Karşıyaka Yalı Stadyumu

Karşıyaka Yalı Stadyumu

Mesajgönderen Umut » Prş 14 Şub 2013, 20:23

Örnekköy Stadı'nın ihale sürecenin başlamak üzere olduğunun açıklanmasının ardından AKP İzmir milletvekili Aydın Şengül Örnekköy projesinin uygun olmadığını açıklayarak ortalığı karıştırmıştı. Bunun hemen ardından İZVAK toplantısında da 12.500 kişilik Karşıyaka Yalı Stadyumu projesini duyurunca tüm camia haklı olarak ayaklandı. Ben olayları takip etmekle beraber henüz ortada net bir bildiri yokken buraya yazmak istememiştim. Bugün Karşıyaka SK resmi sitesinden bir açıklama yapıldı. Açıklamada 12.500 kişilik (15.000'e kadar çıkartılabilir deniyor) Yalı Stadyumu projesinin B planı olduğu, Örnekköy Stadı projesinde önemli bir pürüz çıkması halinde yedek olarak planlandığı vurgulandı. Hem gönüllere su serpilmiş hem de bilgi kirliliği ortadan kalkmış oldu.

BASIN AÇIKLAMASI…

Kulübümüzün bir an önce kendi stadına kavuşması doğrultusunda yapılan çalışmalar ve son günlerde yaşanan gelişmeler üzerine, bilgi kirliliğini önleme ve doğru bilgilendirme adına bu açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur.
Öncelikle belirtmek istiyoruz ki adı geçen “Karşıyaka Stadı “ projesi, yaklaşık 3 ay kadar önce , öncelikle Onursal Başkanımız Sayın Selçuk Yaşar’a sunulmuştur.
Onursal Başkanımız Sayın Selçuk Yaşar’; özellikle kulübümüzün tarihi ile bütünleşmiş bu alanda böyle bir projenin gerçekleştirilmesinden büyük bir memnuniyet duyacağını belirtmiş , bunun üzerine kendisinin , eski kulüp başkanlarımıza , yöneticilerimize ve divan kurulumuz dahil olmak üzere, camiamızın ileri gelenlerine verdiği yemekte projenin barkovizyon sunumu yapılmıştır. Ayrıca bu konu o tarihlerde günlerce basın manşetlerinde yer almıştır. O tarihte yapılan sunumda, bu projenin “Örnekköy Stad Projesi” nin bir şekilde aksaması veya gecikmesi durumunda , daha fazla beklememek adına B planı olarak hazırlandığı da özellikle altı çizilerek vurgulanmıştır.

Özellikle bilinmesini isteriz ki kulübümüz ve yönetimimiz;
• İnşa edilmesi durumunda kendi malımız olmayacağını, Yeşil Kırmızı renklere boyayamayacağımızı ,
• Karşıyaka sınırları içinde kalmakla birlikte sadece Karşıyaka Spor Kulübünün stadı niteliğinde olmayacağını, bu stadın bütün İzmir’e hizmet etmek durumunda olduğunu,
• Kulübümüzün bu stadtan gelir elde etmesi bir yana maçlarını stad kirası ödeyerek oynamak zorunda kalacağını bile bile Örnekköy stadının yapımına , “yeter ki yapılsın” yaklaşımı ile hiçbir zaman ve hiçbir ortamda karşı çıkmamıştır.
Yakın tarihte Spor Bakanımızın “ Örnekköy Stad projesinin ihale aşamasına geldiği , ancak arazi konusunda bazı sorunların olduğu“ şeklindeki açıklaması üzerine, kendisine kulübümüzün resmi web sayfası üzerinden teşekkür edilmiştir. Zira yönetimimizin , kulübümüzün yüz yıllık bu hasretine son verecek her türlü girişimi desteklemesi en doğal görevidir. Aksi düşünülemez.
Ancak , kulübümüzün de davet edildiği ve İZVAK vasıtası ile yapılan toplantıda söz alan yetkililer , Sayın Bakan’ın açıklamalarını teyid etmişler, ancak projenin ihalesi aşamasına kadar gelinmesine rağmen , arazi düzenlemeleri ve bazı hukuksal sorunlar nedeni ile sürecin uzayacağı, hatta belirsizler içerdiği , ayrıca arazi şekil ve konumu nedeni ile normal stad maliyetlerinin çok çok üzerinde inşaat maliyetlerin oluştuğu katılımcılara belirtilmiş, bu doğrultuda kulüplerden , muhtemel alternatiflerle ilgili görüş ve öneri istenmiştir.
Bu anlamda kulüplerimizden , kendi özel durumları ve ihtiyaçları çerçevesinde çok değişik öneriler ve istekler gelmiştir. Toplantıda kulübümüzü temsil eden Sayın Cihan Büyükoral ve Sayın Ali Erten tarafından;
• Karşıyaka Spor Kulübünün stad konusunda İzmir’in en mağdur kulüplerinden biri olduğu,
• Karşıyaka Spor Kulübünün artık maçlarını bir nevi deplasmana gider gibi Alsancak Stadında oynamak istemediği ve artık bu konuda bir gün dahi beklemeye kulübün ve camianın tahammülünün kalmadığı,
• Örnekköy Stadının herhangi bir sebeple gecikmesi durumunda, bu alanın, İzmir Sporuna katkı sağlamak üzere her türlü amaç için rezerv alan olarak korunması kaydı ile, her türlü kullanım hakkı ve dolayısı ile her türlü geliri sadece Karşıyaka Spor Kulübü’ne ait olmak üzere ve mümkünse önümüzdeki sezonun ikinci yarısına yetiştirilmek üzere hemen inşaatına başlanmasını istedikleri, bunun fiziken mümkün olduğu,
• Çiğli Selçuk Yaşar tesislerini tamamen futbol altyapıya ve Basketbol altyapıya bırakmak üzere ayrıca Futbol A Takımımız için de kamp tesisine ve antrenman sahasına ihtiyacımız olduğu, kulübümüz adına belirtilmiştir.

