Karayolu Yapım ve Düzenleme Çalışmaları

Re: Karayolu Yapım ve Düzenleme Çalışmaları

Mesajgönderen GökhanTasgin » Çrş 24 Ağu 2016, 01:33

Yapılması gereken:

1- Çandarlı-Zeytındağ kavşağını köprü yada altgeçitli kavsağına dönüştürülmeli.

2- Bergama ayrımı köprülü kavşağına dönüştürülmelidir!!!

Yıllardar kimse buraya adam bir çözüm bulamadı! Bu ayrım ölüm ayrımı burada çok kazalar pldu!!! Lütfen yetkililer buna bir çözüm bulsun artık!!
GökhanTasgin
 
Mesajlar: 80
Beğendikleri: 8 mesaj
Beğenilenleri: 2 mesaj
Kayıt: Sal 02 Ara 2014, 21:46

Re: Karayolu Yapım ve Düzenleme Çalışmaları

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzt 29 Ağu 2016, 19:17

Gürçeşme nefes alacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca'ya kent merkezinden araç giriş-çıkışını sağlayan ana arterlerden birisi olan Gürçeşme Caddesi'nin genişliğini 10 metreden 20 metreye çıkarıyor. Büyükşehir, bu amaçla başlattığı kamulaştırma çalışmaları için bugüne kadar 16.8 milyon TL ödedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 30 yıldır kent gündeminde olan “Gürçeşme Caddesi'nin genişletilmesi” projesini yaşama geçiriyor. Hem Konak ilçesine bağlı Gürçeşme ve çevresindeki semtlerin hem de Buca'nın kent merkezine bağlantısını sağlayan en önemli arterlerden birisi olan Gürçeşme Caddesi'nin genişletilmesi için başlatılan çalışmalar etaplar halinde sürüyor. Caddenin genişliğini 10 metreden 20 metreye çıkaracak proje kapsamında bugüne kadar 16 milyon 845 bin TL'lik kamulaştırma gerçekleştirildi.

Buca'ya araç giriş ve çıkışını da önemli ölçüde rahatlatacak olan kamulaştırma çalışmaları etaplar halinde devam ederken, toplam 2.5 kilometre uzunluğunda olan proje kapsamında, yolun 1.5 kilometrelik bölümünde kamulaştırma çalışmaları tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesi, çalışmalar kapsamında ilk olarak "jeolojik sakıncalı alan" kapsamında kalan 90 adet zemin ve zemin üstü taşınmazın kamulaştırmasını tamamlayarak 250 metre uzunluğunda bir alanın yıkımını gerçekleştirdi. Toplamda 215 adet taşımazın kamulaştırmasını gerçekleştirecek olan Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar toplam 174 binanın kamulaştırmasını yaptı ve bunlardan 152'sinin yıkımını gerçekleştirdi.

Resim

Resim

Resim

Resim

https://www.izmir.bel.tr/HaberDetay/20731/tr

Güzel ve mantıklı bir proje. Sanırım tek gidiş tek gelişmiş eski hali. Şimdi ise 2 gidiş 2 geliş olacak. Şuan için yeterli ama gelecek adına 3 gidiş 3 geliş olsa cok daha iyi olur. izmirde yollar cok dar ve bu bölge görüldügügibi gecekondu bolgesi , yarın buraya apartmanlar dikilmeye basladıgında bu yol yetersiz kalacak şimdiden 6 şerite dönüştürülmüş olsa bayraklı da yapılan yeni yol gibi olurdu.
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Re: Karayolu Yapım ve Düzenleme Çalışmaları

Mesajgönderen Gökhan » Pzt 29 Ağu 2016, 23:54

Bu yol en çok da benim işime yarayacak; yıkım yapılan yer Gültepe'ye çok yakın. Uçan Yol da tünelle bağlandığında Buca'nın yanı sıra Levent-Yıkıkkemer güzargâhı büyük bir rahatlama yaşayacak.Yalnız yıkım yapılan yerlerin çevresinde kentsel dönüşüm biran önce başlamalı. Şuan bölge tam anlamıyla mezbelelik.
Gökhan
 
Mesajlar: 794
Beğendikleri: 96 mesaj
Beğenilenleri: 197 mesaj
Kayıt: Cmt 22 Oca 2011, 20:55

