Çeşme Otoyolu ve Çevreyolu

Re: Çevre Otoyolu

Mesajgönderen mertoviçizmir » Prş 18 Ara 2014, 00:47

bergama cevreyolu otoyol değil , bilinen 2 gidiş , 2 geliş duble yol yapılıyor. Nerede yapıldıgını bilmiyorum. Belkide sadece projesini yapıyorlardır..
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen GökhanTasgin » Cum 26 Ara 2014, 14:40

Tesekürler,

KGM Haritalarina bakilinca yapilan yol projede degil fizik çalisma asamasinda yane bu yol bir yere yapiliyor ama okadar Bergama'ya gitmeme ragmen ben bu yolu görmedim.
Ben birsey sorucam Aziz Kocaoglu'nun Izmir Çevreyolunu yapma yetkisi varmi? Bence yok eger olsaydi simdiye kadar yapip bitirmisdi Çevreyolunu. Hayir Hükümet birtürlü bu Çevreyolu bitiremedi bare Aziz Kocaoglu yapsa daha hizli biter diye düsünüyorum.. Yane biz bu yolu elimizlen yapsak inanin simdiye kadar bitirirdik...
GökhanTasgin

Beğendikleri: 8 mesaj
Beğenilenleri: 2 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cum 26 Ara 2014, 22:40

belediyelerin otoyol ve karayolu yapma yetkisi yok. Sadece sehirici yollar yapabiliyorlar..
mertoviçizmir

Mesajgönderen GökhanTasgin » Pzt 29 Ara 2014, 23:52

iyide Izmir sehir siniri degistirildi. Artik Izmir Büyüksehir olarak IL sinirini kapsiyor. Eskiden öyle degildi. Menemenden sonra Izmir tabulesine karsilasirdik. O tabule halen durabilir ama Izmir Büyüksehiri IZMIR IL Sinirlarina kadar genisletildi.

Ozaman demek oluyor ki IBB Bergama'ya da gitse Izmir Büyüksehir Sinirinda . Ve IBB yol yapma yetkisine sahip çünkü sehrin disina çikmadigi sürece istedigi yerde yol yapabilir.
GökhanTasgin

Mesajgönderen mertoviçizmir » Sal 30 Ara 2014, 14:55

Yol yapabilir. Yapamaz diye brsey yok. Örnek olarak İZBAN ın torbalı üzerindeki bütün karayolu ve altgecitlerini belediye yaptı. Şimdi ihaleye cıktı selcuk hattı üzerindekileri de yapacak. Ama otoyol yapma yetkisi yok , ilceler arası yolları yapma yetkisi yok. Bunları ancak devlet yapabilir. Sadece sehirici ve ilce merkezindeki yolları yapabilir. Birde ova yollarını asfaltlıyor.
mertoviçizmir

Mesajgönderen GökhanTasgin » Sal 27 Oca 2015, 16:57

ben birsey sorucam mert bey belki siz bilirsiniz..

Duyduguma göre Tayyip Erdogan 31 ocak Izmire gelicekmis.. Ve bazi projeleri hizmete sokucak diye bir kaç söylenti var. Bu dogrumudur? Özellikle Izmir Çevreyolu; Harmandali-Koyundere kismi hizmete girecekmis sonunda...... Bu kesim hizmete girmedi mi daha? kafa karistirici bir durum!
GökhanTasgin

Mesajgönderen mertoviçizmir » Sal 27 Oca 2015, 20:44

GökhanTasgin yazdı:ben birsey sorucam mert bey belki siz bilirsiniz..

Duyduguma göre Tayyip Erdogan 31 ocak Izmire gelicekmis.. Ve bazi projeleri hizmete sokucak diye bir kaç söylenti var. Bu dogrumudur? Özellikle Izmir Çevreyolu; Harmandali-Koyundere kismi hizmete girecekmis sonunda...... Bu kesim hizmete girmedi mi daha? kafa karistirici bir durum!

Acıkcası akp nin haberlerini takip etmedigim icin gelip gelmeyecegini bilmiyorum. Ama bildigim kadarıyla il kongresi yapacaklarmıs halkapınarda. tayyip gelmez ama kuklası gelir büyük ihtimal.

Çevreyolu henüz acılmadı. Yol tamamlandı ama onlar gösterişli acılıs yapmadan acmazlar yolu. O nedenle belki geldiginde acılısı yapılabilir. Eger acılmazsa secimlere kadarda acmazlar zaten..
mertoviçizmir

Mesajgönderen GökhanTasgin » Sal 27 Oca 2015, 23:15

31 Ocak Cumartisi Davutoglu Izmire gelicekmis. Belki gelirse enazindan Koyundere kismi hizmete girer. Yada su Torbali hatti hizmete girer de rahatlariz..

Google Haritalarida birtürlü güncelenmedi gitti.. Uydudan son gönüntüler nedir onu merak ediyorum. Umarim biran önce uydufotograflari güncelenir..
GökhanTasgin

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 28 Oca 2015, 19:16

torbalı mayısta acacakları söylemişlerdi. En iyi ihtimal cevreyolu acılır.
mertoviçizmir

Mesajgönderen hoppala » Cmt 31 Oca 2015, 15:29

Resim

2 kişi bunu beğendi.
hoppala

Beğendikleri: 262 mesaj
Beğenilenleri: 97 mesaj

ÖncekiSonraki

Dön Ulaşım