Bu isteklerimiz , diğer İzmir kulüplerimiz tarafından da destek görmüş ve bu şekilde , görüş ve önerilerimiz olarak ortak deklerasyonda yer almıştır. İZVAK tarafından son derece iyi niyetle yapılan ve esasen asli görevi kapsamında olduğu şüphe götürmeyen bu çalışmadan sonra nihai kararın Sayın Bakanlığa ait olduğu da unutulmamalıdır.
Özetle kulübümüz, bu yüz yıllık hayalimizin yine ve yeniden uzayıp gitmesi ihtimali üzerine , camiamızla daha önce açıkça paylaşılmış olan B planını masaya koymuş , “Örnekköy olmasın, yerine Karşıyaka Stadı yapılsın ” değil “Örnekköy gecikiyorsa acilen Karşıyaka Stadı” olarak özetlenebilecek söylemi ile her türlü geliri ve kullanımı sadece kendisine ait olacak bir stada olan acil ihtiyacının, kulüp menfaatlerimiz doğrultusunda ortak deklerasyonda yer almasını sağlamıştır.
Bu aşamada , tüm camia olarak daha soğukkanlı , daha akılcı ve daha sabırlı olmak zorunluluğu olduğu açıktır.

Karşıyaka Stadı hakkında Teknik Bilgiler :
• Karşıyaka Stad projesi, Kayseri Kadir Has Stadı ve Konya Stadı başta olmak üzere şu anda Türkiye’inşa edilmekte olan 8 adet stadın projelerini hazırlayan ve bu konuda Türkiye’deki en yetkin mimarlık şirketi olarak kabul edilen “Bahadır Kul Mimarlık” firmasına hazırlattırılmıştır. Firma, proje aşamasında geniş bir arazi çalışması yapmış, ulaşım ağları, giriş - çıkışlar, yapılacak stadın UEFA ve TFF standartlarına göre teknik yeterliliği konusunda olumlu rapor vermiştir.
• Stad inşaatı için kullanılacak arazi alanı yaklaşık 20 000 m2 dir. Arazinin tamamı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına tapuya kayıtlıdır. Üst kullanım hakkı ise Karşıyaka Spor Kulübünündür. Şu anda Alsancak Stadının yer aldığı arazi ise 18 000 m2 dir. Yani Karşıyaka Stad arazisi Alsancak stadının arazisinden daha büyüktür.
• İmar problemi yoktur. Arazi, imar planında “stadyum” olarak tescildir. İnşaat , mevcut stad alanında yapılacaktır. Diğer tesislerimizin hiçbirine dokunulmayacaktır.
• İlk avan projeye göre öngörülen kapasite 12.500 kişidir. Ancak bu sayı, kesin projelendirme aşamasında bazı detay çözümlerle 15 000 kişiye çıkarılabilecektir. Alsancak Stadının seyirci kapasitesinin de yaklaşık 15 000 kişi olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu konuda belediyemizden da daha yapıcı anlamda yardım ve destek beklemekteyiz.
• Stad maliyetinin tamamı Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacaktır. İnşaat süresinin , ihaleden sonra yaklaşık olarak 10-12 ay olabileceği tarafımıza belirtilmiştir.
• Stadın kullanım hakkı , her türlü geliri ile tamamen ve sadece Karşıyaka Spor Kulübünün olacaktır. Bu gelirler, ağır mali yük altında olan kulübümüzü bir ölçüde rahatlatacak boyutlardadır. Sürekliliği olan mali kaynakların, kulübümüzün geleceği açısından ne kadar önemli olduğu da her türlü tartışmadan uzaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Resim Resim
Resim Resim
Resim

ksk.org.tr


Ben açıkçası bu stadın yapılmasını çok istiyorum. Proje güzel ve mantıklı. Ancak; Örnekköy Stadı'nın yerine değil, ona ek olarak yapılması gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Karşıyaka SK Stadyum Projesi

