Gaziemir Yeni Fuar Alanı Projesi (Fuar İzmir)

Re: Gaziemir Yeni Fuar Alanı Projesi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 18 Nis 2012, 21:54

sehir mukayese etmek istemiyorum aksine izmir hepsinden güzel demek istiyorum projeler bitiyor demek istiyorum ama diyemiyorum.. Bu kentte yasıyorum ve izmirin ankarayı gecmesini istiyorum ama acıkcası gecemeyeceginide biliyorum..
umut bursa icin metrosunuda biliyorum demişsin sonucda dünyada metro kabul edilen bir sistem ben binmedim kullanmadım bilmiyorum ama adamlar emek verip yapıyor.. ayrıca bursa stad yapıyor , bizim aziz kocaoglu ise secimlerden önce sehre 2 tane stad sözü verdi ama yaptıgı da yok !!!

evet fuar alanı yapılabilirse ki gaziemir izmirin 2. yeni cazibe merkezi olacak ama trafik icinden cıkılamaz hale gelecek o baska :D 2-3 yıl sonra bölgede decorium avm , özyalcın avm ve otel , fuar olacak birde esbas daha da dolacak.. bence esbas icin yeni bir yol yapılmalı arka taraftan böylece cadde rahatlar .. bu arada fuar icinde bir kavsak yapılacaktı ama o sanırım fuar bittiginde yapılacak
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Gökhan » Prş 19 Nis 2012, 19:37

İzmir’in yeni fuar merkezine 9 teklif

Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir’de 26 milyon liraya kamulaştırılan bölge üzerinde kurulacak yeni fuar kompleksi için yapım ihalesi tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesi, Gaziemir'de kuracağı yeni fuar kompleksi için yapım ihalesine çıktı. 19 firma ihale dosyası alırken, 9 istekli firma ihaleye katılmak için teklif sundu.

İhalenin yasal sürecinin tamamlanmasının ardından, kazanan firma ile sözleşme imzalanarak yer teslimi yapılacak ve çalışmalara başlanacak.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Fazıl Ölçer tarafından yönetilen ihaleye teklif veren firmalar ve teklif miktarları şöyle:
1). AKM Yapı Taahhüt San. Ve Tic. Ltd. Şti. ile Özka İnş. A.Ş. ortak girişimi
287 milyon 959 bin 87 TL 48 kuruş
2). Öztaş İnşaat, İnşaat Malzemeleri Tic. A.Ş. ile EMT İnşaat Turz. Tic. A.Ş. ortak girişimi
244 milyon 240 bin TL.
3). Nuhoğlu İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Alt ve Üst Yapı İnş. San. Tic. Ltd. Şti. ortak girişimi
216 milyon 799 bin 980 TL.
4). Ermit Mühendislik İnş. Ve Tic. Ltd. Şti.
259 milyon 690 bin TL.
5). İzka İnş. Taah. Müh. Ltd. Şti. ile Türkerler İnş. Turz. Maden. Enj. Ür. Tic. ve San. A.Ş. ile Durmaz İnş. Taah. Tic. Ltd. Şti. ortak girişimi
284 milyon 112 bin TL.
6). Limak İnş. San. Ve Tic. A.Ş. ile Kolin İnş. Turz. San. Ve Tic. A.Ş. ortak girişimi
283 milyon 694 bin 900 TL.
7).YDA İnşaat San. ve Ticaret A.Ş.
293 milyon 929 bin TL.
8). Varyap Varlıbaşlar Yapı San. Turz. Yatırımları Tic. Elk. Üre. A.Ş.
241 milyon 960 bin TL.
9). İntes Grup İnş. Ve Tic. A.Ş. ile Fema İnşaat Ticaret A.Ş. ortak girişimi
274 milyon 400 bin TL.

337 bin metrekare alan

Toplam 337 bin metrekarelik bir alan üzerinde projesi hazırlanan bölge, sergi holleri, seminer salonları, geniş otoparkı ve sosyal donatı alanları ile uluslararası standartlarda olacak. Yeni fuar kompleksinde yapılacak olan seyir kulesi, fuar katılımcı ve ziyaretçilerine farklı bir ortam sunarken, amfi tiyatro şeklinde hazırlanan meydanı, fuarlar süresince çekim merkezi haline gelecek.

