İzmir Karayolu ve Raylı Sistem Körfez Geçiş Projesi(İZKARAY)

Re: İzmir Karayolu ve Raylı Sistem Körfez Geçiş Projesi(İZKA

Mesajgönderen Umut » Çrş 10 May 2017, 17:57

Niye ayaklanma olsun, insanlar istiyor mu ki bu köprüyü? 85 kişi dava açmış az buz değil.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Prş 11 May 2017, 00:23

4,5 milyon kişi arasında 85 kişi :D Onların hepsi de cakma odaların üyesi çakma mimarlardır. İzmire bir faydası olmayan mimarlarımızın :D Dün şirinyer parkı , 3 ay once bayraklı gokdelen bolgesi , bugün kopru , gectigimiz ay basmane utanç çukuru , gectigimiz yaz kültürparkın yenilenmesine , tramvay projelerinin yapılmasına , ückuyulardaki istinyepark avm ye , goztepe stad projesine , karsıyaka stad projesine , inciraltının atıl kalmasına sebep olan odalar.

Benim aklıma bir soru takılıyor. Bu çakma odalar 1954 yılında kurulmuş. 63 senede İzmirin aq koyulurken kordonda güzelim evler yıkılıp apartmanlar yapılırken , asansorun onune 8 katlı binalar dikilirken , kadifekalede kürdistan kurulurken , basmanenin güzelim evleri yok olurken ne yapıyorlardı bunlar. Neden sesleri cıkmadı. Hadi bunları gectim BORNOVA DA POINT BORNOVA gibi cirkin beton gokdelen yapılırken sesi neden cıkmadı. Bunların amacı kopru filan değil amacları İZMİR de hiçbirsey yapılmasın, çivi bile çakılmasın istiyorlar. Yarın metro icinde dava acacaklar. Bucada belediyenin tünel projesi icinde dava acacaklar. Goreceksin bak. Biz izmirliler kendimizi savunamadıgımız icin , ayaklanmadıgımız icin bunlar meydanı boş buluyor.

İstanbulda 3.kopru yapıldı ses yok. Havalimanı yapılıyor ses yok. Deniz altında cifte cifte tüneller ses yok. 350 metrelik tv kulesi dikiliyor ses yok. Onlarca metro , tünel ses yok. Chp li belediye parkı satmıs apartman dikiliyormus sesi bile cıkmıyor. Olsada cılız bir ses. gostermelik. İzmirde ise çiçek diksen dava acıyorlar. Kusura bakma ama İzmir gelişmiyor. 10 sene once gittigim sehirlere bugün gittigimde bambaska haldeler. İzmirde ise yüzlerce engellenmiş projeler. İzmir gibi bir sehir haketmiyor bunu.
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Umut » Prş 11 May 2017, 09:49

Herkes gidip dava açacak değil ya :D 85 büyük rakam. Bir kısmında haklılar üstelik. Bir Karşıyakalı olarak ben de karşıyım stadın o boyutta ve o konuma yapılmasına. Üçkuyular İstinye Park projesi gökdelen içermesi dolayısıyla yanlıştır. Bu köprüye de karşıyım, çevreye zarar verecek şekilde planlanmış. Bunlar İzmir'e faydadan çok zarar getirecek projeler. Point Bornova'ya da sesleri çıktı merak etme. Orası da davalıktı, ama Bakanlık'tan özel izin alarak başladılar. Sonra hali ortada işte :D

Öyle bire bir kıyaslama yaparsak İzmir de 10 sene önceye göre bambaşka bir şehir. Ayrıca küfürsüz yazmaya çalış.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Prş 11 May 2017, 15:58

sende onları korumak için yapmadıgın kalmıyor umut. Her projeye engel oluyorlar. Tramvay karsıyakada yapıldı kotu mu oldu ? Stadlara bende karsıyım. O stadlar en az 35.000 kişilik olmalıydı ama belediyenin yaptıgı bornovadaki stadlardan cok daha güzel bunlar. Her projeye karsılar. Bu odaların İzmir adına olumlu tek bir projesi yoktur bugune kadar. Sadece engel olmak izmiri geri bırakmak amacları. Baska da bir varlıkları yok zaten.

