Çeşme Otoyolu ve Çevreyolu

Çeşme Otoyolu ve Çevreyolu

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 05 Kas 2014, 16:48

Denizli’den İzmir’e çevreyolu müjdesi!

İzmir Çevreyolu Harmandalı-Koyundere kavşağı ile ilgili müjdeli haber AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli'den geldi. İzmir Çevreyolunun devamını oluşturan ve 35 proje arasında bulunan 9 km'lik yol üzerinde incelemelerde bulunan Denizli, projenin söz verildiği gibi Kasım ayı içinde hizmete gireceğini belirtti.

35 proje içerisinde yer alan Konak Tüneli'nin ardından yapımı devam eden Çevreyolu Harmandalı-Koyundere kavşağındaki çalışmaları inceleyen AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, 9 km'lik Harmandalı-Koyundere yolunun açılış aşamasına geldiğini söyledi. Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu'ndan çalışmalar hakkında detaylı bilgi alan Denizli, "Projeye dahil edilen yan yollar ve bağlantı yolları ile birlikte açılışını yapacağımız yolun uzunluğu 12,6 km. AK Parti olarak yerel yönetimin ulaşım alanındaki ihmal ve eksikliklerini ortadan kaldırmak, İzmirlinin hayatını kolaylaştırmak için 35 projenin ulaşım alanındaki bölümlerine hız verdik. İzmir Milletvekilimiz Sayın Binali Yıldırım'ın bakanlığı döneminde başlattığı projeler gece gündüz demeden devam ediyor. Ulaştırma bakanımız Lütfi Elvan'ın destekleriyle İzmir'in ulaşım projelerinde kısa zamanda çok yol aldık. Projenin devamında Manisa'nın İzmir'le entegrasyonunu sağlayacak ve ihracat imkânlarını daha verimli hale getirecek Koyundere-Menemen bölümü de yakın zamanda hizmete girecek." dedi.

İzmir'de ulaşım dökülüyor…

İzmirlilerin en çok şikâyet ettikleri sıralamasında ilk sırayı ulaşımın aldığına dikkat çeken İlknur Denizli, "Üzülerek söylüyorum ki İzmir'de ulaşım dökülüyor." İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğunda olan toplu taşımacılığın tam bir facia olduğuna dikkat çeken Denizli, "İzmirli deyim yerindeyse kan ağlıyor. Büyükşehir belediyesinin anlamsız uygulamalarından dolayı vatandaşlarımız yollarda, duraklarda ve istasyonlarda çıldırmak üzereler. Aktarmalı ulaşım öyle, deniz ulaşımı ayrı bir felaket. Yeni gemiler deseniz İzmirlinin parasını sokağa atmanın bir başka biçimi. Oysa çağdaş kentlerde ulaşımda birinci öncelik toplu taşımadır, İzmir'de ise toplu ulaşım tam anlamıyla dökülüyor. Bu işi çözmekle sorumlu olanlar, vatandaşın sesini duymuyor, duymak istemiyor" diye konuştu.

"Biz işimizi, görevimizi yapmaya ara vermeden devam ediyoruz"
Toplu ulaşım dışında özel araçların kullanıldığı ve belediyenin sorumluluk sahası içerisinde yer alan yolların durumunun ortada olduğunu sözlerine ekleyen Denizli, şöyle devam etti; "Samimiyetle ve önyargısız bir şekilde etrafınıza bakın. İzmir'de kent içi yolların çağdaş bir kente yakıştığını söyleyebilir misiniz? İzmir bunu hak ediyor mu? Sorunlara uzun vadeli bir perspektiften bakamadığınızda durum ortada. İzmirliler Merkezi hükümetin yaptığı yollarla, belediyenin yaptığı yolları görüyor ve kıyaslıyor. İzmirli vatandaşlarımız, gerçek ve yakışan hizmetin nereden geldiğini çok iyi biliyor. Her türlü koşulda biz AK Parti olarak işimiz yapmaya devam edeceğiz. Karayolları'nın sorumluluk alanında AK Parti Hükümeti olarak dünya standartında yollar yapmaya, vatandaşa hizmet sunmaya devam edeceğiz" dedi.

