı detaylar değiştirilmiş.

Resim

11 Ocak 2011 tarihli bu söyleşide mabeyn İzmir hakkında önemli açıklamalar mevcut. Bence harika bir proje olacak. Ancak Ağustos 2012'ye yetişebileceğini düşünmüyorum.

İzmir’e âdeta bir semt kurmaya hazırlanan Doğa Yatırım’ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Emin Günal, ayrıntılarını sır gibi sakladıkları projeyi konuştuk.

Doğa Yatırım’ı sizden dinleyebilir miyiz? Faaliyet alanları hakkında bilgi alabilir miyiz?
Doğa Yatırım Gayrimenkul ve Proje Geliştirme olarak aslında ticari gayrimenkullerin tamamı ilgi alanımız. Doğa Yatırım, Doğa Şirketler Grubu’nun bir kolu. Doğa Şirketler Grubu’nun en popüler markası Doğa Kolejleri. Doğa Kolejleri ile beraber English Time, Kültür Dersaneleri, Fatih Dersaneleri, Sade Organik , Doğamar Hayvancılık, HES Enerji, Doğa Telekom gibi birçok sektörü, şirketleri içinde bulunduran bir grup. Doğa Gayrimenkul de, adından anlaşılacağı üzere gayrimenkul yatırımları yapmak üzere kurulmuş bir firma. Hem kendi yatırımlarımız var hem de başka yerli ve yabancı yatırımcıların projelerini geliştirmek üzere çalışıyoruz. Ticari gayrimenkullerin yanı sıra tabii ki okullar inşa edeceğiz. Bu süreçte yeni okul projeleri geliştiriyoruz, Doğa Kolejleri, Türkiye’nin yükselen değeri, marka değeri en yüksek, en başarılı okulu. Neresinden bakarsanız bakın Doğa Koleji sektöründe açık ara öndedir. Şu anda çok güzel bir ivmesi var, büyüyerek devam edecektir. Grup içi şirket olduğu için Doğa Koleji’ne de hizmet ediyoruz, projeler geliştiriyoruz. Doğa Yatırımın işletme modelinde ve yükselen değerine baktığımızda örnek aldığı markadır Doğa Kolejleri. Bunun yanında AVM’ler zaten ilgi alanımız içinde. Başkalarının projelerini de geliştiriyoruz, kendi yatırım projelerimizi de geliştiriyoruz. Ayrıca lüks ve özgün oteller ve konutlara da niyetlendik.

Ekibiniz konusunda bilgi alabilir miyiz? AVM projelerindeki iddianız nedir?
Doğa Yatırım’ın ekibinin çok büyük deneyimleri bulunuyor. Onlarca AVM çizmiş bir ekibimiz var. Her mimar alışveriş merkezi çizemez, her mimar AVM’yi bilmez, AVM’i çizecek insanların bu işte tecrübeli olması, bu işe konsantre olması gerekiyor. Bana kırılmasınlar ama Türkiye’deki bazı mimarlar AVM çizeceklerini sanıyorlar ama bu iş öyle bir iş değil. Perakende bilgisinin, ufkunun, ticari kaygılarının olması gerekiyor. Hatta Beylikdüzü’ndeki faciaları yaşamamak için “bu AVM’yi ben çizmem” demesi gerekiyor. Biz, bu 3 ayda gelen pek çok projeyi reddettik. Kârlı olan, alnımızın akıyla çıkabileceğimiz, yaptığımız zaman simgesel bir mekân olabilecek ve halkın da “ne güzel yaptılar” diyebilecekleri, arkasında durabileceğimiz projelere imza atmak istiyoruz.
“Bir proje hiç bu kadar keyifli olmamıştı”

Doğa Yatırım’ın önümüzdeki dönem AVM projeleri nelerdir? Hangi projeler masanızda şu anda?
Projelerin en küçüğü,kolay ama prestijli bir iş. Emaar’ın Toskana Vadisi’ndeki küçük çarşısının mimari çizimlerine müdahale ederek başladık. Kiralamasıyla ilgili çalışıyoruz ve çok da iyi gidiyor. Minik ama şirin, keyif aldığımız bir proje. İnşaat çalışmaları devam eden proje 2011 Eylül’de açılacak. Projenin sahibi Ahmet San ve Emaar olacak.

