Menemen Rekreasyon Alanı ve Gölet

Menemen Rekreasyon Alanı ve Gölet

Mesajgönderen mertoviçizmir » Sal 13 Eki 2015, 18:55

İzmir’in ilk ve en büyük doğal göleti Menemen’de yapılıyor

Menemen’i marka kent yapmak adına yola çıkan Belediye Başkanı Tahir Şahin; kentin dokusunu değiştirecek ve şehre prestij kazandıracak son çalışması olan İzmir’in ilk ve en büyük doğal göletinin yapımına son sürat devam ediyor.

İzmir’e göç edenlerin ilk tercihi yer olan Menemen’in her geçen gün artan nüfusunu da dikkate alarak, Menemen’in çehresini değiştirecek olan prestij projelerin temellerini bir bir attıklarını söyleyen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; 115 bin m²’lik alanda uygulanan proje ile İzmir’in ilk ve en büyük doğal göletini Menemen’e kazandırmak için çalışmalarının hızla devam ettiğini söyleyerek; “Buca’da suni bir gölet yapıldı, İzmir ayağa kalkmıştı. Burada 115 bin m²’lik bir alanda gölet çalışması gerçekleştiriyoruz. Su kaynakları ile beslenen ve 25 bin m² alana sahip doğal göletin bazı yerleri 3, bazı yerleri ise 7-8 metre derinlikte. Dolgu çalışmaları tamamlandı. Projemizi yerinde inceleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Aziz Kocaoğlu’nun da katkılarıyla inşallah bu projeyi Menemen’e, İzmir’e kazandıracağız. Menemen’de gerçekleştirdiğimiz böylesi büyük projeler sayesinde hem ilçemizin hem de güzel İzmir’imizin marka değerini artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Kentin prestij projelerinden biri olacak gölet projesinin yaklaşık 15 milyon TL’ye mal olacağını söyleyen Başkan Şahin, proje hakkında şunları söyledi; “Proje’de 1600 mt bisiklet yolu, yürüyüş yolları, amfi tiyatro, düğün salonları, halı sahalar, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahası, 216 m²’lik spor tesis binası, 15 adet büfe, 15 bin m² hayvanat bahçesi, 10 bin m² lunapark, kafeteryalar ve otoparklar yer alacak. Gölet alanı 3 bin ağaçla yeşillendirilecek. Ayrıca gölete 7 iskele kurulacak ve gölet içerisinde sandallar, deniz bisikletleri yüzecek.

Resim

http://www.karsiyakalife.com.tr/2015/10 ... yapiliyor/

İsminin tam olarak ne olacagını bilmedigimden rekreasyon alanı ve gölet olarak baslık actım. İzmir icin güzel bir proje. Hem yesilalan hem de sehiricinde sayılır. Bu tarz yerlerin cogalması gerekiyor İzmirde ;)

Mesut bu mesajı beğendi.
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Re: Menemen Rekreasyon Alanı ve Gölet

Mesajgönderen mertoviçizmir » Sal 13 Eki 2015, 19:00

Resim

Resim

Resim

http://www.menemen.bel.tr/haber.asp?haberid=1437

Resim

Bunu da ben haritadan aldım. Proje bu olması lazım. İleri de kent dönüsümü de oldu mu sehrin icinde kalır burası :D

2 kişi bunu beğendi.
mertoviçizmir

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cmt 03 Eyl 2016, 11:57

Menemen’in vizyon projesine görkemli açılış: Kim/ne mesaj verdi?

Belediyenin öz kaynaklarıyla yaparak hizmete aldığı ve İzmir’in ilk doğal göl parkı olan Gölpark Menemen hizmete alındı. İlçedeki açılışa yoğun ilgi vardı. CHP’nin önemli isimlerinden önemli mesajlar geldi.

Menemen’de 1999’dan bu yana belediye başkanlığı yapan CHP’li Tahir Şahin’in vizyon projesi olan İzmir’in ilk doğal göl parkı Gölpark Menemen görkemli bir törenle hizmete girdi.
Gölpark'ın açılışında CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İl Başkanı Asuman Ali Güven, Menemen CHP İlçe Başkanı Hürol Taklak, milletvekilleri, ilçe başkanları, belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar yer aldı.
Alanda açılış öncesi sanatçı Selçuk Balcı mini bir konser verirken, Gölpark'ın tanıtım görüntüleri de barkovizyondan gösterildi.

10 AYDA 10 MİLYON TL'YE YAPTIK
Menemen Belediye Başkanı Şahin açılış töreninde yaptığı konuşmada, “1999'dan bu yana belediye başkanlığı yapmaya devam ediyorum. Şirin ilçeye katkı koymaya çalışıyorum. Bugünkü proje bizim için Menemenliler için ve İzmirliler için çok önemli proje...170 dönümü kapsıyor proje... Projeyi gerçekleştirirken nedenler vardı. Birincisi burası Karayolları'na aitti. Buradan dolgu malzemesi alındıkça kendiliğinden göl oluştu. Zaman içinde 8 çocuğumuz bu gölde boğuldu. Bu gölün yapılmasındaki birinci sebep budur. İkincisi belediye başkanlığı yaparken risk almak gerekiyor. Burası Karayolları'na aitti. Defalarca istedim bürokratik engellere takıldık. 9. çocuğumuza vesile olmayalım diye efelik mi dersiniz kabadayılık mı dersiniz başkanlık mı dersiniz aldık yaptık. Bu bir ben yaparım oldu bitti anlayışından kaynaklanmadı. İhaleye çıkmadık. Çıksaydık 40 milyon bedelle bitirirdik. Bizim öyle cefakar belediye çalışanlarımız var ki kar demedi yağmur demedi güneş demedi 10 ay da 10 milyon TL'ye bitirdi. Cefakar çalışlanlarımızı ayakta alkışlıyorum” dedi.