Resim

http://www.egedesonsoz.com/haber/Denizl ... 2359#agree

Sonunda acılıyormuş. Biran önce otoyolu candarlıya kadar uzatmalılar. Sonrasında da izmir - istanbul otoyoluna baglanmalı.
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Re: Çevre Otoyolu

Mesajgönderen GökhanTasgin » Sal 02 Ara 2014, 21:49

mertoviçizmir merhaba nasilsinsiz?? Ben sizi WowTurkey'den taniyorum.

Mert Bey, Çevreyolun son durumu nedir ? Sunan neyere kadar yapildi , Koyndere kismi ne durumda bitti mi hizmete girdimi ? Ve sonraki planlar nedir??
GökhanTasgin

Beğendikleri: 8 mesaj
Beğenilenleri: 2 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 03 Ara 2014, 01:27

Merhaba , tesekkür ederim siz nasılsınız. Evet wowturkey sitesine girmiyorum. Siteden atılmadım kendim bazı sorunlar nedeniyle terk ettim ve girmeyi düsünmüyorum.

Otoyolda son durum suan koyundereye kadar yapıldı. Bildigim kadarıyla da artık seritler ciziliyor. Zaten google maps dan da projenin fiilen bittigi görünüyor. Yukarıdaki haberde acılacak denilmiş. Bir aksilik olmazsa yılbasına kadar acılacaktır. Menemene kadar olan bölümde 1 sene sonra tamamlanacak deniliyor. Ne kadar dogru ne kadar yanlıs bilemiyorum. Umarım bir an önce cevreyolu menemen cıkısına kadar gitmiş olur. :)
mertoviçizmir

Mesajgönderen GökhanTasgin » Çrş 03 Ara 2014, 21:51

Merhaba , tesekkür ederim siz nasılsınız. Evet wowturkey sitesine girmiyorum. Siteden atılmadım kendim bazı sorunlar nedeniyle terk ettim ve girmeyi düsünmüyorum.

Otoyolda son durum suan koyundereye kadar yapıldı. Bildigim kadarıyla da artık seritler ciziliyor. Zaten google maps dan da projenin fiilen bittigi görünüyor. Yukarıdaki haberde acılacak denilmiş. Bir aksilik olmazsa yılbasına kadar acılacaktır. Menemene kadar olan bölümde 1 sene sonra tamamlanacak deniliyor. Ne kadar dogru ne kadar yanlıs bilemiyorum. Umarım bir an önce cevreyolu menemen cıkısına kadar gitmiş olur. :)

Bende iyim evden ise isden eve yuvarlanip duruyorum :-) ;-)

Bu Hükümetin ipinlen kuyuya inilmez! Herzaman gibi verdigi sözleri birtürlü tutamiyorlar... Dönek Hükümet neyse. Kasim ayinda haber yaptilar ve dediler ki Koyundere kismi Kasimin sonunda hizmete girecek. Aralik oldu tik ses yok... Öbür yandanda Ocak ayinda Çigli-Aliaga-Çandarli Otoyoluna baslanicak denildi.. Menemen kismi yapilmadigi sürece, Otoyolun devami yapilmaz diye düsünüyorum. Yapilirsa zaten çok saçma olur.. Yarim yamalak is yapmis olurlar ki bu konuda baya becereklilerdir. Hükümetin Izmir Halkina yaptigi en büyük ayibi 10 kilometrelik otoyolunu 3 yilda anca bitirebilmek! Insan enazindan yaptigin ayibin karsiliginda bir özür diler.... O düsünce nedense bizim Hükümetimizde yok! Halen pismis kele gibi üste çikmaya çalisiyorlar.. Ben açikcasi insanmiyorum Ocak ayinda 78 kilometrelik bir otoyolun 3 yilda tamamlanipta hizmete girmesi. Hem bu otoyolun yapimi neden Ocak? yakin zamaninda seçimler de yok.. Bu otoyolun yapimi Haziran olursa saçirmam. Ama nereden ve nasil geçicek hiç bilmiyorum.. Bu konuda hiç bir bilgi bulamiyorum.. Belki siz biliyorsunuz bilmiyorum ama....??