Ve üzerinde çalıştığımız, yatırım kararı aldığımız İzmir’de bir projemiz bulunuyor. Yurt dışı seyahatlerinde gördüğümüz, “ah keşke Türkiye’de de böyle bir proje olsa” dediğimiz bir proje. Aslında çok dağınık şekilde Türkiye’de, caddelerde olan bir konsepti çeşitli araştırmalardan sonra mevsimsel şartlardan dolayı yalnızca İzmir’de olacağını tespit ettik. Projenin görsellerini ve ayrıntılarını çok gizli tutuyoruz. Fizibilitede çok iyi gidiyor. Âdeta İzmir’e bir semt kuruyoruz. İki katlı, tamamı açık, adına AVM diyemeyeceğimiz bir konsept… Türkiye’ye yeni bir konsept getiriyoruz, Avrupa’da da örnekleri çok az. Hem mevsimsel, hem sosyoekonomik, hem de sosyokültürel olarak; İzmir çok uygun bu proje için. İnşaat kısmı çok maliyetli ama zevkli ve heyecan verici bir proje olacak. Her gün daha içimize siniyor ve daha çok heyecanlanıyoruz. Şu anda arazisi bulundu, konsepti konuldu, sektörleri dağıtıldı ve ilk tasarımları çıktı. Kiralanabilir alan yaklaşık 20 bin metrekare olacak proje ile İzmir’e bir Ortaköy, bir Nevizade, bir Asmalımescid yapıyoruz. Gıda ağırlıklı olacak, buna bir “foodmall” dedik ama değil tabii ki. Sanat galerileri, antikacılar olacak, hafta sonu Ortaköy’deki gibi stantlar kurulacak. Projede bir kapı yok, bir güvenlik kapısından aranarak içeriye girmeyeceksiniz çünkü burası bir mahalle. Ancak bir alışveriş merkezinde karşılaşacağınız her tür konfor düşünüldü; içeride müşterilerimizin güvenliğini sağlayacak profesyonel güvenlik görevlileri, temizlik görevlileri, müşteri tuvaletleri, bebek bakım üniteleri elbette olmazsa olmazlarımız. Kapalıçarşı’nın üstünün açık hali. Ortaköy, Nevizade yıllar içinde bir ihtiyaçtan oluşmuş merkezler. Biz, organize haliyle hazırlıyoruz. 10 bin metrekare kapalı otopark olacak. Projenin sloganı şu, “Bir proje hiç bu kadar keyifli olmamıştı”. Burası herkesin mekânı olacak.

İkinci katları nasıl konumlandırıyorsunuz?
Bazı mağazalar çift katlı. Üst katların hepsi teraslı olacak, hepsinin sokak oturma alanları bulunuyor. Bazıları örneğin alt katı bir pub olabilir, üst katı bir Japon restoranı olabilir. Çok pahalı bir proje. Ucuz maliyetli bir iş değil.

Yıllar içinde turistik bir merkeze dönüşecek bir proje…
Elbette İzmir halkına yapılan bir proje. Ama İzmir’e 2-3 günlük iş için gelenlere “akşam ne yapayım” sorusuna cevap olacak. Özellikle tur şirketlerinin gözü kapalı tercih edecekleri bir yer. Mardin yemekleri de olacak, Japon restoranı da olacak, kumru da olacak, birbirlerine değmeden. Gece geç saatlere kadar hizmet veren gece kulubü, meyhaneleri ve restoranları ile eğlence ve keyfe dair her şey olacak. Meydanlarımızda Roma çeşmelerimizde dilek de tutabilirsiniz, hafta sonu panayırlarına da katılabilirsiniz. Sağlığını düşünenler için SPA merkezimizde projemizde yer alacak. Elbette çocukları da unutmadık; dev eğlence merkezinde küçükler de eğlence ve keyfe dair her şeyi bulacak projemizde.

emlakbulten.com
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Mabeyn Mavişehir AVM

Mesajgönderen Gökhan » Pzr 06 Mar 2011, 22:14

Resimler muhteşem gözüküyor, Mavişehir'de de iyi iş yapar diye düşünüyorum..En azından AVM cenneti Balçova'da değil :D
Gökhan
 
Mesajlar: 794
Beğendikleri: 96 mesaj
Beğenilenleri: 197 mesaj
Kayıt: Cmt 22 Oca 2011, 20:55

Teşekkür Ederiz

Mesajgönderen Doğa Yatırım » Çrş 04 May 2011, 09:18

Bizler, güzel İzmir'e yakışacak, eğlence ve keyif dolu bir semt oluşturmak için kolları sıvadık. 3 yıllık araştırmanın ürünüdür bu proje. Aslında burası bir Avm değil. İstanbul'dan iyi bildiğiniz, Beyoğlu, çiçek pasajı, fransız sokağı, asmalımescit ve Ortaköy meydanının, güney avrupa mimarisi ile birleştirilmiş halidir. Tüm dünya mutfaklarına özel restoranlar, cafeler, publar, antikacılar, sokak satıcıları, tezgahlar, sokak çalgıcıları ve hizmet sektörü ile bütünleşen dev bir semttir burası. Türkiye'de ilk defa kapısında güvenliklerin olmayacağı ama %100 güvenlik içinde olacağınız bir yerdir burası. 24 saat çalışma esasına göre hazırlanan bir yerdir burası. Ailelerin, gençlerin para harcama tuzaklarına düşmeden, yanlızca ticaret için değil, gerçekten uzun vakitlerini kaliteli geçireceğiniz yerdir burası... Ayrıca proje içinde simge olacak devasa boyutlarda bir de roma çeşmesi ; Türkiye'nin en önemli heykeltraşları tarafından hazırlanmaktadır. İzmir'e değer katmak ana fikrimizdir. İş yerleri kiralama faaliyetleri başlamış ve oldukça da iyi gitmektedir. Eğer istenirse talepler internet sitemizden yapılabilir.

Gösterdiğiniz yakın ilgiye teşekkür ederiz..

Doğa Yatrırım Ailesi
Mabeyn Koordinatörlüğü

http://www.dogayatirim.com
Doğa Yatırım
 
Mesajlar: 1
Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj
Kayıt: Çrş 04 May 2011, 09:05

Re: Teşekkür Ederiz

Mesajgönderen Umut » Çrş 04 May 2011, 14:11

Doğa Yatırım yazdı:Bizler, güzel İzmir'e yakışacak, eğlence ve keyif dolu bir semt oluşturmak için kolları sıvadık. 3 yıllık araştırmanın ürünüdür bu proje. Aslında burası bir Avm değil. İstanbul'dan iyi bildiğiniz, Beyoğlu, çiçek pasajı, fransız sokağı, asmalımescit ve Ortaköy meydanının, güney avrupa mimarisi ile birleştirilmiş halidir. Tüm dünya mutfaklarına özel restoranlar, cafeler, publar, antikacılar, sokak satıcıları, tezgahlar, sokak çalgıcıları ve hizmet sektörü ile bütünleşen dev bir semttir burası. Türkiye'de ilk defa kapısında güvenliklerin olmayacağı ama %100 güvenlik içinde olacağınız bir yerdir burası. 24 saat çalışma esasına göre hazırlanan bir yerdir burası. Ailelerin, gençlerin para harcama tuzaklarına düşmeden, yanlızca ticaret için değil, gerçekten uzun vakitlerini kaliteli geçireceğiniz yerdir burası... Ayrıca proje içinde simge olacak devasa boyutlarda bir de roma çeşmesi ; Türkiye'nin en önemli heykeltraşları tarafından hazırlanmaktadır. İzmir'e değer katmak ana fikrimizdir. İş yerleri kiralama faaliyetleri başlamış ve oldukça da iyi gitmektedir. Eğer istenirse talepler internet sitemizden yapılabilir.

Gösterdiğiniz yakın ilgiye teşekkür ederiz..

