Ege Park ve Ramada Encore Balçova 100m

Ege Park ve Ramada Encore Balçova 100m

Mesajgönderen Umut » Pzt 10 Oca 2011, 15:55

İzmir bu yıl bir otel daha kazanıyor

Balçova'da yapılacak yeni yatırım, son dönemlerde inşa edilen alışveriş merkezleriyle ekonomisini canlandıran ilçenin turizmini artıracak

Ege-CMC Gayrimenkul Yatırım ve Ticaret AŞ'nin bünyesinde bulunan Ege Park Mavişehir ve Ege Park Balçova Alışveriş merkezlerinin Genel Koordinatörü Timuçin Öner, Balçova'ya otel kazandırmak için çalışmaların
son aşamaya geldiğini açıkladı. Ege Park Balçova'nın üst bölümlerini otel olarak planladıklarını belirten Öner, "Görüştüğümüz birçok otel markası var. Ancak bir firmayla anlaşma aşamasına geldik. 2011'in ilk yarısında anlaşırız. İzmir bir otel daha kazanacak" dedi.

MÜŞTERİ ARTACAK
Ege Park Mavişehir'de ciddi bir yenilenme süreci içinde olduklarını dile getiren Öner, 7 milyon liralık yatırımla mağazaların tüm yüzünü değiştirdiklerini, ortak yaşam alanları yarattıklarını söyledi. Çalışmaların Şubat sonunda tamamlanacağını belirten Öner, "Ege Park Mavişehir 18 bin metrekarelik arazide 44 bin metrekarelik kullanım alanına sahip. 800 araçlık otoparkımız var. Mavişehir'de 120, Balçova'da 70 mağazamız bulunuyor. Amacımız misafirlerin uzun zaman geçirmelerini sağlamak. Yenileme yaparak ve yeni markalar getirerek bunu sağlamayı hedefliyoruz" diye konuştu. Öner, "Ege Park Balçova'nın üst bölümlerini otel olarak planladık. Pek çok otel markasıyla görüşüyoruz. Ancak bir firmayla anlaşma aşamasındayız. Şimdilik adını açıklayamadığımız yurtdışından bir markayla bölgeye önemli bir yatırım kazandıracağız. 2011'in ilk yarısında anlaşırız. İzmir bir otel daha kazanacak" diye konuştu.
Yaşam merkezi yaratmak istediklerini dile getiren Öner, "Bravo Patisserie, Marmaris Büfe, Kitchenette, Friends and Burgers bize büyük katkı sağladı. English Home, İnci Ayakkabı, Kyo My Friend, Subway markaları geliyor. Ege Park Balçova'da YKM mağazamız çok büyük. İntersport 37 ülkede 5 bin 500 mağazası olan bir firma. Bu markalar bize büyük destek verdi. Orafix Reklam ile yaptığımız işbirliği ile İzmir'de ilk defa 24 metrekarelik led ekranı mağazalarımıza koyduk. Yatırımlarla hafta içi 18 bin, hafta sonu 25 bine varan müşteri sayısını yüzde 30 artırmayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda müşteri girişindeki artışın ticari hacme de yansımasını istiyoruz" dedi.

"Yeni fırsatlarla istihdam yaratacağız"
Kriz ortamında herkesin kabuğunu çekilip küçülürken, firma olarak Balçova'ya 100 milyon lira yatırdıklarını ve Ege Park Mavişehir'i 7 milyon liralık yatırımla yenilediklerini belirten Öner, "Ege-CMC Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Pırlant, Amerika'da alışveriş merkezleri olan, bu konuda büyük bilgi birikimine sahip bir isim. Bu kadar önemli bir yatırımcı İstanbul'a gitmek yerine İzmir'i seçti. Best Buy firmasını Türkiye'de ilk defa İzmir'e getirdi. Her iki alışveriş merkezinde 2 bin kişiyi istihdam ediyoruz. Konak Pier'de hukuki sürecin tamamlanmasını bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Ege Park Balçova Otel ve AVM

Mesajgönderen Umut » Çrş 26 Oca 2011, 23:32

Bugün Ege Park Balçova'yı gezme imkanım oldu. İçi, dışı, avlusu, terası, kısacası heryeri çok güzel olmuş. İzmir şık ve lüks bir merkez daha kazanmış.