7 hol birden

Toplam 337 bin metrekare alan üzerine projesi hazırlanan yeni fuar bölgesinde, ilk etapta 110 bin metrekare alan üzerinde 7 tane sergi holü yapılacak. Yapılacak holler, tek ya da aynı anda birden fazla fuara hizmet verebilecek şekilde teras şeklinde tasarlanacak ve birbirlerine geçişleri olacak.

Fuarda 93 bin metrekarelik kapalı otopark alanı yapılarak ziyaretçi ve katılımcıların hizmetine sunulacak. Fuar alanında ayrıca, 12 bin metrekarelik fuar sokağı, 865 metrekarelik seminer salonu yer alacak. Fuar alanı içinde 11 bin 300 metrekarelik alanda ise kafeterya, restoran ve idari binalar bulunacak. Toplam inşaat olanı 240 bin metrekare olacak.
Yeni fuar kompleksi projesinde daha sonra gelebilecek talepleri karşılamak amacıyla, 2. etapta kullanılmak üzere 70 bin metrekarelik bir rezerv alanı da oluşturuldu. Rezerv alan haricinde ayrıca, 42 bin metrekarelik bir alan da ilerideki süreçte otel ve kongre merkezi yapılması amacıyla ayrıldı.

365 gün fuarcılık

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 26 milyon lira kamulaştırma bedeli ödeyerek fuarcılık için hazırladığı Gaziemir’deki 337 dönüm alan ile kentte “365 gün fuarcılık” hedefleniyor.
İzmir’in yeni fuar kompleksi, çağdaş mekanların yanı sıra, teknik ve sosyal altyapı donanımlarıyla büyük boyutlu ihtisas fuarlarının gereksinimlerini karşılayabilecek niteliklere sahip olacak. Şehir içi ulaşım, konaklama ve hizmet alanlarına yakın konumuyla, fuar katılımcılarının yanı sıra kentliler de yeni fuar alanına kolayca ulaşabilecek.

Herhangi bir aksilik yaşanmadığı takdirde ihale, Nuhoğlu- Alt Üst Yapı İnşaat ortaklığının..

Nuhoğlu İnşaatin yaptığı işlere baktım da bir çok önemli projede yer almışlar..Bunlardan başlıcaları;

1)İstanbul Akvaryum

2)Sinan Erdem Spor Salonu

3)Karabük Cevizkent Konutları

4)Protokol Yolu Konutları

5)Cebeci Olimpik Spor Kompleksi vb..

Referansları oldukça sağlam gözüküyor, bir aksilik olmadığı takdirde Yeni Fuar Alanı'nı da başarıyla yapacaklardır diye düşünüyorum..
Gökhan

Beğendikleri: 96 mesaj
Beğenilenleri: 197 mesaj

Mesajgönderen Umut » Cum 25 May 2012, 12:30

İhale 4. düşük teklifi veren Ermit Mühendislik'e verilmiş. Hayırlı uğurlu olsun, inşallah sorun çıkmaz.

İzmir’in yeni fuar merkezini hangi firma yapacak?

Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir’de kurulacak yeni fuar kompleksi için yapılan ihaleyi Ermit Mühendislik kazandı. Yasal sürecin beklenmesinin ardından resmi işlemler tamamlanarak firmaya yer teslimi yapılacak.

İZMİR - Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziemir’de kuracağı yeni fuar kompleksi için düzenlediği ihale sonuçlandı. İhale Komisyonu’nun yaptığı değerlendirmelere göre, en avantajlı teklifi 259 milyon 690 bin TL ile Ermit Mühendislik İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. verdi. Tebligat ve itiraz sürecinin ardından bir itiraz yaşanmaması durumunda, ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalanarak yer teslimi yapılacak ve çalışmalar başlayacak.

19 Nisan’da gerçekleştirilen ihale için 19 firma ihale dosyası alırken, 9 istekli firma ihaleye katılmak için teklif sunmuş, İhale Komisyonu değerlendirmesinde de 9 firmadan 5’inin geçerli teklif verdiği tespit edilmişti.

Meydanı amfitiyatro şeklinde olacak
Toplam 337 bin metrekarelik bir alan üzerinde projesi hazırlanan bölge, sergi holleri, seminer salonları, geniş otoparkı ve sosyal donatı alanları ile uluslararası standartlarda olacak. Yeni fuar kompleksinde yapılacak olan seyir kulesi, fuar katılımcı ve ziyaretçilerine farklı bir ortam sunarken, amfi tiyatro şeklinde hazırlanan meydanı, fuarlar süresince çekim merkezi haline gelecek.

7 hol bir arada
Toplam 337 bin metrekare alan üzerine projesi hazırlanan yeni fuar bölgesinde, ilk etapta 110 bin metrekare alan üzerinde 7 tane sergi holü yapılacak. Yapılacak holler, tek ya da aynı anda birden fazla fuara hizmet verebilecek şekilde teras şeklinde tasarlanacak ve birbirlerine geçişleri olacak.

Fuarda 93 bin metrekarelik kapalı otopark alanı yapılarak ziyaretçi ve katılımcıların hizmetine sunulacak. Fuar alanında ayrıca, 12 bin metrekarelik fuar sokağı, 865 metrekarelik seminer salonu yer alacak. Fuar alanı içinde 11 bin 300 metrekarelik alanda ise kafeterya, restoran ve idari binalar bulunacak. Toplam inşaat olanı 240 bin metrekare olacak.

Yeni fuar kompleksi projesinde daha sonra gelebilecek talepleri karşılamak amacıyla, 2. etapta kullanılmak üzere 70 bin metrekarelik bir rezerv alanı da oluşturuldu. Rezerv alan haricinde ayrıca, 42 bin metrekarelik bir alan da ilerideki süreçte otel ve kongre merkezi yapılması amacıyla ayrıldı.

Hedef 365 gün fuarcılık
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 26 milyon lira kamulaştırma bedeli ödeyerek fuarcılık için hazırladığı Gaziemir’deki 337 dönüm alan ile kentte “365 gün fuarcılık” hedefleniyor.

İzmir’in yeni fuar kompleksi, çağdaş mekanların yanı sıra, teknik ve sosyal altyapı donanımlarıyla büyük boyutlu ihtisas fuarlarının gereksinimlerini karşılayabilecek niteliklere sahip olacak. Şehir içi ulaşım, konaklama ve hizmet alanlarına yakın konumuyla, fuar katılımcılarının yanı sıra kentliler de yeni fuar alanına kolayca ulaşabilecek.

egedesonsoz.com
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen Umut » Prş 07 Haz 2012, 22:58

Maalesef itiraz geldi :/

Yeni Fuar Alanı’nda itiraz geldi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziemir’de yapmayı planladığı geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan Yeni Fuar Alanı’na itiraz geldi. İhale teklif veren Öztaş Firması, itirazını belediyeye yaptı.

FATİH YAPAR/EGEDESONSÖZ - İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziemir’de 300 dönüm alan üzerine kurmayı planladığı Yeni Fuar Alanı’nın ihalesi gerçekleştirildikten sonra sorun çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Fazıl Ölçer başkanlığında gerçekleştirilen ihaleye EMT İnşaat Şirketi ile birlikte 244 milyon 240 bin TL teklif veren Öztaş Firması belediyeye başvuruda bulunarak itiraz etti.

Büyükşehir Belediyesi İhale Komisyonu’nun yeni fuar alanı ihalesi ile ilgili “Ermit Mühendislik Şirketi’ne verdik” açıklamasının ardından ihaleye oldukça yüksek teklif veren Öztaş Firması resmi başvurusunu yaptı. Belediyenin yapılan başvuruyu incelemeye aldığı kısa zamanda değerlendirme sonucunu açıklayacağı belirtildi. İtirazı ret edilmesi beklenen Öztaş Firması’nın Kamu İhale Kurumu’na gitmesi halinde belediyenin yapacağı yer teslim işlemi uzayacak. Öztaş’ın konuyu KİK’e taşıması halinde teslim yaz aylarını bulacak.