Doğa Yatrırım Ailesi
Mabeyn Koordinatörlüğü

http://www.dogayatirim.com


Merhaba, öncelikle aramıza katılıp bu muhteşem proje hakkında bize birinci ağızdan, doğru ve güvenilir bilgi edinme imkanı sunduğunuz için biz teşekkür ederiz.

Anlattıklarınıza göre, zaten çok güzel olacağını düşündüğümüz Mabeyn, tahmin ettiğimizden daha büyük, daha canlı ve de çok daha görkemli olacak. Mavişehir civarında pek çok AVM olması nedeniyle, buranın sadece bir alışveriş merkezi değil, antik şehir dokusuna sahip, modern, açık ve herşeyiyle büyük bir çarşı özelliğine sahip olacak olması da çok yerinde ve güzel bir özellik.

Eğer sitemizi takip etmeye devam ederseniz; projenin Mavişehir'deki konumu ve inşaat durumu(başlangıç-bitiş tarihleri vs.) hakkında bilgi verebilir misiniz?

Çok özel ve çok değerli olan bu büyük projeyi ilgi ve heyecanla takip ediyoruz. İlginize tekrar teşekkür ederiz.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Mabeyn Mavişehir AVM

Mesajgönderen Umut » Pzt 20 Haz 2011, 03:13

Doğa Yatırım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emin Günal bir dergiye verdiği röportajda Mabeyn Mavişehir'in Eylül 2012'de bitirilmesinin planlandığını yazmış.

Detaylar: http://dogayatirim.com/tr/mall-report-mayis-2011-2
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Mabeyn Mavişehir AVM

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 26 Eki 2011, 01:14

Bu proje yapılıyor mu ? Eylül 2012 de acılacak denmiş ama yapıldıgını düsünmüyorum . Güzel bir proje yapılırsa bölgenin cazibe merkezlerinden birisi olacaktır..
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Re: Mabeyn Mavişehir AVM

Mesajgönderen Umut » Pzr 27 May 2012, 16:01

Bildiğim kadarıyla hala başlamadı. Yalnız çok önemli haberlerim var :) firmanın web sitesi tekrar güncellenmiş. İlk mesajımda verdiğim "yuvarlak" bilgiler netleştirilmiş, ayrıca yeni fotoğraflar eklenmiş. fotoğraflara bakılırsa proje bir hayli revize edilmiş, yeni hali de çok ama çok güzel görünüyor. 175 odalı bir de Mariott Hotel barındıracakmış. Açılış içinse 2012 3. çeyrek demişler. Başlaması yakındır.

Mabeyn; gerçek bir aile ortamı, her yaştan insanı birleştiren tek adres. Mabeyn; butik oteliyle, mağazalarıyla, lunaparkıyla, sağlık merkeziyle, restoran ve kafeteryaları ile gönül rahatlığı içinde dolaşacağınız bir yaşam merkezi olacak.

Açılış Tarihi: 3. Çeyrek 2013
Toplam Arasi Alanı: 22.295 m2
Toplam İnşaat Alanı: 59.915 m2
Kiralanabilir Alan: 17.011 m2
Mağaza Sayısı: 104
Hotel: Marriott 175 Oda
Otopark: 12.172 m2


Resim Resim
Resim Resim
Resim

Biraz Forum'u andırıyor, ve harika görünüyor gerçekten. Budur.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Mabeyn Mavişehir AVM

Mesajgönderen Kerem » Pzt 28 May 2012, 09:04

Projenin yeri ,başka bir sitede okuduğum kadarı ile Koçtaş'ın karşısındaki benzin istasyonunun arkasındaki alanmış.
Resim
Kerem
 
Mesajlar: 6
Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj
Kayıt: Pzt 28 May 2012, 08:44

Re: Mabeyn Mavişehir AVM

Mesajgönderen meds » Cmt 02 Haz 2012, 16:17

Mimari olarak Mavişehir'e ne kadar uyacağı tartışılır ama yeri güzelmiş. Karşısında Folkart Mavişehir ve devam eden yeni inşaatlar var.
meds
 
Mesajlar: 53
Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj
Kayıt: Pzr 27 Şub 2011, 00:57

Sonraki

Dön Gökdelenler, İş Merkezleri ve AVM'ler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron
Free Web Hosting