BİRLİK BERABERLİK MESAJLARI
Şahin ayrıca, “15 Temmuz'da ülkeyi bölmek isteyen güçlere sesleniyoruz. Hiçbir zaman bu ülkenin birliğini bütünlüğünü bozamayacaksınız. Hiçbir zaman bu milletin yanına ikinci bir milleti getiremeyeceksiniz. Hiçbir zaman bu ay-yıldızlı bayrağın yanına kırmızı yeşil sarı bayrak astırmayacağız. Atatürk'ten vazgeçmediğimiz sürece bu ülkenin bütünlüğüne kimse zarar veremez. 'Ne mutlu Türküm diyene' diyerek sözlerimi bitiriyorum” diye konuştu.

SINDIR'DAN ŞAHİN'E ÖVGÜ
CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, projenin düşünce aşamasından yapımına kadar belediye başkanı Şahin'in heyecanına şahit olduğunu ifade etti ve “Başkanımızın yaşadığı heyecanı iyi biliyorum.3 kuruşluk şeyi 10 kuruşa değil 3 kuruşa yapma çabasındaydı. Kendi imkanlarıyla kendi makinasıyla çalışanlarının emekleriyle bu güzel projeyi İzmir’e kazandırdı. İşte bir belediye başkanı kentine ve insanına hizmet götürme aşkı yaşıyorsa o kent şanslı bir kenttir. O kentin sırtı yere gelmez” diye konuştu.

“GÖLE BARIŞIN MAYASINI ÇALALIM”
Törende konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, vatandaşlara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun selamını ileterek başladığı konuşmasında şunları söyledi:
Çok gölpark var ama içinde bu kadar çeşitliliği barındıran bir projeye şahit olurken sosyal demokrasinin de güzel örneğini görüyoruz. Menemenliler sosyal demokrat belediyeci anlayışının çatısı altında olmaktan mutludurlar diye düşünüyorum. Sürdürülebilir ve şeffaf belediyeciliğin yanında doğaya çevreye ne kadar önem verdiğini belediyelerimiz göstermişlerdir. Ben Akşehirli'yim. Biz Akşehirliler göl yanında maya çalarız. Gelin hep beraber Menemen Gölpark'a barışın mayasını çalalım...
“MENEMEN'İ TÜRKİYE'YE YAYALIM”
CHP Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Böke ise, “Menemen'de yaşatılan demokrasiyi bizler Türkiye gerçeğine çevirmek istiyoruz. Biz üreten Türkiye hayal ediyoruz. Bataklıklardan içinde yüzülen bir yer hayal ediyoruz. Biz Menemen'deki gibi birlikte üreten ve paylaşan bir Türkiye hayal ediyoruz. Biz Menemen'de yakalanan sosyal devlet anlayışını tüm Türkiye'de hayal ediyoruz. Başka bir Türkiye mümkün. Menemen'de inşaa edilen bu başka Türkiye'yi, Türkiye'de uygulayalım” ifadelerini kullandı.

PROJEDE NELER VAR?
Toplam 170 bin metrekareyi bulan kapalı rekreasyon alanında 27 bin metrekarelik doğal gölet alanı, 3 bin kişilik amfi tiyatro ve kır düğün salonu, 2 adet kafeterya, 500 araçlık otopark, 25 bin metrekarelik alanda kurulu 93 türden bini aşkın hayvanı barındıran hayvanat bahçesi bulunuyor. Bin 500 metrekarelik su kuşları alanına ev sahipliği yapan Gölpark Menemen’de ayrıca, el işleri çarşısı ve yöresel pazarlar, Gokart pisti bin 759 metrelik ücretsiz bisiklet parkuru,750 metrelik mini tren ve yürüyüş parkuru, yapay kayalarla oluşturulan şelaleler, seyir terasları, lunapark, toplam 5 bin metrekarelik kapalı fuar alanı, deniz bisikleti ve hobi balıkçılığı imkanı ile futbol, basketbol sahaları ve tenis kortları bulunuyor.

http://www.egedesonsoz.com/haber/meneme ... rdi/934458

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Ben sahsen begendim güzel olmus , fırsatını buldugumda gitmeyi düsünüyorum , icerisindeki hayvanat bahcesi fuardaki eski hayvanat bahcesinden daha büyükmüş bu arada , bir tek fil , aslan tarzı hayvanlar yokmus zaten onları da kafes icine sokmaya gerek yok sasalı da var onlar. :D

Umut bu mesajı beğendi.
mertoviçizmir

Mesajgönderen Umut » Cmt 03 Eyl 2016, 13:45

Güzel olmuş güzel olmuş da biraz daha yetişkin ağaç dikilmesi lazım.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzr 04 Eyl 2016, 19:25

İzmirde her yeni yapılan parka ufacık fidanları dikiyorlar. Yetişkin agaclar dikilse cok daha güzel olur. Bu inciraltı kent ormanı ve kadifekale kent ormanı da dahil yapılan bütün yesil alanlar icin gecerli :D

Bu arada google menemen bölgesini güncellemiş ve rekreasyon alanının uydudan görüntüsü :D

Resim

Umut bu mesajı beğendi.
mertoviçizmir

Dön Park, Meydan, Rekreasyon ve Çevre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Free Web Hosting