Bornova Kültür Merkezi

Bornova Kültür Merkezi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cum 31 Eki 2014, 13:13

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

ornova’da yapımı yılan hikayesine dönen kültür merkezinde flaş bir gelişme yaşandı. AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema inşaatın bitirilmesi için gerekli ödeneğin Valilik hesaplarına yatırıldığını duyurdu.

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema’dan, Bornova’ya yapılması planlanan Kültür Merkezi ile ilgili müjdeli haber geldi.

Bornova’daki Kültür Merkezi inşaatının bitirilmesi için gerekli olan ödenek ve ihale çalışmaları ile ilgili açıklama yapan AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde yürüttükleri çalışmaların sonuç verdiğini ve 6 milyon 183 bin liralık ödeneğin bakanlık tarafından İzmir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı hesaplarına yatırıldığını müjdeledi.


İHALE TARİHİ ALINDI
İzmir Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Merkezi Başkanlığı tarafından Kültür Merkezi ile ilgili ihale çalışmalarının tamamlandığını ve Elektronik Kamu Alımları Platformu EKAP’tan 4-5 Aralık 2014 için ihale tarihi alındığını belirten Ulema, “Bornova’nın ve İzmir’in Kültür merkezi ihtiyacını giderecek olan proje için şu ana kadar gönderilen ödenek ihale için yeterli bir ödenektir. Ödeneğin geri kalan kısmı da Bakanlığımızın 2015 yılı programına alınmış bulunmaktadır. İhalenin ardından Bornova Kültür Merkezi inşaatındaki çalışmaların 2014 içerisinde başlanmasını planlıyoruz. Bornova’mıza ve kültür merkezini bekleyen gençlerimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İÇİNDE NELER VAR?
İzmir’e son 12 yılda 340 milyon liralık kültür ve turizm yatırımı yapıldığını ve halen devam etmekte olan çok sayıda proje bulunduğunu belirten Ulema, Kültür Merkezi ile ilgili şu bilgileri de aktardı: “Bornova Kültür Merkezi’nin toplam kullanım alanı, yapılan son revizyonlarla birlikte 38.167 metrekareye çıkartıldı. Merkezin oturum alanı ise 11 bin 209 metrekaredir. Kültür Merkezimizde 850 kişilik büyük salon, 387 kişilik küçük salon ve 400 kişilik çok amaçlı salonun yanı sıra, okuma salonları, fuayeler, işlikler, sanatçı çalışma ve dinlenme salonları, kafeterya, misafirhane, sığınak, kapalı ve açık otopark bulunacak."

Bornova Kültür Merkezi için bugüne kadar yaklaşık 21 milyon lira harcandığının da altını çizen Ulema, "Bornova Kültür Merkezi şimdiden Bornovalılara ve gençlerimize hayırlı olsun" dileklerinde bulundu.

http://www.egedesonsoz.com/haber/Bornov ... me-/881922


Sonunda tekrar baslıyormus. İnşallah bu sefer biterde bir proje daha yıllar sonra ortadan kalkmıs olur..

Bugün haberini görünce baslıgını acayım dedim :)

Umut bu mesajı beğendi.
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Re: İzmir Kültür Merkezi

Mesajgönderen Mesut » Cum 31 Eki 2014, 19:26

Güzel haber. Bir an önce başlar umarım.
Kullanıcı avatarı
Mesut
 
Mesajlar: 868
Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj
Kayıt: Pzt 04 Şub 2013, 05:13
Konum: İzmir

Re: İzmir Kültür Merkezi

Mesajgönderen Mesut » Pzt 02 Şub 2015, 07:18

8 Aralık'ta ihalesi yapılmış. Sonunda yılan hikayesi bitiyor cidden. İzmir için önemli ve büyük bir proje.
Kullanıcı avatarı
Mesut
 
Mesajlar: 868
Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj
Kayıt: Pzt 04 Şub 2013, 05:13
Konum: İzmir

Re: İzmir Kültür Merkezi

Mesajgönderen Mesut » Çrş 22 Nis 2015, 05:02

Bir ay öncesinin haberi. Bir an önce inşaat başlar umarım. Linkte fotoğrafları da var.

