Gaziemir Yeni Fuar Alanı Projesi (Fuar İzmir)

Re: Gaziemir Yeni Fuar Alanı Projesi

Mesajgönderen blackley » Prş 06 Ara 2012, 15:59

Çok şükür yapılsın bitsin bir an önce.. Darısı teleferiğin başına.
blackley

Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Prş 06 Ara 2012, 18:08

keske varyap kazansaydı. Acıkcası üzüldüm bu adı sanı bilinmeyen sirketin böyle büyük projeyi yapacak olmasına. Umarım ucube birsey cıkmaz ortaya
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Gökhan » Prş 06 Ara 2012, 18:22

Adı sanı duyulmamış dediğin şirket Türkiye'de bir çok büyük iş yapmış..

Kendi sitelerinden alıntıdır..

1971 yılında kurulmuş olan firmamız kamu ve özel sektörde çeşitli projeler tamamladı. Son 25 yılda sırasıyla;

İller Bankası İçme Suyu İnşaatı,
T.Şişe Cam Gebze Cam Fabrikası,
T.Şişe Cam Trakya Lojman ve Sosyal Tesisler İnşaatı,
EmlakBank Etlik 520 Adet Konut İnşaatları,
TRT Sefaretler Stüdyosu İnşaatı,
TEDAŞ Şanlıurfa Hizmet Binası,
DHMİ Van Havaalanı ve Kuvvet Santrali İnşaatı ,
MEB 8 YILLIK Kesintisiz Eğitim Okulları,
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Kütüphane İnşaatı,
TRT İzmir TV Binası,
Toki Bingöl-Genç Afet Konutları İnşaatı,
Toki Hakkari Merzan Mahallesi Afet Konutları İnşaatı,
Toki Erzincan 368Adet Konut İnşaatı,
Toki Karabük 476 Adet konut ve Sosyal Donatı İnşaatı,
Muğla 880 Adet Konut ve Sosyal Donatı İnşaatı
işlerini başarıyla tamamlayıp teslim etti.

Şu anda taahhüdümüz altında

Ağrı Patnos İlçesi 224 Adet Konut, 32 Derslikli İlköğretim Okulu, Ticaret Merkezi, Cami Şadırvan İle Adaiçi Altyapı, Genel Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi TOKİ İzmir Tire 320 Adet Konut ve Sosyal Donatı İnşaatı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Buca Toplu Konutları İnşaatı İşi
İzmir Tire 320 Adet Konut, 1 er Adet İlköğretim Okulu, Ticaret Merkezi ile Genel, Adaiçi Altyapı ve Çevre Düzenlenmesi İnşaatı İşi
Kahramanmaraş İli Elbistan İlçesinde Yapılacak Olan 504 Adet Konut ve Sosyal Donatısı ( 24 Derslikli İlköğretim Okulu, Camii, Şadırvan, Ticaret Merkezi ), Adaiçi Genel Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi
Van İli Yeşil Köy Mevkiinde Yapılacak Olan 78 Adet Tarım Köy Konutu ve Sosyal Donatısı ( Ticaret Merkezi, Cami Şadırvan, 8 Derslikli İlköğretim Okulu ) Adaiçi Ve Genel Altyapı ile Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi

işlerinin yapımına devam edilmektedir.

Ayrıca Varyap'la ilgili çeşitli eksiklikler veya yetersizlikler vardı ki KİK, ihaleyi iptal etmedi..Yoksa KİK'in bu fırsatı kaçıracağını sanmıyorum :lol:
Gökhan

Beğendikleri: 96 mesaj
Beğenilenleri: 197 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Prş 06 Ara 2012, 22:08

yaptıkları projeleri gördünüz mü peki ? sizin tokinin yaptıgı apartmanlara ucube diyorsunuz yaa işte o apartmanları yapıyor bu sirket. Kısacası varyap ile kıyaslanmayacak derecede igrenc yapılar yapıyor. Bence hepimizin güzel bir bina bekledigi gaziemire de ucube yapı diker bu adamlar..

işte ermitin sitesi http://www.ermitmuhendislik.com/

buda benim kazanmasını istedigim şirketti http://www.varyap.com/eng

Ayrıca kocaoglunun sacmaladıgı diger bölüm ise rakamlar

Varyap Varlıbaşlar Yapı San. Turz. Yatırımları Tic. Elk. Üre. A.Ş.== 241 milyon 960 bin TL.
Ermit Mühendislik İnş. Ve Tic. Ltd. Şti. ======================= 259 milyon 690 bin TL.

İşte rakamlar ortada. Acaba kocaoglunun tanıdıgı filan mı bu ermit sirketi ;) Yoksa böyle cirkin projeler yapan bir firmaya daha fazla paraya bina yaptırmak düsündürücü :lol:
mertoviçizmir

Mesajgönderen Gökhan » Cum 07 Ara 2012, 01:26

Yahu arkadaş, başka zaman Ankara şöyle Ankara böyle diye övünür, şehirciliğini ön plana çıkarırsın..Şimdi de o şirket TOKİ'nin ucube binalarını yaptı dersin..Kendinle çelişiyorsun farkında değilsin..Ayrıca şunu unutma TOKİ Genel İdaresi, planı, projeyi verir, firmalar uygular..Yani TOKİ evlerinin yapısını, uygulayıcı firmalar belirlemiyor, bilmem anlatabildim mi?