Bence bu otoyol söyle olmali.. Yeni Foça Baglantisina kadar bu otoyol ücretsiz olmali ve Yeni Foçadan sonra ücretli olmali.
Ben olsam, direk otoyolu Edirne'ye kadar uzatirdim. Tabi burada sikinti Kaz Daglari ve etrafi ama bunada bir çözüm bulunabilinir. Çözümlerden biride 30 kilometrelik Tünel kazmak. Masrafli olur ama yapmasi imkánsiz degil. Bu otoyol yapildiginda Edirne - Izmir otoyol hayáli gerçek olmus olur. Bide Çandarli yakinlarinda otoyolun bir kolu Soma'ya gidip Istanbul - Izmir Otoyoluna baglansa hiç fena olmaz.
GökhanTasgin

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cum 05 Ara 2014, 02:15

Bende iyim evden ise isden eve yuvarlanip duruyorum :-) ;-)

Bu Hükümetin ipinlen kuyuya inilmez! Herzaman gibi verdigi sözleri birtürlü tutamiyorlar... Dönek Hükümet neyse. Kasim ayinda haber yaptilar ve dediler ki Koyundere kismi Kasimin sonunda hizmete girecek. Aralik oldu tik ses yok... Öbür yandanda Ocak ayinda Çigli-Aliaga-Çandarli Otoyoluna baslanicak denildi.. Menemen kismi yapilmadigi sürece, Otoyolun devami yapilmaz diye düsünüyorum. Yapilirsa zaten çok saçma olur.. Yarim yamalak is yapmis olurlar ki bu konuda baya becereklilerdir. Hükümetin Izmir Halkina yaptigi en büyük ayibi 10 kilometrelik otoyolunu 3 yilda anca bitirebilmek! Insan enazindan yaptigin ayibin karsiliginda bir özür diler.... O düsünce nedense bizim Hükümetimizde yok! Halen pismis kele gibi üste çikmaya çalisiyorlar.. Ben açikcasi insanmiyorum Ocak ayinda 78 kilometrelik bir otoyolun 3 yilda tamamlanipta hizmete girmesi. Hem bu otoyolun yapimi neden Ocak? yakin zamaninda seçimler de yok.. Bu otoyolun yapimi Haziran olursa saçirmam. Ama nereden ve nasil geçicek hiç bilmiyorum.. Bu konuda hiç bir bilgi bulamiyorum.. Belki siz biliyorsunuz bilmiyorum ama....??

Bence bu otoyol söyle olmali.. Yeni Foça Baglantisina kadar bu otoyol ücretsiz olmali ve Yeni Foçadan sonra ücretli olmali.
Ben olsam, direk otoyolu Edirne'ye kadar uzatirdim. Tabi burada sikinti Kaz Daglari ve etrafi ama bunada bir çözüm bulunabilinir. Çözümlerden biride 30 kilometrelik Tünel kazmak. Masrafli olur ama yapmasi imkánsiz degil. Bu otoyol yapildiginda Edirne - Izmir otoyol hayáli gerçek olmus olur. Bide Çandarli yakinlarinda otoyolun bir kolu Soma'ya gidip Istanbul - Izmir Otoyoluna baglansa hiç fena olmaz.

Dediklerine katılıyorum verilen sözlerin hicbirisini yerine getirmiyorlar. Güya inciraltı - karsıyaka arasında da köprü yapılacaktı..

koyundere tarafına kadar filen bitti sayılır. Ocak ayına kadar acılacagını düsünüyorum. Çünkü geriye birsey kalmadı yolda. Bunun dısında söylediklerine göre yol manisa yoluna baglanacakmıs. Sanırım buraya kadar cevreyolu bedava olacak.. Menemenden - Çandarlıya kadar paralı olacagını düsünüyorum.

Önceden cevreyolu candarlıya gidecek diyorlardı , şimdi ise candarlı otoyolu demeye basladılar. Tahminim paralı olacak ve yap-işlet-devret olarak yaptıracaklar otoyolu. O durumda 3 sene icinde tamamlanma ihtimali olabilir sadece..

Otoyol bir sekilde edirneye ulasacak zaten , 2015 de edirne - çanakkale - balıkesir otoyolunun ihalesine cıkmayı düsünüyorlar. Balıkesirden izmir - istanbul otoyoluna baglantı yapacaklarmıs. Böyle bir durumda izmirden edirneye kesintisiz gidilebilecek ( tabi yapabilirlerse ) Aynı sekilde candarlı otoyolununda somada baglanmasıyla hem menemen hemde kemalpasa üzerinden edirneye de gidilebilecektir.

Resim

bir tek yukarıdaki haritayı buldum. Onda da sadece yapılacak yollardan bahsediliyor.
mertoviçizmir

Mesajgönderen GökhanTasgin » Cmt 06 Ara 2014, 01:32

Ona bakilirsa Torbali izban uzatmasida da yapilicak birsey kalmadi ama yinede açmiyorlar. Oyaladikça oyaliyorlar bizi.. Hükümet oy pesine düstügü için Hazirana kadar bu hat açilmiyabilir. Böyle birsey olursa hiç sasirmam açikcasi böyle birsey beklerim Hükümeten! Seçim zamaninda bu hat anca açilicak gibi... Türkiye'nin en kolay hattini bile 3 yilda halen hizmete sokamadilar.. Bide denilir ki bu hükümet hizli is yapiyor.... (***) hizli is yapiyor.. Ayni sey Çevreyolu için de geçerli 3 yilda 10 kilometrelik yolu bitiremediler... Ulan elimizlen bu yolu yapsak simdiye kadar bitirmistik! Izmir Halkina yapilicak en büyük ayibi ; 1 Izmir Çevreyolu 2 Torbali uzatmasi 3 5.5 km'lik metro hattini 9.5 yilda bitirmek !!

Bu otoyol elinde sonunda Edirne'ya baglanicak bundan süpe yok fakat benim anlamdigim neden Balikesir üzerinden Çan üzerinden Çanakkale'ye baglanicak? Cografi haritaya baktigimda Balikkesir - Çanakkale kismi daglik tepelik yer. Oradan otoyol geçirmek çok zor! Ayrica Avrupa'dan gelen vatandas Izmir/Antalya'ya gidicek ve otoyolu kullanmak isitiyecek. Gelicek Çanakkale'den ilk önce Balikkesire'e gidecek oradan Soma'ya gidecek oradan Bergama üzerinden Izmir'e ulasicak. Bu vatandas bana göre yolu uzatiyor.. Bu Adam Avrupadan geliyor Izmire gidicek ne isi var Balikkesir de... Bana açikcasi saçma geliyor ama belki sizin bir bildiginiz vardir..
GökhanTasgin

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzr 07 Ara 2014, 20:18

Evet projeler cok yavas ilerliyor.. Tahminim Torbalı hattı yıl sonuna yada 2015 in ilk aylarında acılır. Çevreyolunda da birşey kalmadı günlerini sayıyor. Aynı sekilde konak tünelide ortaya cıktı sayılır. En son varyanttan konaka iniş yoluda acılmıstı.. Bu arada 5,5 km lik metroyu hükümet değil bizim beceriksiz kocaoglu 9,5 yılda tamamladı :D
İzmirin en büyük iki şanssızlıgı Kocaoglu gibi bir belediye baskanının olması ve hükümetinde izmire düsman oluşu bence..

Otoyol konusunda cok geri kalmıs bir ülkeyiz. Bu hükümette otoyollara yeterli önem vermiyor zaten. O nedenle nereden gecerse gecsin bir an önce izmirden edirneye , istanbula , antalyaya , ankaraya otoyollar olmalı. İstanbul otoyolu bile izmirden değilde istanbuldan yapılıyor. O nedenle otoyol yapsınlarda nasıl yaparlarsa yapsınlar.
mertoviçizmir

Mesajgönderen GökhanTasgin » Pzt 08 Ara 2014, 01:08

Avrupadan gelen yolcu Izmire en hizli bir sekilde varmak için Otoyolu kullanicak ama otoyolu kullanirken ilk önce Balikesire ugramak zorunda. Bu size de saçma gelmiyor mu?