İhaleye katılan firmaların teklifleri şöyle olmuştu:

1). AKM Yapı Taahhüt San. Ve Tic. Ltd. Şti. ile Özka İnş. A.Ş. ortak girişimi
287 milyon 959 bin 87 TL 48 kuruş

2). Öztaş İnşaat, İnşaat Malzemeleri Tic. A.Ş. ile EMT İnşaat Turz. Tic. A.Ş. ortak girişimi
244 milyon 240 bin TL.

3). Nuhoğlu İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Alt ve Üst Yapı İnş. San. Tic. Ltd. Şti. ortak girişimi
216 milyon 799 bin 980 TL.

4). Ermit Mühendislik İnş. Ve Tic. Ltd. Şti.
259 milyon 690 bin TL.

5). İzka İnş. Taah. Müh. Ltd. Şti. ile Türkerler İnş. Turz. Maden. Enj. Ür. Tic. ve San. A.Ş. ile Durmaz İnş. Taah. Tic. Ltd. Şti. ortak girişimi
284 milyon 112 bin TL.

6). Limak İnş. San. Ve Tic. A.Ş. ile Kolin İnş. Turz. San. Ve Tic. A.Ş. ortak girişimi
283 bin 694 bin 900 TL.

7).YDA İnşaat San. ve Ticaret A.Ş.
293 milyon 929 bin TL.

8). Varyap Varlıbaşlar Yapı San. Turz. Yatırımları Tic. Elk. Üre. A.Ş.
241 milyon 960 bin TL.

9). İntes Grup İnş. Ve Tic. A.Ş. ile Fema İnşaat Ticaret A.Ş. ortak girişimi
274 milyon 400 bin TL.

egedesonsoz.com
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen Umut » Prş 12 Tem 2012, 13:46

KİK' e giden Varyap'ın itirazı da kabul edilmiş. Süreç epey uzayacak galiba.

Yeni Fuar alanı da KİK’e takıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projesi olan ‘Gaziemir Yeni Fuar Alanı’ da KİK engeline takıldı. KİK, ihaleyi kazanamayan VARYAP AŞ’nin itirazını haklı bularak düzeltici işlem uygulanmasına karar verdi.

Can ÖZLÜ/ EGEDESONSÖZ - İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir'de, 300 dönüm alan üzerine kurulacak yeni fuar kompleksi için geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen ihaleyi Ermit Mühendislik kazanmış ve kentin vizyonuna katkı sağlayacak proje için ilk adım atılmıştı. Belediye tarihin en büyük ihalelerinden biri olan ihaleyi 259 milyon 690 bin TL bedelle kazanan Ermit Mühendislik, Kamu İhale Kurumu engeline takıldı. KİK’e yapılan itirazlar sonrası yaklaşık bir ay geciken sözleşme süresi, yapılan itirazın kabul edilmesi ile iyice karmaşık bir hal aldı!

KİK İTİRAZI HAKLI BULDU, DÜZELTME İSTEDİ!
İhale’yi KİK’e şikayet eden firmalardan biri olan Varyap Varlıbaşlar Yapı San. Turz. Yatırımları Tic. Elk. Üre. A.Ş’nin itirazı, KİK tarafından kabul edildi. Şikayet başvurusunu inceleyen Kamu İhale Kurumu, ihalede düzeltme işleminin yapılmasına karar verdi. Bu itiraz nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük prestij projelerinden bir olan Yeni Fuar Alanı’nın yapımı için ihaleyi kazanan Ermit Mühendislik’le imzalayacağı protokol bir kez daha askıya alındı. KİK’in verdiği düzeltme kararının ardından gerekçeli kara beklenecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi İhale Komisyonu, Ermit’e verdiği ihaleyi gözden geçirecek ve yeni bir rapor hazırlayacak. İhalede düzeltme yapılmasını gerektirecek düzeltici işlem önemi göz önüne alınarak gerekli yaptırımlar uygulanacak, ihale iptal edilebilecek ya da iptal söz konusu olmadan, ihale, evrakları tam olan bir diğer firmaya devredilecek. İhale sonrası sözleşme süreci, KİK’in bu kararı sonrası bir kez daha uzayacak.