Re: Karayolu Yapım ve Düzenleme Çalışmaları

Mesajgönderen mertoviçizmir » Prş 08 Eyl 2016, 15:43

Doğuş Caddesi’nde işlem tamam

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca'nın çevre yolu bağlantısını sağlayan Doğuş Caddesi'ndeki trafik sorununu çözdü. Toplam 4 şeritlik caddeyi genişleterek, bazı kesimlerinde 8 şeride çıkaran Büyükşehir Belediyesi, ayrıca 100 araçlık yeni otopark alanı yarattı. Başkan Aziz Kocaoğlu, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarının ardından çehresi tamamen değişecek Doğuş Caddesi'ndeki çalışmaları yerinde inceledi.

Buca'nın ulaşımdaki en önemli sorunlarından biri daha çözüme kavuştu. Çevre yolu ve Kaynaklar istikametinden ilçeye bağlantı sağlayan Doğuş Caddesi, genişletme çalışmalarının ardından 35 metrelik modern bir bulvara dönüştürüldü. Özellikle Buca Koop'a bağlanan kavşaklarda oluşan yoğunluk nedeniyle her iki yönde de tıkanan trafik artık rahatladı. Karşılıklı ikişer şeritten toplamda 4 şeritlik yol, bazı kesimlerde 8 şeride kadar çıkarıldı. 1.300 metre uzunluğunda, 35 metre genişliğinde modern bir bulvara dönüşen Doğuş Caddesi'nin yeni hali sürücülerin, kampüse gelen üniversite öğrencilerinin ve bölge sakinlerinin yaşadığı trafik stresini de ortadan kaldırdı.

100 yeni otopark, 193 ağaç
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği proje sayesinde bölgenin otopark ihtiyacına yanıt verecek bir alan da kazanıldı. Cadde boyunca yaklaşık 100 araçlık yeni otopark alanı oluşturuldu. Planlandığı gibi Kurban Bayramı öncesinde tamamlanarak hizmete açılan projenin son durumunu yerinde inceleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Genel Sekreter Vekili Dr. Buğra Gökçe'den proje hakkında bilgi aldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri Doğuş Caddesi'ndeki çevre düzenlemesi çalışmalarını da tamamlamak üzere. Dikimi süren 193 ağaçla birlikte kentin en yeşil caddelerinden biri yaratılıyor. 101 çınar ve 87 mavi selvinin yanı sıra, koruma altına alınan 4 zeytin ağacı ve 1 manolya da artık Doğuş Caddesi'nin yeni sembolleri olarak yeni yerlerinde yaşamlarını sürdürecek.

Resim

Resim

https://www.izmir.bel.tr/HaberDetay/21764/tr

O bölge icin cok güzel oldu. Yapılan yol bucaya giriş çıkışı kesinlikle rahatlatacak , izmirde bu tarz yolların cogalması gerekiyor. Mümkün oldugunca 3 gidiş 3 geliş yollar artmalı. Böylece hem trafik rahatlar hem de seyir keyfi daha rahat olur. :)

2 kişi bunu beğendi.
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Re: Karayolu Yapım ve Düzenleme Çalışmaları

Mesajgönderen Fedemre » Pzr 23 Eki 2016, 23:21

Resim Resim
Hayırlısı bakalım..

Levent Marina Altgeçit'i için HİM'e sordum cevap geldiğinde yazarım.

Umut bu mesajı beğendi.
Fedemre
 
Mesajlar: 112
Beğendikleri: 47 mesaj
Beğenilenleri: 43 mesaj
Kayıt: Cum 12 Eyl 2014, 02:14

Re: Karayolu Yapım ve Düzenleme Çalışmaları

Mesajgönderen Fedemre » Pzr 23 Eki 2016, 23:42

Resim Resim Resim
Fedemre
 
Mesajlar: 112
Beğendikleri: 47 mesaj
Beğenilenleri: 43 mesaj
Kayıt: Cum 12 Eyl 2014, 02:14

Re: Karayolu Yapım ve Düzenleme Çalışmaları

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cmt 24 Ara 2016, 13:52

Yüzyılın proje atağı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında kentin trafik ve ulaşım sorununa kökten çözüm getirecek pek çok önemli projeye start verecek. Hazırlıkları süren yatırımlar arasında kentin en uzun tüneliyle Otogar'a bağlanacak 7 km'lik yol, Alsancak Tüp Geçidi, Marina Kavşağı altgeçidi, Narlıdere ve Buca metroları ile Fuar İzmir bağlantı yolu gibi dev projeler yer alıyor.

