Basmane Dünya Ticaret Merkezi

Re: Basmane Dünya Ticaret Merkezi

Mesajgönderen Umut » Prş 17 Nis 2014, 03:46

Ben 1 gökdelen değil de, 150-200 civarında 2 gökdelen veya 100-150 civarında 3 gökdelen yapılacağını tahmin ediyorum. Gökdelensiz bir projeye veya 400+ bir gökdelene ise pek ihtimal vermiyorum doğrusu.

Projenin fazla dile getirilmese de 2 güzel özeliği var, devasa bir otopark sunacak olması ve de İBB'nin lobi faaliyetleriyle %30 civarına yükseltilen belediye payı. Belki de İBB buraya taşınıp meydandaki binasını boşaltabilir.

Konak skyline'a da katkısı olacaktır mutlaka, Zorlu Holding'in Passtel arsasındaki projesi de hayata geçerse Konak skyline tamamlanacak ve artık herkes Bayraklı'ya odaklanacaktır diye umuyorum.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen verkaturen » Sal 20 May 2014, 03:26

sayın umut,sayın mesut,sayın mertoviçizmir,bu basmaneçukurunda imarlı bir şekilde arsa metrekare fiatı ne kadar ediyor tahminen, birde buranın yarı hissessi EGS,YE ait,EGYO bu projeden nasıl etkilenir cevaplarsanız çok mutlu olurum teşekkür ederim
verkaturen

Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj

Mesajgönderen Umut » Sal 20 May 2014, 06:24

Merhabalar, Konak Belediyesi'nin bu bölgedeki arsa rayiç bedelleri 4000-5000 TL/m2 civarında, ve gerçekçi bir hesap olduğunu söyleyebilirim. Tabii bir proje yapıldığı takdirde ev, ofis veya mağaza fiyatları (konumuna ve özelliklerine bağlı olarak) daha yüksek olabilir. Daire ve ofisler için benim tahminim 2000-4000 $/m2 civarı.

Hali hazırda EGYO sahibi olsaydım elden çıkarmak için acele etmez, bir 3-4 yıl kadar, yani proje başlayıp da son aşamalara gelene kadar, pozisyonumu korurdum. Yeni bir aksilik çıkmazsa olumlu etkilenecektir, fakat belirttiğim gibi bunu hemen göreceğimizi düşünmüyorum.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen verkaturen » Sal 20 May 2014, 13:43

çok teşekkür ederim sayın umut sağolun varolun,bir arkadaş konak,te emsal metrekare fiatlarının 7.500 usd,civarı olduğundan bahsetmiş,maynette,onun için sorma ihtiyacı hissettim sizinle onun verdiği rakam arasında bayağı fark var sağolun varolun
verkaturen

Mesajgönderen Umut » Sal 20 May 2014, 18:09

Rica ederim. Şu an Konak'ta en pahalı yer Atatürk Caddesi üzeri olarak gözüküyor, nam-ı diğer Kordon ve Pasaport. Buralarda rayiç bedeli 7000-8000 TL/m2 civarında, $ değil yalnız TL. Denizden içeri gidildikçe fiyat da kademeli olarak düşüyor. 7500 $ çok yüksek bir miktar, bu fiyattan bir alışveriş sahiden gerçekleşmiş olabilir sonuçta bu bir arz-talep meselesi, ancak belediyenin rayiç bedelleri bu miktarın hayli altında kalıyor.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen verkaturen » Çrş 21 May 2014, 00:13

sayın umut biliyorum başınızı epey ağrıtım kusuruma bakmayın ben bir EGYO yatırımcısıyım,şu an hissemiz sermaye kaybından dolayı geçici olarak kapalı,bu basmane projesi EGYO,yu kurtarırmı saygılarımı sunarım
verkaturen

Mesajgönderen Umut » Çrş 21 May 2014, 05:59

Estağfrullah. Menkul yatırımlar konusunda uzman değilim, fakat İzmir piyasasını ve gündemini yıllardır yakından takip eden biri olarak projenin büyük ve iddialı olacağını biliyorum. Sorunsuz tamamlanması halinde muhakkak kazandıracaktır. Ancak şu anda projenin önünde herhangi bir yasal engel olmamasına rağmen inşaat başladıktan sonra bir kişi veya kurumun dava açarak projeyi yeniden durdurmayacağının garantisini kimse veremez. İnşaatın son aşamalarını görene dek beklemek en doğrusu olacaktır.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen verkaturen » Çrş 21 May 2014, 11:22

sayın umut çok teşekkür ederim,sorduğum her soruya zamanınızı ayırıp cevap verdiniz,sağolun varolun büyüksünüz
verkaturen

Mesajgönderen verkaturen » Çrş 28 May 2014, 03:55

sayın umut,kemal zorlu,yu tanırmısınız izmirde basmane dünya ticaret merkeini yapacak kişi o,imar planı çıkmışken hala neyi bekliyor sizce bu konuda bir bilginiz varmı şimdiden teşekkür ederim
verkaturen

Mesajgönderen Umut » Çrş 28 May 2014, 09:37

En son çukurda biriken su boşaltılıyordu pompalar vasıtasıyla. Yalnız daha ortada mimari proje de yok, o da hazırlatılıyordur bir yandan.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

ÖncekiSonraki

Dön Gökdelenler, İş Merkezleri ve AVM'ler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Free Web Hosting