Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu

Re: Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu

Mesajgönderen Mesut » Çrş 06 Ağu 2014, 23:53

Şehir Plancıları Odası Karşıyaka ve Göztepe statlarının ihalesinin iptali için dava açmış. Şaşırmadık.

http://www.egedesonsoz.com/haber/Flas-I ... va-/875464
Kullanıcı avatarı
Mesut

Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj

Mesajgönderen Mesut » Prş 14 Ağu 2014, 11:34

Başkanımız Mehmet Sepil ve İBB Başkanı Aziz Kocaoğlu tesis açılışımızda statla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Mehmet Sepil: "Hedeflediğimiz başarılara ulaşmak için bu tesisler şarttı, yapıldı. Ama şimdi iki yıl içinde hayata geçirmeyi planladığımız kendi stadyumumuz var.
Gürsel Aksel tesislerimizin bir stadyum yapımına uygun olmadığını ilk günden bu yana dile getirdik. Bu çağrımıza kulak verildiğini sizlerle sevinerek paylaşabilirim. İki yıl içinde kendimize ait, içine 25 bin taraftarın sığacağı, kulübümüze gelir yaratacak sosyal konularda da kullanabileceğimiz bir stadyumumuzun olması için çalışıyoruz. Bu anlamlı açılış gününde, yeni stadımızın fikri temellerinin de atıldığını müjdeleyebiliriz."

Aziz Kocaoğlu: 'Göztepe'ye 25.000 kişilik stat yapacak gücümüz var. Bunu memnuniyetle gerçekleştireceğiz' dedi.
Kullanıcı avatarı
Mesut

Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj

Mesajgönderen hoppala » Cum 15 Ağu 2014, 15:22

Açılıştan sonra yazmaya fırsatım olmadı.

Tesis'e 3 kere gitmiştim daha önce.
Birisinde daha bina inşaatı başlamamıştı.
Diğer kaba inşaatkendi.
3.sü Açılıştan 1-2 hafta önce..

Açılış için gittiğimizde düzenlemeler yapılmış. Yapacağım tek yokrum; "Buram buram tarih kokuyor" olur.
hoppala

Beğendikleri: 262 mesaj
Beğenilenleri: 97 mesaj

Mesajgönderen hoppala » Prş 04 Eyl 2014, 19:04

Buraya yazan Göztepeli arkadaşlarım için yazıyorum. Stat konusunda içiniz rahat olsun. Çok güzel duyumlar aldım. Kimse bir şey söylemiyor ama gelişmeler iç açıcı. Katiyetle en erken yapılabilecek olan stadın yapılması fikrimden de vazcaymış bulunuyorum. Göztepe bu ülkenin en köklü spor kültürüne sahip olan kulübüdür. Her zaman en iyisini hak eder.
hoppala

Beğendikleri: 262 mesaj
Beğenilenleri: 97 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 01 Eki 2014, 13:45

Kocaoğlu’ndan yeni stat çıkışı: Parayı ben vereyim…

Egedesonsöz’e konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu stat konusunda da yeni bir çıkış yaptı. Kente stat için 4 adres gösteren Kocaoğlu, Ankara’ya “Parayı ben vereyim, şan-şöhret” sizin olsun diye seslendi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu kentte tartışmalara neden olan birçok konuda Egedesonsöz’e özel açıklamalarda bulundu.

Yeni Fuar alanında yaşana güvenlik mührü krizi, özel idare malları ve Kalkınma Ajansı’ndaki pay tartışması hakkında konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu stat konusunda da yeni bir çıkış yaptı. Kente stat için 4 adres gösteren Başkan Kocaoğlu, Ankara’ya “Parayı ben vereyim, şan-şöhret” sizin olsun diye seslendi.

PARAYI BEN VEREYİM ŞÖHRET ONLARIN OLSUN
Kocaoğlu, İzmir’de tartışmalara neden olan stat konusunda söylediklerinin hepsinin arkasında olduğunu ifade etti. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’tan halen daha randevu ile ilgili yanıt gelmediğini anlatan Kocaoğlu, “Biz Karşıyaka Stadı ve Gürsel Aksel’de stat yapılmasına trafik, yoğunluk, küçüklük gibi gerekçelerle karşı çıkıyoruz. Oralarda olursa semt statları olur. Zaten dedikleri gibi 12 bin kişi falan da sığmıyor. Ayrıca vatandaş da ne olacağını bilmediği için huzursuz oluyor. Eğer statların ambiyansı, gücü olursa dolar, taraftarlar da gelir. Ardından kentte hareketlilik olur ve Altay, Buca ve Altınordu gibi spor kulüpleri de hareketlenir. Bu kentte uzun süredir birlik ve beraberlik sağlandı. Gerilim ve ayrışma tabi ki oluyor ama bu minimum seviyede. Aynı insanlarla bir araya gelerek gerilimi azalttık. Karşıyaka ve Göztepe Spor Kulüpleri’ne 20 bin kişi kapasitesini geçmeyecek yeni statlar lazım... Ben ‘Örnekköy’e yapalım, spor kulübüne verelim. Onlar da oraya spor kompleksi yapsın’ diyorum. İhaleye çıkılacak. Bakanlık 50 milyon TL mi verecek ben de o zaman 100 milyon TL vereceğim. Parasını, pulunu ben vereceğim onlar yapacak. Karşıyaka’da eski Belediye Başkanı Cevat Durak döneminde Gençlik Merkezi yapıldı. Oraya da sporcular gitsin. Bölge bir spor vadisi olsun. Göztepe’ye de stat yapmak yerine büyük stadı Uzundere’ye yapalım. Biz bunları istiyoruz. Alsancak Stadı’nın bulunduğu bölge de büyük maçların oynandığı, ulaşımı, trafiği uygun bir stat olsun. Atatürk Stadı da yerinde kalarak bir olimpiyat stadı yapalım. Ege Bölgesi’ne hitap eden bir dev stat olsun. Burada ben inşaat yapmayacağım. Bakanlığa parayı vereceğim. Rol de çalmıyorum. Nam, şan, şöhret onların olsun. Yeter ki bu işi yapsınlar” dedi.

http://www.egedesonsoz.com/haber/Kocaog ... im-/879511

kocaoglu göztepe ve karsıyakaya 20.000 kapasiteden düsük 2 tane stad gerekiyor demiş :D göztenin urlaya düsündügü 25.000 kişilik stad hayal oldu. Nedense kocaoglunun bu sözüne sasırmadım :D Konya belediyesi 42.000 , bursa 45.000 kapasiteli stad yapar, kocaoglu da 20.000 bile cok der taraftarı olan takımlara :D
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Umut » Çrş 01 Eki 2014, 14:09

Orası mesele değil ki, arsa müsait olduktan sonra taraftar baskısıyla 25 bin bandına çıkartılabilir, olmadı ileride büyütülebilecek şekilde yapılır, takımlar süper lige çıkınca stad da büyütülür. Adam iyi demiş işte hükumet ne verecekse iki katını koyacağım demiş, gelsinler yapsınlar stadı, yapmıyorlarsa da tahsis etsinler belediye yapsın.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 01 Eki 2014, 15:52

Bana göre hükümet izmire 15.000 kişilik 2 stad yaparak göz boyamak istiyor. Taraftarı olmayan afyon ve batmana da 15.000 kapasiteli stad yapıyorlar. Maksat yaptım oldu anlayısı. Ben buna karsıyım. Stad yapılacaksa düzgün birsey olmalı ve 20 sene sonrada futbol oynanmalıdır.