İzmir'in raylı sistem alanında tarihinin en büyük yatırımlarıyla geleceğe hazırlandığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Her yıl daha da artan bir ivmeyle gerçekleştirdiğimiz ulaşım yatırımları 2017 yılında zirveye çıkacak. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023 hedeflerine çok daha erken ulaşacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Kocaoğlu’nun çizdiği bu hedef doğrultusunda, 2017 yılında atacağı adımlarla kentteki ulaşım altyapısı alanında adeta devrim yapacak. Raylı sistem projelerinde çok önemli adımlar atan İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin en uzun tüneliyle Buca'dan Otogar'a bağlanacak 7 km'lik yol, Alsancak Tüp Geçidi, Marina Kavşağı Altgeçidi, Fuar İzmir bağlantı yolu, Onur Mahallesi Karayolu Köprüsü, Yeşillik Caddesi Yaşayanlar Kavşağı Karayolu Geçidi gibi yeni yol, kavşak ve geçitlerle de şehir içi trafiği büyük ölçüde rahatlatacak.

İşte İzmir trafiğine nefes aldıracak dev projeler:

Buca Onat Caddesi ile Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Çevre Yolu arasında bağlantı yolu
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent içi ulaşımda çığır açacak bir projeyi hayata geçirmek için 2017 yılında inşaat çalışmalarına başlayacak. Konak, Buca ve Bornova'yı birbirine bağlaması planlanan 2.5 kilometresi derin tünelle aşılacak toplam 7 kilometre uzunluğundaki yol projesiyle, Homeros Bulvarı Otogar’a kadar uzatılacak; İzmir'in trafik sorununa bir neşter daha vurulacak.
“Buca-Onat Caddesi ile Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Çevre Yolu Arası Bağlantı Yolu” adı verilen ve bünyesinde tamamı kent sınırları içinde olan en uzun tüneli de barındıracak proje iki ayrı etapta gerçekleştirilecek. Birinci etapta 2 bin 500 metre uzunluğunda "iki tüp tünel", ikinci etapta ise 2 adet viyadük, 2 adet altgeçit, 1 adet üst geçit yapılacak.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında viyadüklerin yüzde 80’ini, tünelin ise yüzde 40’ını tamamlayacak.

İzmir Çevre Yolu'ndan Aktepe Mahallesi ve Fuar İzmir'e bağlantı yolu ve kavşak projesi

2017 yılında Avrupa'nın en büyük fuarcılık tesislerinden biri olan Fuar İzmir'e yeni bir bağlantı yolu daha açılacak. İzmir Çevre Yolu'ndan Fuar İzmir ve Aktepe Mahallesi'ne bağlantı sağlayacak yol ve kavşak düzenlemesi, yeni yılın yatırım planları arasında yer alıyor. Yapılacak bağlantı kavşağı ile çevre yolunu kullanarak Aydın, Ankara, İstanbul ve Gaziemir istikametinden gelenler Fuar İzmir'e kesintisiz olarak ulaşabilecek. Ayrıca Aktepe, Peker, Aydın, Emrez ve İhsan Alyanak mahallelerine Akçay Caddesi üzerinden kavşak bağlantısının yapılacağı Şehit Süleyman Ergin Caddesi alternatif olarak kullanılacak ve bölgeye ulaşım kolaylaşacak.
Proje kapsamında 3 km yol, 850 metre istinat yapısı, 27 bin m2 yeşil alan düzenlemesi ve yol aydınlatma imalatları yapılacak.
Ayrıca ESBAŞ yönetiminin yeni yapacağı düzenlemeler ile Serbest Bölge'den servis ve bazı gümrüklü araçların çıkışları çevre yolundan sağlanacak.