Bornova Kültür Merkezi projesinde yaşanan çıkmaz bitmek bilmiyor

Yapımı yılan hikayesine dönen ve adeta bitmeyen senfoni haline gelen Bornova Kültür Merkezi projesi 21’inci yılını da devirdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 1994’te temeli atılan ve “siyasi şov” ile “seçim yatırımı” olarak adlandırılan kültür merkezinin temelinde artık hırsızlar cirit atıyor. Geçtiğimiz aylarda ödeneği hazırlanan ve yapım ihalesi gerçekleştirilen tesiste aylar geçmesine rağmen halen çivi çakılmadı.


Yıllardır kötü kaderi ile bilinen ve unutulmaya yüz tutan Bornova Kültür Merkezi projesinde yaşanan çıkmaz bitmek bilmiyor. Ödenek ve ihale çıkmazına takılan tesis inşaatı için geçtiğimiz aylarda ışık görünmesine karşın, kentin “utanç vesikası” haline gelen söz konusu proje atıl durumda yatmaya devam ediyor.

PARA VAR, YER VAR, KÜLTÜR MERKEZİ YOK

Bornova’da yapımına yıllar önce başlanan ve bir türlü tamamlanmayan kültür merkezinin bitirilmesi için 2014 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ayrılan 6 milyon 183 bin TL’lik ödenek İzmir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı hesaplarına yatırılırken, inşaat için 8 Aralık 2014’te ihale gerçekleştirildi. Ancak uzun yıllardır atıl durumda kalan tesisin kaderi bu gelişmeler sonrasında da değişmezken, milyon dolarlık projenin çilesi de bitmek bilmedi.

MİLYON DOLARLIK PROJE ÇÜRÜMEYE YÜZ TUTTU

İl Kültür Turizm Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, proje değişikliği sonrasında tamamlanması için ihaleye çıkılan tesisle ilgili değerlendirme süreci ise devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda, herhangi bir itiraz gelmediği takdirde ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalanıp yer teslimi yapılacak ve inşaat yeniden start alacak. Toplam kullanım alanı projede yapılan son revizyonlarla birlikte 38 bin 167 metrekareye çıkartılan tesisin merkezin oturum alanı ise 11 bin 209 metrekareye yükseltildi. Kültür Merkezimizde 850 kişilik büyük salon, 387 kişilik küçük salon ve 400 kişilik çok amaçlı salonun yanı sıra, okuma salonları, fuayeler, işlikler, sanatçı çalışma ve dinlenme salonları, kafeterya, misafirhane, sığınak, kapalı ve açık otopark bulunması planlanırken, çürümeye yüz tutan projeye bugüne kadar yaklaşık 21 milyon lira harcandı.

SAHİPSİZLİKTEN HIRSIZLARIN HEDEFİ OLDU

Yarım kalan inşaat alanında son günlerde hırsızlar cirit atmaya başlarken, çevre sakinlerini de çileden çıkartan kimliği belirsiz bazı şahıslar tesisisin sahipsizliğini de fırsat bilerek alanda yer alan inşaat malzemelerini çalmaya başladı. Vatandaşların artan şikayetlerine göre, olumsuz hava koşulları sonrasında proje alanını çevreleyen yıkık ve zarar görmüş panolardan gece saatlerinde tesis içerisine sızan şahısların inşaat demirleri ve şantiye malzemelerini çaldığı öğrenildi. Diğer yandan, devasa inşaat alanında görevli yalnızca üç güvenlik personeli bulunurken, şantiyeye dadanan hurdacılar ve hırsızlara alınan önlemler de çare etmedi.

TEMELİ MART 1994’TE ATILMIŞTI

Bornova’ya yeni bir soluk katacak dev Kültür Merkezi projesinin temeli, daha önceden spor sahası olarak hizmet veren alanda dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Fikri Sağlar tarafından görkemli bir törenle atılmıştı. 13 Mart 1994’te temeli atılan hayal projenin başlangıcından bu yana onlarca bakan, vali, belediye başkanı ve hükümet değişti. Diğer yandan, yerel yönetimin defalarca talip olduğu ve “Biz tamamlayalım” dediği proje söz konusu girişimlerin sonuç vermemesi üzerine ortada kaldı.