Resim
Resim

BestBuy, YKM, InterSport ve daha pek çok mağaza bulunuyor. Ayrıca bowling-oyun salonu, 4D sinema ve kafeteryalar da mevcut.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Ege Park Balçova Otel ve AVM 100m

Mesajgönderen Umut » Sal 21 Haz 2011, 02:11

Teknosa BestBuy'ı satın almış, Burası da muhtemelen "Teknosa exxtra" olacak, BestBuy iyiydi. :(

Teknosa, Best Buy Türkiye'yi satın aldı

Teknosa, Best Buy Türkiye'yi satın aldı. Teknosa'dan yapılan yazılı açıklamada, şirketin, geçtiğimiz şubat ayında Türkiye pazarından çekilen ABD'li Best Buy'ın Türkiye'de faaliyet gösteren iştirakini satın aldığı, Teknosa bünyesine katılan Best Buy'ın 4 bin 200 metrekarelik İzmir ve 3 bin 400 metrekarelik Ankara mağazalarının bu illerde bulunan en büyük Teknosa mağazaları olarak hizmet vereceği bildirildi.

Açıklamada, Teknosa'nın, 2007 yılında da Türkiye pazarından çekilen Alman elektronik perakendecisi Electronic Partners'ın 5 büyük mağazasını devraldığı, Türkiye'ye 2009 yılında İzmir'de açtığı 4 bin 200 metrekarelik mağaza ile giriş yapan ve ardından Ankara'da açtığı mağaza ile yatırımlarına devam eden ABD'li elektronik perakendeci Best Buy'ın ise geçtiğimiz şubat ayında Türkiye pazarından çekileceğini açıkladığı hatırlatıldı.

Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, Best Buy'ın Türkiye'de faaliyet iştirakinin satın alma süreciyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

''Mevcut rekabet ortamı dolayısıyla sektörde konsolidasyon yaşanması kaçınılmaz. Biz de bu noktadan hareketle elektronik perakende sektörünün lideri olarak, satın almalara açık olduğumuzu her fırsatta dile getiriyorduk. Best Buy'ın şubat ayında açıkladığı Türkiye pazarından çekilme kararı sonrasında satın alma ile ilgili karşılıklı görüşmelere başladık. Gelinen noktada anlaşma sağlandı ve Türkiye'deki Best Buy şirketini Teknosa bünyesine kattık. Yeni satın almalarda bundan sonra da aktif olacağız. 2011 yılında yeni açacağımız mağazalarla, satış alanlarımıza 20 bin metrekare daha ekleyerek liderliğimizi daha da ileriye taşımayı hedeflediğimizi açıklamıştık. Şu anda 70 ilde faaliyet gösteriyoruz. Amacımız yaygınlığımızı daha da artırarak Türkiye'nin her ilinde var olmak.''

Yaşanan satın alma süreci sonrasında Best Buy Türkiye çalışanlarını da mağdur etmeyecek şekilde hareket ettiklerini dile getiren Nane, ''Bu süreçte eski Best Buy Türkiye çalışanlarını düşünerek planlamamızı yapıyoruz. Best Buy çalışanları ile görüşerek, Teknosa olarak faaliyet gösterecek yeni mağazalarımızda çalışmaya devam etmeleri konusunda teklif ve isteğimizi kendileri ile paylaşacağız. Bizim isteğimiz, mevcut mağazacılık kadrolarını koruyarak hizmet vermeye devam etmek yönünde. Best Buy'ın Türkiye mağazalarının satın alınması Teknosa'nın gücüne güç katacaktır'' yorumunu yaptı.

Açıklamada, Best Buy'ın, ''Müşterilerimizin bizden yapmış oldukları alışverişlerinin bundan sonra Teknosa güvencesi altında girmesi konusunda içimiz çok rahat. Çalışanlarımızı da bu satın alma süreci sonrasında mağdur etmemek için elimizden geleni yaptık'' değerlendirmesine yer verildi.

egedesonsoz.com
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Ege Park Balçova Otel ve AVM 100m

Mesajgönderen EnderYıldırım » Prş 16 Şub 2012, 16:42

Ever Grup 5 yılda 12 otelle büyümeyi planlıyor
Savunma sanayi, otelcilik ve medikal sektörlerinde çeşitli projeleri hayata geçiren Ever Grup, otelcilikte büyüme kararı aldı. Hedefini 5 yılda 12 şehir oteli açmak olarak belirleyen Ever Grup bu alanda yaklaşık 190 milyon euroluk bir yatırım gerçekleştirecek. İlki İzmir Balçova’da yapılacak otelin toplamda 402 yataklı ve business konspetinde olması planlanıyor. Ever Grup, otel için Ramada Encore ile anlaşma imzaladı.