Mesajgönderen Umut » Cmt 02 Mar 2013, 18:40

İZVAK tam anlamıyla ortalığı karıştırdı. Örnekköy projesinin rafa kaldırılıp sadece bu stadın yapılması düşünülemez. Bu proje ancak Örnekköy projesine bonus olabilir, olmalıdır. 12,500 kapasite yeterli olmayacağı gibi konum itibariyle de trafik ve güvenlik başta olmak üzere pek çok soruna davetiye çıkaracaktır. Karşıyaka Bel. Başkanı Cevat Durak da dün bu projeye çok net bir biçimde karşı çıktı.

İzmir’in ‘stat’ fotoğrafı netleşti: Örnekköy’ü beklerken…

Kulüp başkanlarının İZVAK toplantısında aldıkları ortak karar hayata geçiyor. Kuzeye ve güneye iki küçük stat önerisi bakanlıktan onay aldı. Ankara’da zirve var!

İZMİR - Yeni ve modern iki stat için heyecanlı bir bekleyiş içinde olan İzmir’de geride kalan günlerde yapılan kritik zirve sürece farklı bir boyut kazandırmıştı.

‘İZVAK Zirvesi’nde bir araya gelen kulüp başkanları, Örnekköy’ün zaman ve masraf açısından sıkıntı yaratacağı konusunda ortak görüş bildirerek kentin kuzeyine ve güneyin ‘iki küçük stat’ yapılması konusunda fikir birliğine varmıştı.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç dün bir açıklama yaparak İzmir kulüplerine ‘Gelsinler görüşelim’ çağrısında bulunmuştu. Bu çağrı kentte jet bir tepki buldu.

İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi, İzmir’e yapılacak iki statla ilgili geçen ay kulüp başkanlarıyla birlikte aldıkları ortak kararların, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından onaylandığını duyurdu.

Yemişçi, "Karşıyaka Stadı’nın yerine 12 bin 500 kişilik yeni stat, kentin güneyinde bir alana da 20 bin kişilik ikinci stadın yapılmasına “Tamam” dediler. İzmir kulüplerinin başkanlarıyla birlikte salı günü Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bürokratlarıyla bir araya geleceğiz. Projelerin hemen hayata geçirilmesi için çalışacağız" dedi.

ANKARA ÇIKARMASI
Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Altay Başkanı Ömer Hızlıok, Göztepe Başkan Vekili Sabri Sadıklar, İzmirspor Başkanı Cemal Dönmez, Karşıyaka Başkanı Cihan Büyükoral, Ankara çıkarmasında bulunacaklarını bildirdi. Menemen Belediyespor Başkanı Aydın Şahin’in mazereti olduğu, Bucaspor Başkanı Mehmet Bektur’dan ise haber beklendiği açıklanırken, Göztepe Başkanı İmam Altınbaş’ın da müsait olması halinde toplantıda bulunacağı öğrenildi. Ankara’daki zirvede Atatürk ve Alsancak Statları’nın yenilenmesi ve tesis konuları da masaya yatırılacak.

ÖRNEKKÖY GİTTİ Mİ?
Yaşanan gelişmeler ışığında akla gelen ilk soru Örnekköy Projesi’nin rafa kalkıp kalkmadığı oldu… Gelişmelerin ardından bazı çevreler daha düne kadar ihale tarihi açıklanması beklenen projenin baypas edildiğini savunsa da Egedesonsöz’e konuşan İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi bu yorumlara karşı çıktı. Genişletilen proje için Büyükşehir’e ait 60 dönümlük arazinin bakanlığa devrinin ve dere ıslağının zaman alacağını ifade eden Yemişçi, projenin rafa kalmadığını ancak teknik ve bürokratik süreçler nedeniyle zaman alacağını ifade etti. Yemişçi kulüplerin iki küçük stat tasarrufunun ardından da bu uzamanın yattığının altını çizdi.

egedesonsoz.com
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Karşıyaka SK Stadyum Projesi

Mesajgönderen Umut » Cmt 09 Mar 2013, 18:46

KSK stadyum konusuyla ilgili bir duyuru yayınlamış:

Karşıyaka Stadı İle İlgili Açıklama

Yönetimimiz Bakanlığın stat projelerini yaptırdığı firma ile İstanbul'da görüşerek taraftarlarımızın da istekleri doğrultusunda projenin revize edilmesini talep etmiş firma yetkilileri de yönetimimizin bu isteğini onaylayarak çalışmalara başlamıştır.