Resim

Alsancak Tüp Geçidi
Alsancak bölgesinde Sait Altınordu Meydanı, Atatürk Caddesi ve Vahap Özaltay Meydanı'nın yayalaştırılması kapsamında, Liman Caddesi ile Şair Eşref Bulvarı arasında karayolu derin tüneli yapılacak. Proje ile bölgede yaklaşık 400 metre uzunluğunda yeni bir yaya ve bisiklet aksı oluşturularak Konak Tramvayı, İZBAN ve yaya bisiklet erişimi bütünleştirilecek. Projelendirme çalışmalarının yılın ilk aylarında tamamlanarak 2017 yılı içinde yapımı için çalışmalara başlanılması hedefleniyor.

Resim

Marina Kavşağı Karayolu Altgeçidi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent içi trafikte tıkanıklık yaşanan bir noktayı daha alt geçit formülüyle rahatlatmayı hedefliyor. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı ile İzmir-Çeşme Otoyolu arasında kesintisiz trafik akışının sağlanması için yaklaşık 800 metre uzunluğunda (350 metre kapalı kesit) 2 geliş, 2 gidiş toplam 4 şeritten oluşan karayolu altgeçidi inşa edilecek. Proje çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte, 2017 yılının ilk aylarında yapım çalışmalarına başlanması planlanıyor. Projeyle İzmir-Çeşme Otoyolu ve çevre yolundan gelen araçların Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinden Konak yönüne kesintisiz olarak ulaşımı sağlanacak. Altgeçit yaklaşık 350 metre uzunluğunda olacak ve 2 geliş-2 gidiş toplam 4 şeritten oluşacak. Konak Tramvayı ve İzmir Deniz projeleri ile entegrasyonu sağlanacak.

Resim


Yeşillik Caddesi Yaşayanlar Kavşağı Karayolu Geçidi
İzmir'in en önemli ulaşım akslarından Yeşillik Caddesi'nde kesintisiz ulaşım için bir adım daha atılacak. Dostluk Bulvarı ile devamı niteliğindeki Şehit Teğmen Volkan Koçyiğit Bulvarı'nın Yeşillik Caddesi ile kesiştiği noktada kesintisiz karayolu ulaşımının sağlanması amacıyla, yaklaşık 600 metre uzunluğunda 2 geliş-2 gidiş toplam 4 şeritten oluşan karayolu üstgeçidi inşa edilecek. Proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından, 2017 yılında yapım çalışmalarına başlanması hedefleniyor.

Resim

Onur Mahallesi Karayolu Köprüsü
İzmir Çevre Yolu'nı Yamanlar Viyadüğü kesiminde Onur ve Yamanlar mahallelerin bağlayacak yeni bir karayolu köprüsü yapılacak. Ilıca Deresi üzerinden 7351 sokak ile 7371 sokağı bağlayacak 200 metre uzunluğundaki yol ve köprü imalatı için proje çalışmaları tamamlandı. 2017 yılında projenin yapımına başlanması planlanıyor.

Resim

Maltepe Karayolu Köprüsü
Anadolu Caddesi üzerinde kesintisiz ulaşımın sağlanması ve trafiğin düzenlenmesi için Maltepe Caddesi bağlantısında 360 metre uzunluğunda (90 metre kapalı kesit) 2 geliş, 2 gidiş toplam 4 şeritten oluşan karayolu altgeçidi inşa edilecek. Proje çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte 2017 yılında yapım çalışmalarına başlanması planlanıyor.

Resim

Narlıdere Metrosu derin tünelle geçilecek
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin raylı sistem yatırımları da kent içi trafiğe nefes aldıracak projeler anlamında 2017 yılında ivme kazanacak.
İzmir metrosunu Evka 3’ten Fahrettin Altay’a kadar uzatarak 19 kilometreye çıkaran İzmir Büyükşehir Belediyesi, hattı Narlıdere’ye kadar projenin imalatına bir an önce başlayabilmek için yoğun bir şekilde çalışıyor. 7.2 kilometre uzunluğunda, 7 istasyondan oluşacak güzergah üzerindeki günlük yaşamı ve sosyal hayatı etkilememesi için “derin tünel”le geçilecek metro hattının projesi tamamlandı.