BASMANE ÇUKURU’NU DA SOLLADI!

O günden bugüne dek aradan geçen 21 yıllık süreçte, ödenek çıkmazı, proje değişikliği, onay süreci, bürokratik işlemler, ihale süreçleri, hukuki sorunlar, maddi yetersizlikler ve çeşitli açmazlarla gündeme gelen tesis inşaatı tam 14 yıl çivi dahi çakılmadan temel çukuru olarak kalmıştı. AK Parti tarafından İzmir’e yönelik 35 projelik ve yatırım programlarına da alınan tesis, kötü kaderinden bir türlü kurtulamazken, geldiği nokta itibarı ile 15 yıldır atıl durumda bulunan ve “utanç çukuru” olarak da adlandırılan Basmane Çukuru’nu da geride bırakmış oldu.

BAŞLADIĞINDA İNTERNET BİLE İCAT EDİLMEMİŞTİ!

İnternetin icadından önce inşaatına başlanan tesisin 21 yıllık geçmişi süresince İzmir’de kenti yakından ilgilendiren birçok önemli proje tamamlanarak hizmete alınırken, bir kısmının listesi ise şöyle oldu:

AASSM (Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi) tamamlanarak hizmete açıldı.

Sayısız zorlukla karşı karşıya kalınmasına karşın, İzmir Metrosu’nda 20 kilometre, İZBAN’da ise (banliyö sistemi) 111 kilometre olmak üzere toplamda 131 kilometrelik raylı sistem hattı tamamlanarak fiilen toplu taşımada hizmet vermeye başladı.

Gaziemir’de Yeni Fuar Alanı (Fuar İzmir) tamamlanarak hizmete açıldı.

24 adet çok amaçlı salon ve spor tesisi hizmete açıldı.

Kadifekale’de toplam 2250 konutluk kentsel dönüşüm projesi gerçekleştirildi.

55 adet arıtma tesisi tamamlanarak kullanıma açıldı.

Kuzey Çevre yolu tamamlanarak hizmet vermeye başladı.

Konak Tüneli Projesi tamamlandı.

Türkiye’nin en büyük projelerinden 80 kilometrelik İzmir-Çeşme otoyolu tamamlanarak hizmete açıldı.

Projeye başladığında İzmir’de 2 olan üniversite sayısı 20’ye yaklaştı.

Kent genlinde 21 yılda toplam 12 ayrı katlı ve kapalı otopark hizmete açıldı.

Bine yakın araçla hizmet veren kentteki otobüs filosundaki araçlar tam 4 kez değiştirildi. Petrolle çalışan araçların yerine gelişen teknoloji doğrultusunda elektrikli otobüsler alınmaya başladı.

Kültürpark’ta hizmet veren hayvanat bahçesi taşınarak, 425 dönümlük arazide kurulan yeni Sasalı Doğal Yaşam Parkı açıldı.

Bornova’da 231 dönümlük Aşık Veysel Rekreasyon Alanı, Homeros Vadisi gibi çok kentsel yeşil alan hizmete girdi.

Tarihi Havagazı Fabrikası’nı kente kazandıran proje tamamlandı ve tesis hizmete açıldı.

Bayraklı Belediyesi ve Karabağlar Belediyesi açıldı, İzmir’de ilçe sayısı 30’a yükseldi, çıkartılan yeni yasa ile İl Özel İdaresi kapatıldı.