Otelcilik yatırımları hakkında bilgi veren Ever Grup Yönetim Kurulu Başkanı Selen Ersü, “2006 yılında Ankara’daki Mega Residence Hotel ile otelcilik sektörüne adım atmıştık. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde dünyanın önemli otel zincirleri ile anlaşmalar yaparak Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde farklı konseptlerde 12 otel yatırımı yapmayı hedefliyoruz. İlk anlaşmamızı Wyndham Grubu ile İzmir’deki otel için yaptık” dedi.

Ramada Encore Hotel İzmir 2013’te hizmete girecek

Anlaşma, Ersü ile Ramada Encore’u bünyesinde bulunduran Wyndham Hotel Group CEO’su Eric Danziger arasında imzalandı.

107 milyon euroluk bir yatırımın parçası olan Ramada Encore Otel İzmir'in tadilatının 10 milyon Euro'ya mal olacağının altını çizen Selen Ersü, otelin İzmir Balçova’daki Ege Park Alışveriş Merkezi üzerindeki 22 katlı binada 402 yatak kapasitesiyle business otel konseptinde olacağını belirtti. Ersü, Mart ayında başlayacak tadilat ve yenileme çalışmalarının ardından 2013’ün ilk aylarında otelin hizmete başlayacağını söyledi. Ersü, otel yatırımlarındaki hedeflerinin bölgelerin ihtiyaçlarına uygun konseptler geliştirmek olduğuna değinerek, Ramada Encore Hotel İzmir’in iş dünyasının ve turizmin ihtiyaçlarına göre geliştirildiğini sözlerine ekledi.

Ramada Encore markasını bünyesinde bulunduran Wyndham Hotel Group CEO’su Eric Danziger ise Ever Grup ile imzaladıkları anlaşmanın Türkiye’ye duydukları güvenin bir göstergesi olduğunu belirtti. Danziger, “Türkiye hem ekonomik hem de siyasi anlamda çok önemli bir başarı gösterdi. Özellikle küresel ekonomik kriz koşullarının hakim olduğu bir konjonktürde Türkiye güçlü ekonomisiyle güven veriyor ve yatırım çekmeye devam ediyor. Biz de bu sebeple Türkiye pazarındaki markalarımızı arttırmayı hedefliyoruz. Bu anlamda Ever Grup ile Ramada Encore Hotel İzmir için yaptığımız anlaşma önemlidir” dedi.

Ramada Encore Hotel İzmir'in lokasyonu, havaalanına ve limana 15 dakika mesafede bulunuyor.

Hürriyet
EnderYıldırım
 
Mesajlar: 532
Beğendikleri: 2 mesaj
Beğenilenleri: 46 mesaj
Kayıt: Prş 10 Mar 2011, 14:59

Re: Ege Park Balçova Otel ve AVM 100m

Mesajgönderen Umut » Cmt 26 May 2012, 13:12

Proje şirketin sitesinin devam eden projeler bölümünde yer alıyor: http://www.ever.com.tr/Yatirim/en/html/ ... +Projects/

Bina biraz makyajlanacak, boş kısımlara da cam kaplama yapılacak.

Resim
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Ege Park Balçova Otel ve AVM 100m

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzr 27 May 2012, 02:13

güzel , yıllarca atıl kalan bir binadan bu kadar güzel bir projeye dönüstü simdi de otel olarak hizmet verecek , birde f.altaydaki pazaryerine yapılacak kulelerde yapılsada bu bölge daha da gelişse ..
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Re: Ege Park ve Ramada Encore Balçova 100m

Mesajgönderen Umut » Cmt 05 Eki 2013, 14:56

Otel 6 aylık gecikmenin ardından nihayet açılmış. Tadilat için 25 milyon TL harcanmış. 305 yatak kapasiteli imiş. Sanıyorum 4 yıldızlı.

Resim

Web: http://www.ramadaencoreizmir.com/tr

Facebook: https://www.facebook.com/ramadaencoreizm

Twitter: https://twitter.com/RamadaEncoreIZM
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Ege Park ve Ramada Encore Balçova 100m

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cum 17 Eki 2014, 22:38

İzmirin ilk akvaryumu buraya yapılıyormus :D
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Re: Ege Park ve Ramada Encore Balçova 100m

Mesajgönderen Umut » Pzt 13 Tem 2015, 13:39

Egepark Balçova'ya spor mağazsı Decathlon açılıyormuş.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Ege Park ve Ramada Encore Balçova 100m

Mesajgönderen cenkbilir » Çrş 30 Kas 2022, 00:13

İlk akvaryum buraya yapılmıştı değil mi? :) doğru mu biliyorum?
cenkbilir
 
Mesajlar: 3
Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj
Kayıt: Sal 08 Kas 2022, 16:07

Sonraki

Dön Gökdelenler, İş Merkezleri ve AVM'ler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron
Free Web Hosting