Buca metrosu sürücüsüz olacak
Büyükşehir Belediyesi, Buca’nın ulaşım sorununu kökten çözecek metro projesi için 2017 yılı ortalarında yapım ihalesine çıkacak. Üçyol-Buca Metro hattı 11 istasyondan oluşacak. Mevcut hatlardan bağımsız olarak yapılacak Buca Metrosu, teknolojinin en son sistemleri ile donatılacak ve tren setleri sürücüsüz olarak hizmet verecek. Bölgedeki sosyal hayatı etkilememesi için derin tünel olarak yapılması düşünülen 12.5 kilometrelik metro hattı, Şirinyer İZBAN İstasyonu ile bağlantılı olacak.

Fuar İzmir’e Monoray
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Banliyö Esbaş İstasyonu - Gaziemir Yeni Fuar Alanı arasında çift hatlı ve 2 istasyonlu monoray sistemi ile Fuar İzmir’e ulaşımı kolaylaştıracak. 2.2 kilometrelik havai hat, Türkiye’nin ilk monorayı olacak.

İZBAN Selçuk’a gidiyor
İzmir’in hem kenti içi ulaşımında hem de çevre ilçelerle bağlantısında önemli rol oynayan İzmir Banliyö Sistemi İZBAN, 2017 yılında Selçuk seferlerine başlayacak. Daha önce 80 kilometrelik İZBAN hattını 32 kilometre daha uzatan Torbalı bölümünün istasyon ile karayolu alt-üst geçit inşaatlarını tamamlayarak hizmete açan Büyükşehir Belediyesi, 26 kilometrelik Selçuk hattındaki çalışmaları da büyük ölçüde tamamladı. Güzergahın hat döşeme çalışmaları, sinyalizasyon, kataner sistemi ve koruma duvarlarının yapımı ise TCDD tarafından gerçekleştiriliyor.

Tramvay geliyor
Kent içi trafiğe nefes aldırmak ve ulaşımı çevreci yatırımlarla desteklemek amacıyla hazırlanan Karşıyaka-Konak tramvay projesinde geriye sayım başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki günlerde deneme seferlerine başlayacağı Karşıyaka Tramvayı’nı bahar aylarında, Konak Tramvayı’nı ise 2017 sonunda işletmeye alacak.

http://www.izmir.bel.tr/HaberDetay/22108/tr

Bu projelerin hepsine bu sene baslayabilir mi bilmiyorum ama başlarsa İzmir adına cok onemli bir kazanım olur. Hem trafik açısından hem de gorunum olarak sehre vizyon katar.. Ankara belediyesini hiç sevmem ama yıllardır yaptıkları bu tarz kavsaklara imrenmişimdir ve izmirde boyle projelerin neden yapılmadıgını düsünmüşümdür. Umarım kocaoglu bizi yanıltır da bu kez adam gibi yollar yaparak sehrin gelişmesine katkı saglar. Dısardan gelen yobaz tayfası da izmirde de yollar yapılıyormus diyebilir.. :D

Fedemre bu mesajı beğendi.
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Re: Karayolu Yapım ve Düzenleme Çalışmaları

Mesajgönderen Fedemre » Pzt 26 Ara 2016, 18:03

Projeler gerçekten kaliteli beni en çok heyecanlandıran projeler ise Buca Tüneli,Alsancak Tüneli,Marina AltGeçidi ve Buca Metrosu
Ama Ankara Caddesiyle ilgili bir proje de beklerdim.Zira orası da akşamüstleri çok sıkışık oluyor.Bu arada hepsine başlanır diye tahmin ediyorum çunkü neredeyse hepsinin projeleri hazır.
Ankara BB içinse yolları gerçekten geniş ve güzel ama raylı sistem sıfır İzmir ile yarışamaz düzeyde...
Ha son olarak da şunu belirteyim kaç haftadır belki aydır bu siteye girip yorumlar yapamıyordum.Artık daha sık burada olacağım... 8-)

Umut bu mesajı beğendi.
Fedemre
 
Mesajlar: 112
Beğendikleri: 47 mesaj
Beğenilenleri: 43 mesaj
Kayıt: Cum 12 Eyl 2014, 02:14

Re: Karayolu Yapım ve Düzenleme Çalışmaları

Mesajgönderen mertoviçizmir » Sal 17 Oca 2017, 16:56

Üçkuyular alt geçidi resmen yola çıktı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Üçkuyular-Balçova aksında trafiği rahatlatmak amacıyla projelendirdiği yeni altgeçit projesi resmen yola çıktı. Bölgeye kazandırılacak yeni ekspres güzergahın imar planları tamamlanırken, sıra projenin yapım ihalesine geldi.