İzmir 10 sene onceye gore bambaska bir sehir filan değil. iZMİR aynı izmir. Sadece bayraklıda dikilen gokdelenler sehre hava kattı. Onun dısında hep aynı. Denizden bakınca yine bayraklı , kadifekale gecekondu merkezleri. 15 sene once İzmire gelen adam bugün geldiginde tek bir fark gormüyorsa bu sehir gelişmiyor demektir. Buna da bu donem belediyeden cok cakma odaların engellemeleri yol acıyor. Küfürlü yazmamak icin zor tutuyorum cünkü bu odaların suratına balgam atsan yagmur yagıyor derler :D
mertoviçizmir

Mesajgönderen Umut » Prş 11 May 2017, 17:11

15 senede bir gelen adamın ne gördüğü beni zerre ilgilendirmiyor. Benim yaşam kalitem yükseliyor mu yükseliyor, ben buna bakarım. Havalimanından evime ray üstinde iki buçuk liraya geliyorum. Ya Ankara'da? Sabiha Gökçen'de?
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Prş 11 May 2017, 23:05

Yav umut nerede yaşam kalitemiz yükseliyor. Hep aynı işte bildigimiz İzmir. İş bile bulamıyorsun İzmirde çalışmak icin. Havalimanından iyi hoş izban sayesinde gidiyoruz ama o da 15 dakikada 1 sefer yapıyor ve devamlı bozuluyor. Metro gibi olamadı o. Hep sıkıntılı. :lol:

Hem konu izban değil konu devamlı her projenin engellenmesi ve sehrin gelişememesi. Adam gokdelen yapacak engel , avm yapacak engel. Hükümet kopru yapacak engel , kruvaziyer liman yapılacak, marina yapılacak engel. Belediye park yapacak engel , belediye tramvay yapacak engel, kıytırık teleferik bile engellemeler yüzünden 5-6 senede ancak bitti. :D
mertoviçizmir

Mesajgönderen Umut » Prş 11 May 2017, 23:43

Ben eskiden okul için şehir/yurt dışında çıkıyordum, uzun zamandır da iş nedeniyle sürekli seyahat halindeyim. O bakımdan İzmir'i hem kendi geçmişiyle hem farklı şehirlerle kıyaslama imkanım oluyor. Samimi söylüyorum, İzmir 15 yıl önceki halinden epey farklı. Hep içinde olanlar değişimi farketmeyebilir, normal bir durum bu.

Bu köprü iş bulmanı sağlamaz endişe etme :D Her projeye karşı çıkılması yanlış eyvallah ama engellenmesi gereken zararlı projeler de var, bu da bir gerçek.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cum 12 May 2017, 16:33

Yurtdısınla kıyas etmem hiç yurtdısına gitmedim. Ama digersehirlerle karsılastırabiliyorum.10 sene once gittigim trabzonla gecen yıl gittigim trabzon birbirinden cok farklılar. Denizli aynı şekilde , Antalya bayagı değişti. Birde bu sehirlerle İzmirin nüfusu bambaska boyutta. Ankarada aynı sekilde 10 sene once gittigimle 5 ay once gittigim Ankara bayagı değişmiş. Her yer altgecit üstgecit , yollar 4 er serit. otoyol kalitesinde yolları var. Daglar taslar koca koca binalarla birbirine baglanmıs. Çok büyümüş genişlemiş. Merkezinde de binalar restore edilmiş hatta turistler bile vardı. Bunları gorunce İzmir bana hiç gelişmemiş gorunuyor. Zaten her projeye engel var burada.

Koprude calıscam demedim ki. Maliye mezunuyum , askerlik bitti iş yok koca sehirde. Olanlarda tecrübeli istiyorum diyorlar. Arkadaslarım hep İstanbula gidiyorlar. Ben bile düsünmüyor değilim ama ailemi bırakıp gidemem. Proje olmayınca sehir ilgi cekmiyor , ilgi cekmeyince yatırımcı da gelmek istemiyor. Bu da çalışma ortamına engel oluyor. genc nüfus yani bizlerde kendi sehrimizi terk edip istanbula , ankara yada kpss den cıkacak sonuca gore bir yerlere dagılıyoruz. Bu iyi brsey değil.

Şimdi kendin bile her projeye engell olunması yanlıs diyorsun. Bende bunu diyorum işte her projeye engel olunması sehrin kapasitesini küçültüyor.
mertoviçizmir

Mesajgönderen behcoo » Pzr 14 May 2017, 14:10

izmir ile ilgili gerçeği unutmayın..Burada asla istanbul kadar iş olmaz..İzmir,yeni mezun değil, kıdemli çalışan için güzel bir şehir.Bu yüzden maaşlı işte çalışacaksan istanbul a gidip, kariyer yapmak lazım.Uluslararsı sermayenin Türkiye için tek bir kontenjanı var, o da belli.İstanbul.Ben aslında kapitalizmin okumuş,beyaz yakalı sömürüsüne karşıyım ama gerçek bu,istanbul sermayesi için yeni mezunlar okumuş ucuza çalıştıracağı bir kaynaktır. Bu arada,Devlet in KOBİlere sağladığı kaynaklar var. Bence şikayeti bırakıp kendi işini kurabilirsin arkadaşım..

Umut bu mesajı beğendi.
behcoo

Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 2 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzr 14 May 2017, 22:00

Tesekkür ederim. Ama o riski goze alamıyorum. :(
mertoviçizmir

Önceki

Dön Ulaşım