Proje kapsamında yapılacak değişiklikler şunlardır:

1) Kulüp binasının yenilenmesinin projeye eklenmesi ,

2) Tribunleri dikleştirilerek kapasite arttırımı ,

3) Locaların bir kısmının ve canlı yayın odasının ilk projede sadece ses duvarı olan alana taşınması ek olarak bu alana tribün ,

4) Kalıcı gelir sağlayacak dükkanların sayısının arttırılması ,

5) Üyelerimizin yararlanabileceği lokal ,

6) Bir tanesi kupaların sergilendiği diğeri de taraftara ait olmak üzere iki adet müze.

Yeni proje sonlandığı zaman yeniden kamuoyuna sunulacaktır.

2013-03-07 15:55:45

ksk.org.tr


Bununla beraber dün Yalı stadı ile ilgili gayrı resmi görseller yayınlandı. Projenin kulüp yönetimine sunulacağı söyleniyor. Kapasitesi 15 bin civarı gözüküyor.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Karşıyaka SK Stadyum Projesi

Mesajgönderen Mesut » Cmt 09 Mar 2013, 22:06

Bu proje çok güzel. Bu projenin olmasına dair baskılar sonuç vermiş ve mimarlık ofisi bu tipte bir stat çizecekmiş sanırım. Herşey çok iyi düşünülmüş zaten profesyonel bi çizim değil profesyonel çizimde çatıyı da güzel yaparlarsa çok güzel bir stat çıkar ortaya. Kapasitede yaklaşık 20 bin kişilik.
Kullanıcı avatarı
Mesut
 
Mesajlar: 868
Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj
Kayıt: Pzt 04 Şub 2013, 05:13
Konum: İzmir

Karşıyaka SK Stadyum Projesi

Mesajgönderen Umut » Cum 24 May 2013, 05:55

Gençlik ve Spor Bakanlığı proje görsellerini yayınlamış:. İnşaatın 2013 içinde başlaması, 2015'te bitmesi planlanıyormuş. Tasarım güzel. Kapasite 15.000'e yakın.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kulüp binası ve yelken tesisleri de yenilenecek sanırım.

http://www.facebook.com/gencliksporbak/photos_stream
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Karşıyaka SK Stadyum Projesi

Mesajgönderen Mesut » Prş 05 Eyl 2013, 23:18

Göztepe ve Karşıyaka'ya yapılacak iki statta sona yaklaşıldı.

Gürsel Aksel Tesisleri ve Karşıyaka Stadı'nın bulunduğu alanlara yapılacak iki stadın uygulama projeleri 15 Eylül'de TOKİ'ye sunulacak. Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı, yapılacak incelemeler ve resmi yazışmaların ardından stadları eylül ayının sonunda ihaleye çıkarmayı planlıyor.

2015'TE BİTİRİLECEK

Bakanlık, ihaleyi kazanan firmanın statik hesaplamalarının ardından ocak ayında ilk kazmanın vurulması ve çalışmalarının başlamasını hedefliyor. 25 stad yapan ve 2 yılda kompleksleri tamamlayan Spor Bakanlığı, Göztepe ve Karşıyaka stadlarını 2015 ocak ayında teslim etmeyi planlıyor.

Deniz Biricik/Habertürk
Kullanıcı avatarı
Mesut
 
Mesajlar: 868
Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj
Kayıt: Pzt 04 Şub 2013, 05:13
Konum: İzmir

Re: Karşıyaka Yalı Stadyumu

Mesajgönderen Umut » Cmt 12 Eki 2013, 13:46

Güya Eylül sonuna ihaleye çıkılacaktı, yıl sonunu bulur heralde.

