Tramvay ve Monoray Hatları

Re: Tramvay ve Monoray Hatları

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cum 06 Oca 2017, 22:28

Bundan sonrası için benim tahminlerim Buğra Gökçe, Levent Piriştina, Olgun Attila ve Kamil Sındır; bunlardan biri olur muhtemelen.


Saydıklarından sadece Kamil sındır iyi bir aday olur. Digerleri kocaoglunu bile aratabilirler. Ozellikle levent piriştina ve olgun atilla icin büyüksehir fazla agır olur. Bugra gokce ise sadece peyzaj calısmalarına onem veren birisi ( makyaj )

Bence büyüksehir için eski k.s.k. belediye baskanı cevat durak iyi bir aday olabilir. Yine aynı sekilde şuanki bayraklı belediye baskanı ve menemen belediye baskanları da büyüksehir icin iyi birer aday. Ozellikle de menemen belediyesi cok iyi çalısıyor.

Bu arada kocaoglu gecen donem de son diyordu ama yine aday oldu ve kazandı. Artık tamamen bırakmalı.
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Re: Tramvay ve Monoray Hatları

Mesajgönderen Mesut » Pzr 08 Oca 2017, 18:22

Aziz başkan sağlığı elverdiği müddetçe belediye başkanımız olsun. Umarım bir sonraki seçimlerde de aday olur.
Kullanıcı avatarı
Mesut
 
Mesajlar: 868
Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj
Kayıt: Pzt 04 Şub 2013, 05:13
Konum: İzmir

Re: Tramvay ve Monoray Hatları

Mesajgönderen Umut » Cum 24 Şub 2017, 15:37

Monoray için ÇED gerekli değildir kararı çıkmış valilikten. Yakında ihaleye çıkılacakmış.

http://www.egedesonsoz.com/haber/valili ... ani/946918

Fedemre bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 380 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Tramvay ve Monoray Hatları

Mesajgönderen Fedemre » Pzt 06 Mar 2017, 15:31

Başkan Aziz Kocaoğlu, sabah mesaisine hat imalatlarının tamamına yakınının bittiği 9 kilometrelik Karşıyaka Tramvayı'nı inceleyerek başladı. 450 milyon liralık dev projede çalışmaların planlandığı şekilde ilerlediğini söyleyen Başkan Kocaoğlu, “İzmir'i ulaşımda hak ettiği konforla buluşturacağız” dedi. Çalışmaların daha erken başladığı ve yılbaşından bu yana test sürüşlerinin yapıldığı Karşıyaka hattında, Nisan ayından itibaren yolculu seferlerin başlaması bekleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, gelen yolcu taleplerini değerlendirerek Karşıyaka tramvay hattının Çiğli İZBAN İstasyonu, Katip Çelebi Üniversitesi ve Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ne uzatılması için ön projeye onay aldı. Projenin yapımına ise bu yıl içinde başlanacak.

Haberin Devamı: http://www.izmir.bel.tr/HaberDetay/22321/tr
Fedemre
 
Mesajlar: 112
Beğendikleri: 47 mesaj
Beğenilenleri: 43 mesaj
Kayıt: Cum 12 Eyl 2014, 02:14

Re: Tramvay ve Monoray Hatları

Mesajgönderen Umut » Pzr 19 Mar 2017, 01:29

Tramvayın Çiğli uzatmasını Aziz Başkan'ın ağzından teyit etmiş olduk.

ÇİĞLİ’YE MÜJDE: TRAMVAY UZATILACAKTIR!
Tramvay, İZBAN çevre yolundan itibaren Atasanayi’ni toplayarak Çiğli Hastanesi ve Katip Çelebi Üniversitesi’ne kadar uzatılacaktır. Karşıyaka Tramvayı aynı zamanda Karşıyaka ve Çiğli’nin deniz yoluna ulaşımını da sağlayacaktır. 1-2 yıl içinde bitirir hizmetinize sunarız.

http://www.egedesonsoz.com/haber/kocaog ... tir/948911
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 380 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Tramvay ve Monoray Hatları

Mesajgönderen mertoviçizmir » Sal 11 Nis 2017, 13:11

Büyükşehir Meclisi'nde 'monoray' tartışması

AK Parti Grup Başkanvekili Doğan iptal edilen Monoray Projesi için, “İzmir’in oyuncak tren gibi kalan bu projesi hüsranla sonuçlandı” derken CHP’li Aydoğan, “Açıklamalarınızı biraz insafsızca ve gaddarca buldum” cevabını verdi.

Oturumun dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun iptal olduğunu açıkladığı Monoray Projesi için eleştirilerini sıraladı.

SALONU TERK ETTİLER
AK Partili Doğan Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşım ve projeler üzerinden yüklenirken Cumhuriyet Halk Partili (CHP) bazı meclis üyeleri salonu terk etti.

Bunun üzerine Doğan, CHP’li Aydoğan’a, “Siz grubunuza sahip çıkamıyorsunuz. Onlar dinlemiyorsa sizin meclis başkanı olarak sahip çıkmanız lazım. Burada kentle ilgili bir proje konuşuyoruz” dedi.