Ayrıca tutturmuşsun bir Varyap diye, Varyap'tan önce Nuhoğlu İnşaat'ın daha düşük teklif verdiğini, bakarsan görürsün..İhale işleri senin benim bildiğim gibi yürümüyor..Eğer ihalede bir sorun olsa, emin ol KİK iptal etmişti..

Son olarak da düzenli denetimler yapıldığı takdirde hiçbir sorunun çıkacağını düşünmüyorum..
Gökhan

Mesajgönderen Umut » Cum 07 Ara 2012, 02:24

İhaleye katılan firmalardan 4'ü, ihale sonuçlandıktan sonra İBB'yi KİK'e şikayet etmiş. Tüm şikayetler reddedilmiş. Bu şikayetleri ve reddedilme gerekçelerini https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/Vatandas/SikayetSorgu.aspx adresinden inceleyebilirsiniz. "İhale Adı" kısmına fuar yazıp aratırsanız tüm itirazları görebilirsiniz.

Varyap'a gelirsek; verdikleri fiyat belirlenen tahmini bedelin çok altında olduğundan "aşırı düşük fiyat" olarak değerlendirilmiş. Firmaya "Bu işi nasıl bu fiyata yapacaksınız?" denmiş, gelen yanıt ise açıklayıcı olmadığı gibi usulen de uygun değilmiş. Dosyada buna ek olarak 5 farklı şikayet daha var, ama kararda hepsinin geçersiz olduğu yazılı. Nuhoğlu İnşaat'ın teklifi de "aşırı düşük fiyat" olarak değerlendirilmiş. Fakat firma cevap yazısı dahi göndermemiş. Detayları inceleyebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cum 07 Ara 2012, 15:52

Gökhan yazdı:Yahu arkadaş, başka zaman Ankara şöyle Ankara böyle diye övünür, şehirciliğini ön plana çıkarırsın..Şimdi de o şirket TOKİ'nin ucube binalarını yaptı dersin..Kendinle çelişiyorsun farkında değilsin..Ayrıca şunu unutma TOKİ Genel İdaresi, planı, projeyi verir, firmalar uygular..Yani TOKİ evlerinin yapısını, uygulayıcı firmalar belirlemiyor, bilmem anlatabildim mi?

Ayrıca tutturmuşsun bir Varyap diye, Varyap'tan önce Nuhoğlu İnşaat'ın daha düşük teklif verdiğini, bakarsan görürsün..İhale işleri senin benim bildiğim gibi yürümüyor..Eğer ihalede bir sorun olsa, emin ol KİK iptal etmişti..

Son olarak da düzenli denetimler yapıldığı takdirde hiçbir sorunun çıkacağını düşünmüyorum..

Varyapın yaptıgı binaları bilmiyorsundur ancak ben sitesini bile gönderdim bakıp bakmamak sana kalmıstır , suan ihale verilen adı belirsiz firma ise bakalım nasıl bir ucube dikecek o bölgeye cok merak ediyorum :lol:
mertoviçizmir

Mesajgönderen Gökhan » Cum 07 Ara 2012, 16:28

Umut'un mesajindan sonra hala Varyap diyebiliyorsun ya pes dogrusu.. Adam hangi firmaya ihalenin ne icin verilmedigini tek tek aciklamis daha ne istiyorsun anlamis degilim.. Hayir cok Varyap hayranligin varsa yap bir gokdelen ver Varyap'a.. Kendin cal kendin oyna :) Hala ihalenin kendi görüşün dogrultusunda olmasini istiyorsun.. Ayrica Ermit Muhendisligi de övmüyorum.. Gerekli denetimler yapildiktan sonra proje neyse o uygulanir diyorum.. Eksik yanlarini görürsem elestiririm.. Ancak simdiden dogmamis cocuga don biçmek cok sacma
Gökhan

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cum 07 Ara 2012, 16:44

Gökhan yazdı:Umut'un mesajindan sonra hala Varyap diyebiliyorsun ya pes dogrusu.. Adam hangi firmaya ihalenin ne icin verilmedigini tek tek aciklamis daha ne istiyorsun anlamis degilim.. Hayir cok Varyap hayranligin varsa yap bir gokdelen ver Varyap'a.. Kendin cal kendin oyna :) Hala ihalenin kendi görüşün dogrultusunda olmasini istiyorsun.. Ayrica Ermit Muhendisligi de övmüyorum.. Gerekli denetimler yapildiktan sonra proje neyse o uygulanir diyorum.. Eksik yanlarini görürsem elestiririm.. Ancak simdiden dogmamis cocuga don biçmek cok sacma

Umut'un mesajına bir şey söylemiyorum. Benim söyledigim adı belirsiz firmanın ucube bir yapı yapacagıdır. Hevesle beklenen proje tam bir fiyasko olacak. Bunu da hep birlikte görecegiz zaten.
mertoviçizmir

Mesajgönderen Gökhan » Cum 07 Ara 2012, 16:56

Bitsin, sonuca göre konuşuruz tekrardan..
Gökhan

ÖncekiSonraki

Dön Kültür-Sanat ve Spor Tesisleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Free Web Hosting