Ben merak ediyorum Aziz Kocaoglu'nu neden Izmirli hemserim israrca seçiyor?? Hadi Hükümete yem olmamak için muhalifeti seçiyor anlarim ama neden Aziz Kocaoglu? Sanki Izmirde Izmiri adam gibi yöneticek adam kalmamis gibi... Hayir millet Murat Taser neden seçmedi anlamis degilim..

öbür yandan dogru Metro konusunda , yayayolu konusunda ve kaldirim konusunda Aziz Kocaoglu baya becereksiz. Ama sizin dediginiz kadar Aziz Kocaogly becereksiz oldugunu düsünmüyorum. Hatalari olabilir ama adam elinden geldigi kadar Izmir için birseyler yapmayi çalisiyor. Hükümetlen kiyaslarsak Aziz Kocaoglu Izmir için birseyler yapiyor. Hükümet bu zamana kadar Izmir için ne yapti?? Kiytirik Iç Hat Termineli ama nasil yapti? yaptigi is yarim yamalak birsey... Daha halen dogru düzgün tamamlanmadi bile... Konak Tüneli zaten ortada.. O Tünel kafamiza göçmese iyi olur..

Hiç bir bilgi yokmu bu Çevreyolu Menemen'den sonraki güzergah nasil olucagini?
GökhanTasgin

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzt 08 Ara 2014, 15:46

Otoyolun şuan balıkesirden gecmesinin nedeni istanbul - izmir otoyoludur. Edirne - İzmir otoyolu da balıkesirde so buluyor. Ekonominin büyük olmaması nedeniyle istanbul - izmir otoyolu ile birlestiriliyor. Ayrı hat olurmuydu olabilirdi belki ama ekonomik katkısı fazla olmaz. Çünkü bu otoyolları hükümet kendi yapmıyor. Yap , işlet , devret formuluyle 15-20 seneligine kiralayıp yaptırıyor..

Kocaoglunu izmirli sevmiyor ki, izmir gibi metropolü yönetecek kapasitesi yok. Ufak bir kenti yönetecek kapasitede. Belki manisada belediye baskanlıgı yapsa daha basarılı olabilirdi ama izmir büyük yer. Bir yerde hata yapılıyor İzmirli kocaoglunu secmedi , chp yi secti :D kocaoglu tek basına aday olsa %1 oy alamaz.. Ama malesef suan belediye baskanı ve ben dahil cogu izmirli oy attık. Mhp İzmirde oy alabilir , cünkü chp ve mhp birbirine yakın partiler ve iyi anlasıyorlar. %10 gecerdi mhp nin adayı izmirde ama akp nin yaptıgı secim mitinginde dısarıdan getirilen insanlarla bayagı kalabalık olmustu. Bu nedenle izmirliler akp izmire almasın diye oy attı- attık. Kısacası mhp lilerde chp ye oy attılar.. Aslında söylediginiz örnege en güzel sehir MERSİN oldu. Umarım bizde bir gün mersin gibi olabiliriz..

İzmire birseyler kazandırmak isteyebilir ve kazandırdı da. Sasalı dogal yasam parkı , adnan saygun sanat merkezi , izban , havagazı fabrikası restorasyonu şehre kazandırılmıs güzel eserler ama cok yetersiz. Mesela İzmir belediyesi yesilalan konusunda cok birsey yapamıyor , kavsaklar konusunda cok cok geri ankara ve istanbula göre. Ayrıca kaliteye önem vermiyor. Kordonun yenilenmiş hali icler acısı. Bunun gibi örnekler var. Yine de 5 yıl sonraki İzmir cok cok daha iyi bir konumda olacaktır..

Cevre otoyolu konusunda suan ne resim var , ne de acıklama. Koyundere kavsagının acılısında acıklama yapacaklarını düsünüyorum..
mertoviçizmir

Mesajgönderen GökhanTasgin » Çrş 17 Ara 2014, 21:43

ben birsey sormak istiyorum.

Bu Bergama Çevreyolu nerede ? KGM'de Bergama Çevreyolu yapiliyor diyor ama nerede yapildigini bilmiyorum... ???
GökhanTasgin

Sonraki

Dön Ulaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Free Web Hosting