DOĞAN’DAN MONORAY İÇİN ELEŞTİRİ YAĞMURU


Doğan, “Türkiye’de bir ilk diyerek 2013’te duyurduğunu yaklaşık 1 milyon harcanarak projesi yaptırılan Monoray iptal edildi. Gelen iptal haberiyle havalı ulaşım havada kaldı. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan oldunuz. Harcanan para çöpe gitti. Bu rakam bir kamu zararı mıdır yoksa değil midir? İzmir’in kaybolan vaktinin ve boşa giden parasının hesabını kim verecek? İstanbul Büyükşehir belediye 15 kilometre 17 durak ve 30 setlik vagon alımını içeren projenin kazmasını 2017 Ocak ayında vurdu. İzmir’in oyuncak tren gibi kalan bu projesi hüsranla sonuçlandı. Pahalıya geldiği gerekçesiyle iptal edildiğini duyduk. Bu bize yanlış hesap Bağdat’tan döndü dedirtmiştir. 400 milyon dev fuar alanına otobüsten başka bir şey yok. Fuar açılalı 2 yıl oldu herhangi bir ulaşım çözümü bulunamadı. Monoray için ölü yatırım olur demiştik alternatif olan tramvay çözüm değildir. Neyse ki buna da şükür zararın neresinden dönülürse kardır diyoruz. Büyükşehir Belediyesi nasıl ve hangi akla hizmet bu işe soyunmuştur? Bu kentin başka ulaşım sorunu mu kalmadı? Projenin hüsrana uğramasının sebebi yöneticilerin İzmir’i tanımamasıdır. Yüksek kredi notunuz var, dünyada en hızlı büyüyen şehir İzmir, İstanbul, Ankara, Kayseri’ye hatta yanı başımızdaki Manisa kadar bile vizyonumuz yok. En azından bundan sonra vizyon sahibi projeler belirlenmesini ve bu beceriksizliğin son bulmasını istiyoruz” dedi.İNSAFSIZCA VE GADDARCA BULDUM!
Eleştiriler karşısında konuşan CHP’li Sırrı Aydoğan, “Size cevap olsun diye söylemiyorum ama açıklamalarınızı biraz insafsızca ve gaddarca buldum. Bu bir hesap meselesidir. Moskova, Londra, Paris metrosu 1950’li yıllarda başladı. Şu an 121 ile 125 kilometre arasında… İzmir 12 sende bunu geçti. İstanbul ne yaparsa yapsın iftihar ederiz. İstanbul ulaşım sorunun çözemedi. Gönlümüz isterdi ki çözsün oradaki insanlarımız rahatlasın. İzmir’de gelmiş geçmiş en büyük hizmetlerin yapıldığı dönemdir bu dönem. İncelerseniz teşekkür edeceğinizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

http://www.egedesonsoz.com/haber/buyuks ... 1069#agree

Hayatımda 1 kere bile akp ye oy vermedim ve yine vermeyecegim. Ama adamlar bu sefer dogru soylemiş. Hep soyluyorum bu kocaoglu izmire gercekten fayda saglamıyor artık. Kaç tane proje baslamadan iptal edildi. Verilen sozleri tutmak cok mu zor. Buca metrosu , Narlıdere metrosu , bornova merkez istasyonu , buca tramvayı , bayraklı-bornova tramvay hattı , yenişehir tramvayı , kadifekale-basmane teleferik hattı , kadifekaleye müze , kültüpark kongre merkezi , sasalı dogal yasam parkı 2 kat büyütülecek , akvaryum projesi , 10 senedir bekleyen opera binası , son secimde vaat edilen temapark şimdi de gaziemir fuar monoray hattı iptal olmuş. :x

Birde t.şak gecer gibi paris ve londradan daha uzun metro hattımız var demiş. Herhalde Türkiyenin en kültürlü en okuyan - arastıran sehrinin izmir oldugunu unuttular. Londra ve Pariste 500 km metro hattı mevcut. Nüfusları 12 milyon. İzmirde eger bu gelişmiş şehirlere oran yaparsak İzmirde 166 km metro hattı olması gerekir. İzmirde suan 20 km metro var. Nasıl İzmir paris ve Londrayı geçti anlamadım. Kıçıkırık sofya bile 45 km metro var. Atina 50 km solladı. İnsan bunu yazarken utanır. :x
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Re: Tramvay ve Monoray Hatları

Mesajgönderen Umut » Cmt 23 Eyl 2017, 15:26

Haziran'da resmi olarak açılan Karşıyaka Tramvayı'nın Çiğli'ye uzatılması için 2 ay evvel valilikten izin çıkmıştı. Bu hafta da bakanlık onay vermiş. İkinci haberde harita da mevcut.

http://www.egedesonsoz.com/haber/ve-dos ... 9862#agree
http://www.egedesonsoz.com/haber/ve-ona ... yor/965817
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 380 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Re: Tramvay ve Monoray Hatları

Mesajgönderen Umut » Pzr 11 Mar 2018, 15:16

Konak Tramvayı deneme seferleri sırasında bir araç Küçükyalı civarından geçerken:

https://i.hizliresim.com/QV8r4Z.jpg
Wow'da bir misafir paylaşmış.

Yolculu seferler için de 15 Mart telaffuz ediliyordu ama bakalım.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 2823
Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 380 mesaj
Kayıt: Pzr 28 Kas 2010, 01:33
Konum: İzmir

Önceki

Dön Ulaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron