Basmane Dünya Ticaret Merkezi

Re: Basmane Dünya Ticaret Merkezi

Mesajgönderen verkaturen » Çrş 28 May 2014, 12:23

Umut yazdı:En son çukurda biriken su boşaltılıyordu pompalar vasıtasıyla. Yalnız daha ortada mimari proje de yok, o da hazırlatılıyordur bir yandan.

teşekkür ederim sayın umut çok sağolun
verkaturen

Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj

Mesajgönderen verkaturen » Pzr 01 Haz 2014, 14:06

İZMİR MERKEZDE OTEL VE TİCARİ İMARLI SATILIK ARSA BİNA

$ 25.000.000
m2 fiyatı: $ 13.298/m2
İzmir / Konak / İsmet Kaptan Mah.
İlan No 161841557
İlan Tarihi 21 Mayıs 2014
Emlak Tipi Satılık Arsa
İmar Durumu Ticari
m² 1880
m² Fiyatı 27864.36
Ada No Belirtilmemiş
Parsel No Belirtilmemiş
Pafta No Belirtilmemiş
Kaks (Emsal) Belirtilmemiş
Gabari Serbest
Tapu Durumu Müstakil Parsel
Kat Karşılığı Hayır
Krediye Uygunluk Evet
Kimden Emlak Ofisi
Takas Hayır İlan ile İlgili Şikayetim Var

ŞİŞLİ REHA MEDİN EMLAK
Şişli Rehamedin Emlak
Üyelik Tarihi Şubat 2007
Tüm İlanları İlan Sahibini Takip Et
İş 0 (212) 232 60 71
İş 0 (212) 232 60 58
Cep 0 (533) 778 00 79
İlan Sahibine Soru Sor

http://www.sahibinden.com/ilan/emlak...61841557/detay
verkaturen

Mesajgönderen verkaturen » Pzr 01 Haz 2014, 14:13

sayın umut yukarıdaki konak ismet kaptan mahallesinde satılık olan arsa fiatı bizim basmanede yapılacak olan dünya ticaret merkezine fiat anlamında bir emsal teşkil edermi,çünkü bu satılığa çıkarılan arsa fiatını çok pafalı buldum ben 1880 metrekaye 25 milyon dolar isteniyor nedir efendim görüşünüz teşekkür ederim
verkaturen

Mesajgönderen Umut » Pzt 02 Haz 2014, 18:07

Fiyat bana çok yüksek, hatta biraz şişirilmiş, geldi, kısa vadede satılabilir mı bilemiyorum. Emsal teşkil etmesine eder ama bu saatten sonra Basmane projesinde arsa fiyatlarından ziyade mesken ve işyeri fiyatlarını konuşmakta fayda var. Projenin %30'unun belediye payı olduğunu da kenara not düşmek isterim.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen verkaturen » Çrş 04 Haz 2014, 03:39

Umut yazdı:Fiyat bana çok yüksek, hatta biraz şişirilmiş, geldi, kısa vadede satılabilir mı bilemiyorum. Emsal teşkil etmesine eder ama bu saatten sonra Basmane projesinde arsa fiyatlarından ziyade mesken ve işyeri fiyatlarını konuşmakta fayda var. Projenin %30'unun belediye payı olduğunu da kenara not düşmek isterim.

teşekkür ederim sayın umut,her soruma vakit ayırıp cevap verdiniz,müteşekkirim çok sağolun
verkaturen

Mesajgönderen EnderYıldırım » Cum 27 Haz 2014, 11:31

TMSF, Basmane Çukuru ve Ege Dünya Ticaret Merkezi'ni satıyor!

Emlak Kulisi
EnderYıldırım

Beğendikleri: 2 mesaj
Beğenilenleri: 46 mesaj

Mesajgönderen verkaturen » Cmt 28 Haz 2014, 04:23

sayın UMUT,bilginize ihtiyacım var,tmsf izmir dünya ticaret merkezini,yani basmane çukurunu 117milyon dolar muayyen bedelle satılığa çıkardı,kapalı zarf usulu açık arttırmayla 9-09 2014 yani eylül ayında satacak,sizden ricam bir fiat öngörünüz varmı,bu rakam nereye kadar çıkabilir,çünkü şöyle spekülasyonlar yapılıyor,işte efendim tmsf fiatı düşük tutarak basmane çukurunu hükümete yakın bir yatırımcı guruba satacak falan diye,açıkçası ben bir EGYO yatırımcısı olarak bundan rahatsız oldum çünkü orası ne kadar yüksek fiata satılırsa EGYO,nun önü açılacak,çünkü arazinin yarısı EGYO,NUN,ne düşünürsünüz sayın UMUT bu konuda şimdiden teşekkür ederim,bu arazide fiat öngörünüz nedir sayın UMUT,geniş bir değerlendirme yaparsanız inanın mutlu olacağım
verkaturen

