Balçova asmaçatı AVM ve 5M Migros

Re: Balçova 5M Migros ve AVM

Mesajgönderen Umut » Cmt 26 Şub 2011, 03:36

Migros'un açılışı yapılmış. Eğer gittiyseniz, izlenimlerinizi bizimle paylaşabilir misiniz? Milliyet gazetesinin açılışla ilgili haberi ise şöyle:

İzmir 5M Migros'a kavuştu

Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort, "Toplam istihdamımızın 4'te 1'ini Ege Bölgesi oluşturuyor. Önümüzdeki süreçte bu daha da artacak" dedi
Migros Grubu, İzmir'in ilk 5M mağazasını Balçova'da hizmete açtı. İzmirlilerin büyük ilgi gösterdiği 5M Migros açılış kurdelesini Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort, vatandaşlarla birlikte kesti. Açılışta konuşan Tort, Migros'un geleneksel büyüme stratejisinde İzmir çok önemli rol oynadığını belirterek, "Toplam istihdamımızın 4'te 1'ini Ege Bölgesi oluşturuyor. Önümüzdeki süreçte bu daha da artacak. Yıl sonuna kadar İzmir'de ikinci bir 5M Migros mağazası daha açmayı planlıyoruz" dedi.

TAZE VE UCUZ
Migros 5M'de klasik reyon dizilimi olmadığını, yaşam alanları olduğunu dile getiren Tort, şöyle konuştu: "Mağazamızda her alanda o konu ile ilgili tüm ürünler kolayca bulunacak. Bu ürünler içinde sürpriz, trendy, yepyeni yaşam tarzlarının ilginç ürünleri de çok ucuz fiyatlarla İzmirlilerle buluşacak. 5M tazelikte, ucuzlukta çok iddialı olacak. Hiper ucuzluk, alışverişte eğlence İzmir'in ilk 5M'inden sorulacak'' diye konuştu.

ÜCRETSİZ INTERNET
Spor ve hoby alanlarında müşterinin keyif alabileceği her türlü ürünün bulunacağını ifade eden Tort, oluşturdukları dinlenme alanlarında misafirlerinin dilerlerse günlük gazeteleri okuyabileceklerini, ücretsiz wireless ile internet hizmetine ulaşma imkanına sahip olacaklarını kaydetti. Oluşturdukları çocuk ürünleri reyonunun çocukla ilgili tüm ürünleri bir arada topladıklarını, çocuk alanları ile destekledikleri bu alanların tamamının Türkiye perakendesinde ilk kez uygulandığını anlatan Tort, 5M Migros'un en belirgin politikasının ise 'sürekli ucuzluk' olacağını vurguladı.

STRATEJİK NOKTA
İzmir'in, organize parakendeciliğin gelişmesinde çok önemli bir misyona sahip olduğunu açıklayan Tort, İzmir ve Ege Bölgesi'nin en önemli stratejik noktalardan biri olduğunu kaydetti. Tort şu değerlendirmeyi yaptı: "5M mağazamızın Migros markasına vereceği destek, Tansaş mağazamızın bu bölgedeki açık ara liderliği, Şok mağazlarının indirim mağazacılığında yaptığı yatırımlar Ege Bölgesi'ni bizim için önemli kılan unsurlar arasında yer alıyor. Şu an itibariyle Migros Grubu olarak doğrudan 20 bin kişiyi istihdam ediyoruz. Bunun dörtte biri, 5 bin kişi Ege Bölgesi'nde. Yeni yatırımlarla bu rakamı daha da artıracağız. Hedefimiz yıl sonuna kadar İzmir'de yeni bir 5M Migros açmak" dedi.

7 bin metrekare alanda hizmet verecek
Kuru gıdadan temizlik ürünlerine kadar tüketicilerin ihtiyaç duyacakları her türlü üründe "hiper ucuzlukla" hizmet vermeye başlayan 5M Balçova mağazası, 7 bin metrekarelik alanda binlerce çeşit ürünü geniş teşhir alanlarında tüketiciye sunuyor. 5M Balçova'da, mutfak, banyo, çocuk, spor, elektronik, kozmetik ve otomobil gibi farklı yaşam alanları yaratıldı. Müşterilerin alışveriş yaparken küçük molalar verebileceği "5M Keyif Salonu"nda ücretsiz internet erişimine sahip bilgisayarlar, reyondan istenilen kitabın alınıp okunabileceği rahat koltuklar ve playstation, formula 3 oyun konsolları yer alıyor.
Özel yaşam alanlarında kozmetikten kitap bölümüne kadar her hafta çeşitli mağaza içi canlı şovlar, yarışmalar, söyleşiler, turnuvalar ve imza günleri İzmirlileri eğlence ile buluşturacak.
Müşteriler için 5M Cafe'de 1 TL'ye yemek menüleri de hazırlandı.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen mehmet can » Pzr 27 Şub 2011, 00:26

İçerisinde Darty elektronik market de mevcut.
mehmet can

Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj

Mesajgönderen BORNOVALI » Pzr 27 Şub 2011, 13:22

Ben cuma ve cumartesi ordaydım, radyocu Nihat Sırdar geldi, onun için gittim, fazla gezemedim Darty'e gittim, fiyatlar çok iyi baya indirim yapmışlar bence kaçırmayın ama trafik berbat otoparkı çok küçük daha bazı açılmamış dükkanlar var. Arabayla giderseniz hemen yanındaki Palmiyeye koyun Palmiye'nin otoparkı boş.
BORNOVALI

Mesajgönderen cuscs » Pzr 27 Şub 2011, 18:49

Nasıl olmuş da açmamışlar İzmir'e şimdiye dek 5M hayret... İyi olmuş, yakışır İzmir'e... ama Balçova trafiği rahatlamadığı müddetçe, İzmir'in her yerinden müşteri gelemez... berbat bir ulaşım, Bornova tarafından gelenler için...
cuscs

Mesajgönderen Umut » Pzr 27 Şub 2011, 19:43

Metro açıldığı takdirde trafik biraz rahatlayacaktır, ama yine de sorunun çözüleceğini sanmıyorum. Bu kadar AVM yan yana yapılacağına, tüm arsaya 1 tane ama çok büyük bir AVM yapılsa herhalde daha iyi olurdu. Bu arada, içerisinde bir Arçelik/Beko mağazası olduğunu ve yine Koç Grubu'na ait mağazalar açılacağını duydum.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen mehmet can » Pzr 27 Şub 2011, 22:40

Bir de o bölgeye Palmiye avmye vatan bilgisayar açılacak.
mehmet can

Mesajgönderen BuRocK » Prş 10 Mar 2011, 00:19

Arkadaşlar açıldığından beri 2 kere gitme fırsatım oldu. Şuanki tam açılmamış haliyle gördüğüm kadarıyla Balçova trafiğine pek de bi ilave yükü olmaz çünkü içinde Migros dışında Darty ve Arçelik var o kadar. Bölge'ye yenilik katması için birkaç farklı mağaza lazım ki bakalım açılcak mağzalar çok önemli yoksa sadece Migros ve Darty ne kadar ayakta tutabilir yapılcak yemek restoranlarını bilemiyorum. Bana şuan ki verdiği izlenim yetersiz açıkçası, beklentileri karşılıcak bir yer olmamış pek. En önemli olayı şu an Darty ve bölgede yaşancak elektronik mağaza rekabeti sayesinde fiyatlardaki indirimler olur. Ayrıca el atarlar mı bilmiyorum ama uzaktan bakıldığında bence hoş bir dış kağlaması olsa da yakına gelince işçilik yer yer çok kötü dış kaplamada belirgin çizikler var , camlar sık sık temizlenmesi gerekirken çamur içinde her 2 gidişimde de böyleydi. Tabiki zamanla oturcaktır umarım bölgeye olumlu bir hava katar.
BuRocK

Mesajgönderen EnderYıldırım » Cum 11 Mar 2011, 22:01

Asmaçatı Alışveriş ve Buluşma Noktası 24 Mart'ta açılıyor...

Resim
EnderYıldırım

Beğendikleri: 2 mesaj
Beğenilenleri: 46 mesaj

Mesajgönderen Umut » Prş 24 Mar 2011, 08:12

Resmi adıyla Asmaçatı Alışveriş ve Buluşma Noktası'nın açılışı bugün yapılıyor.

Koç ailesi açılış için İzmir'e geliyor

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Arsel'in yatırımı olan 'Asmaçatı Alışveriş ve Buluşma Noktası'nın bugün Balçova'daki açılışına Koç ailesi de katılacak.
Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Arsel, Balçova'da yeni bir butik alışveriş merkezi açıyor. Ege çardak sohbetlerine de ev sahipliği yapacak 'Asmaçatı Alışveriş ve Buluşma Noktası' bugün kapılarını ziyaretçilerine açacak. Merkezin açılışına Arsel'in yanı sıra Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç'un da katılacağı bildirildi. Yaklaşık 25 milyon dolar yatırımla gerçekleşen Asmaçatı Alışveriş ve Buluşma Noktası, Ege'nin vazgeçilmezi olan çardakaltı sohbetleri konseptine göre inşa edildi. Semahat Arsel'in yatırımı olan, Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından tasarlanan Asmaçatı ABN'nin inşaatı ise Ark İnşaat tarafından gerçekleştirildi.

18 DÜKKAN VAR
Ege'nin çardakaltında vakit geçirme konseptinden yola çıkılarak inşa edilen butik projede 18 dükkan bulunuyor. İzmir kültürü ile uyum içerisinde olan, yerel öğeleri barındıran Asmaçatı, yaz aylarında açık alanları, kış aylarında ise kapanan özel tasarımlı çatısı ile keyifli sohbetlere ev sahipliği yapacak.
Genç kitlenin dinamik ve değişken ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefleyen altyapı ve ürün çeşitliliğine sahip buluşma noktası, İzmirlilerin ve turistlerin yol üzerinde ihtiyaçlarını karşılayacakları bir nokta olmayı hedefliyor.

Yeni Asır
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen EnderYıldırım » Prş 24 Mar 2011, 16:59

Asmaçatı, bugün itibariyle tamamen açıldı.
Üst katı da tamamen yemek için ayrılmış durumda ve çok şık olmuş. Arby's, Burger King gibi markalar var.
Açık kısımda ise Mado, Watsons, Gönül Kahvesi, Arçelik var.
İzmir'e uygun, orjinal ve estetik bir avm oldu.

Ege'nin Asma Altı Sohbetleri Arsel' E İlham Oldu
EnderYıldırım

Beğendikleri: 2 mesaj
Beğenilenleri: 46 mesaj

ÖncekiSonraki

Dön Gökdelenler, İş Merkezleri ve AVM'ler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

Free Web Hosting