ERMAN ŞENTÜRK/HABER SERVİSİ- İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Üçkuyular Marina Kavşağı’nı yer altına almak amacıyla başlattığı proje çalışmalarında sona gelindi. Bir süredir bölgede yürütülen kamulaştırma çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, proje için gerekli imar çalışmalarını da tamamladı. Projesi büyük ölçüde hazır olan yeni altgeçit çalışması için önümüzdeki aylarda temel atılarak inşaata başlanması bekleniyor.

TÜNELLE EKSPRES ULAŞIM
Mustafa Kemal Sahil Bulvarı ile Çeşme Otoyolu arasında kesintisiz ulaşım sağlayacak yeni karayolu alt geçidi bölgede yaşanan trafik sıkışıklığına büyük oranda çözüm getirecek. “Marina Kavşağı Karayolu Alt Geçidi” projesi olarak adlandırılan ve Mustafa Kemal Sahil Bulvarı Hava Eğitim Komutanlığı önünden başlayıp Çeşme otoyoluna transit geçişi sağlayacak yaklaşık 300 metrelik karayolu alt geçidinin planlama süreci de tamamlandı.

SAHİLE VE ARA YOLA YENİ ALTGEÇİT
Üçkuyular Meydanı olarak da bilinen eski semt pazarı, otogar ve ilçe garajının bulunduğu alanda yükselen yeni AVM inşaatı ile yakın zamanda başlaması beklenen otel inşaatıyla birlikte yoğunluğun giderek artacağı bölgede yaşanacak ek trafik yüküne karşı önlem olarak düşünülen projenin kapsamı da genişletildi.

ÜÇKUYULAR TRAFİĞİ NEFES ALACAK
Sahil yoluna nefes aldıracak projeye yapılan ilaveyle birlikte eski semt garajı çıkışına bakan Deniz Feneri Sokak üzerindeki taşıt yolu da yerin altına alınarak, oluşturulacak yeni tünel ile sahildeki ekspres güzergaha bağlantı sağlanacak. Projeye göre, Mithatpaşa Caddesi'nden gelen üç şeritli mevcut yol, Deniz Feneri Sokak girişinden itibaren oluşturulacak yeni kavşak ve tünel ile İnciraltı Kavşağı'na kesintisiz ve hızlı erişim sağlayacak.
BİR TAŞLA İKİ KUŞ!
Söz konusu iki noktada yapılacak yeni kavşak düzenlemesiyle birlikte hem trafik yoğunluğuna önlem alınmış olacak, hem de ortaya çıkan yerüstündeki yeni boş alan yol, bisiklet yolu, yaya yolu ve tramvay hatları için kullanılmak üzere yeniden düzenlenecek. Belediyenin merakla beklenen ulaşım projeleri arasında yer alan yeni güzergahın hizmete açılmasıyla birlikte otoyola paralel ekspres ulaşım aksı yaratılacak.

Resim

Resim

http://www.egepostasi.com/haber/uckuyul ... kti/151044

Sanırım kırmızı renkteki yolda yeraltına alınacakmış.

Fedemre bu mesajı beğendi.
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Re: Karayolu Yapım ve Düzenleme Çalışmaları

Mesajgönderen Fedemre » Sal 17 Oca 2017, 21:54

Tramvay o caddeden(kırmızı şeritten) geçeceği için oraya da tünel yapmaları mantıklı olmuş.Yapılacak AVM'nin trafik yükünü hafifletmiş olacak.Bu arada hemen yakınlarda bulunan semt garajına da katlı otopark yapılacakmış.
Fedemre
 
Mesajlar: 112
Beğendikleri: 47 mesaj
Beğenilenleri: 43 mesaj
Kayıt: Cum 12 Eyl 2014, 02:14

Önceki

Dön Ulaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron
Free Web Hosting