Mesajgönderen Umut » Cmt 28 Haz 2014, 11:12

Satış kararı sürpriz oldu şu aşamada. 20 Milyon dolar da borç varmış, satın alan şirket üstlenecekmiş. Maalesef ben bir tahminde bulunamayacağım, bana göre ucu çok açık bir ihale. Uzmanına sormak lazım yine de. Bir haber ya da gelişme duyarsak muhakkak paylaşırız burada.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen Umut » Çrş 02 Tem 2014, 10:12

Fiyatın kasten düşük tutulduğu, bir yandaşa peşkeş çekme gayesinin bulunduğu söylentileri benim de kulağıma gelmeye başladı. Anca borçlar da devredilecek bunu da göz önünde tutmak lazım.

Bu arada eski DTM projesi böyleymiş:
Resim
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen Mesut » Prş 04 Eyl 2014, 14:57

Gözler ‘Basmane çukuru’nda: Kritik tarih 9 Eylül

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun 9 Eylül'de 117 milyon dolar bedelle satacağı Ege Dünya Ticaret Merkezi'nde nefesler tutuldu. TMSF yetkilileri ihalede erteleme olmayacağını belirtirken, ihaleyle ilgilenen yatırımcılar da TMSF'nin kapısını aşındırıyor.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMFS) geçtiğimiz haziran ayında sürpriz bir kararla satışa çıkardığı 'Basmane Çukuru' olarak bilinen Basmane'deki Ege Dünya Ticaret Merkezi'nde nefesler tutuldu. 9 Eylül'de 117 milyon dolar bedelle, kapalı zarf ve açık artırma usulü ile yapılacak satışa 5 gün kala Dünya Ticaret Merkezi ile ilgilenen grupların TMSF'yi ziyaret etmeye devam ettiği öğrenildi.

Ege Dünya Ticaret Merkezi'nin Ortağı Güçbirliği Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu, bir yatırımcı grubu ile beraber TMSF yöneticileriyle görüşürken, projenin diğer ortağı olan EGS yöneticilerinin de süreci yakından takip ettiği belirtiliyor.

'ERTELEME YOK'
TMSF yetkilileri, Egedesonsöz'e yaptıkları açıklamada, ihalenin daha önce belirtildiği gibi 9 Eylül tarihinde İstanbul'da yapılacağını, herhangi bir ertelemenin olmayacağını açıkladı. Yetkililer, ihaleyle ilgilenen grup ve grupları açıklamalarının sözkonusu olmayacağını ifade etti. Ancak TMSF yetkililerinin açıklamasına rağmen ihalede son dakikada sürpriz bir ertelemenin de olabileceği dile getiriliyor.

TMSF'nin satışa çıkardığı Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü, EGS Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Güçbirliği Holding'e ait Güç Yapı İnşaat Turizm Gayrimenkul Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş.'e ait. İhale 9 Eylül 2014 tarihinde saat 11.00'de Fon'un Büyükdere Cad. No:143 Esentepe/İstanbul adresindeki Asma Kat Konferans Salonunda yapılacak. İhale kapalı zarfla verilen mali tekliflerin açılması ile başlayacak, açık artırmaya katılmaya hak kazananların listesi oluşturulduktan sonra, açık artırma aşamasına geçilecek.

BÜYÜKŞEHİRE HİZMET BİNASI
TMSF, BMC'nin satışında kullandığı teklifin muammen bedelin altında kalması halinde ihalenin yine de sonuçlanması yöntemini Ege Dünya Ticaret Merkezi ihalesinde de kullanacak. Satış ilanında en yüksek teklifin muhammen bedelin altında kalması halinde açık artırma aşamasında en yüksek ilk üç teklifi veren mali teklif sahibi arasında ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesi yönünde karar alınabileceği hükmü yer alıyor.

Ege Dünya Ticaret Merkezi'ni satın alan yatırımcı, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yaklaşık 32 bin metrekarelik hizmet binasını da yapacak. Bu karar daha önce TMSF ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında protokole bağlanmıştı. Öte yandan satış süreci, daha önceki borçlardan arındırılarak yapılacak. İhaleyi kazanan yatırımcı, EGS ve Güçbirliği'nin borçlarından muaf olacak.

http://www.egedesonsoz.com/haber/Gozler ... ul-/877434
Kullanıcı avatarı
Mesut

Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj

ÖncekiSonraki

Dön Gökdelenler, İş Merkezleri ve AVM'ler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 11 misafir

Free Web Hosting