Çiğli Kaklıç Havaalanı

Re: Çiğli Kaklıç Havaalanı

Mesajgönderen Umut » Pzr 30 Kas 2014, 01:11

Binali Yıldırım buranın 2023 hedefleri doğrultusunda sivil uçuşlara açılabileceğini söylemiş; http://www.egedesonsoz.com/haber/Yildir ... izi/884642
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Re: Çiğli Kaklıç Havaalanı

Mesajgönderen Umut » Cum 17 Nis 2015, 00:31

Geçen gün aradan geçen zaman içinde hiçbir gelişme olmadığını yazacaktım da sonra heyecanlandırmayayım diye vazgeçmiştim. Bugün tesadüf Kemal Anadol konuyu tekrar gündeme getirerek buranın sivil uçuşlara açılması için çağrı yapmış.

Anadol’dan adaylara, hükümete ve yerel idareye İzmir’e 2.havaalanı çağrısı!

CHP’de en uzun süre Grup Başkanvekilliği görevi yapan İzmir Eski Milletvekili Kemal Anadol, adayları, yerel iradeyi ve sivil toplum örgütlerini 35 Proje içinde yer alan ‘Vecihi Hürkuş Hava Alanı’ projesinin hayata geçmesi için mücadeleye çağırdı.
...
Adnan Menderes Hava limanı İzmir metropolüne ve İzmir'in güneyindeki il ve ilçelere hitap etmektedir. Oysa Edremit körfezindeki yerleşim yerlerinden, Manisa’nın Akhisar, Kırkağaç, Soma ilçelerine ve tüm Bakırçay bölgesine uzanan Kuzey Ege'de yaşayan yurttaşlarımız için Kaklıç Hava alanı gerçek ve acil bir ihtiyaçtır.
Karşıyaka'dan başlayarak kuzeye uzanan bölgede nüfus yoğunluğu giderek artmaktadır. PETKİM çok büyük yatırım ve genişleme çalışması içindedir. Gediz ve Katip Çelebi Üniversiteleri Çiğli ve Seyrek kampüslerinde eğitime başlamışlardır. Binlerce öğrenci ve yüzlerce öğretim üyeleri burada yaşamaktadırlar. Çandarlı'da Avrupa'nın en büyüğü olacağı söylenen bir liman yapımı sürmektedir. Çiğli Atatürk ve Aliağa Organize Sanayi ve Menemen Serbest Bölgeleri bu alanda faaliyet göstermekteler. Sağlık alanında özel sektör ve kamu hastaneleri her geçen gün bu bölgede yoğunlaşmaktadır.
Kuzey Ege ve Bakırçay havzası sanayinin dışında çok önemli bir tarım ve turizm alanıdır.
...
http://www.egedesonsoz.com/haber/Anadol ... si-/896701
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Önceki

Dön Ulaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 14 misafir

Free Web Hosting