KAF KAF'A MÜJDE

Spor Bakanlığı'nın TOKİ'ye devrettiği Karşıyaka Stadı'nın ihale dosyası bitmek üzere. Üç bölümden oluşacak stat bir ay içinde ihaleye çıkarılacak

Resim

İzmir asırlık çınarı Karşıyaka'nın kendine ait stat hayali artık gerçeğe dönüşmeye çok yakın. Yeşil-kırmızılı camianın özlemle temelinin atılmasını beklediği 15 bin seyirci kapasiteli Karşıyaka Stadı Spor Bakanlığı tarafından TOKİ'ye devri gerçekleşti. Tamamlanması çok az bir zaman kalan ihale dosyasının bitmesinin hemen ardından stadın ihalesi gerçekleşecek. 1 ay içinde yapılması beklenen ihaleden sonra hemen stata ilk kazma vurulacak. UEFA, FIFA Kriterlerine göre yapılan TFF'nin onayladığı pojeyi Türkiye'de TOKİ tarafından yapılan pek çok stadın projesini çizen mimar Bahadır Kul çizdi. 15 bin seyirci kapasiteli projelendirilen Karşıya Stadı, üç ayrı bölümden oluşacak. Projenin birinci kısmında Karşıyaka Kulüp Binası'nın arkasında stat yer alacak. Stadın 4 tarafı tribünle kapatılacak ve gökdelene bakan tribünde 20 adet loca yer alacak. Ayrıca özel asansörlü özürlü tribünü, VIP, protokol ve basın tribünü burada olacak. Stadın 2. kısmında kulüp ve idari bina yer alacak. Bu bölümde kulübün tüm şubeleri için ayrı ayrı yer ayrılacak. İdari binanın en üst kattında ise konuk ağırlamak için deniz manzaralı VIP Salon yer alacak. 5 bin 500 metre karelik 3. kısım ise tamamen kulübe gelir getirecek dükkan, satış yerleri ve ofislerden oluşacak. Ayrıca kulüp ve taraftar müzesi, Zühtü Işıl ve Selçuk Yaşar'ın el ele vermiş heykeli bu bölümde yer alacak.

Beş adet girişi olacak
25 bin metrekarelik alana inşa edilecek stat, futbol sahası, spor salonu, tenis kortları, kulüp binası, yelken şube ve kayıkhanenin içinde yer aldığı alanda yükselecek. Stadın ikisi önden 5 girişi olacak. Şu andaki kulüp binasının olduğu alandan ana kapı açılacak. Halen stada giriş için kullanılan yol kalacak. Gökdelenin karşısından imar planında yol olarak görülen kısım, 3. giriş kapısı olarak ayrılacak. 4. giriş misafir takımlar için tasarlandı. Burası da şu anda Gençlik Spor İl Müdürlüğü lojmanlarının bulunduğu duvarın yanından Reşadiye'ye çıkan yola açılacak.

Yeni Asır

Mesut bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Karşıyaka Yalı Stadyumu

Mesajgönderen Mesut » Cum 25 Eki 2013, 14:49

Karşıyaka ve Göztepe statları kesin olarak Aralık'ta ihaleye çıkacakmış.
Kullanıcı avatarı
Mesut
 
Mesajlar: 868
Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj
Kayıt: Pzt 04 Şub 2013, 05:13
Konum: İzmir

Re: Karşıyaka Yalı Stadyumu

Mesajgönderen Mesut » Pzr 08 Ara 2013, 21:54

Nihayet statlar TOKİ ihale takvimine girdi. 28 Ocak'ta Karşıyaka Stadı ihale edilecek.

Resim

Umut bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Mesut
 
Mesajlar: 868
Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj
Kayıt: Pzt 04 Şub 2013, 05:13
Konum: İzmir

Re: Karşıyaka Yalı Stadyumu

Mesajgönderen Mesut » Cum 13 Ara 2013, 13:16

Stadın teknik özellikleri belli olmuş.

TOKİ, İzmir'deki mevcut statların fiziki şartlarının uygun olmaması sebebiyle Karşıyaka ve Göztepe’ye birer stat inşa edecek. Karşıyaka’ya 15 bin kişilik stadyum ile birlikte kamp eğitim merkezi ve il müdürlüğü hizmet binası da yapılacak. 158 kişilik loca tribünü, 881 kişilik VIP tribünü, 482 kişilik protokol tribünü, 813 kişilik basın tribünü ve 18 kişilik engelli tribününün bulunacağı stat, toplam 15 bin seyirci kapasiteli olacak. Stadın kuzey, güney ve doğu yönünde seyirci girişleri yer alırken batı yönü sporcu, basın, VIP, protokol ve loca girişleri için ayrıldı. Sporcular için dört soyunma odasının planlandığı statta hakem odaları, teknik direktör odaları ve revir alanları da yer alacak.

Cihan Haber Ajansı
Kullanıcı avatarı
Mesut
 
Mesajlar: 868
Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj
Kayıt: Pzt 04 Şub 2013, 05:13
Konum: İzmir

Sonraki

Dön Kültür-Sanat ve Spor Tesisleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

cron
Free Web Hosting