SÜREÇ NASIL İŞLEDİ!
19 Nisan'da gerçekleştirilen ihale için 19 firma ihale dosyası aldı. 9 istekli firma ihaleye katılmak için teklif sundu. İhale Komisyonu değerlendirmesinde 9 firmadan 5'inin geçerli teklif verdiği tespit edildi. Toplam 337 bin metrekarelik alan üzerinde projesi hazırlanan bölge, sergi holleri, seminer salonları, geniş otoparkı ve sosyal donatı alanları ile uluslararası standartlara uygun olarak tasarlandı. Yeni fuar kompleksinde yapılacak olan seyir kulesi, fuar katılımcı ve ziyaretçilerine farklı bir ortam sunarken, amfi tiyatro şeklinde hazırlanan meydanı, fuarlar süresince çekim merkezi haline gelecek. Toplam 337 bin metrekare alan üzerine projesi hazırlanan yeni fuar bölgesinde, ilk etapta 110 bin metrekare alan üzerinde 7 tane sergi holü yapılacak.

egedesonsoz.com
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Prş 12 Tem 2012, 15:48

Ben böyle beceriksiz belediye görmedim hayatımda.. VARYAP gibi prestij projeler yapan bir firma dururken ermit diye kıytırık bir firmaya hemde daha fazla paraya ver. İyi oldu KİK ' e takılması gercekten sevindim. Ama her zaman ki gibi kendilerini haklı göstermeye calısırlar , tabi izmirli yutarmı orasını Allah bilir ;)
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Janbass » Cum 13 Tem 2012, 00:33

Tam İzmir işi oldu gene, :evil:
adam gibi yapsalar ya şu işleri
Janbass

Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 1 mesaj

Mesajgönderen Gökhan » Cum 30 Kas 2012, 04:28

KİK, Gaziemir'deki alanın ihalesine yapılan 2 itirazdan birini reddetti. KİK'in ikinci itiraz için de aynı kararı vermesi halinde 2013 başında inşaata başlanacak..

Hadi hayırlısı..İnşallah 2. itiraz da reddilir ve daha fazla zaman kaybedilmez..
Gökhan

Mesajgönderen Gökhan » Prş 06 Ara 2012, 14:58

Çok şükürrrrr..

Gaziemir’e yapılacak kent tarihinin en büyük yatırımlarından biri olan Yeni Fuar Alanı ihalesinde KİK son itirazı da reddetti.

Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projesi olan Gaziemir Yeni Fuar Alanı’nın önü açıldı!

Nisan ayında yapılan ihalenin en düşük teklifi veren Ermit Mühendislik tarafından kazanılmasının ardından Haziran ayında başlayan itiraz ve Kamu İhale Kurumu inceleme süreci nihayet sonlandı. KİK haklı bulduğu iki itirazdan sonuncusu olan VARYAP-Varlıbaşlar Ortaklık girişiminin şerhini de inceleyip reddetti ve böylece tamamı 360 milyon dolara mal olacak tarihi yatırımın önü açıldı.

Bu aşamadan sonra Büyükşehir Belediyesi’nin gerekli prosedürleri yerine getirerek ihaleyi kazanan Ermit firmasıyla sözleşme imzalaması ve belki de kentin kaderini değiştirecek projenin en kısa sürede yola çıkması bekleniyor.

Ege'de Son Söz

Bundan sonraki en büyük temennimiz, ihaleyi alan firmanın güzel bir şekilde projeyi uygulamasıdır..Gerçi böyle bir büyük projeyi onların da tam anlamıyla uygulayacağını düşünüyorum..Sonuçta bu da onların vizyon projesi olacak
Gökhan

Mesajgönderen Umut » Prş 06 Ara 2012, 15:05

Habere çok sevindim. Çünkü ben KİK'in iptal edeceğini düşünüyordum. Şimdi sadece zaman kaybettirmiş oldular. Gerçi bunda itiraz eden şirketlerin de payı var. Sonuç olarak ihalenin hiç duymadığım Ermit firmasına gitmesini garip karşılasam da İBB'nin haksız olmadığı ortaya çıkmış oldu.

Temel atma törenini iple çekiyorum.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

ÖncekiSonraki

Dön Kültür-Sanat ve Spor Tesisleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Free Web Hosting