Ancak ben kocaoglunun söylediklerini de hiç samimi bulmuyorum. Bana gercekci gelmiyor yani. Eger gercekci olsaydı buca arena stadı var. O stad yeni yapıldı ama cok vasat o stadı adam eder 20-25.000 kapasiteye yükseltir sehre kazandırırdı. Spor bakanlıgının parayı ver ben yapayım demeyecegini bildigi icin rahat rahat sallamasyonlar yapıyor. Eger samimi olsaydı simdiye 2 tane stad yapardı izmire. Konya , Bursa , İstanbul (basaksehir) hükümete sormadan arsa bulup yapıyorsa İzmirde cok rahat yapardı. Gercekci olmak gerekirse hikaye anlatmaktan baska birsey değil.. Yapmaya gönlü olmadıgını 3 yasındaki cocukta bilir.

Bu arada 2 stadında 20.000 den düsük olması yeterli diyorsa ; bence 15.000 kapasiteli 2 stadda yapılsın sehrin icine. Ama eger en az 25.000 kişi kapasiteli 2 stad yapılacaksa ben örnekköy ve uzundereye stadların yapılmasını isterim.

Son olarakta stadlar sonradan büyütülür yorumuna katılamayacagım. Çünkü sonradan büyütülen stadlar gecekondu gibi olurlar. Buca stadı süperlig icin büyütüldü ve gecekondudan farksız. Hemde tek seferde yapmak varken neden tekrar paralar harcanıp büyütülsün. Çocuk oyuncagı değilki bu. Zaten sonradan büyütülebilen bir stad istemedigi de ortada kocaoglunun.
mertoviçizmir

Mesajgönderen Umut » Çrş 01 Eki 2014, 16:38

Şükrü Saraçoğlu Stadı da sonradan büyütüldü ve de çok güzel oldu, bilmeyen birinin tribünlere (hele ki dışarıdan) bakarak sonradan büyütüldüğünü anlaması pek mümkün değil.

Büyütmeden önce (aslında ilk hali bu değil, daha öncesi de var):
Resim
Çalışmalar esnasında:
Resim
Sonuç:
Resim

Hem stadlar 25 bin kişilik dahi olsa sonradan 30-35 bine büyütmeye uygun şekilde yapılmalı. Göztepe de Karşıyaka da Süper Lig'e çıkmaları halinde birkaç yıl içinde stadlara sığmayacak potansiyele sahipler.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 01 Eki 2014, 18:58

Şükrü Saraçoğlu Stadı da sonradan büyütüldü ve de çok güzel oldu, bilmeyen birinin tribünlere (hele ki dışarıdan) bakarak sonradan büyütüldüğünü anlaması pek mümkün değil.

Fenerbahcenin stadı ile göztepe yada karsıyaka bir mi ? Fenerbahce Türkiyenin en güclü futbol klubü. göztepe ve karsıyaka ise hicbir zaman fenerbahce kadar olamayacaklar. Karsılastırırken mantıklı karsılastırmalar yapalım.

Hem stadlar 25 bin kişilik dahi olsa sonradan 30-35 bine büyütmeye uygun şekilde yapılmalı. Göztepe de Karşıyaka da Süper Lig'e çıkmaları halinde birkaç yıl içinde stadlara sığmayacak potansiyele sahipler.

Sen halen 25.000 kişilik diyorsun. Adam 20.000 kapasiteli stad büyük gelir diyor. :D Bende diyorum ki neden 2 sene sonra büyütürsün simdiden 30 - 40.000 kapasiteli stadlar yapmak varken. Ayrıca sana göre potansiyeli var bana göre de var ve büyük olmalı ama kocaogluna göre potansiyeli yokmus. Mesele bu zaten :D
mertoviçizmir

Mesajgönderen Umut » Çrş 01 Eki 2014, 20:25

Bunun kulüple ilgisi yok ki, büyütmeye uygun şekilde yapılırsa ileride rahatlıkla büyütülür sorun olmaz, ha Fenerbahçe ha Göztepe. Bana sorarsan bence de direkt minimum 30 binlik 2 stad yapılsın ama soran yok :)
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

ÖncekiSonraki

Dön Kültür-Sanat ve Spor Tesisleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

Free Web Hosting