Yine yeni yasa çerçevesinde köyler mahalle statüsüne geçti.

http://www.egepostasi.com/haber/Bornova ... yor/102857
Kullanıcı avatarı
Mesut
 
Mesajlar: 868
Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj
Kayıt: Pzt 04 Şub 2013, 05:13
Konum: İzmir

Re: Bornova Kültür Merkezi

Mesajgönderen Umut » Prş 30 Tem 2015, 20:56

İnşaatın tamamlanması için Hayranoğulları diye bir inşaat firmasıyla sözleşme imzalanmış.

http://egedesonsoz.com/haber/MHP-li-Koc ... si-/904729
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Bornova Kültür Merkezi

Mesajgönderen Mesut » Prş 30 Tem 2015, 21:22

Harika haber. Artık er yada geç bitecek.
Kullanıcı avatarı
Mesut
 
Mesajlar: 868
Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj
Kayıt: Pzt 04 Şub 2013, 05:13
Konum: İzmir

Re: Bornova Kültür Merkezi

Mesajgönderen Mesut » Prş 12 Kas 2015, 03:58

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, ihalesi yeniden yapılan ve yapımına kısa sürede başlanacak olan Bornova Kültür Merkezi için tarih verdi. Bornova ilçesinin ve İzmir’in önemli bir eksikliğini giderecek olan Kültür Merkezi’nin 2 yıldan daha kısa bir zamanda tamamlanarak Bornovalıların ve İzmirlilerin hizmetine sunulacağını müjdeledi.

Resim

BORNOVA KÜLTÜR MERKEZİ’NİN YENİDEN YAPIM SÜRECİ
Bornova Kültür Merkezi inşaatının durma noktasına geldiğini ve böylesi büyük bir yatırımın kendi kaderine terkedildiğini hatırlatan Ulema, Kültür merkezinin özellikle Bornova’ya büyük bir katkı sağlayacağı düşüncesiyle dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’le birlikte bu projeyi masaya yatırdıklarını ve 2014 başında da tekrar oraya bir ödenek ayrılması ve projenin devam ettirilmesi ile ilgili görüş birliğine vardıklarını belirten Ulema, bundan sondaki süreci şöyle özetledi:

“Sayın Bakanımız Ömer Çelik’ten bu konuda destek aldık. Bu desteğin hemen ardından 35 milyon liralık bir ödenek Kültür Bakanlığı’ndan Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı’na aktarıldı ve bir ihale gerçekleştirildi. 2014 Ocak ayında yapılan bu ihalenin ardından ihaleyi kazanan firmaya dava açıldı, maalesef o ihale iptal edilmek zorunda kaldı. Gerekli yasal sürecin ardından ikinci kez ihaleye çıkıldı. 08 Aralık 2014’de ihaleye yeniden çıkıldı. Bakanlığın aktardığı 35 milyon liralık kaynak doğrultusunda ikinci ihale gerçekleşti ve hemen ardından ihaleyi kazanan firma 4 Ağustos 2015’te işi teslim aldı.”

BORNOVA KÜLTÜR MERKEZİ İÇİN TARİH VERDİ
Kültür Merkezi İkmal inşaatında inceleme yaparak firma yetkilileri ile görüştüğünü ve her hangi bir sıkıntı bulunmadığını aktaran Ulema, “Hemen yarım kalan binanın tamamlanması ile ilgili çalışmalara başlayacaklarını söylediler. Bitirilmesi için de 720 günlük bir süre verdiler. Ancak biz bu süreyi biraz daha öne çekmek için gereken desteği vereceğiz ve sürecin yakından takipçisi olacağız. Bornova Kültür Merkezi diyoruz ancak Bornovalıların umudunu kestiği bir yerdi burası. İnşallah önümüzdeki 1-1,5 yıl içinde Bornovalıların hizmetine girecek. Toplam 38 bin metrekarelik bir alanda söz ediyoruz. Bunun içinde Bornova’mızın çok önemli eksiklerinden bir tanesi büyük salonlarımız olacak. 1000 kişilik, 500 kişilik ve 400 kişilik olmak üzere 3 ayrı salon kazanmış olacak Bornova. Bunun yanında tüm kültür-sanat faaliyetlerinin yürütüleceği atölyeler, havuzlu kafeteryası ile birlikte Bornovalı hemşehrilerimize hizmet verecek bir alan.”

