Güzelbahçe Yalı Balıkçı Barınagı

Güzelbahçe Yalı Balıkçı Barınagı

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cmt 17 Eki 2015, 16:57

İZMİR'in Güzelbahçe İlçesi'nde, üç yıldır yapımı süren Yalı Balıkçı Barınağı ile su ürünleri kontrol botu yapılan açılış töreniyle hizmete girdi.

Törende konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin, balık halini istemedikleri yönündeki sözlerini hatırlatarak “Sevgili başkan, mesaj alındı. Ancak mesajı almış olan almıştır. Çünkü balık halini yapacak olan Büyükşehir belediyesidir. Onun projesidir" diye göndermede bulundu.
İZMİR'in Güzelbahçe İlçesi'nde, üç yıldır yapımı süren Yalı Balıkçı Barınağı ile su ürünleri kontrol botu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu'nun katıldığı törenle açıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım, İzmir Valisi Mustafa Toprak'ın yanı sıra milletvekillerinin de katıldığı açılış töreni, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Alt Yapı hizmetleri Genel Müdürü Fatih Turan'ın açılışı konuşmasıyla başladı. Turan'ın proje hakkında bilgi vermesinin ardından Güzelbahçe Belediye Başkanı CHP'li Mustafa İnce, kürsüye çıktı. Bu projenin örnek olduğunu söyleyen İnce, “Bu proje bir örnek hükümet ayağıyla, büyükşehir, ilçe belediye ve ilçe halkının isteğiyle yapılan bir eser. Herkesin hem fikir olduğu bu proje en kısa sürede tamamlandı" dedi. Mustafa İnce ayrıca, ilçelerinde bir balıkhali istemediklerini ve yolcu vapurları için de, yanaşma alanı talep etti.

BALIK HALİNİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YAPACAK
Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin, balık halini istemedikleri yönündeki sözlerini de anımsatan Binali Yıldırım, “Sevgili başkan, mesaj alındı. Ancak mesajı almış olan almıştır. Çünkü balık halini yapacak olan büyükşehir belediyesidir. Onun projesidir. Sizin istemediğiniz hiçbir şey yapılmaz. Biz dayatmadan değil hizmetten yanayız" dedi. Binali Yıldırım'dan sonra kısa bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili adayı Nükhet Hotar ise, Güzelbahçeli bir sakin olarak, yeşil alan olarak belirlenmiş yerlere park ve oyun alanları yapılmasını, yeni inşaat alanlarının çevresindeki yolların da bir an önce tamamlanmasını istedi.

İKİ KURDELE KESİLDİ
Konuşmaların tamamlanmasından sonra Gırgır Balıkçıları Derneği Başkanı Mehmet Aksoy, Kutbettin Arzu ile Binali Yıldırım'a plaket verdi. İlk olarak balıkçı barınağının açılış kurdelesi kesildi. Ardından da, su ürünleri kontrol botunun hizmete girmesi içini ikinci kuddeli kesildi. Botu gezen bakan ve beraberindekiler ardından barınaktan ayrıldı. Tören sonrasında da katılımcılara balık ekmek dağıtıldı.

Barınağın 250 tekne kapasiteli olduğu ve 25 milyon TL'ye mal olduğu açıklandı. 30 bin metrekare dolgu alanına sahip barınakta, 775 metre uzunluğunda mendirek, 900 metre rıhtım ile 70 metre uzunluğunda çekek yeri bulunuyor.

http://www.egepostasi.com/haber/Guzelba ... rdi/116895

Düzgün bir tane resim yok , tamamen bitti mi o da meçhul. Yakında torbalı izban hattı da acılabilir :D
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Dön Ulaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron
Free Web Hosting