Bornova Doğanlar Stadyumu

Re: Bornova Doğanlar Stadyumu

Mesajgönderen mertoviçizmir » Prş 04 Eyl 2014, 16:57

Ben öyle düsünmüyorum. Proje bornova belediyesinin olabilir ama paranın cogunu büyüksehir belediyesi veriyor. O halde buraya yeni proje czdirip kutu gibi 15.000 kapasiteli stad yaptırabilirdi. Bugün karabük sehrinin stadı ne güzel oldu , çok mu zordu öyle bir proje yapmak. Ayrıca yapımı baslamadan önce de cıkıp 10.000 kapasiteli bir stad yapıyoruz deyipte 6.000 kapasiteli bir ucube yapmak ancak kocaogluna yakısırdı.

Kusura bakmayın ama akp gelmesin diye gidip oy attıgımız adam bizi resmen salak yerine koyuyor. Biz bu kadar kötü yönetilmeyi de haketmiyoruz. Bu konuda kendimizi sorgulamamız da gerekiyor. Daha geç olmadan mersin gibi mhp ye dönsek daha mantıklı olacak. Secimlerin bitmesinden kısa bir süre sonra Mersinde bile kıpırdanmalar basladı. Demek ki bu iş muhalefetlikte değil vizyonsuzlukta :(
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Fedemre » Pzt 15 Eyl 2014, 01:55

Resim Resim ve BOrnova Beledediye BAskanina kale arkalarini soyledim.onerinizi not aldim dedi ama bilemiyorum modern stad yapacagiz diyorlar kale arkalari yok umarim en kisa surede kale arkalarida yapilir

Umut bu mesajı beğendi.
Fedemre

Beğendikleri: 47 mesaj
Beğenilenleri: 43 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 24 Ara 2014, 15:04

Bornova’nın stadında revizyon: 2 katına çıkıyor

Bornova Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yapımını birlikte üstlendiği Doğanlar Stadı'nın kapasitesi 6 binden 12 bine çıkarılıyor. Stat, kentin ihtiyacı da dikkate alınarak, tam anlamıyla profesyonel lig maçlarına ev sahipliği yapmaya hazır hale getiriliyor. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, İzmir takımlarını ağırlamaktan gurur duyacakları Stadı, 2015-2016 Futbol Sezonu'na yetiştirmeyi planladıklarını söyledi.

Bornova Belediyesi'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Doğanlar'da yapımını sürdürdüğü stadın kapasitesi iki kat arttırılıyor. Projede 6 bin kişi olan tribün kapasitesi, 12 bine çıkarılacak.

Mülkiyet ile ilgili sorunlar giderildikten sonra betonarme tribünlerin kapasitesi 10 bine yükseltilecek. 2 bin kişilik portatif tribünlerle birlikte toplam kapasite 12 bin olacak.

Canlı yayınlara uygun ışık sistemi

Profesyonel lig maçlarının oynanabilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ile temasta olan Bornova Belediyesi, gerekli diğer düzenlemeleri de yapacak. Kapasite artışının yanı sıra ışıklandırma sistemini de güçlendirerek canlı yayınlar için uygun hale getirecek. Doğanlar’da 1410, 1412 ve 1607 sokaklar arasında kalan 21 bin metrekarelik alanda inşa edilen stat, Ankara Caddesi üzerindeki Naldöken Kavşağı'ndan kolaylıkla ulaşılması bakımından İzmir'in en önemli spor alanlarından biri olacak.

2015-2016 sezonunda kullanılacak
Stadın kapasitesini kentin ihtiyacını da göz önüne alarak arttırma kararı aldıklarının dikkat çeken Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Doğanlar'da yapımı süren stadın tüm İzmir kulüplerinin hizmetinde olacağını söyledi. Profesyonel lig maçlarının oynanabileceği bir stat inşa edeceklerini belirten Başkan Atila, "Türkiye Futbol Federasyonu ve kulüplerle yaptığımız görüşmeler neticesinde projesinde değişikliğe gittiğimiz stadımız 2015-2016 sezonuna hazır olacak" dedi.

http://www.egedesonsoz.com/haber/Bornov ... 6#disagree

12.000 e yükselmiş. Ama kale arkaları yine yok , oysaki karabük stadı gibi bir stad izmire cok yakısırdı. Umarım gelecek yıllarda kale arkaları da yapılır. Bu stad ALTINORDU takımına verilmeli ve bornova temsilcisi olmalı diye düsünüyorum.
mertoviçizmir

Mesajgönderen hoppala » Çrş 24 Ara 2014, 22:16

hoppala

Beğendikleri: 262 mesaj
Beğenilenleri: 97 mesaj

Mesajgönderen Mesut » Prş 25 Ara 2014, 01:28

Harika haber. Vallahi çok sevindim. Videoda göründüğü üzere inşaatı da çok kaliteli ve temiz görünüyor.
Kullanıcı avatarı
Mesut

Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj

Mesajgönderen Umut » Prş 25 Ara 2014, 01:33

Ya haberi ben de gördüm, hatta kale arkası tribünlerinin yapılacağını sanıp "müjde" olarak paylaşacaktım, ama haberde yanlış bilgilendirme yapılıyor. Proje zaten 10 bin kişilik olarak tanıtıldı, tek fark 2 bin kişilik portatif tribün eklenmesi mi yani?
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen Mesut » Prş 25 Ara 2014, 04:23

Hayır Umut. Proje basında 10 bin diye çıksa da resmi olarak 6 bin kişilikti. Şimdi 12 bine çıkartılıyor.
Kullanıcı avatarı
Mesut

Mesajgönderen Umut » Prş 25 Ara 2014, 04:44

Misal bu başlığın ilk mesajını Bornova Belediyesi'nin sitesinden almıştım, o haberde 10 bin diye geçiyor kapasite. Yine ilk sayfada senin verdiğin bir ihale haberi var, orada da 10 bin yazıyor.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Prş 25 Ara 2014, 15:34

Evet ilk başta 10.000 denilmişti ama bu eski belediye baskanı döneminden kalmaydı. Yeni belediye baskanı geldikten sonra proje 6.000 kapasiteye düsmüstü. Şimdi de sanırım İzmir takımlarının oynayacagı stad olmadıgı icin proje 12.000 kapasiteye büyütüldü.

Burada üzücü olan ise halen daha kale arkalarını yapmamakta inat etmeleridir. Oysaki stad kutu gibi olabilir. Karabük stadı gibi bir stad olsa izmire cok faydası olur.
mertoviçizmir

Mesajgönderen Mesut » Cmt 27 Ara 2014, 00:30

Facebookta stadyumlar sayfasında böyle bir diyalog dönmüş ama ne kadar doğru bilemiyorum. Yazan kişi inşaatın çatı işini yaptıklarından bahsediyor, doğru olabilir o yüzden.

Resim

Umut bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Mesut

ÖncekiSonraki

Dön Kültür-Sanat ve Spor Tesisleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Free Web Hosting