Resim

http://teknokule.com/guncel/nesrin-ulema-bornova-kultur-merkezi-icin-tarih-verdi-80916.html
Kullanıcı avatarı
Mesut
 
Mesajlar: 868
Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj
Kayıt: Pzt 04 Şub 2013, 05:13
Konum: İzmir

Re: Bornova Kültür Merkezi

Mesajgönderen Mesut » Sal 01 Ara 2015, 18:27

Bornova Kültür Merkezi 18 ay sonra tamam

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun geçtiğimiz günlerde 'cenaze' olarak nitelendirdiği, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Bornova'da hayata geçireceği kültür merkezinde çalışmalar sürüyor. Proje Müdürü Müjdat Şara, Bornova Kültür Merkezi'nin 2017 yılı ortalarında hizmete açılacağını söyledi. Proje için ilk olarak 1993'te adım atıldığını belirten Şara, o dönem ihale kanunu ve ödenek nedeniyle projenin durdurulduğuna dikkat çekti. Şara, ödenek kaynaklı sorunların çözülmesiyle birlikte projenin 2007 yılında tekrar başladığını söyleyerek, "Daha sonra 2012'de yüklenici firmanın işi tasfiye etmesinden sonra 2015'te yeni bir ihale yapıldı. İhaleyi Hayranoğulları Şirketi'nin kazanmasıyla çalışmalara başladık. 4 ay gibi bir sürede daha öncede başlanmış olan kaba inşaatın yüzde 80'ini bitirdik" diye konuştu.

Resim

Projede şu anda 60'a yakın işçi çalıştığını belirten Şara, "17-18 ay gibi bir sürede projeyi teslim etmeyi planlıyoruz. İzmir için çok önemli, sanat ve kültürün çekim merkezi olacak bir proje. Kültür Merkezi aynı zamanda üniversite ilçesi Bornova'nın sosyal tesis ihtiyacına da cevap verecek" diye konuştu.

Merkezde neler var ?

38 bin 167 metrekare inşaat alanına sahip kültür merkezinin maliyeti 34 milyon 956 bin lira olarak belirlendi. Toplam 6 kat olarak tasarlanan projede 145 araçlık otopark yapılarak park sorununun önüne geçilecek. Merkezde fotoğraf, dekor, metal ve montaj atölyelerinin yanı sıra bay bayan soyunma kabinleri bulunacak. Misafirhane ve dinlenme lokalinin de bulunacağı merkezde 400 kişilik çok amaçlı salon, 979 kişilik büyük, 488 kişilik küçük salon olmak üzere toplam 3 salon ile İzmirli sanatseverlere hizmet verecek. Bunun yanı sıra Bornova Kültür Merkezi'nde kitap satış alanı ve misafirlerin vakit geçirmeleri için kafeteryalar da bulunacak

EMİRHAN ERGEN

Umut bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Mesut
 
Mesajlar: 868
Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj
Kayıt: Pzt 04 Şub 2013, 05:13
Konum: İzmir

Re: Bornova Kültür Merkezi

Mesajgönderen Umut » Prş 10 Ara 2015, 17:18

İçeride pek hummalı bir çalışma var diyemem, az sayıda işçi gördüm ve de oldukça sakindi içerisi. Fotoğraf yeni:

Resim

Mesut bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Bornova Kültür Merkezi

Mesajgönderen Mesut » Çrş 16 Mar 2016, 19:29

Resim

KÜLTÜR MERKEZİNİ DE İNCELEDİ
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 1994 yılında temeli atılan ve yapımı adeta bir yılan hikâyesine dönen Bornova Kültür Merkezi inşaatında incelemeler yapan ve ardından açıklamalarda bulunan Vali Toprak; “Buradaki Kültür Merkezi İnşaatı alanı geçmişten bugüne biraz zaman aldı. Ama sonuçta bugün burada hep birlikte izlemiş oluyoruz ki inşallah 2017 yılında İzmir’de Kültür Merkezimizi tüm donanımlarıyla birlikte faaliyete geçirmiş olacağız. Burası 1987’de tahsise alınıp, 1993 yılında programa giren, ama ödeneği konmayan, 2007 yılında yapılan ihaleyle birlikte 19 milyon TL harcama yapılan, ama daha sonra ödenek sınırını doldurduğu için 2014’lerde yeniden Kültür Turizm Bakanlığımızca ödeneği konulan ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığımızca ihalesi yapılan kültür merkezi” dedi.

