Gaziemir Optimum Outlet

Re: Gaziemir Optimum Outlet

Mesajgönderen Umut » Pzt 08 Ağu 2011, 19:25

200 milyon dolarlık AVM mühürlendi

Gaziemir Belediyesi, kaçak bölümler için firmaya 200 bin lira ceza kesti. Bu büyük iş, 2 ay önce Seçkin Yıkılmaz’ın intiharına sebep olmuştu

Resim

150 bin metrekarelik alana inşa edilen Optimum AVM’nin inşaatı durduruldu.

İzmir’in Gaziemir İlçesi’nde iki yıl önce yapımına başlanan Türkiye’nin en büyük outlet ve eğlence merkezi Rönesans Optimum AVM’nin inşaatı mühürlendi. Kaçak bölümleri bulunan Optimum’a 200 bin lira ceza kesildi. 200 milyon dolarlık Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi’nin iki yıl önce başlayan inşaatına yine işlem yapıldı. 150 bin metrekarelik inşaatın 2012 yılında tamamlanması hedeflenmişti.

Yasal süreç başladı
Gaziemir Belediyesi Başkan Vekili Yılmaz Ağırtaş, “Binanın bazı bölümleri projeye uygun değil. Binanın yüksekliği de projedekinden daha fazla. Bu nedenle kaçak olduğu tespit edildi. Önce inşaatı yapan firmaya tebliğ ettik ardından yaklaşık 200 bin liralık para cezası keserek inşaatı mühürledik. Yasal süreç başladı. Firma, fazla yapılarını yıkacak, yüksekliği projedeki haline getirecek. Ondan sonra gelip bize başvuracak. Denetim sonrası kaçak yapıların giderildiğini görürsek, mühürü çözeriz” dedi.

Milliyet Ege

Nereden çıktı şimdi bu! 3-4 ay içinde açılacaktı halbuki. Havaalanına yakınlığı sebebiyle yükseklik konusunda hassas olunmasını anlıyorum ancak (elbette uzman değilim ama) engel teşkil eden bir yüksekliğe sahip olduğunu da düşünmüyorum. Umarım proje revize edilir. Bu gerçekleşmese bile inşaatı projeye uygun bir hale getirip devam edeceklerini düşünüyorum. Çünkü Rönesans Grubu çok büyük bir yatırım yaptı buraya. Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki burada hata (ya da suç) inşaat şirketine ait.

----------------------------

09.08.2011 Tarihli Ek: İnternet üzerinde bazı kişiler tarafından yine belediye(Gaziemir) suçlu ilan edilmiş. Halbuki belediye yalnızca görevini yapmış ve projeye uyulmadığı gerekçesiyle inşaatı durdurmuş. Üstelik projenin değiştirilmesi talebini de kabul etmiş(bunu İBB reddetmiş). Görevini yapmak ne zamandan beri suç sayılıyor? Bu konuyla ilgili Milliyet Ege yazarı Erdal İzgi, "Suçun Faturası İzmir'e Çıkmasın!" başlıklı güzel bir yazı yazmış: http://www.milliyet.com.tr/sucun-fatura ... efault.htm
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen Umut » Pzt 15 Ağu 2011, 15:47

Gaziemir Havaalanı'nın uçuş yükseklikleri değiştirilecekmiş, buna bağlı olarak havaalanı çevresinin imar özellikleri de değişecekmiş. Haberin Optimum'la ilgili kısmı ise şöyle:

OPTİMUM’A PİYANGO

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yeni gönderdiği Mania Planları, ilçenin tartışmalı projeleri arasında yer alan Rönesans İnşaat’a ait 200 milyon dolarlık Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi’ne piyango gibi vurdu. Daha önce sınır olan 9metre 80 santimlik yüksekliği geçtiği ve kaçak kat çıktığı gerekçesiyle inşaatı mühürlenen ve belediye tarafından 200 bin TL ceza kesilen alışveriş merkezinin bulunduğu yerdeki yükseklik 45 metreye kadar çıktı. Ruhsata aykırı ekler için verilen yıkım kararı uygulamaya konulurken yeni Mania Planları, alışveriş merkezinin işine yaradı.

http://www.egedesonsoz.com/haber/Gaziem ... esi/799171
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen Umut » Çrş 21 Eyl 2011, 01:48

İnşaat yeniden başladı. Ancak açılış tarihi ertelenmiş. Rönesans Gayrimenkul'ün sitesine göre 2012'nin ilk çeyreğinde, Optimum AVM'nin sitesine göre 29 Ekim 2012'de açılacakmış. Hangisi doğru bilmiyorum ama 29 Ekim 2012 biraz geç gibi geldi bana.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen iyiabi » Cum 07 Eki 2011, 08:31

Yeni bir fotograf

Resim

Fotoğrafın daha büyük hali için buraya tıklayın.

Decathlon magazası da acılıyor http://www.decathlon.com.tr/TR/ süper bir market İstanbul'da gormustum ızmırde de olsun dedıgım ve de hayırlısıyla acılacak olan bır market tavsıye ederım acılsın da gezin ARKADASLAR RESIMIN UZERINE TIKLAYIN PANAROMIK CEKTIM USTEKI RESIMI BASKA RESIMLER DE VAR öN TARAFINDANDA RESIMI YUKLEYEMEDI SITE :x
iyiabi

Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 12 mesaj

Mesajgönderen Umut » Cum 07 Eki 2011, 16:16

TinyPic ile yükle seçeneğini seçerseniz sorun çıkmaz, ya da doğrudan tinypic.com veya postimage.com sitelerini kullanabilirsiniz. Teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen iyiabi » Çrş 02 Kas 2011, 23:43

yeni resim
Eklentiler
DSC00622.JPG
DSC00622.JPG (393.58 KiB) 5018 kere görüntülendi
iyiabi

Mesajgönderen Gökhan » Prş 03 Kas 2011, 00:36

İyiabi resim için teşekkürler; önünden geçmeme rağmen arabayla durup güzelce inceleme fırsatı bulamıyordum..Bu anlamda resim çok iyi oldu..
Gökhan

Beğendikleri: 96 mesaj
Beğenilenleri: 197 mesaj

Mesajgönderen iyiabi » Pzr 04 Ara 2011, 22:52

yeni bir resim daha resim mb cınsınden buyuk oldugundan kese kese bu kadar ındırebıldım inşatın son katı sag taraftakı kısım zaten bıtmıstı eksık olanl kısımlarda artık bıtmek uzere bınanın metrodan bakan kısımın sag tarafının dıs kısımlarındakı boya ıslerla bakan kısımlardı bıtmıs vede logo tarzı suslemeyle ısı bıtırmısler yola bakan(gaziemir tarafında) dıs kaplamalar yapılıyor
iyiabi

Mesajgönderen iyiabi » Pzr 04 Ara 2011, 22:54

DSC00147.JPG
DSC00147.JPG (470.89 KiB) 4936 kere görüntülendi
resim
iyiabi