Mükemmel Bir Bina Olma Yolunda
Vali Toprak, “Biraz gecikmelerle anılsa dahi bugün burada, Bornova’da İzmir iline yakışan bir Kültür Merkezimizin inşaatı 2017’yılında bitecek ve salonlarıyla, fuaye alanlarıyla, sanatçı atölyeleriyle, misafirhanesiyle, tüm diğer donanımlarıyla birlikte 3 tane büyük salon olacak. Merkezde 979 kişilik büyük salon ve onun dışında 488 kişilik bir salon ve yine ilaveten 400 kişilik bir salon daha var. Kafeterya alanları, atölye sanatçı çalışma alanları… Devlet Opera ve Bale Müdürlüğümüz var ve onunla da ilgili bir alan tefrik ediyoruz. Yine bizim Devlet Türk Klasik Sanat müziğimizin Koro Müdürlüğü var, onlar için de bir yer vermiş olacağız. Devlet Senfoni Orkestramız için de bir yer oluşturuluyor, dolayısıyla burası İzmir’imizin kültür ve sanat faaliyetlerinin yapılacağı çok amaçlı salonlarını içeren, otoparkıyla ve tüm teknik donanımlarıyla mükemmel bir bina olma yoluna girmiş gibi gözüküyor” dedi.
Vali Toprak, “Umuyorum ki geçmişte yaşanan zamanı da telafi ederek herhangi bir gecikmeye fırsat kalmadan, 2017 yılının ortalarına doğru eğer bir gecikme olmazsa inşaatı da tamamlamış oluruz. Maliyeti 60 milyonu bulacak. Bu sadece inşaat bedeli donanım bedeliyle birlikte belki 70-80 milyon TL’yi, bulabilecek. Ama İzmir ilinin önemli bir kültür merkezi ve salon ihtiyacını karşılayacak. Temel hedef; İzmir’imizin kültür ve turizm alanında çok önemli kazanımları var. İzmir’i çok önemli kültür turizm merkezi olarak ifade edebiliriz. İzmir’i dışardan baktığımızda dünya ekseninde önemli bir sanat ve kültür merkezi olarak da ifade edebiliriz.

2017 Yılında Faaliyette!
Vali Toprak, “Bu manada bu alan 38 bin metrekare üzeri alanda 11 bin metrekarelik bir oturma zeminindeki kapalı alanları, otoparkları da içeren bu alan hem Bornova’mıza, hem İzmir’imize, hem de dünya ölçeğindeki ifade ettiğim tüm dışardan, içeriden gelecek sanatsal faaliyetlerin, gösterilerin sergilenmesine de fırsat verecek.. Hedefimiz 2017 yılı ortalarında sanatçılarımıza ve İzmir halkına kazandırabilmek. Anahtar teslim yapılacak şekilde bitiriliyor. Bu inşaat ta 1993’te başlandığında temeli atılan, ama ödeneği olmayan, 2007 yılında önemli bir ödenek tefriki yapılan ama işin büyümesi nedeniyle ödenek sınırını doldurduğu için tasfiye edilen, 2014 yılı sonunda ihalesi gerçekleştirilip 2015 yılında da yer teslimi yapıldıktan sonra 2017’nin ortalarında inşaat bitecek. Hayırlı uğurlu olsun efendim” dedi.

Resim

http://www.egedesonsoz.com/haber/vali-toprak-tan-paterson-raporu/922459

Umut bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Mesut
 
Mesajlar: 868
Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj
Kayıt: Pzt 04 Şub 2013, 05:13
Konum: İzmir

Sonraki

Dön Kültür-Sanat ve Spor Tesisleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 35 misafir

cron
Free Web Hosting